19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Punto'nun üretiminin durdurulması 2.el piyasasını etkiler mi ?

Hızlı Puntocu
    ape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

Standart Punto'nun üretiminin durdurulması 2.el piyasasını etkiler mi ?

Grande punto sahibiyim.Önümüzdeki yıllara dönük planlarım var.Evlilik vs. gibi.Bu gibi durumların ciddiyete binmesiyle birlikte arabamı satmayı düşünüyordum.
    Grande puntonun üretimininin durdurulması 2.el piyasasinda negatif bir etki uyandırır mı acaba ? benim merak ettiğim konu bu.
    Şuan 22 ederi olan bir araç 6ay sonra yine 22 eder mi ? kafama takıldı çok.Sonuçta şuan Pejo 207 307 vs gibi araçlarda üretilmiyor fakat piyasası canlı.
    Konu ape tarafından (10/12/2013 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

hasan ali sümer
    hasanalisumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07zs068
    Edilen teşekkür: 87

Gun gelir aranan araba olur

HTC One cihazımdan gönderildi

3. Bu mesajı için 5 kişi hasanalisumer'ye teşekkür etti:

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Çok aşırı bi şekilde etkileneceğini düşünmüyorum. Neticede kimse çok sıkışmadığı sürece arabasını ölü fiyata vermez. Etkilenirsede etkilensin bakımını yaptırır yıllarca binerim arabama. Allah kaza bela vermesin kimseye.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

Gecen 2011yilinin sonunda h kasa opel astra full 1,3 dizel pazarlikla 39-40 bin tl civarlarina aliniyordu daha sonrasinda artan fiyatlar ve 1,3 dizeli satistan cekilince ikinci ele talebi artirdi ve suan aldiklari fiyatlara satanlari taniyorum talep meselesi sonucta b sinifinin en iyisi punto oldugunu dusunen ikinci ele talep eder

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Bence iki ihtimal var,

1-) Grande Punto'nun sınıfında çok iyi olduğunun bilincinde olan alıcı bu arabayı talep etmeye devam edecek,piyasadan kalkma durumuna aldırış etmeyecek. Tabii bu süre maksimum 10 yıl olur. Artık eskiyecek çünkü.

2-) Artık tedavülden kalktığı için,servis ve yedek parça sıkıntısı çekeceğini (Böyle olmayacağına eminim.Yıllarca üretilen bu aracın yedek parçası tedarik edilmeye devam edilecektir.) düşünecek alıcı Punto'yu almayacak.

Punto gerçekten sınıfının iyi araçlarından biri. Üretim bandından çekilmesi,ikinci el piyasasını olumlu mu olumsuz mu etkiler bunu bilmek biraz zor. Şahsen,yine alırım bu aracı.

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı hasanalisumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gun gelir aranan araba olur

HTC One cihazımdan gönderildi
    Bknz: stilo

SEDAT SEDAT
    Mali Uzm. satlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

iktisadi ekonomi eğrisi arz talebi teşkil eder bugün punto kendi sınıfında çok tutulan bir araçtır.kaynak ekonomi kesilse bile talep olacağı için bulamayınca 2.ci ele yönelecektir.ornek olarak arkadaşım çok ucuz bir evo buldu ama grandenin kasasını daha çok beğendiği için gitti aynı paraya evo almadı grande aldı.bu eğride mantık aramayınız.beğeni ihtiyaç doğurursa endeks fiyat yükselir bizim milletimiz azıcık yok gorsun punto olur kartel tekel olurmu olur

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hızlı Puntocu
    ape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

yorumlarınız için teşekkür ederim.Punto'yu bundan böyle bir afsane olarak anıcaz o kesin

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı ape Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande punto sahibiyim.Önümüzdeki yıllara dönük planlarım var.Evlilik vs. gibi.Bu gibi durumların ciddiyete binmesiyle birlikte arabamı satmayı düşünüyordum.
    Grande puntonun üretimininin durdurulması 2.el piyasasinda negatif bir etki uyandırır mı acaba ? benim merak ettiğim konu bu.
    Şuan 22 ederi olan bir araç 6ay sonra yine 22 eder mi ? kafama takıldı çok.Sonuçta şuan Pejo 207 307 vs gibi araçlarda üretilmiyor fakat piyasası canlı.
    Bana göre etkilenmez cünki 2008 model 25 bine punto alacagıma 2014 model 40bin yeni punto alırım mantıgı olmıycak yedek parcası üretildigi aracın durumu saglıklı oldukdan sonra 17 ile 23 binden aşagıya aracını satan olmaz yüksek km liler hariş nasıl torosun kartalın clio nun fiyatları sabitse buda sabitde kalır aracıma 2 3 yıl daha binerim ön kötü 20bine satarım temizligini koruya bilirsem yok gitmiyo satılmıyo pedere veririm aracı part ettime sayarım

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Etkilemez, etkilemesi icin hicbir sebep yok. Sonucta servis avi, Fiat arac satislari aynen devam edecek. Chevroletin Avrupa piyasasindan cekilmesi Chevrolet piyasasini etkiler

LG-P760 cihazımdan 2 ile gönderildi

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

Etkilese diye bekleyenler olacak ama etkileyecek bir şeyi yok yedek parça sıkıntısı olmadığı sürece....

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Sıfır piyasasını etkileyeceği kesin.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Şu ölümlü dünyada böyle şeyleri pek kafaya takmamak gerek herkesin durumu farklıdır saygı duyarım ben aracı keyıf ıcın aldım keyle bınıyorum.eğer araç üretimden kalkıyorsa benden zonra bu zevkı yasyamayacak olanlar uzulsun inadına ponto
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

fatih çam
    fatihcam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

105hp Punto'nun Türkiye satışının 2013'te kesilmesi ve sadece 77hp versiyonunun satılması, 105hp sahibi biri olarak beni sevindirmişti.

tabi bir serinin tamamen piyasadan çekilmesi kötü olur. bence ilk birkaç yıl talep aratabilir de. ama zamanla istenmeyen arabaya dönüşür. ki bu önümüzdeki 5 yıl içinde arabamı satmayı düşünmediğim için muhtemelen bana olumsuz yansır.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Etkilenme olmaz hatta fiyatlarda biraz artış bile olabilir ama bu mantıkla satıcılar birbirlerini tetiklerse (çok zor) o zman biraz aşşağı düşebilir ama bu bitiş fiyatları artırır.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

çok etkilemez araç fiyatları arttı. Punto da değerlendi.eski model araç kalkmasa da değer kaybediyor zaten..

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

dahada artacak bence albeada arttı opel astrada arttı çünkü talep 2. elde olacak artık.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

0 araç fiyatlarının her gün zamlandığı bir dönemde üretimden kalkmasından dolayı puntonun 2. el fiyatının düşeceğini sanmıyorum. Fiat zaten 2. elde punto alırken kendi aracını kendi öldürüyor aracın 0 fiyatı bu diyerek. 0 Araçlara sürekli zam geldiği için makas açılıyor bu nedenle 2. ele artış olarak yansıyor. 2004 2005 corolla, 2001 astra classic, 2005 astra classic3 vs üretimleri yok ama 2. el fiyatları da oldukça yüksek. Punto da aynı olacak kanısındayım.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

bence 2020 yılında 20 - 25 bin tllere satılan puntolar göreceğiz... belki de daha yüksek, 2025 ler gibi de belli bir fiyata sabitlenir.. mesela daha cumartesi günü öğretmen arkadaşın 1999 model paliosunu 12500 tl ye sattık...

her araç belli fiyatta sabitleniyor ve bu fiyatta temizliğe kmsine göre 10 - 17 arasında...
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?