Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 2014 Yeni Punto Modelleri: Urban ve Popstar

Emre Can
    yeniuye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

ÖTV Ye zam geldi araçlarada Zam geldi
    Punto 2013 S7 1.3 Multijet Lounge 95 HP S&S ESP + Sporkit

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı ertanokumus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, bahsettiğiniz fiyat peşin olarakmı, ben aynı aracı 36500 e aldım da biraz tuhaf oldum birden
    temmuz ayında 31800 e aldım peşin fiyatı. Sigorta dahil.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertan OKUMUŞ
    ErtanOKUMUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35 PEL 08
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temmuz ayında 31800 e aldım peşin fiyatı. Sigorta dahil.
    Teşekkürler, şimdi biraz iyiyim

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bu fiat araçların fiyatlarının yükselmiş olması satışları etkilemez çünkü unutulmamalı ki diğer markalarda zam yapıyorlar o markaların fiyatlarının fiat markasından daha yukarıda olduğunu düşünürsek gene aynı olacaktır ya da yakınlaşacaktır. Servis ve yedek parça fiyatlarıda düşünülerek alınan araçlar arasında fiat ta rekabet eden bir marka. Sonuç; sıkıntı yok yani

Serdar Ak
    frowot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım haklısınızdır. Bende puntoyu sevıyorum ve gozde tutulan bir araç olmasını isterim
    En azından arabanın değerini öldürmediler ÖTV zammından sonra kendi kendime dedimki Fiat %5 lik zam oranını yansıtmayacak yada olması gereken tutarın altında zam yapacak, B segmentinde olan Corsa ve Fiesta gibi araçların fiyatı fırlayacak ikinci el de Punto değer kaybedecekti, 2013 ün 5. ayında 36500 küsüre aldığım araba şimdi 44.900TL olmuş, bu tip oranları ülkemizde malesef alman araçlarında görürdük Fiat Punto'ya yapılan zamlar çok yerinde olmuş bence, ama konuya farklı bir gözden bakmak gerekirse B segmenti Punto, Corsa, Fiesta, Polo, Clio gibi araçlar için 45-50 bin TL gibi rakamlar çok fazla.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar çok çok fazla bu zamlar en çok punto ve segmentini vuracak arkadaş 45-50 bin bandında ne arabalar var. Bugün arkadaşın yeni kasa astrasına bindim ne yalan söyleyim gidişi felan başka geldi hani konfor felan kat kat üstün.
    iyide arkadaşım kıyaslağın araç çok saçma astra c sınıfı bir üst kasa bir araç ve bak bakalım 50 bine full astra alabilirmisin? astra nın en bazı bile 60 dan başlıyor ki bence o parayı edecek bir araç değil gidişinin nesi fena sen arabaya binmemişsin teneke opel e o parayı vereceğime gider guiletta alırım astra nın içinden geçerim.Ayrıca astra nın rakibi punto değildir punto yu corsa ile kıyaslayacaksın ki punto corsa dan çok daha şık ve başarılı bir araç bence

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

2. El piyasası da hareketlenir gibi.. 20 eden araç 22 falan olur.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide arkadaşım kıyaslağın araç çok saçma astra c sınıfı bir üst kasa bir araç ve bak bakalım 50 bine full astra alabilirmisin? astra nın en bazı bile 60 dan başlıyor ki bence o parayı edecek bir araç değil gidişinin nesi fena sen arabaya binmemişsin teneke opel e o parayı vereceğime gider guiletta alırım astra nın içinden geçerim.Ayrıca astra nın rakibi punto değildir punto yu corsa ile kıyaslayacaksın ki punto corsa dan çok daha şık ve başarılı bir araç bence
    Hocam bu araba markalarına teneke demek konusunda sizi daha önce uygun bir dille uyarmadılar mı ya. 1 değil 2 değil.

Siz Opel'e teneke diyorsunuz(Hyundai için de dediniz) ve forumda Opel sahibi olan insanlar ona para veriyor,siz böyle diyince de haklı olarak içerliyorlar. Kim neye ne para verirse verir ne bu diğer markalara ok atma sürekli. Allah aşkına bir gönderiniz de sakin olsun lütfen...

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu araba markalarına teneke demek konusunda sizi daha önce uygun bir dille uyarmadılar mı ya. 1 değil 2 değil.

Siz Opel'e teneke diyorsunuz(Hyundai için de dediniz) ve forumda Opel sahibi olan insanlar ona para veriyor,siz böyle diyince de haklı olarak içerliyorlar. Kim neye ne para verirse verir ne bu diğer markalara ok atma sürekli. Allah aşkına bir gönderiniz de sakin olsun lütfen...

herkesin görüşleri değişebilir opel bence TENEKE dir alınacak bir durum yok kimsenin şahsına veya karakterine birşey demiyorum sadece bir araç firmasından bahsediyorum yakın zamanda fiat a teneke diyenlerde oldu bende opel ile ilgili eleştirilerimi belirtiyorum kimse katılmak zorunda değil ayrıca beni yargılamak sana düşmez forumdaşım... herkes eleştirilerini getirebilir mesela bir başka bravo - honda konusuna bakarsan ordada honda ile eleştiriler olmuş ve dandik,oyuncak plastik gibi yakıştırmalar yapılmış o zaman git onlarıda uyar ama uyarmaya hakkın yok herkes markaya istediğini söyleyebilr. Son olarak ben opel e teneke dedim diye değil başka bir sebebten ötürü uyarı aldım.
    Konu erenemre tarafından (05/01/2014 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

2014 model puntişlerde bagajda lamba YOK. benim 2006 model de var..

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

B sınıfı bir aracın bu fiyatlara satılması... Ülkede genel olarak tüm araçların fiyatları iyice saçmaladi artık. Sıfır arac almayın diyorlar yani. Buyuk konuşmayayım ama ben bir daha almam sıfır araba. Ayda 20 bin lira da kazansam almam. Devlet goz gore gore kazık atıyor vatandaşına.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesin görüşleri değişebilir opel bence TENEKE dir alınacak bir durum yok kimsenin şahsına veya karakterine birşey demiyorum sadece bir araç firmasından bahsediyorum yakın zamanda fiat a teneke diyenlerde oldu bende opel ile ilgili eleştirilerimi belirtiyorum kimse katılmak zorunda değil ayrıca beni yargılamak sana düşmez forumdaşım... herkes eleştirilerini getirebilir mesela bir başka bravo - honda konusuna bakarsan ordada honda ile eleştiriler olmuş ve dandik,oyuncak plastik gibi yakıştırmalar yapılmış o zaman git onlarıda uyar ama uyarmaya hakkın yok herkes markaya istediğini söyleyebilr. Son olarak ben opel e teneke dedim diye değil başka bir sebebten ötürü uyarı aldım.
    Sizi yargılamıyorum. Ben sadece,teneke dediğiniz bir aracın sahibinin,bu forumda görüp te,"lan ben bunu almasamıydım" diyebilir. Herkes para verdiği bir şeylerin insanlar gözünde güzel görünmesini ister. Bahsettiğim buydu.

Ben de Opel sevmem. Ama gidip elalemin para verdiği arabaya teneke demem. En azından herkese açık platformlarda söylemem. Bundan bahsediyorum..

2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Aslında araçlar ucuz abi. Ama sağolsun bizim devletimiz geçirdikçe geçiriyor. Biraz maddi durumumu düzelteyim Avrupa'dan araba getirip kullanma hakkımız var (daha doğrusu abimin var) alıp kullanıcam aga!! bu nedir ya

fatih çam
    fatihcam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

lounge model donanım olarak şımartıcı ve kıskandırıcı idi. üst sınıf sağlam arabalar almaya niyetlenen arkadaşlarım bile "şu var mıymış onda" dediğimde, "sendeki donanım bunlarda yok" diyorlardı.

üstüne skydome ve esp paketi ile 36.000'e aldım 0, 2012 model aracı. trafiğe çıkış ağustos 2013.

üstelik 2012 olması sayesinde 105 hp.

şimdi 77 hp'ler için henüz ortada skydome, metalik renk ve esp paketi yokken bu fiyatları görünce şaşırdım.

piyasa uçtukça uçuyor. eskiden bu paralara passat alınıyordu arkadaş...

fatih çam
    fatihcam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

yalnız fiyatlar açısından punto'yu öldürmemiş olmaları güzel tabi. aynı sınıftaki diğer araçlar ile kıyaslandığında zayıf bir imajının olmaması lazım.

ama sınıf olarak bir abartı var. bu sınıfta sıfır araba almak ve üst sınıfta temiz ikinci el aramak arasındaki tercih gittikçe 2. el üst sınıf arabaya doğru kayar.

Evren Filiz
    EFLZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 26

cam tavan opsiyonu 2.550 tl idi yanlış hatırlamıyorsam şuan 3.110 tl görünüyor görünüyor

Sent from my iPad using

G P
    - venomtigris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    -
    Edilen teşekkür: 17

fiat ın artık albenili bir modeli kalmadı gibi bence. fiat 500 ve türevleri göz zevki açısından pek genele hitap etmiyor. 500'ün tasarım çizgisinden şekillenecek fiat modelleri de bu şekilde olur diye düşünüyorum. bravo artık tek motor ve donanımda getirildiğine ve punto nun da donanımlarında kısıtlamalar başladığını düşünürsek, bu modeller artık fiat için ömrünü tamamlıyor sanırım. fiatın intihara meyilli olduğunu (kimisi risk almak diyor) stilo modellerinden de biliyoruz. çinde ürettiği dodge dart temelli viaggoyu Türkiye'ye getirip orta sınıf bir sedan alternatifi de yaratmak gibi bir planı da yok sanki fiatın. bu durumda, gittiği yere kadar şirketlere ve alıcısına linea, tercih edene punto, risk almayı sevene brravo, premiuma da freemont satmayı planlıyor sanki fiat. 500'ü ise hiç saymadım zira kim niye alıyor kafamda canlanmıyor.(neden tercih edildiğini, kimlerin pazarlama açısından hedeflendiğini biliyorum da, yine de içimden bir fiat 500 üm olsa demek gelmiyor, sanki 20 bine yarın satsalar b aşka model var mı diye sorarım diye düşünüyorum)

hayırlı işler fiat.
    "under the spreading chestnut tree
    i sold you and you sold me
    there lie they and here lie we
    under the spreading chestnut tree"

1984

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı venomtigris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat ın artık albenili bir modeli kalmadı gibi bence. fiat 500 ve türevleri göz zevki açısından pek genele hitap etmiyor. 500'ün tasarım çizgisinden şekillenecek fiat modelleri de bu şekilde olur diye düşünüyorum. bravo artık tek motor ve donanımda getirildiğine ve punto nun da donanımlarında kısıtlamalar başladığını düşünürsek, bu modeller artık fiat için ömrünü tamamlıyor sanırım. fiatın intihara meyilli olduğunu (kimisi risk almak diyor) stilo modellerinden de biliyoruz. çinde ürettiği dodge dart temelli viaggoyu Türkiye'ye getirip orta sınıf bir sedan alternatifi de yaratmak gibi bir planı da yok sanki fiatın. bu durumda, gittiği yere kadar şirketlere ve alıcısına linea, tercih edene punto, risk almayı sevene brravo, premiuma da freemont satmayı planlıyor sanki fiat. 500'ü ise hiç saymadım zira kim niye alıyor kafamda canlanmıyor.(neden tercih edildiğini, kimlerin pazarlama açısından hedeflendiğini biliyorum da, yine de içimden bir fiat 500 üm olsa demek gelmiyor, sanki 20 bine yarın satsalar b aşka model var mı diye sorarım diye düşünüyorum)

hayırlı işler fiat.
    stilo harika bir araçtı yanlış reklam ve satış stratejisi ve Türk halkının cahilce ön yargıları yüzünden satılamadı yoksa stilo fiat ın bence bugüne kadar yapmış olduğu en başarılı araçtı.Bugün bile yoldan 3 kapılı bir stilo geçse herkes dönüp bakıyor.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Puntonun rakibi tabii ki astra değil ama hani artık fazla bu zamlar tabii kide aslında her araç için zamlar geçerli ve hepsi zamlanacak. Ben şu açıdan düşündüm iki arcım oldu ikiside punto biri gp idi şu an evo ama ben 45-50 Bin bandında sıfır alacağıma o arkadaşım aracını 45.000 Bin e satacak yeni astra otomatik 1.4 turbo 140 HP. benzinli otomatik 29.000 küsürde, ben sıfır punto yerine 2.el astra derim şu koşulda ŞAHSEN. Yani teneke diyoruz ama ben aynı yolu o araçla gittim hani bayağ bayağ fark var gidişinde tabii ki segment ve fiyat fakı var. Puntolarımızda çok iyi araçlar fiyatlarına göre olmasa kullanmazdık.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Benim makina 110 km. hızdan sonra fısır fısır rüzgar alıyo canımı sıkmıyor değil.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon