Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
103 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 1,5 dci motor ve 1,3 multijet

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

valla bende,2006 307 1.6 hdı motor vardı motorun kusurunu görmedim ama o ön takım, malzeme kalitesizliği herşey çok kötüydü gerçi sattığımda 65000 km'deydi, çok samimi arkadaşımda 407 vardı o da çok parça değiştirdi çok arıza verdi 110000 km'ye kadar kullandı. peugeotun yedek parçası fiattan ucuz ama kalitesizdi. yine aynı şekilde samimi olduğum yakınımda master vardı renault o da çok sıkıntı yaşadı 150000 km olmadan buna motor sıkıntısıda dahildi. ha fransız motorları az yakar ona lafım yok ama çıkardığı arızalar sayesinde o tasarrufuda yok etmiş oluyor. gözümde beş para etmez. görüntü var sadece.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Sıkıntı 3 bin devirden sonra ses ise ve alt devirleri cansız ise, yazılım ve ses yalıtımına bakar, bu saydığınız sıkıntılar bende yok, dizel fiesta-clio-kangoo-dacia logan mcv-punto(90hp), bu araçların hepsini kullandım, emin olun en sessizi ve üst devirlerde uzayıp giden g. punto, yorumlar çoğunlukla 75 lik puntoları kıyasla yazılmış, 90 lık puntoda dci motorun üstünlüğünü ben kabul etmiyorum, dci motorlu renoları çok kullandım, alt devirler iyi ama hiç biri punto gibi beni koltuğa yapıştırıp 4bin devire kadar uzamıyo ve m.jet kadar sessiz ve uzun ömürlü motor değil kesinlikle ...

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

dacyanın motoruna bişey diyemem o kapı kapanırken çıkardığı teneke kola kutusu sesini bizzat duydum tın tın çok ince sac vardı güven vermedi ama 1.5 dcı clio kullandım gayet seriydi araç

bilal yıldırım
    speeddream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 4

Karizmatik

şimdi karşılaştırma yapan arkadaşların araçlarına dikkat ettim de 75 hp diesel veya da 77 hp benzinli punto ile diğer araçları kıyaslamışlar. ama güç ve tork değerlerinden kimse bahsetmiyor.diğer araçlar beygir ve tork olarak daha güçlü ise elbette daha iyi hızlanacak daha güçlü yol alacaklardır.
    kıyaslama yapıyorsak bazı değerlerin eşit olması gerekir.

herşeyi geçtim de bukadar başka marka ve modelleri öven ve memnuniyetini belirten arkadaşlar neden bu araçlarını satıp da punto almışlar.veya 2. 3. araç olarak bir puntoları var bunu da sormak istiyorum

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Puntoyu kötülediğimiz yokki, arabamı sevmesem forumda olmazdım zaten. ama herzaman iyinin de iyisi vardır. Benim punto almamda özel bi sebep yok 4. aracım punto oldu en uzun sürede bunu kullandım, arabamı seviyorum
    ISmileUDie

aksel erbol
    akselerbol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Bende 3 sene clio symboll kullanmış biri olarak yazıyorum. Şu an ki puntom da 90 hp her şeyi iyi güzel ama alt devirler clio daha canlıydı ve klima açık yokuş performansı punto da yok ama şu da bir gerçek punto daha az yakıyor ve 2000 devirden sonra farkını ortaya koyuyor beni ses konusunda çok rahatsız etmiyor güven donanım dersen zaten cliodan çok üstün.

MAKSUT AKSIN
    maksut07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    07CIJ17
    Edilen teşekkür: 7

1,3 multijet 2006 model palio vardı bende 450 bin km yol yaptım anahtar değdirmedim motoruna multijet motorlarda düzenli bakım yaptırmak kaydıyla hiç bir sorun acmaz kasa ve saglamlık olarak reno belki ama motor olarak multijet cok acık ara öndedir

Feti Ercan
    nrcnft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Reno alinmaz diyen arkadaslar daha once focus vardi bende tit x paketti hemde sonra sattim punto aldim araca 1 ay dayanabildi simdi megqne 3 var dynamic cam tavanli muhtesem bur araba bence 42 milyara aldigim focustan bile daha cok hosuma gitti 7 bin lirada cebime kaldi. Gerek yakiti gerek servis agi olsun muhtesem donanim olarak ise cok iyi her sey var. Hemde genis arac yayla gibi binersin 1.5 disel 6 ileri vites kesinlikle tavdiye ederim hayatinda puntodan baska arac gormemis forumlarda okudugunu ezbere yazan insanlarin lafina kulak asma. Cetroen ds4 ds5 kotu aracmi fiatin neyi var emsal olarak. Citroen ds5 i bir incele bakalim sonra gel konus. Hayir o degil adam sanki mercedes formundaymis gibi renoyu pejoyu karaliyor diger butun forumlardada fiattan uzak durun diyorlar. Ha pejo citroen bir ilerleme yapti fiat ne yapti.( marka fanatikligi ol asin diye renoyu katmiuorum idin icine) zaten parasi olan adam wv bmv auidiye biner onu herkes biliyor aylik gelirimiz 10 bin de biz mi renoya biniyoruz mevcut imkanlar dahilinde en alinabilri arac

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

arkadaşlar güzel yorumlar yapılmış hepsini beğendim kendim adına ancak belirtmek gerekir ki 1,3 motor ile 1,5 motor arasında fark var ve bu fark alt devirlerde kendini gösterir. Buda demektir ki 1,5 motorun toplaması kolay olur ayrıca kıyasladığımız sandero ve clio araçlar şase olarak puntolarımızdan da hafiftir.

ömür olarak multijet su götürmez üstünlük sağlar. ayrıca fransızların ısıtma sistemi bizim puntolarımızdan oldukça iyi. ısıtma sistemine çare bulan arkadaş varsa bize de yardımcı olsun şu kış günleri donmayalım.

tercihim yinede FİAT (inşallah Bu son olur)
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

görkem koçsan
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı nrcnft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reno alinmaz diyen arkadaslar daha once focus vardi bende tit x paketti hemde sonra sattim punto aldim araca 1 ay dayanabildi simdi megqne 3 var dynamic cam tavanli muhtesem bur araba bence 42 milyara aldigim focustan bile daha cok hosuma gitti 7 bin lirada cebime kaldi. Gerek yakiti gerek servis agi olsun muhtesem donanim olarak ise cok iyi her sey var. Hemde genis arac yayla gibi binersin 1.5 disel 6 ileri vites kesinlikle tavdiye ederim hayatinda puntodan baska arac gormemis forumlarda okudugunu ezbere yazan insanlarin lafina kulak asma. Cetroen ds4 ds5 kotu aracmi fiatin neyi var emsal olarak. Citroen ds5 i bir incele bakalim sonra gel konus. Hayir o degil adam sanki mercedes formundaymis gibi renoyu pejoyu karaliyor diger butun forumlardada fiattan uzak durun diyorlar. Ha pejo citroen bir ilerleme yapti fiat ne yapti.( marka fanatikligi ol asin diye renoyu katmiuorum idin icine) zaten parasi olan adam wv bmv auidiye biner onu herkes biliyor aylik gelirimiz 10 bin de biz mi renoya biniyoruz mevcut imkanlar dahilinde en alinabilri arac
    meganmı gülerim buna megan'da punto kadar konfor yok. yeni meganda çukurdan geçiyoruz kafam tavana değecek zıplamaktan kalastan beter bi eski kasasıda kötüydü. bence en iyi megan o ilk çıkan seriydi.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Arkadaş altı üstü reno yaa tartışılan konuya bi bak yaa. Kutu kolayı büyütseler dört teker taksalar euro ncap testinden daha başarılı çıkar. Megane diyosunuz lafım yok iyi bi tasarım ancak teneke be bilader... Yeminle kutu kola tenekesi daha sağlam. Dci motor konusuna gelirsek.
    Performansdan dem vuran arkadaşlar şunu unutmasın motor hacmi yüksek bi motorla motor hacmi düşük bi motoru kıyaslıyosunuz. Elbette performans yüksek hacimli olanındır. Ancak multijet bugün avrupanın şapka çıkardığı ekonomik ve performanslı bi motordur. Eğer multiyi 1,5 hacme ulaştırırsak karşılaştırma şartları adil olacaktır. Bu şekilde bi karşılaştırmada da multi kesinlikle ipi gögüsleyecektir. Dci motor yıllardır üretilmekte ancak ülkemiz şartlarında çokda mantıklı bi motor olduğu söylenemez. Çünkü motor 1,5 neden 1,6 değil sonuçta aynı vergi diliminde ayrıca 1,3 ile kıyas yaparsak performans konusunda Ahhhh keşke 1,5 olsun dedirtecek bi motor değil 1,3 multi. Boşuboşuna devleti zengin etmektense 1,3 multi ülke şartlarında gayet mantıklı, performanslı ve ekonomik bi motor. 1,3 multi ile ibreniz bi hafta kımıldamazken 1,5 dci ile ibreniz dansöz gibi oynar. İki aracıda kullandım. 1,5 çokda cazip değil. Kullanılan karasöre bakarsak hiç cazip değil.

Şimdi burada kimse bindiği arabayı kötülemez kabulum ancak Reno yedek parça ve bakım masrafıyla Fiat asla kıyaslanamaz. Fiat ülke şartlarına ve standartlara her anlamda uygun. Reno bi çok aracım oldu. Hep pişman olmuşumdur. Hep keşke dedirtmiştir bana.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

görkem koçsan
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş altı üstü reno yaa tartışılan konuya bi bak yaa. Kutu kolayı büyütseler dört teker taksalar euro ncap testinden daha başarılı çıkar. Megane diyosunuz lafım yok iyi bi tasarım ancak teneke be bilader... Yeminle kutu kola tenekesi daha sağlam. Dci motor konusuna gelirsek.
    Performansdan dem vuran arkadaşlar şunu unutmasın motor hacmi yüksek bi motorla motor hacmi düşük bi motoru kıyaslıyosunuz. Elbette performans yüksek hacimli olanındır. Ancak multijet bugün avrupanın şapka çıkardığı ekonomik ve performanslı bi motordur. Eğer multiyi 1,5 hacme ulaştırırsak karşılaştırma şartları adil olacaktır. Bu şekilde bi karşılaştırmada da multi kesinlikle ipi gögüsleyecektir. Dci motor yıllardır üretilmekte ancak ülkemiz şartlarında çokda mantıklı bi motor olduğu söylenemez. Çünkü motor 1,5 neden 1,6 değil sonuçta aynı vergi diliminde ayrıca 1,3 ile kıyas yaparsak performans konusunda Ahhhh keşke 1,5 olsun dedirtecek bi motor değil 1,3 multi. Boşuboşuna devleti zengin etmektense 1,3 multi ülke şartlarında gayet mantıklı, performanslı ve ekonomik bi motor. 1,3 multi ile ibreniz bi hafta kımıldamazken 1,5 dci ile ibreniz dansöz gibi oynar. İki aracıda kullandım. 1,5 çokda cazip değil. Kullanılan karasöre bakarsak hiç cazip değil.

Şimdi burada kimse bindiği arabayı kötülemez kabulum ancak Reno yedek parça ve bakım masrafıyla Fiat asla kıyaslanamaz. Fiat ülke şartlarına ve standartlara her anlamda uygun. Reno bi çok aracım oldu. Hep pişman olmuşumdur. Hep keşke dedirtmiştir bana.
    yeni megan'ı bravoyla bi kıyaslamak lazım demi 1.6 120 bg multijet le karşılaştırmak lazım

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

ben onu bunu bilmem,taksiciye bakarim.Taksiciden daha iyi bilemem bu işi..
    eskiden hepsi symbole binerdi şimdi lineaya.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Şu an bindiğim punto dan önce 7 ay kadar 1.5 dci juke aracım vardı. 1.5 dci kesinlikle muhteşem bir motor, yukarıda bir arkadaşım benzin ibreniz dans eder diyor, lütfen abartmayalım pek alakası yok, babamın 1.3 fiorino sundan az yakıyordu benim aracım. Kesinlikle sessiz, çekişi iyi ve çok az tüketen bir motor. 1.3 mj 75 hp güç/şanzuman oranı olarak bence kötü, çok fazla ses var ve inanılmaz az değerlerde yakmıyor. Kışın hele motor soğukken araba yokuşta kalkmıyor, araba dolu iken yine kalkmıyor. Ama 1.5 dci da bu tip problemler yok, belkide 1.3 ü yukarıda arkadaşımızın dediği 1.6 120 multijet ile kıyaslamak lazım...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

Alıntı egeevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an bindiğim punto dan önce 7 ay kadar 1.5 dci juke aracım vardı. 1.5 dci kesinlikle muhteşem bir motor, yukarıda bir arkadaşım benzin ibreniz dans eder diyor, lütfen abartmayalım pek alakası yok, babamın 1.3 fiorino sundan az yakıyordu benim aracım. Kesinlikle sessiz, çekişi iyi ve çok az tüketen bir motor. 1.3 mj 75 hp güç/şanzuman oranı olarak bence kötü, çok fazla ses var ve inanılmaz az değerlerde yakmıyor. Kışın hele motor soğukken araba yokuşta kalkmıyor, araba dolu iken yine kalkmıyor. Ama 1.5 dci da bu tip problemler yok, belkide 1.3 ü yukarıda arkadaşımızın dediği 1.6 120 multijet ile kıyaslamak lazım...
    keşke ankarada olsaydımda kalkmıyor dediğin yokuşlarda nasıl kaldırılır gösterseydim...

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni megan'ı bravoyla bi kıyaslamak lazım demi 1.6 120 bg multijet le karşılaştırmak lazım
    1,5 motoru olsaydı kıyaslardım. Ancak 1,5 yok multide. Yeşil elmayla kırmızı kıyaslanmaz illaki farklı tatlardadır.

Kıyaslanmaz Punto-Megane
    Kıyaslanmaz Punto-Reno traffic
    Kıyaslanmaz Punto-Kangoo
    Kıyaslanmaz Punto-Laguna
    Kıyaslanır Punto-Symbol (Aynı motor hacmindeyse)
    Kıyaslanır Punto-Clio (Aynı motor hacmindeyse)
    Kıyaslanır Punto-Sandero (Aynı motor hacmindeyse)

....

Ufak bi liste....

İş ekonomiye gelince Fiat bi adım önde... Özellikle dizelde Benzinli reno aracımda oldu ancak

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Objektif olmak gerekirse hem dci nin hem de mjtd nin çok iyi motor olduğunu söylememiz gerekir.1.5dci nin 1.3 mjtd ye göre hacim kaynaklı avantajının olduğu aşikar.Alt devirlerdeki turbo boşluğunu aradaki 250cc lik fark nedeniyle çok daha az hissettirmekte dci ler.İkisi de oldukça uzun ömürlü ve sorunsuz motor.Mjtd (1.3) hala kendi hacminde dünyanın en iyi dizel güç ünitesi.Bu iki motorun da başarılı olduğunu, başka markaların da bu iki güç ünitesi taleplerine bakarak anlayabiliriz (Mercedes, Jeep, Suzuki, Opel..)

19. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Objektif olmak gerekirse hem dci nin hem de mjtd nin çok iyi motor olduğunu söylememiz gerekir.1.5dci nin 1.3 mjtd ye göre hacim kaynaklı avantajının olduğu aşikar.Alt devirlerdeki turbo boşluğunu aradaki 250cc lik fark nedeniyle çok daha az hissettirmekte dci ler.İkisi de oldukça uzun ömürlü ve sorunsuz motor.Mjtd (1.3) hala kendi hacminde dünyanın en iyi dizel güç ünitesi.Bu iki motorun da başarılı olduğunu, başka markaların da bu iki güç ünitesi taleplerine bakarak anlayabiliriz (Mercedes, Jeep, Suzuki, Opel..)
    Arda bey yine noktayı koydunuz tebrikler...

21. Bu mesajı için 2 kişi biancoangelo'ye teşekkür etti:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı akselerbol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 3 sene clio symboll kullanmış biri olarak yazıyorum. Şu an ki puntom da 90 hp her şeyi iyi güzel ama alt devirler clio daha canlıydı ve klima açık yokuş performansı punto da yok ama şu da bir gerçek punto daha az yakıyor ve 2000 devirden sonra farkını ortaya koyuyor beni ses konusunda çok rahatsız etmiyor güven donanım dersen zaten cliodan çok üstün.
    bunun nedeni multijetle dci aradasındaki 220 cc hacim farkı.Sırf bu yüzden turbonun efektif çalışma devrine gelene kadarki geçen zaman kısmında dci motor haliyle atak olacaktır.

@ABNEW yazdığını görmeden aynı şeyleri yazmışız.pişti oldum
    Konu comanchee tarafından (06/12/2013 Saat 17:02 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Feti Ercan
    nrcnft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Burada konum var puntom vardi 1 ay surdum sonra sutladim bu kadar kalitesiz tsngir tungur arac olnaz. Adamdaki cahillige bir ust segment megane bir alt segment puntodan konforlu diyor disarda soyleme guler gecerler bir onceki arcim focudan bile daha konforlu megane ama yol tutusda focus cok ustun tabiki. Bir daha punto mu tovbe alt segmenti ust segmentten daha konforlu bulacak kadwr fanatiklesilmis. Puntoda bacagini bile acamazsin rahat rahat yayolmazsin biraz mangikli ol lutfen

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon