Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
106 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat Punto'dan Soğuma Sebeplerim ve Başımdan Geçenler

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Konu Fiat Punto'dan Soğuma Sebeplerim ve Başımdan Geçenler

Merhaba,
    2006 Model 1.4 77 HP Dynamic Grande Puntom (Lovato LPG) var. Bazı konularda yaptığım yorumlarda aracı kötülememden bazı arkadaşlar rahatsız oluyor sanırım Bu yüzden başımdan geçenleri anlatma gereği duydum

Arabayı 6 Kasım( :p ) 2012 de bir açık oto pazarındaki galerici birinden aldım. Başıma geleceği bildiğimden ve şanssız olduğumdan arabayı exper ettirdim ve aldığım tek hata sağ klima motorunun bozuk olduğuydu. Bunu pek önemsemedim 2. el araç dedim normal diyerek arabayı aldım.

İlk bir iki ay çok sorunsuzdu. Arabadan gayet memnundum. Sadece hafif karlı hava da kontrol zorluğu çektirse de, ki normal bu her HB araba da vardır eminim, iyi bir şekilde bindim. Ama araç bir arıza vermeye başladı ki sonrasında durmak bilmedi. Şu an bile şu yazıyı yazarken kendisi serviste bana masraf çıkartıyor

Nerden başlayayim bilmiyorum. Sadece şu an aklıma gelenleri yazacağım. Sonra tekrar unuttuğum varsa eklerim. Arasında benim kullanım hatamda olabilir tabi.

Araba 5. vites dişlisi kırdı Sanayide herkes bu nasıl olur, nasıl becerdin derken resmen bilmece gibi bir olay oldu. Mecbur dişlileri değiştirdik

Airbag sargısı herkesin başına gelen gibi benimde başıma geldi. seve seve ! gittik aldık 400 tl ye değiştirdik.

Bu yazacağım bakımsızlıktan da olabilir ya da kullanımdan. Ki aslında sakin kullanırım. Arabayı aldığım da bir şey yokken 4 ay sonra bir detaylı bakıma soktuğumda alt salıncaklar, dört amantisör ve amantisör takozları, arka teker bilyeleri ve arka fren balataları değişti. Bu her araçta olabilcek bir şey tabiki

Gel zaman git zaman ön balatalarım da bitti. Diskler ve balataları birlikte değiştiridim. Balataları orjinal Opar aldım ki ses yapmasın diye. Ama o da ne ? Eski balatam ötmezken ki yan sanayi iken yenisi bir otobüs freninden daha beter ötmeye başladı. Bir kez daha soğudum nefret ettim arabadan.

Arabayla uzun yol yaptım. Ve defalarca daha nefret ettim. Başıma gelmeyen kalmadı. 1997 Model 2000 motor mazdam vardı. Yıllarca memlekete gidip geldik bir sefer sıkıntı yaşadık. O da bizim bakım ihmalkarlığımızdandı. Ama Punto ne lanetmiş. Her şeyine baktırdık yola çıktık. Daha yolun yarısında ön davlumbaz koptu tekere sürtmeye başladı. Otobanda indik, sağa çekip falçatayla kestik. Devam dedik. Hava karardı ve soğudu. Kalorifer açtık ama o da tam bir rezalet arabanın içinde resmen donduk. Hararet düştü. Kaloriferi açtık ve harareti düşürdü. Bugün tofaş şahine binen adamın kaloriferi soba gibi ısıtıyor. ( bu bakımsızlıktan da olabilir buna lafım yok ama o gece çektiğim bu sıkıntı beni mahvetti) Ama peki bir anda kaloriferin kafayı yemesi ? Kendi kendine bir açılıp bir kapanması ne olacak ?

Yine uzun yol macerası araba dakika başı motor arıza lambası yakıp durdu. Yok yere. 100 'ü çok fazla geçmediğim halde.

Performans olarak öyle üzdü ki anlatamam. Araba da iki kişiyiz 120 ile yokuş 'a dalıyorum ama o da ne devir git gide git gide düşüyor. 4 'e çek 3 'e çek sağ şeride geç ıkına ıkına yokuş çık. Eski arabamda 5. vitesten düşürmesem arabayı yine tırmanırdı yine tırmanırdı. Bahsettiğim yokuşta çok hafif tatlı bir yokuş. Ama az yakıyor böyle yapmalarının sebebi bu dedik eyvallah dedim, şehir içi arabası uzun yol değil dedim es geçtim.

Araba da tekleme sorunu başladı. 1500 devirde kendini silkeliyordu. Vuruntu vardı. Buradan okuduklarımla motor kulakları dediler değiştik düzelmedi. Servise soktum bana 2200 tl fiyat çekti aksların açık dedi. Arabadan bir kez daha nefret ettim. Bir hafta binmedim arabaya. Bir sefer sert çukura düşmüştüm. Jantım yamulmuştu. Eğer bir kere de düşerek bozulacaksa aks demek ki işimiz var bu arabayla... Onun dışında ufacık setten bile en düşük hızla geçerim ben.

Arabanın gaz enjektörü bozuldu. Kendini kaybetti. Buna lafım yok. Ömrü dolmuş olabilir ama bu kadar şeyin üstüne olunca insan bir ha s.. diyor yani

Ön sağ yolcu airbag göğüste çok hafif çizik var. Çatladı çatlayacak bence elimden geldiği şekilde dikkat etmeye çalışıyorum ama nefret ettiriyor

Arkaya küçücük 30 cm bir bas koydum. Arabanın arka bagaj zıngır zıngır ediyor. Arkadaşımın opel corsasında, fiestasında ve eski model 97 mazdam da hiç bir böyle bir şey görmedim. Hatta ve hatta arkadaşımın Astrasında kicker L7 vardı, bilenler bilir. O bile bu sesi yapmadı. Bu nasıl dandik bir arabadır ? İnsan en azından az da olsa biraz izole eder bagajı kapı içlerini.

Arabanın geçen aylarda termostat ağzı kırıldı. Durduk yerde. Radyatör su deposundan giden bir boru var termostata o borunun içinde kaldı. Neyseki termostatı değiştirmeden boruyu oraya kelepçeyle sıktık iş halloldu.

Arabanın sol şöför güneşliği elimde kaldı Biraz sert açmış olabilirim belki ama sonuç olarak koptu. Orjinalini bulamadım. Servis dünya para çekti. Mecbur gidip çıkmacıdan buldum ve çene yaparak biraz fiyat kırıp aldım

Sol arka kapım dışardan açılmıyor. Merkezi kilit kapının kilidini açmıyor. Anca bir kez içerden açıp kapatınca açılıyor.

Sağ cam sonuna kadar indirildiğinde geri kalkmıyor. Biraz uğraşmak gerekiyor. Bunlar ufak şeyler ama mide bulandırıyor.

Torpito kapağı şangur şungur oynuyor. Sanki içine 50 kilo kalıp koymuşuz. Bir cd kutusu bir çakmaklık şarj var içinde alt tarafı Çözülemeyecek şey değil ama mide bulandırıyor.

Kalorifer sorunu şimdi daha farklı bir boyut aldı. İçerideki hava yön kapakçıkları katur kutur ediyor açılıp kapanırken

Veee en son başıma gelen. Rölanti şaştı arabada. Kendi kendine gaz veriyordu nerdeyse. Fiattan ayrılma bir ustaya uğradım ve kelebek boğazı bunlarda hastalık dedi. Temizleyelim düzelir. Temizlettik. Bilgisayardan adaptasyon yaptı kendisi ve araba bozuldu. Çalıştıramadık. 4 gün yattı nerdeyse orda. Servisten arkadaşları geldi. Yeni yazılım attı. Tesisat söküldü vs. derken araba orada yattı durdu. En son kafam attı zincirlikuyu birmota çektirdim. Dün aldığım bilgiye göre arabanın hem Body Computer hem Enjeksiyon Ünitesi bozulmuş. Üniteyi tamire yollamışlar. Bugün her şey netleşecekmiş.

Atladığım illaki vardır. Çünkü bir sürü arıza yaşadım. Bir senede başıma gelenler bunlar. Şimdi siz söyleyin. Siz olsanız bu arabadan nefret etmezmiydiniz ? Sokakta biri beni durdurup sorsa arabadan memnunmusun diye adama ilk dediğim laf kesinlikle alma. Alacaksan garantili 1-2 senelik al.

Diceksiniz ki araba temiz kullanılmamıştır. Olabilir. Bu konuda bende biraz düşünceliyim. Adam yağ su koymuş binmiş. Belki triger bile değişmemiştir. Amantisörler ve takozlar bunun göstergesi. Peki ama diğer olanlar ? Bunların hepsinin her ay her hafta bir şey çıkarması ? Ki arabanın kapı döşemeleri ve göğüs falan temiz. İçi de temiz. Ben koltukları biraz kirlettim. Yani kullanan aslında temiz kullanmış bence.

İşi özeti şu. Sanırım arabayı satacağım 3-5 aya. Ve sanmıyorum ki bir daha Fiat 'a binerim. Kapısına gidip yeni kasalarına bile bakmam. İçinde opsiyon varmış yok ESP yok güvenlikmiş yok hız sabıtleyiciymiş. Araba sağlam olmadıktan sonra isterse opsiyon olarak kapıları yukarı açılır gelsin. Kuzenim 2007 model Golf aldı. 5 ay oldu nerdeyse. Daha bir sefer duymadım arıza verdi dediğini... Burda arkadaşların yok boşu şu kadar para pahalı diye kötülediği o Golf en azından sağlam bir araba.

Sabır gösterip okuyan varsa affetsin uzun olmuş biraz İyi forumlar
    Konu byadrenalin tarafından (09/01/2014 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sencer deniz
    tirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Arkadaş senin de başına gelmedik kalmamış ama bence bu araca has şeyler bunlar. Bir de o çukura düşme olayına takıldım ben. Jantın yamulduğuna göre o basınçta araçta her şey olabilir. Geçmiş olsun.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş senin de başına gelmedik kalmamış ama bence bu araca has şeyler bunlar. Bir de o çukura düşme olayına takıldım ben. Jantın yamulduğuna göre o basınçta araçta her şey olabilir. Geçmiş olsun.
    Jant çin malı bir jant Düştüğüm çukur ise bildiğimiz logar kapağının biraz daha derin olanı Anlayacağınız aslında öyle çok büyük bir çukur değil Teşekkür ederim.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Problemli arabayı çeken bilir, diyecek sözüm yok, haklısınız Yalnız sizin Punto'nuzun problem çıkartıp kuzeninizin Golf'ünün problem çıkartmaması Golf'ün problemsiz, Punto'nun problemli olduğu anlamına gelmez ama. Burda da bir çok kişinin Punto'su problemsiz, VW grubundan dert yanan da çok. Kimdi hatırlamıyorum, adamın arabasını servisin dışında yağmurun altında bekleten servis vardı yahu.. Fotoğraflar vardı buralarda.

Bu yaşadıklarınızdan sonra, soranlara Fiat ya da Punto önermemenizi kesinlikle anlıyorum, haksız da bulmuyorum. Aynı düşünceler benim için de Ford Tourneo için geçerli, merak eden olursa babamın arabasının hikayesini anlatırım uzun uzun Bu nedenle kimseye Ford, özellikle de Tourneo önermem, öneremem, fakat "arkadaşımın Doblo'su var, problemsiz" demem çok da ciddiye alınmaz sanırım

Düzeltme: yağmurdan emin değilim
    Konu mucar tarafından (09/01/2014 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı mucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Problemli arabayı çeken bilir, diyecek sözüm yok, haklısınız Yalnız sizin Punto'nuzun problem çıkartıp kuzeninizin Golf'ünün problem çıkartmaması Golf'ün problemsiz, Punto'nun problemli olduğu anlamına gelmez ama. Burda da bir çok kişinin Punto'su problemsiz, VW grubundan dert yanan da çok. Kimdi hatırlamıyorum, adamın arabasını servisin dışında yağmurun altında bekleten servis vardı yahu.. Fotoğraflar vardı buralarda.

Bu yaşadıklarınızdan sonra, soranlara Fiat ya da Punto önermemenizi kesinlikle anlıyorum, haksız da bulmuyorum. Aynı düşünceler benim için de Ford Tourneo için geçerli, merak eden olursa babamın arabasının hikayesini anlatırım uzun uzun Bu nedenle kimseye Ford, özellikle de Tourneo önermem, öneremem, fakat "arkadaşımın Doblo'su var, problemsiz" demem çok da ciddiye alınmaz sanırım

Düzeltme: yağmurdan emin değilim
    Ya ben örnek gösterdim Golf 'ü. Tabiki sıkıntılı olanları da vardır Ama dediğim gibi bu kadar sorun yaşadıktan sonra Fiat 'a iyi yaklaşamıyorum. Sadece yorumlarımda beni Fiat 'a çamur atmakla suçlar gibi konuşan arkadaşlara ithafen yazdım başımdan geçenleri Aynı şekilde babamın doblosu var 2011 yeni doblo. İki sene de iki sefer amantisör takozu değişti garantiden. Gerçi onun biraz kullanımı sert. Birde yük falan taşıdı. Ama öyle yani

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

galeriden aldım dedikten sonra yazının sonunu okumadan anladım yani

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galeriden aldım dedikten sonra yazının sonunu okumadan anladım yani
    Hahaha Galericiden yaklaşık bir sene önce de doblo aldığımız için bu alacağımız araba da böyle bir şey yaşayacağımı düşünmemiştim. Bir de exper ettirdim yani. Aldığımda sorun yoktu işin açıkcası. Detaylı incelendi araba sorun galeride değil yani.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

3 sene önce puntoyu alcağım zaman arkadaşın poloya bakıyordum nasıl falan diye hani polo mu alsam acaba diye fikir edineyim dedim o da expertizden sonra almış sakın bulaşma dedi direksiyon da sıkıntı varmış 4500 tl masraf çıkartmışlar direksiyon kutusu aks falan değişcekmiş. Bi de böyle bir araba denk gelirse ne diyeceksiniz

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene önce puntoyu alcağım zaman arkadaşın poloya bakıyordum nasıl falan diye hani polo mu alsam acaba diye fikir edineyim dedim o da expertizden sonra almış sakın bulaşma dedi direksiyon da sıkıntı varmış 4500 tl masraf çıkartmışlar direksiyon kutusu aks falan değişcekmiş. Bi de böyle bir araba denk gelirse ne diyeceksiniz
    Aynı sıkıntı bende de var zaten Akslar değişecek Denk geldi yani gelmedi değil

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

ben 2006 eylülden beri aynı araca biniyorum puntoya... Bu dediklerinin hiç birini yaşamadım. Acaba aracın bakımsızlıgından yıpranmışlıgından hor kullanılmışlıgından olmasın ?
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2006 eylülden beri aynı araca biniyorum puntoya... Bu dediklerinin hiç birini yaşamadım. Acaba aracın bakımsızlıgından yıpranmışlıgından hor kullanılmışlıgından olmasın ?
    Yazdıklarımı okuduysanız şayet bazı yerlerde bakımsızlıktan kaynaklanabilcek sorunları söyledim zaten Şahsen benden önceki nasıl kullandı bilmiyorum ama ben hiç hor kullanmadım desem yeridir. İlk zamanlarımda bir kaç defa altını ve marşpiyelleri sürttüm ama daha sonrası çok daha dikkatli kullandım arabayı. Yani bakımsızlıkta olabilir evet. Fakat bu kadar fazla sorun yaşayınca öyle bir soğudum ki arabadan. İnanın artık yıkamıyorum bile. Leş gibi duruyor.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Mutlaka denk gelmiştir ama her araçta sıkıntı olur sıkıntısız olarak üretilen hiçbir markanın modeli yoktur seri üretim araçlar için söylüyorum. 6 7 yaşında bakımsız kalmış araçlar illaki sorun çıkartır. zaten genelde de bu yaşlarda satarlar araçlarını. Keşke araçlar sorunsuz olsa ama maalesef.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Mutlaka denk gelmiştir ama her araçta sıkıntı olur sıkıntısız olarak üretilen hiçbir markanın modeli yoktur seri üretim araçlar için söylüyorum. 6 7 yaşında bakımsız kalmış araçlar illaki sorun çıkartır. zaten genelde de bu yaşlarda satarlar araçlarını. Keşke araçlar sorunsuz olsa ama maalesef.
    Yine yanlış anlaşılıyorum Bakın sorunsuz araç vardır demiyorum ben. Ya da şu marka kesinlikle sorun çıkarma demiyorum. Sadece bahsettiğim şey Fiat 'ın çok fazla sorun çıkarması ve sürekli çıkarması ve çabuk çıkarması. Tabiki bunda bakımsızlık önemli. Yani arabaya bakmazsan o da sana bakmaz ama dediğim gibi exper ettirdim. Her şeyi kontrol edildi. Sorun yoktu. Arabayı aldığımda araba kazalı veya şasesi yamuk içi leş gibi vs. bir araç değildi. Çil çil parlıyordu. Sanırım km nedeniyle biraz yorulmuş araç olmasından kaynaklı durumları yaşadım ama işin sonunda arabadan ve markadan soğudum.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarımı okuduysanız şayet bazı yerlerde bakımsızlıktan kaynaklanabilcek sorunları söyledim zaten Şahsen benden önceki nasıl kullandı bilmiyorum ama ben hiç hor kullanmadım desem yeridir. İlk zamanlarımda bir kaç defa altını ve marşpiyelleri sürttüm ama daha sonrası çok daha dikkatli kullandım arabayı. Yani bakımsızlıkta olabilir evet. Fakat bu kadar fazla sorun yaşayınca öyle bir soğudum ki arabadan. İnanın artık yıkamıyorum bile. Leş gibi duruyor.
    Hak veriyorum sana. Bakımsız arızası çok olan araçla uğraşmak zor sıkıcı ve masraflı.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

arabaya zulmetsen ancak bu sorunlar ortaya cıkar valla puntodan soğumak falan değilde sen bence 2. el araç alırken talihsizliğinden dolayı sitem et doğru tercih yanlış araç bence
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arabaya zulmetsen ancak bu sorunlar ortaya cıkar valla puntodan soğumak falan değilde sen bence 2. el araç alırken talihsizliğinden dolayı sitem et doğru tercih yanlış araç bence
    O da olabilir. Bilmiyorum. Ama şimdi size soruyorum acaba bunları yaşasanız ve benzeri bir kaç sorunu forumda okusanız bir daha punto almaya cesaret edebilir misiniz ? Sıfır harici. Ki sıfırına bile cesaretim yok açıkcası. Servislerin yarattığı rezillikleri okuduktan sonra

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Yine yanlış anlaşılıyorum Bakın sorunsuz araç vardır demiyorum ben. Ya da şu marka kesinlikle sorun çıkarma demiyorum. Sadece bahsettiğim şey Fiat 'ın çok fazla sorun çıkarması ve sürekli çıkarması ve çabuk çıkarması. Tabiki bunda bakımsızlık önemli. Yani arabaya bakmazsan o da sana bakmaz ama dediğim gibi exper ettirdim. Her şeyi kontrol edildi. Sorun yoktu. Arabayı aldığımda araba kazalı veya şasesi yamuk içi leş gibi vs. bir araç değildi. Çil çil parlıyordu. Sanırım km nedeniyle biraz yorulmuş araç olmasından kaynaklı durumları yaşadım ama işin sonunda arabadan ve markadan soğudum.
    Benimde sana anlatmak istediğim sorular sadece fiatta değil her markada olduğu. Ama araçtan soğuduğun için tüm fiatların kötü olduğuna kanaat getirmişsin ve bu fikrini değiştirebileceğimizi sanmıyorum. karar senindir kimse de seni zorla puntoya bindiremez sevgili kardeşim. Bundan sonraki aracın ne olursa olsun umarım sorun yaşamazsın . Sorunlu araçla uğraşmanın ne olduğunu iyi bilirim.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Benimde sana anlatmak istediğim sorular sadece fiatta değil her markada olduğu. Ama araçtan soğuduğun için tüm fiatların kötü olduğuna kanaat getirmişsin ve bu fikrini değiştirebileceğimizi sanmıyorum. karar senindir kimse de seni zorla puntoya bindiremez sevgili kardeşim. Bundan sonraki aracın ne olursa olsun umarım sorun yaşamazsın . Sorunlu araçla uğraşmanın ne olduğunu iyi bilirim.
    Anladığınıza sevindim Bütün Fiatlar kesi kötüdür demiyorum ama işin boyutu bu işte. Yerim de olsanız aynı duyguları hissedeceğinizden eminim Yoksa arabayı ilk aldığımda çok sevmiştim. Konforu, kullanım şekli. Yani kullanması çok zevkli bir araba aslında. Ama soğudum. Nefret ettim adeta.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

O da olabilir. Bilmiyorum. Ama şimdi size soruyorum acaba bunları yaşasanız ve benzeri bir kaç sorunu forumda okusanız bir daha punto almaya cesaret edebilir misiniz ? Sıfır harici. Ki sıfırına bile cesaretim yok açıkcası. Servislerin yarattığı rezillikleri okuduktan sonra
    Dostum valla ben sıfır aldım aracı su anda 80.000 de şu km ye kadar sadece peroyodik bakımlarını yaptırıdm zamanla yıpranan parçalar değişti balata triger gibi vs..

İlk defa bu ay baskı balatam değişecek , motor kulağım değişecek. Aküm bile hala 7 yıllık akü hatta 7.5 yıllık Senin aracın aldıgında kaç bindeydi bilmiyorum ama km si düşürülmüş falanda olabilir gibi düşünceler oluştu kendimce. yani bi araç anca bu kadar yıpranabilir senin dediklerinin olması için galiba 300.000 i devirmiş olması gerek... 10 kişiden 9u aracından memnundur forumumuzda. Tabi performans açısından bende müzdaribim ama bunu bile bile aldım ben bu aracı sitem etmeye gerek yok bu konuda şimdi. Fiattan puntodan sogunacak bir şeyde yok. bunu sat daha temizini al o zaman puntoya değil sadece o aldıgın adama lanet edersin bana hurda arabayı verdi diye

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Dostum valla ben sıfır aldım aracı su anda 80.000 de şu km ye kadar sadece peroyodik bakımlarını yaptırıdm zamanla yıpranan parçalar değişti balata triger gibi vs..

İlk defa bu ay baskı balatam değişecek , motor kulağım değişecek. Aküm bile hala 7 yıllık akü hatta 7.5 yıllık Senin aracın aldıgında kaç bindeydi bilmiyorum ama km si düşürülmüş falanda olabilir gibi düşünceler oluştu kendimce. yani bi araç anca bu kadar yıpranabilir senin dediklerinin olması için galiba 300.000 i devirmiş olması gerek... 10 kişiden 9u aracından memnundur forumumuzda. Tabi performans açısından bende müzdaribim ama bunu bile bile aldım ben bu aracı sitem etmeye gerek yok bu konuda şimdi. Fiattan puntodan sogunacak bir şeyde yok. bunu sat daha temizini al o zaman puntoya değil sadece o aldıgın adama lanet edersin bana hurda arabayı verdi diye
    Kilometre konusunda benim de düşüncelerim vardı. Araç aldığım da 157 bindeydi. En son muayenede 152 binde olmuş. Ondan önceki de 120 bin civarlarında. Yani benden önceki km düşürmüş olması biraz imkansız gibi. Düşürülmüş olması muhtemel tabi. Ama bunu anlamanın yolu yok. Anlıyorum diyenler piyasada var. Ama milletin parasını almak için bol keseden sıkan insanlar bunlar

Dediklerine inanıyorum. Olabilir. Sorunsuz binmişsindir ama bir insan bu kadar sorun yaşayınca ister istemez soğuyor Yapabilecek bir şey yok yani. Birde ardı arkası kesilmeyince daha kötü oluyor. Yani mesela amantisör dedim. Yaptırdım. Olur dedim. Eski araç. Yaşı var km si var. Şu dedik bu dedik. Bir döndüm baktım ki ben tam arka arkaya 9 ay arabaya full masraf yapmışım

Kaloriferinden memnun musun ? Arabanda lpg var mı ? Kalorifer yeterince ısıtıyor mu ?

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon