19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Punto harika bir araç

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

Standart Punto harika bir araç

1.4 fire active 2009 model brc takili puntoya sahibim Allah a sukur bu zamana kadar hic bir proplem yasamadim bundan once honda euro civic ve skoda fabia sahibi idim ikisindede sorunlarim vardi ozellikle fabia da cok sorunum vardi lafin kisasi memnunum bu aractan ....

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Valla hocam ne güzel konu açmışın hep şikayetlerimizi, sorunlarımızı yazıyoruz biraz da memnuniyetimizi yazalım 2011 evo 1.4 fire active aracımı 17.000km'de aldım şu anda 31.000 oldu en ufak bi tık yok önceden de 2008 gp 1.4 fire active vardı amortisör takozu, tıkırtı burcu, z-rot hariç o da tık dememişti şu anki sahibi ile hala konuşuyoruz 100.000'i devirmiş hala tık yok
    M.K.ATATÜRK

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı ramazan oktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 fire active 2009 model brc takili puntoya sahibim Allah a sukur bu zamana kadar hic bir proplem yasamadim bundan once honda euro civic ve skoda fabia sahibi idim ikisindede sorunlarim vardi ozellikle fabia da cok sorunum vardi lafin kisasi memnunum bu aractan ....
    Allah sorunlarla karşıştırmasın
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

tabi bizdende kayanklı sorun olabilir sorunla karşılaşmamak için arabaya da iyi bakmak lazım bazı insanlarda çukurlarda yavaşlama ihtiyacı bile duymuyor bmle oluncada tabi biraz sorun çıkması normal.. Allah kaza bela göstermesin ufak tefek sorunlar sorun değil...

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Puntoda kronik city ve airbag çatlaması haricinde büyük bi sorun hiç duymadım. Tabiki bu sorunlar oldukça önemli ama yıllar ilerledikçe city sorununu neredeyse %100 çözdü punto 2008 sonrasında çok çok nadiren, 2010 sonrasında hiç duymadım desem yalan olmaz. Ufak tefek nazarlıkları olacaktır elbet. Bu arada fiatı en çok eleştirebileceğimiz nokta tutarsız davranışları olabilir. Çünkü aynı koşullarda 2 punto sahibinden biri city değişimi yaparken diğeri yapamıyabiliyor. İş mahkemeye vs taşınıyor ondan sonra. Yüksek kalite standartlarını tutturmak isteyen herhangi bi firmanın (otomobil, yapı inşaat, gıda vb hepsi dahil.) standartizasyonu sağlayabilmesi çok önemli. Fiat bu konuda azcık sınıfta kalıyor. Tabiki bir çok sorunlarını çözen arkadaş ve iyi niyetli elinden geleni yapan servis var onları ayrı bi kenara koymak lazım..
    M.K.ATATÜRK

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Özünde kimsenin bi skıntısı yok zaten. Sıkıntısı olanlar ya araçla çok fazla oynayanlar-oynatanlar. Yada 35 binlik arabadan 80 binlik araba lüksü bekleyenler. Adam 8 v 77 hp araç alıyo. Bu araba 16v 110 hpden iyi gitsin seri olsun istiyo. Olmuyo işte..

Neyse.....

Allaha şükür bu ikinci puntom gayet başarılı bi araç. Çooook memnunum.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

2008 grande sahibiyim ufak tefek eksikleri var ama gerçekten çok seviyorum aracımı severek biniyorum en önemlisi bu araca severek binmek.multijet motorundan,tasarımından,rahatlık,konfor ve donanımından çok memnunum.Beğenmediğim tek yönü içinde kullanılan plastik kalitesi ve bazı kalitesiz parçalar ama yinede memnunum aracımdan aslında iç plastik kalitesi kötü diyoruz ama b sınıfındaki bir çok araca bindim polo,jazz ve ibiza haricinde diğer araçların plastik kaliteleride çok ahım şahım değildi hele clio ve fiesta nın plastik kalitesi grande den halliceydi.Evo ve son punto ile biraz iç aksam kalitesi artmış olsada 2015 te çıkacak yeni kasada Fiat ın en çok iç aksamda kullanıcağı yumuşak plastiği arttırmasını bekliyorum.Tasarım ve motor konusunda Fiat a güveniyorum yaptığı tasarım ve motorlar hep başarılı tek beklentim biraz daha kaliteli parçalar ve iç mekanda kullanılan malzemelerde kalite hissi.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Punto, bu arabaya bu kadar para verilirmi deyip aracımı tanıdıktan sonra 2 arkadaşımın araçlarını satıp punto almalarına sebep olan arabadır.

şimdi ben onlara gülüyorum
    Ne mutlu Türküm diyene.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Arkadaşlar B sınıfı araçlarda yumuşak trim kaplamalar, yüksek kalite plastik beklemeyin. İşçilik olarak iyileşme, veya daha kaliteli düğme, kapı kolu vs olabilir ama genel kullanımdaki plastik yine aynı olur...

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 grande sahibiyim ufak tefek eksikleri var ama gerçekten çok seviyorum aracımı severek biniyorum en önemlisi bu araca severek binmek.multijet motorundan,tasarımından,rahatlık,konfor ve donanımından çok memnunum.Beğenmediğim tek yönü içinde kullanılan plastik kalitesi ve bazı kalitesiz parçalar ama yinede memnunum aracımdan aslında iç plastik kalitesi kötü diyoruz ama b sınıfındaki bir çok araca bindim polo,jazz ve ibiza haricinde diğer araçların plastik kaliteleride çok ahım şahım değildi hele clio ve fiesta nın plastik kalitesi grande den halliceydi.Evo ve son punto ile biraz iç aksam kalitesi artmış olsada 2015 te çıkacak yeni kasada Fiat ın en çok iç aksamda kullanıcağı yumuşak plastiği arttırmasını bekliyorum.Tasarım ve motor konusunda Fiat a güveniyorum yaptığı tasarım ve motorlar hep başarılı tek beklentim biraz daha kaliteli parçalar ve iç mekanda kullanılan malzemelerde kalite hissi.
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Zaman içinde sınıflar da sınıf atlıyor (cümle şahane oldu). Yani B sınıfı araçlar C gibi olmaya, C'ler D gibi olmaya başlıyor. Dolayısıyla baştan aşağı yenilenen Punto'da ben de radikal iyileştirmeler göreceğimizi düşünüyorum.

Ama açıkçası benim B sınıfı bir araçtan beklentilerim şu şekilde; ekonomik (hem alırken hem işletirken), güvenli, görece konforlu, görece kaliteli. Yani yumuşak plastik olmasa da olur ama imalat açısından belli bir standart yakalansın. Aracın sağından solundan ses gelmesin. Varsın sert plastik olsun, ama tıkırdamasın, 3 sene sonra rengi solmasın, boyası dökülmesin. Punto benim için bu beklentilerimi karşılıyordu, bu yüzden aldım ve memnunum. Demem o ki ne istediğini bilen bir tüketici için yeri gelir Tata optimum araç olur, yeri gelir Mercedes yetmez olur.

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

hastayım puntoya, çok keyifli bir araba yapmışlar hakkaten.,,, bilmeyenler fiat deyip burun kıvırıyor,bilenler kolay vazgeçemiyor.

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Bu konu punto almayı düşünen misafir forumdaşlara da güzel bi referans olacaktır bence Bazı marka / model araçlar yalnızca araba olarak görülmez. İnsanın çocuğu gibi olur bunun çok güzel örnekleri var toplumumuzda ( vw tosbağa, civic, BMW, alfa romeo, vw GTI serileri vb.. ) Arabayla yatıp kalkarsın kimi zaman.. Bence punto da bu klasmanda bi araç. Puntosu olup da onu eşeğe biner gibi kullanan sayısı bir elin parmaklarını geçmez herhalde. Hatta bu detayı forumda en saçma sapan şeylere bile konu açan bizlere bakarak da anlayabiliriz.. Arabadan tık gelse hemen yapışıyoruz foruma..
    Yıkıyoruz, cilalıyoruz, temizliyoruz.. Seviyoz heralde napalım..
    M.K.ATATÜRK

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Şiir bile yazılır bu arabaya beee!!!

Bir güzel arabam var ismidir puntiş
    Tombik çamurlukları gerçekten çok tombiş
    T-jet motoru harbi kuvvetli imiş
    Çok seviyorum seni punto kardiiiiiş

... kadar boyun var,
    türlü türlü huyun var
    açılınca skydome camlar
    bakar etraftaki tüm kızlar

punto punto söyle bana
    var mı senden daha güzeli bu dünyada
    ah gitmeseydin elmadağa
    sürerdim seni dağda bayırda

şimdi var altımda nissan
    ama çok özlüyorum puntoyu inan
    city drive arızası oldu bize hüsran
    olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban..

Konu cdogu tarafından (04/11/2013 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesajı için 3 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şiir bile yazılır bu arabaya beee!!!

Bir güzel arabam var ismidir puntiş
    Tombik çamurlukları gerçekten çok tombiş
    T-jet motoru harbi kuvvetli imiş
    Çok seviyorum seni punto kardiiiiiş

... kadar boyun var,
    türlü türlü huyun var
    açılınca skydome camlar
    bakar etraftaki tüm kızlar

punto punto söyle bana
    var mı senden daha güzeli bu dünyada
    ah gitmeseydin elmadağa
    sürerdim seni dağda bayırda

şimdi var altımda nissan
    ama çok özlüyorum puntoyu inan
    city drive arızası oldu bize hüsran
    olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban..

13 yıldır şiir yazıyorum daha böylesini yazamadım Süper olmuş eline sağlık kardeşim.. En sevdiğim kısmı

"city drive arızası oldu bize hüsran
    olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban.."
    M.K.ATATÜRK

m m
    mikili17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

2009 model GP 1.4 fire active 43000 kmde aralık 2012 de satın aldım. önceki aracım astra classic 3 lpgliydi ve kmde şehiriçinde 25 30 kr yakıyordu. bu yüzden benzin masrafı çok geldi. 45000 kmde atiker taktırdım. 100 tl fazla verip iyi bir serviste taktırdım. yazın şehiriçi (sakin kullanım) - şehirdışı (basarak) 22 kr yakıyor. kışın 26-27 kr civarına çıkıyor tüketimim. bir astra gibi gitmiyor, astradaki güveni vermiyor, bayırlarda bayılıyor ancak ben de ona bayılıyorum
    sonuçta bindiğim araç b segmenti daha fazlası için daha fazla para lazım.
    servise gittiğimde parça parası ve işçilik beni hiç üzmüyor.
    70000 bakımında çatladığı için trigeri değiştirdim, bununla birlikte yağ ve filtre değişimleri için parçalara 250 tl, işçiliğe 120 tl toplamda 370 tl ye servisten güle güle çıktım. 2,5 sene önce astranın trigerini de değiştirip bakım yaptırdığımda 850 tl verip ağlayarak çıktığımı hatırlıyorum servisten.
    ailemize ikizler geleceği için araç yetmeyecek ve satmak zorunda kalacağım.
    ancak f/p düşünerek araç beğenemiyorum
    beni üzmeyecek araç sanırım yine fiat olacak. linea 1.3 multijet en uygun seçenek gibi geliyor şimdilik.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı mtozener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 model GP 1.4 fire active 43000 kmde aralık 2012 de satın aldım. önceki aracım astra classic 3 lpgliydi ve kmde şehiriçinde 25 30 kr yakıyordu. bu yüzden benzin masrafı çok geldi. 45000 kmde atiker taktırdım. 100 tl fazla verip iyi bir serviste taktırdım. yazın şehiriçi (sakin kullanım) - şehirdışı (basarak) 22 kr yakıyor. kışın 26-27 kr civarına çıkıyor tüketimim. bir astra gibi gitmiyor, astradaki güveni vermiyor, bayırlarda bayılıyor ancak ben de ona bayılıyorum
    70000 bakımında çatladığı için trigeri değiştirdim, bununla birlikte yağ ve filtre değişimleri için parçalara 250 tl, işçiliğe 120 tl toplamda 370 tl ye servisten güle güle çıktım. 2,5 sene önce astranın trigerini de değiştirip bakım yaptırdığımda 850 tl verip ağlayarak çıktığımı hatırlıyorum servisten.
    beni üzmeyecek araç sanırım yine fiat olacak. linea 1.3 multijet en uygun seçenek gibi geliyor şimdilik.
    Aynen..Bu markanın sıfırlarını bile parçaları ucuz oldugundan bizim kesim için tercih sebebi..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı mtozener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı kaderi paylaşıyoruz sanırım
    Para yeterse
    C4 Picasso, 308 SW
    Para yetmezse
    2005-2006 Verso LPG

Fiat zamanında dablo dışında,araba tipinde geniş aile aracı yapsaydı kesin onu alırdık....
    Linea'nın bagaj dışında bir artısı yok, arkası yine dar...

Bizim için önemli olan ikizlerin ikisinin de birer koltukta/pusette oturması ve annelerinin iki koltuk arasında rahat haraket edebilmesi..
    Puntoda da Lineada da bu çok zor... Arka dirsek genişliği 130cm

Bize 140+ Lazım..
    Konu celenlee tarafından (03/09/2014 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

işten yana stresli olduğumda düşünceli düşünceli eve giderken evin önündeki aracımı görüp her türlü stres ve sıkıntıyı unutmaktır puntoya sahip olma Allah'ım kaza bela vermesin inşallah

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Yalnız o değilde güzel hortlamış konu