Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 41 ile 53 arası

Konu: Biz eleştiriyoruz ama ?

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multijet çok yakıyor demiş bir arkadaş, daha yeni 3000 km uzun yol yaptım,1000 km efendi gitmişsem 2000 km 140-160 bandında gittim,ortalama 22 krş yaktım,,,, bu sitede herkes mj in ne yaktığını ne yakmadığını bilir...
    Multijetler uygun şekilde kullanılırsa gerçekten az yakan motorlardan birii.....

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multijet çok yakıyor demiş bir arkadaş, daha yeni 3000 km uzun yol yaptım,1000 km efendi gitmişsem 2000 km 140-160 bandında gittim,ortalama 22 krş yaktım,,,, bu sitede herkes mj in ne yaktığını ne yakmadığını bilir...
    Yekten mjet çok yakıyor dememişki, ticari kullanımda yüklüyken diğer ikisine göre daha çok yakıyor demiş. Farklı şeyler.

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim, bizim milletin özelliğidir, abartmaya bayılıyoruz. İyisi çok iyi mükemmel. Evladiyelik motor. Kötüsü beş para etmez, rezalet. Yapmayın arkadaşlar. Bu kadar acımasız olmayın

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre, abi. Yaş farkından dolayı yeni farkettim kusura bakma...

Ben 20 yaşındayım.hepi topu 5-6 yıldır araba meraklısıyım.dolayısıyla eski kasa araçların ne yapıda olduğunu bilmem.

Şirketimizde çalışan, bu araçları kullanan 3 kişi de sanayiideki motor ustaları.40 yaşındalar, yıllarca bu araçları tamir ederler.Motor, parça kalitesi konusunda da gayet deneyimliler...bizde oluşan arızalarda müdahale bu 3 kişi tarafından yapılır...

Her ne hikmetse en nefret edilen model bizdeki multijet doblo 2011. Bizim masraf listesinde bünyedeki 3 ticari araçtan en çok masraf çıkaran da multijet doblo..benzin masraf listesine bakıyorum, burda da doblo birinci.en ucuzu hdi ..

Şimdi şöyle bakmak lazım olaya abi bence..; araç sende var ve sen çok memnunsun diye.bu araç kitleleri memnun etmek zorunda değil ki.aynı motoru kullanıyoruz ama ben memnun değilim çünkü ticari mantığa uymayan bi araç bu.Daha önce iplik yapan akrabamda da eski kasa doblo multijet vardı.hemen hemen aynı şikayetleri yaşadık...

Sen memnunsun multijetten, ben değilim.
    Sen Dci motora ok atıyosun, ben ziyadesiyle memnunum.
    Hdi motora hastayım ama, korkunç -_-

Yine dediğim gibi, doblo konforu ayrı.çok iyi.punto da harika.kullandığım ve zevk aldığım 2 araç var biri punto diğeri de malum QQ

Ama dost acı söyler, masrafı bi şirket için, benim için fazla...bu yüzden ben ticari mantıkta memnun değilim.

Anlatmak istediğim buydu."o o şekil giyinir bu bu şekil giyinir" denebilir.amaç/beklenti gibi faktörler bu durumu değiştirir..

Anlaşamama kaynağımız, keskin konuşuyosun abi, okuyan " öyle olmak zorunda"ymış gibi anlıyor.senin görüşünü belirtme şeklin sert.ondan...

C2105 cihazımdan 2 ile gönderildi

bak iyice okumadan yine ahkam kesiyorsun ben sadece kendi aracımımı örnek verdim ? hatta kendi aracımla ilgili tek bir cümle yok orda , çevremdeki gözlemlerimi ve şirketimi örnek verdim ayrıca kelimelerine dikkat et .ok atmak falan ne demek ? ne diye dci ye .ok atayım ? multijet i üreten fiat benim babamın değil hoşuma gitmeyen noktalarında gayet iyi bir şekilde eleştiriyorum fiat ı zaten yazımdada var ama multijet bence en sağlam ve en kaliteli dizellerin başında gelir tekrar söylüyorum bu benim düşüncemdir kimseyi öyle düşünmeye zorlamıyorum yazımı tekrar dikkatli oku ona göre yorum yap

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

sahibinden de bi arama yapın itine sürü satılık yeni clio var her biri daha 5000 km de demekki var bi sıkıntı arabada
    Driven by the future

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arkadaşlar konu multijetse, bizim çok beğendiğimiz ya da hiç beğenmediğimiz 1.3 multijet kendi hacminde hala dünyanın en iyi dizel güç ünitesi. Zevkler değişebilir birbirimizi kırmanın bir anlamı yok.Objektif olabilmek için araç ya da motorların aldığı ödüllere, uluslararası arıza istatistiklerine bakmak gerekli ve bu verilere göre konuşmak daha uygun olur bence.Tabi dediğim gibi zevkler değişebilir buna saygı duymak lazım,

Bu arada Reanult un Dci leri de çok çok başarılı motorlardır...

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

60 binde MultiJet'i geçiyorum pancar motoru bitmez Milyonlarca Multijet geziyor piyasada (Opel mopel) bir tanesi 60K'de bitiyorsa eğer o arabayı kullanan adama madalya takacaksın. Ödüllendireceksin. Çok az yakmıyorlar, çok da yakmıyorlar ama kaç yıldır gram değişikliğe uğramadan bugünlere gelmiş bir ünite MultiJet. DCI'lar daha yeni yenilendi. Multijet'in üstüne kaç kere yenilendi hemde. Az yakıyorlar evet, doğru. Günümüzde Multijet 2 diye sattıkları (şu Fiat 500lerde falan bulunan) motor da 1 tane yatak değiştirmekle 2.jenerasyon olmuyor Adda 2 yani sadece. Fiat çok ekmeğini yer bu motorun daha.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Nasıl konuşacağımı da senden öğrenecek değilim abi kusura bakma..

Şirin deyimler kullanmaktan zarar gelmez.öyle keskin konuşuyorsun ki ne cevap vereceğin belli değil.ben sana orda haklı olduğunu ama ticari zeminde multijetin o kadar avantajlı olmadığını anlatmak istedim.ama tüm forumda devam ettirdiğin keskin cevap tutumunu yine tekrarladın.şaşırmadım, bişey anlatılmaz sana hiç kusura bakma...

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Nasıl konuşacağımı da senden öğrenecek değilim abi kusura bakma..

Şirin deyimler kullanmaktan zarar gelmez.öyle keskin konuşuyorsun ki ne cevap vereceğin belli değil.ben sana orda haklı olduğunu ama ticari zeminde multijetin o kadar avantajlı olmadığını anlatmak istedim.ama tüm forumda devam ettirdiğin keskin cevap tutumunu yine tekrarladın.şaşırmadım, bişey anlatılmaz sana hiç kusura bakma...

tamam koçum sen bildiğinle kal konu uzamasın sana göre 60 binde biter multijet , ama bunu motordan iyi anlayan birinin yanında söylersen sana gülerler emin ol şuan piyasadaki yeni dizellerden hiçbiri adam gibi bakımını yapıp yağının suyunu değiştirip,anormal kullanım yapmadıktan sonra 60 binde bitmez kaldı ki multijet hiç bitmez ...

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Team Palio: 784.000 Kmde Albea

fiatta motor ömrü kısa diyenlere basit bir resim: D ki 1 milyon yapan tonla albea var mj motor
    Driven by the future

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bak ben sana ne diyorum? Ticari kullanımdan bahsediyorum.Anlamayıp kendi burnunun dikine gidiyorsun? 3 tane motor ustamız var, 3ü de parça kalitesi ve dayanıklılık bakımından yetersiz görüyor...

Benim kanaatim ticari açıdan multijetin avantajlı olmadığıdır.80er kilo 2 tane kurutma fırınını ve sehpalarını taşırken yaşadıklarım da bunu teyit etmiştir...

Samimiyetine hayran kaldım ayrıca, ne gazmış bu...koçumlar falan... daha ölmedik abicim sen de...

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Ortam germeye gerek yok fikirler ozgur olmadikca neye yarar arkadaslar lutfen...
    Driven by the future

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Bak ben sana ne diyorum? Ticari kullanımdan bahsediyorum.Anlamayıp kendi burnunun dikine gidiyorsun? 3 tane motor ustamız var, 3ü de parça kalitesi ve dayanıklılık bakımından yetersiz görüyor...

Benim kanaatim ticari açıdan multijetin avantajlı olmadığıdır.80er kilo 2 tane kurutma fırınını ve sehpalarını taşırken yaşadıklarım da bunu teyit etmiştir...

Samimiyetine hayran kaldım ayrıca, ne gazmış bu...koçumlar falan... daha ölmedik abicim sen de...

ticari bakımdanda iyidir bizim şirketteki araçlarda boğaz gezisi yapmıyor heralde ! konu uzamaz ise sevinirim sana göre multijet kötüdür o ustalarında hakikaten çok biliyorlarmış bana göre cahiller ama neyse koskoca araştırma yapan kurumlar multijete ödül veriyorlar testlerde 100 bine kadar aşınma bile görünmüyor ama sizin şirketin ustaları maşallah 3 araçla olayı çözüyorlar ne diyim bravo yani

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

İş yoğunluğu sebebiyle 3 araç kullanılıyor.bir araç günde yaklaşık 300km yapıyor.yük bindiriliyor, bazen şehirlerarası gidiyor.

Senin görüşğne karşı fikir sunan herkes zaten cahil.sana göre ben de cahilim.sen süpersin...

Bence de uzamasın konu.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer imleri

Yer imleri