Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Nihayet mutlu son!

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı metehancihangir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende senin düz mantık konuşucağını biliyodum yorumumda dedimki "yok benden faizini alıyo yok şunu alıyo bunu alıyo dersiniz" ki dedinde çocuk olsak arabayla krediyle işimiz olmaz cahil olsamda senin benden sonra ne cevap vericeğini adım gibi bilemezdim sen şimdi büyük adamsınya he bide cahilde değilsin bankaya muhtaç olmadan git araba al bakalım anca fiat bis alırsın şahin doğan bile sana lüks kaçar
    Dediğim gibi bu seviyesizce yazılarını senin çocukluğuna olgunlaşmamışlığına veriyorum..... Biz baba parasıyla bir şey yapamadık o nedenle 300 500'ün hesabı önemli bizler için.... Allah seni ıslah etsin ne diyelim....

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERHAN SAKABAŞ
    teacherofenglish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    76 AP 006
    Edilen teşekkür: 29

Banka da finansta benden sizden faizini alıyor akadaşalar.o yüzden dosya masrafını da bırakın vermeyelim.Buraya konuyu açma amacım isteyen varsa başvurusunu yapsın isterse parasını alsın içindi.Bazı arkadaşlar ise konuyu gereksiz yere başka yerlere çekmişler.Ben aldım dosya masrafımı geri sanane.Bankacı mıdır nedir yahu yok fazlasıyla geri alırmış.Herkes işine baksın.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Şaka mısınız yahu siz Adam hukuksuzca sizden dosya masrafı alıyor(bazen bu meblağlar 1000-2000 TLyi buluyor) siz helali hoş olsun diyorsunuz. Siz afedersiniz eşek oldukça semeri vuran çok olur size. Banka size verdiği kredi karşılığında zaten aşırı derecede faiz alıyor! Bankanın sizden dosya masrafı alması hukuksuzdur. Yukarıda arkadaşın tarif ettiği gibi yapmanızı öneririm. Ayrıca bankanın size karşı bir dava açması söz konusu değil çünkü açtığınız ve sonuçlanan dava(hakem heyeti raporu) elinizde kapı gibi mevcut. Banka eğer itiraz etmiş olsaydı zaten hukuksal gün içerisinde itirazını yapardı. Bunun haricinde banka itiraz hakkını kaybeder. Bakın bunu annesi ve babası bankacı emeklisi olan biri söylüyor

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı messi78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka mısınız yahu siz Adam hukuksuzca sizden dosya masrafı alıyor(bazen bu meblağlar 1000-2000 TLyi buluyor) siz helali hoş olsun diyorsunuz. Siz afedersiniz eşek oldukça semeri vuran çok olur size. Banka size verdiği kredi karşılığında zaten aşırı derecede faiz alıyor! Bankanın sizden dosya masrafı alması hukuksuzdur. Yukarıda arkadaşın tarif ettiği gibi yapmanızı öneririm. Ayrıca bankanın size karşı bir dava açması söz konusu değil çünkü açtığınız ve sonuçlanan dava(hakem heyeti raporu) elinizde kapı gibi mevcut. Banka eğer itiraz etmiş olsaydı zaten hukuksal gün içerisinde itirazını yapardı. Bunun haricinde banka itiraz hakkını kaybeder. Bakın bunu annesi ve babası bankacı emeklisi olan biri söylüyor
    Yeni çıkan Ticaret kanununda 21nci maddenin B bendinde diyor ki: Tacir sıfatı taşıyan tüm kurum ve kuruluşlar verdiği hizmete istinaden hizmet bedeli alabilir.

Bu kanunun dediği. ve tüketiciler masrafın ne kadar olduğunu bilerek imza atıyor. Tüketici hakem heyetleri her zaman tüketici lehine karar veriyor. Bu yüzden üretici kısım zaten hep 1-0 yenik.

ve bankada imzaladığınız o sözleşmeler de vs. lerde siz aleni olarak tüm masrafları kabul ediyorum diye imza atıyorsunuz. Bu yüzden sonrasında banka çıkıp bizim sözleşmemiz budur şu kişiyle diye sizi hakem heyetine değil direk mahkemeye veriyor. (asliye ceza olabilir).

ben bu yüzden başından uyardım. bu işe kalkışan arkadaşlar hesaplarını iyi yapsın da sonra da zararlı çıkmasın diye..

korhan korhan
    korhan1482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Nigra arkadasim kafa karistirarak hakli cikmaya calisiyorsun. Sozlesmeyi imzaliyorsun sonra tuketici heyetine muracaat ediyorsun parani aliyorsun, firma banka tuketici mahkemesine islemin durdurilmasi icin itiraz ediyor ve esas olay burada kopuyor senin bankanin hakki dedigin parayi hakim soruyor dosya masrafi die aldiginiz para nedir acilimi nedir ne tur harcamalariniz var dediginde sordugunda cevap veremiyorlar ve tuketici lehine karar veriyor. Yine diyicem birseyin sozlesmede olmasi onun kanunsuz olmadigi anlamina gelmez.bir sozlesme kanuna aykiri olamaz. Mahkemelerinde tuketici lehine karar vermesi kadar dogal birsey yok. Ayrica o sozlesme dediginiz matbu evrak kisiye gore degismiyor, Burada suc ne tuketicinin nede bankanin suc varsa 12 yildir bu konuyu muallakta birakan ticaret bakanligidir. Bankalari kollamak icin duzenleme yapmadilar tuketiciyi soydular istedigi ad altinda para kestiler kimse birsey demedi ve konu hala muallak.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

9. 24/11/2013, 00:49

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Alıntı metehancihangir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredi babamın üstüne çekili konut kredisi emekli maaşından kesiliyo direk 90 bin liralık krediyi her ay çift taksit ödüyoruz 1 tanesini babam 1 tanesini ben ödüyorum sorulucak bişey varsa buyur sor
    metehan kardeşim sen yanlış düşünüyorsun bunca insan yorum yazmış fazladan alınan dosya masrafının geri odenmesi tarafın yorum yapıyor .....bence haksız olarak alınan paralarımız geri verilmeli...

Melih Yorulmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı korhan1482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nigra arkadasim kafa karistirarak hakli cikmaya calisiyorsun. Sozlesmeyi imzaliyorsun sonra tuketici heyetine muracaat ediyorsun parani aliyorsun, firma banka tuketici mahkemesine islemin durdurilmasi icin itiraz ediyor ve esas olay burada kopuyor senin bankanin hakki dedigin parayi hakim soruyor dosya masrafi die aldiginiz para nedir acilimi nedir ne tur harcamalariniz var dediginde sordugunda cevap veremiyorlar ve tuketici lehine karar veriyor. Yine diyicem birseyin sozlesmede olmasi onun kanunsuz olmadigi anlamina gelmez.bir sozlesme kanuna aykiri olamaz. Mahkemelerinde tuketici lehine karar vermesi kadar dogal birsey yok. Ayrica o sozlesme dediginiz matbu evrak kisiye gore degismiyor, Burada suc ne tuketicinin nede bankanin suc varsa 12 yildir bu konuyu muallakta birakan ticaret bakanligidir. Bankalari kollamak icin duzenleme yapmadilar tuketiciyi soydular istedigi ad altinda para kestiler kimse birsey demedi ve konu hala muallak.

arkadaş bu yazıyı benim mesajımı anlayarak yazmamışsın. ben zaten şuan olana birşey demiyorum. kanuna aykırı diyorsun da 2012 de son yenilenen ticaret kanununda alabilecek diyor. sonra bu kanunu koyan kabul eden devlet tüketici alabilecek diyor. bi taraf ticaret kanununa dayanarak tüketiciyi mahkemeye verebiliyor tüketici de son olaylardan sonra hakem heyetine vererek hakkını arıyor. ben uğraşmam sen uğraşırsın. ben 150 bin TL ye ev alıp 1000-2000 için banka ile uğraşmam benim için değmez. sen önemseyebilirsin. buna da saygım sonsuz. ben karşılaştığım olayları yazdım. sonra başınız ağrıyabilir diye.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Konu gereksiz yere uzayıp gidiyor . Kimse kimsenin fikrine zorla katılmak zorunda değil. Herkes birşey beyan eder ve çıkar konudan. Ordan biri atlayıp " yok sen boş konusuyosun,cahilsin" gibi söylemlerde bulunamaz. Nerde bu forumun yoneticileri ? Bu tür hakaretlere nasıl izin verir?.

Bana göre dosya masrafı normal, başkasına göre normal değil. Normal olmadığını düşünen gider mahkemeye verir. Bu kadar basit bir şey yüzünden yemeyin birbirinizi.

Ama şuda var, banka inşallah size karsı mahkeme acmaz. Zira elindeki sözleşmeye gore dava acsa her türlü kazanır. Adama okumadınız mı diye sorar imzalarken.

Melih Yorulmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu gereksiz yere uzayıp gidiyor . Kimse kimsenin fikrine zorla katılmak zorunda değil. Herkes birşey beyan eder ve çıkar konudan. Ordan biri atlayıp " yok sen boş konusuyosun,cahilsin" gibi söylemlerde bulunamaz. Nerde bu forumun yoneticileri ? Bu tür hakaretlere nasıl izin verir?.

Bana göre dosya masrafı normal, başkasına göre normal değil. Normal olmadığını düşünen gider mahkemeye verir. Bu kadar basit bir şey yüzünden yemeyin birbirinizi.

Ama şuda var, banka inşallah size karsı mahkeme acmaz. Zira elindeki sözleşmeye gore dava acsa her türlü kazanır. Adama okumadınız mı diye sorar imzalarken.

bende onu anlatmaya çalıştım. tüketicinin kazandığı sadece hakem heyetinin onu haklı kılması. ama banka direk mahkemeye veriyor. benim karşılaştıklarımı burada anlatsam roman olur. ben bu yüzden uyarmak istedim. sonra çarşıdaki bulgura giderken evdeki pirinçten olmayın.
    dipnot: banka sizi eğer mahkemeye verir ve ondan sonra kazanırsa,
    1-dosya masrafını
    2-bankanın avukatlık ve mahkeme ücretini
    3- en başında birde arşiv ücretini

ödemek zorunda kalabilirsiniz. hesabınızı ona göre yaparak bu işlere kalkışın diyorum sadece bu.

kalkıpta ben burada ooh ne güzel dosya masrafı almışlar gibi ithamlarda bulunmam. bende ödedim. elimi verdim kolumu kaptırdım. ama sonra işin asıl yüzünü öğrenince o bankadan kurtuldum bir şekilde. ama başıma gelecekleri de bildiğim için dosya masrafı ve erken kapatma komisyonu hakkında birşey yapmadım. sizde 2 düşünün 1 hareket edin. sonra başınız ağrımasın.

osman yağmur
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı nigra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni çıkan Ticaret kanununda 21nci maddenin B bendinde diyor ki: Tacir sıfatı taşıyan tüm kurum ve kuruluşlar verdiği hizmete istinaden hizmet bedeli alabilir.

Bu kanunun dediği. ve tüketiciler masrafın ne kadar olduğunu bilerek imza atıyor. Tüketici hakem heyetleri her zaman tüketici lehine karar veriyor. Bu yüzden üretici kısım zaten hep 1-0 yenik.

ve bankada imzaladığınız o sözleşmeler de vs. lerde siz aleni olarak tüm masrafları kabul ediyorum diye imza atıyorsunuz. Bu yüzden sonrasında banka çıkıp bizim sözleşmemiz budur şu kişiyle diye sizi hakem heyetine değil direk mahkemeye veriyor. (asliye ceza olabilir).

ben bu yüzden başından uyardım. bu işe kalkışan arkadaşlar hesaplarını iyi yapsın da sonra da zararlı çıkmasın diye..
    Kardeş burda çok biliyomuş gibi avukatçılık yapıyosun. Al sana YARGITAY! kararı.. İyi oku iyi anla..

Yargıtay'dan bankalara dosya masrafı şoku - Hürriyet EKONOMİ

Melih Yorulmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kardeş burda çok biliyomuş gibi avukatçılık yapıyosun. Al sana YARGITAY! kararı.. İyi oku iyi anla..

Yargıtay'dan bankalara dosya masrafı şoku - Hürriyet EKONOMİ
    arkadaş ben avukat değilim. yargıtay istediği kararı versin. banka geri mahkeme açtığında alabiliyor diyorum. git ver istiyorsan çok umurumda değil. gereksiz yere gider yapıyorsun. ben o haberleri hergün okuyorum. bankaya gittiğinde herşey değişiyor. aidat yok diyorlar dimi? yokmu sence şuan hala çatır çatır kredi kartı aidatı ödüyor millet. hani nerede yargıtay kararı?

osman yağmur
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı nigra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş ben avukat değilim. yargıtay istediği kararı versin. banka geri mahkeme açtığında alabiliyor diyorum. git ver istiyorsan çok umurumda değil. gereksiz yere gider yapıyorsun. ben o haberleri hergün okuyorum. bankaya gittiğinde herşey değişiyor. aidat yok diyorlar dimi? yokmu sence şuan hala çatır çatır kredi kartı aidatı ödüyor millet. hani nerede yargıtay kararı?
    Lafı değiştirme kardeşim Yargıtayda alınmış bir karar bu emsal niteliğinde. Ayrıca hükümetin hazırlamış olduğu tüketici paketi var. Bu pakette artık dosya masrafı alınamayacağına dair hükümler mevcut. Torba yasaya eklendi zamanı geldiğinde yasalaşacak. Ayrıca sabah mahmurluğu ile sert konuşmuş olabilirim kusuruma bakma kırdıysam özür dilerim.

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

benim elimde de hakem heyeti sonucu (lehime) var....fiat finans'ı aradım hatta bankacı yardımıyla da ulaştım böyle bir ödemeyi yapmayacaklarını ifade ettiler... icra yolu açık olan kararı korkumdan işleme koyamadım açıkçası...karşı dava falan olur diye tırstım ama arkadaşın bu olayı biraz da olsa cesaret verdi

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Lafı değiştirme kardeşim Yargıtayda alınmış bir karar bu emsal niteliğinde. Ayrıca hükümetin hazırlamış olduğu tüketici paketi var. Bu pakette artık dosya masrafı alınamayacağına dair hükümler mevcut. Torba yasaya eklendi zamanı geldiğinde yasalaşacak. Ayrıca sabah mahmurluğu ile sert konuşmuş olabilirim kusuruma bakma kırdıysam özür dilerim.
    Başkan torba yasalaşırsa ozaman ok problem yok. Altını çizerek söylüyorum, heyet sizi illaki haklı cıkarabilir. Ama banka sizi karsı elindeki sözleşmeyle mahkeme acarsa her türlü kazanır demek istiyoruz .Bu kadar basit.

osman yağmur
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan torba yasalaşırsa ozaman ok problem yok. Altını çizerek söylüyorum, heyet sizi illaki haklı cıkarabilir. Ama banka sizi karsı elindeki sözleşmeyle mahkeme acarsa her türlü kazanır demek istiyoruz .Bu kadar basit.
    Yahu versin niye bu kadar korkuyorsunuz. Yargıtayın elinde bankaların aleyhine sonuçlanmış bir dava kararı var bunu gerekçe gösterebilirsiniz. Eğer verdikleri mahkeme aleyhinize sonuçlanırsa itiraz ederek bir üst mahkemeye taşırsınız. Geçen zaman içinde de faiziyle beraber paranızı geri alırsınız. Hakkınızı aramaktan bu kadar çekinmeyin, korkmayın.

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Yahu versin niye bu kadar korkuyorsunuz. Yargıtayın elinde bankaların aleyhine sonuçlanmış bir dava kararı var bunu gerekçe gösterebilirsiniz. Eğer verdikleri mahkeme aleyhinize sonuçlanırsa itiraz ederek bir üst mahkemeye taşırsınız. Geçen zaman içinde de faiziyle beraber paranızı geri alırsınız. Hakkınızı aramaktan bu kadar çekinmeyin, korkmayın.
    korkmala alakası yok. cekinmeklede... sonucu belli cunku. bizzat yakın bir akrabama karsı mahkeme acıldı bu yuzden ve faiziyle , mahkeme masrafları ile beraber geri aldı banka parayı. üstelik 500 liralık dosya masrafını geri aldım derken 3 bin küsür bankaya ödeme yaptı. Bunu dısında benlık problem yok ben bunun altına bile bile imza attım. Ugrasmak isteyen zaten ugrasır ona lafım yok.Hakkımı aramaktan korksam,kilometresi oynanan aracım için mahkeme acıp kaybetmezdim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12