Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 41 ile 44 arası

Konu: Çok acil cevap lazım (Orjinal kilometre farklı görünüyor)

yusuf akkaya
    yusuf28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı carsi3301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu test her serviste yapılıyor mu ya da sanayide yaptırabilir miyiz? odometre testi
    servıste sadece odometre bakabılırmısınız dedıgınızde ucretsız bakarlar ozel servıslerde bakabılır cıhazı olanlar tabıkı

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

arkadaşlar neler dönüyor bu ikinci el piyasasında böyle ya

Recep Ağdaş
    recepagdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 19

arkadaşlar konu hortlatıyoruz ama okuyanlara bir bilgilendirme olsun. ODOMETRE KM İLE AYNI ÖLÇÜM YAPMAZ ! sadece KM sayacındaki sıfırlanmadan ötürü koyulmuş ve teker turları ve çalışma saati hesabı ile ortaya çıkarılan bir değerdir. KM saati de biraz bu mantıkla çalışsada farklı bir sensöre ve hesaba sahip. Tek fark KM düşürülmesinin biraz önüne geçebilmek için farklı bir noktadan farklı bir hesapla daha ölçüm yapması... Ortalama KM ye yakınsa şüpheniz olmasın. Aracınızın orjinal jant veya lastik ebatından farklı ebatlarda kullanılması bile odometre ile KM sayacı arasında farklılık yaratacaktır. ilk aracım grande punto idi. Onu kullanırken bu ODOMETRE olayını öğrenmiştim. yaklaşık 80bin km aracımı 17" jant ve 185 (yanlış hatırlamıyorsam) lastikle kullanmıştım. odometre ile arasında 20 bin km oynuyordu o zamanlar bende şüphelenmiştim ama yapacak birşey yoktu. Şimdi PUNTO EVO ilk sahibiyim. Sırf bu olaydan dolayı arabayı sıfır alırken bile ODOMETRE sine bakmıştık. Şimdi aracım 70 binde ve odometre 74 bin gösteriyor. İlk sahibiyim ve KM mi 4 bin için de düşürecek halim yok ya kendi kendime 10bin 15bin için düşüm yapacaklarını zannetmiyorum en azından o kadar da aciz olacaklarını düşünmüyorum İçinizi rahatlatın biraz o kadar düşürülmüşsede zaten ortalama 100binlerde arabalarınız onlar etkilemez sadece düşüren kul hakkı yemiş olur onun hesabı da size sorulmaz Hayırlı sürüşler

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı recepagdas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu hortlatıyoruz ama okuyanlara bir bilgilendirme olsun. ODOMETRE KM İLE AYNI ÖLÇÜM YAPMAZ ! sadece KM sayacındaki sıfırlanmadan ötürü koyulmuş ve teker turları ve çalışma saati hesabı ile ortaya çıkarılan bir değerdir. KM saati de biraz bu mantıkla çalışsada farklı bir sensöre ve hesaba sahip. Tek fark KM düşürülmesinin biraz önüne geçebilmek için farklı bir noktadan farklı bir hesapla daha ölçüm yapması... Ortalama KM ye yakınsa şüpheniz olmasın. Aracınızın orjinal jant veya lastik ebatından farklı ebatlarda kullanılması bile odometre ile KM sayacı arasında farklılık yaratacaktır. ilk aracım grande punto idi. Onu kullanırken bu ODOMETRE olayını öğrenmiştim. yaklaşık 80bin km aracımı 17" jant ve 185 (yanlış hatırlamıyorsam) lastikle kullanmıştım. odometre ile arasında 20 bin km oynuyordu o zamanlar bende şüphelenmiştim ama yapacak birşey yoktu. Şimdi PUNTO EVO ilk sahibiyim. Sırf bu olaydan dolayı arabayı sıfır alırken bile ODOMETRE sine bakmıştık. Şimdi aracım 70 binde ve odometre 74 bin gösteriyor. İlk sahibiyim ve KM mi 4 bin için de düşürecek halim yok ya kendi kendime 10bin 15bin için düşüm yapacaklarını zannetmiyorum en azından o kadar da aciz olacaklarını düşünmüyorum İçinizi rahatlatın biraz o kadar düşürülmüşsede zaten ortalama 100binlerde arabalarınız onlar etkilemez sadece düşüren kul hakkı yemiş olur onun hesabı da size sorulmaz Hayırlı sürüşler
    Puntolarda ayrı bir sensör yok. Araç hızını 4 tekerlekteki abs sensörlerinden ölçüp kaydediyor. Bende de 2007 punto vardı aracı aldığımda bana verilen km 24 binlerde ekran 40 bin deydi. Daha sonra aradan geçen zamanla elm ye falan sahip oldum, araca bağlanıp baktığımda arada yine aynı fark vardı. Değer aralığı aynı ama net rakamları hatırlamıyorum. Şimdi lineam var odometre ile ecu kmsi arasında 1300 1500 km falan fark var, bir abimizin evosu vardı onda k farkı 700 km falandı, başka bir arkadaşımızda yine punto ondada 1500 km falan fark vardı. Ben sizin dediğinize katılmıyorum. Ekran değişmediği sürece ecu ile kadran arasında fark olmaması gerekmektedir ancak araç satış politikasınca sıfır araçların kmsini fabrikadan bayiye geldikten sonra 1 defaya mahsus sıfırladıklarını biliyorum ki kimse sıfır araç parası ödeyip 700 1000 1500 km deki aracı almak istemez. Zaten biraz mantıklı düşünüldüğünde bu araç banttan indirildikten sonra depolanmada da sevkiyatta da yürütülüyor, bayiye geldiğinde tırdan iniyor yıkamaya giriyor Showroom a gidip geliyor ama araçta aracı alırken km ye bakıyorsun km 1. Elimde net bir bilgi yok ama üretimden sonra araçların 1000 1500 km test edildiğini düşünüyorum. Sizin aracınızdaki 20 bin kmlik farkın da ecu değiştiğini ya da yanlışlıkla km yükseltildiğini düşünerekten bu kadar fark olabileceğini düşünüyorum.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123