Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası

Konu: Alfabe'ye giren harflerden plaka alınırmı??

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

madem konu din, varlığın dinemi yoksa atatürke mi armağan edilmesi gerektiği konuları gelmiş bende fikrimi yazayım.

öncelikle din ve dünya işlerini ayırmak lazım diye düşünüyorum. örneğin imam hatip sıvavında çıktığı söylenen şu sorya bir bakın.

şimdi burada en büyük şu şık diyen Alah'ın büyüklüğünü inkar mı etmiş oluyor. Geçen gün imam hatipli bir arkadaşıma bilgisayar konusunda birşeyler gösterirken masa üstünde sağ tıkla ve bir klasör yarat dediğimde "Yok, yarat demiyelim. yaratmak Allah'a mahsustur" demişti. ben klasör yarat dediğimde (Mazallah) kendimi yaratıcı gibi gösterip şıh koşmuşmu oluyorum. Üstelik cezasının cehennemde sonsuzluk olduğunu bile bile. Üstelik sonsuzluğu bildiğiniz halde size tarif ettiğimde "hakkaten haaaa" diyebileceğiniz kadar da iyi bilirken.
    Bence inanç ve iman konuları ruhun mahremidir. zikrinide zekatınıda duanıda kulun göreyeceği/duymayacağı şekilde yapacaksın. tabii reklam olması için yapmıyorsan.
    Bu arada reklam derken yanlış anlaşılmasın, sözüm bu meclisten dışarı Cuma namazlarında imam efendi "Allahümme entesselam ve minkesselam" cümlesini bitirmeden kaçan reklam namazcılarından bahsediyorum.
    konu eğer din konuşmaya gelirse sabaha kadar konuşabilirim. İnsanların ne okuduğunu bilmediğinden dolayı ayda 1200 kere okuduğu halde Fatiha suresinin 5 ayetinde ne dediğini bilmediği için türbelerden, yatırlardan medet uman ve dinde karşılığının şıh koşmak olduğunu bilmeyen zavalı din kardeşlerimide konuşabiliriz. ama bence yeri en azından bu başlık değil.

Ha gelelim varlığın armağan edilmesi konusuna. Konu kimse varlığını Atatürke değil türk varlığına armağan etmesi konusu.. Eminim sizde, Kuranı kerimin insanın kendi canını Allah için bile alması durumunda, Allahın verdiği canı alınmasının günah ve isyan olduğunu, ancak vatanı için can verdiğinde şehit olarak nitelendirdiğini bilirsiniz. Hele hele ki şehitlik, incinmesin diye yıkanmadan huzura gelen tek meftaaa.....

konunun sapmaması ve özellikle bu mevzuunun polemiklere dönmemesi için din konusunda daha fazla yazmak ve yazanlara cevap vermek istemiyorum.

son olarak camiden kaçar gibi çıkanınmı, sabaha kadar zikredeninmi yoksa camiye hiç girmemiş olanınmı Allaha daha yakın olduğunu kimsenin bilemeyeceği gibi benimde hangi kulun Allah huzurunda daha sevgili olduğunu bende bilemem. Bu yüzden yukarıdaki yorumum yanlış anlaşılmasın lütfen.
    Ne mutlu Türküm diyene.

2. Bu mesajı için 3 kişi tyilgin'ye teşekkür etti:

caner can
    Eagle34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem konu din, varlığın dinemi yoksa atatürke mi armağan edilmesi gerektiği konuları gelmiş bende fikrimi yazayım.

öncelikle din ve dünya işlerini ayırmak lazım diye düşünüyorum. örneğin imam hatip sıvavında çıktığı söylenen şu sorya bir bakın.

şimdi burada en büyük şu şık diyen Alah'ın büyüklüğünü inkar mı etmiş oluyor. Geçen gün imam hatipli bir arkadaşıma bilgisayar konusunda birşeyler gösterirken masa üstünde sağ tıkla ve bir klasör yarat dediğimde "Yok, yarat demiyelim. yaratmak Allah'a mahsustur" demişti. ben klasör yarat dediğimde (Mazallah) kendimi yaratıcı gibi gösterip şıh koşmuşmu oluyorum. Üstelik cezasının cehennemde sonsuzluk olduğunu bile bile. Üstelik sonsuzluğu bildiğiniz halde size tarif ettiğimde "hakkaten haaaa" diyebileceğiniz kadar da iyi bilirken.
    Bence inanç ve iman konuları ruhun mahremidir. zikrinide zekatınıda duanıda kulun göreyeceği/duymayacağı şekilde yapacaksın. tabii reklam olması için yapmıyorsan.
    Bu arada reklam derken yanlış anlaşılmasın, sözüm bu meclisten dışarı Cuma namazlarında imam efendi "Allahümme entesselam ve minkesselam" cümlesini bitirmeden kaçan reklam namazcılarından bahsediyorum.
    konu eğer din konuşmaya gelirse sabaha kadar konuşabilirim. İnsanların ne okuduğunu bilmediğinden dolayı ayda 1200 kere okuduğu halde Fatiha suresinin 5 ayetinde ne dediğini bilmediği için türbelerden, yatırlardan medet uman ve dinde karşılığının şıh koşmak olduğunu bilmeyen zavalı din kardeşlerimide konuşabiliriz. ama bence yeri en azından bu başlık değil.

Ha gelelim varlığın armağan edilmesi konusuna. Konu kimse varlığını Atatürke değil türk varlığına armağan etmesi konusu.. Eminim sizde, Kuranı kerimin insanın kendi canını Allah için bile alması durumunda, Allahın verdiği canı alınmasının günah ve isyan olduğunu, ancak vatanı için can verdiğinde şehit olarak nitelendirdiğini bilirsiniz. Hele hele ki şehitlik, incinmesin diye yıkanmadan huzura gelen tek meftaaa.....

konunun sapmaması ve özellikle bu mevzuunun polemiklere dönmemesi için din konusunda daha fazla yazmak ve yazanlara cevap vermek istemiyorum.

son olarak camiden kaçar gibi çıkanınmı, sabaha kadar zikredeninmi yoksa camiye hiç girmemiş olanınmı Allaha daha yakın olduğunu kimsenin bilemeyeceği gibi benimde hangi kulun Allah huzurunda daha sevgili olduğunu bende bilemem. Bu yüzden yukarıdaki yorumum yanlış anlaşılmasın lütfen.
    konumuz nerden dine geldi anlamadım ayrıca cuma namazı için söylediklerine katılmıyorum çünkü cuma namazını kıldığınız zaman öğle namazını terk edebilirsiniz birde şehitlik mertebesini biz insanlar bilemeyiz şehit oldu veya olmadı kimse için diyemeyiz bilemeyizde çünkü şehitlik peygamberlikten üstün bi mertebedir kolay kolayda şehit olunmaz

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Alfabe'ye giren harflerden plaka alınırmı??

Çok sert yorumlar yaptım, ve sildim...

Tek söyleyeceğim, din ile Atatürk'ü kıyaslamanın saçmalığını anlamıyorsanız konuşmamız için uygun seviye ortamı yok...Atatürk'ü gönderdiği için Allah'a, geri kalan da herşeyi Atatürk'e ve aziz şehitlerimize borçluyuz.O olmasaydı, ne müslüman olurdun, ne ahmet.Asimile olur giderdin.Şuanda bi antropolojik kazıdan kemik yapılarımızı incelerlerdi...

Zart zurt Kapitülasyon veren, duyun-u umumiye vakfı yüzünden meteliksiz, arapların bile sırtını döndüğü ümmetçi politikaya 1. Dünya savaşına kadar bağlı kalan bi devletti Osmanlı...

Objektif düşünmek önemli...
    Ayrıca, plaka konusunun altında yaptığımız tartışma hiç etik değil...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

caner can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

ben ne zaman bi konu açsam konu dağılıp ya siyasete yada dine geliyo ya bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın dinde tartışılmaz zaten herşey açık dinde çok kafanıza takılan bişi olursa arayın diyaneti sorun

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Adamlar her fırsatta her platformda, her konuşmada Atatürk'e kin kusuyorlar. Ne günlere kaldık..
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

8. Bu mesajı için 3 kişi sundown'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

şu aşamada plakalara bu harflerin geleceğini sanmıyorum ama doğudaki belediyelerin tabelalarında var ve birşey olmuyorsa (yapılmıyorsa) yakındır doğudan başlayarak plakalara bu harflerin gelmesi.

gönül isterki sorunların çözümüne wqx den, isim değiştirmelerden, andımızdan, roman enstitüsünden vs değil asgari ücretin yükseltilmesinden, işsizliğin azaltılmasından, savaştan vazgeçilmesinden, hala okula ayakabbısız giden çocuklardan, tecavüz edilen çocuklardan, çocuk işçilerden, öldürülen, şiddet gören kadınlardan, emek yaşamından çekilmek istenen kadınlardan, sağlıktaki muayene ücretlerinin kaldırılmasından, ilaç paralarından, eğitimde fırsat eşitliğinden, dinde özgürlükten, ulaşım sıkıntılarından, %65 vergilerden, hala shell ve bp ye çıkarttığımız petrolden, yabancılara ihale ettiğimiz milli uçaktan,, milli gemilerden, milli bişeylerden, işçi ölümlerinin engellenmesinden vs başlansaydı...

gönül isterki burada yazılan bunca yorumun içinde azıcıkta ( türkçe kürtçe atatürk din allah vss yerine) yukarda saydıklarımdan da yazılsaydı...

neyse sağlık olsun...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

10. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

mevzunun yeri burasımı emin değilim ama çok koyu Atatürkçüyüm. anıtkabire en az 3 defa gidip bi fatiha okumuşluğum var Atatürk olmasaydı biz diye bişey olmazdı çok farklı olurdu herşey onun çok iyi bilincindeyim ama inanın Atatürk siyasette bi işe yaramıyor artık bunu kullanlara ben gerizekalı gözüyle bakıyorum, sonuçta o bizim ATAMIZ öldü allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun nur içinde yatsın ama artık ATATÜRK siyasette bi halta yaramıyor daha farklı olmak lazım siyasette. Ha mevzu siyasetse şu anda en büyük gerizekalılığı Atatürkçüyüm diye geçinen aslında Atatürk ün doğum tarihini bile bilmeyen gerizekalılar yapıyor, akılları değiştirmek lazım artık devir akıl devri bunu unutmamak lazım. ha bu arada kimseye bi laf soktuğum falan yok kimse üzerine alınmasın genel olarak konuşuyorum.

Feti Ercan
    nrcnft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

O zaman istanbulu feth eden fatih sultan mehmede anadoluyu feth eden alparslana islami bize teblig eden peygambere borcluyum vatanimi ve dinimi. Aslina bakacaka su anda cok ds turk degiliz zaten hersey avrupalasmis. Her seyimiz batili. Afrikada somirge halinde ama yine dinlerini yasiyorlar milli degerleri somuruluyor sadece. E bizde somuruluyoruz ama ya siz farkinda degilsiniz ya da ben bilmiyorum. Ataturke kin kustugu yok kimseni siz bir insani zorla sevdirmeye kalkiyorsunuz. Kanunla bir insani zorla kimseye sevdiremezsiniz bu samimi olmaz. Ve ilahlastirmanin manasi yok ataturk olmasaydi ne olurdu diyip klise laflqra verek yok. O zaman en basa gitmemiz lazim osman bey olmasaydi turk diye bir irk olmazdi. En buyuk lider osman beydir yildirim beyaziddir kanunidir o zaman

Feti Ercan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Yukarida bir arkadasda soru paylaymis odw soylenti hadi birde gercek olsun diyelim orasi zaten imamhatip allah buyuk demis bu seni neden rahatsiz ediyor ki ataturke bir sey dememiski. Isin ozune bakcak olursak biz bu oyunlari cok gorduk tomanin altina yatip polis tomazyla ezdi diyen zihniyetle ayni

Feti Ercan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bir arkadasda osmanliyi karalamis osmanli 600 yil cihana hukmetti hemde zart zurt kapitulasyonlarla hemde bakalim su anki super guc kac yil surecek varmi dunyada osmanlinin ornegi hepsi 50 veya 100 yil super guc kalmistir osmanlinin dunyada izleri vardir dunyanin kuyruk acisi vardir. Turk izlerini dunyada yansitan osmqnli kotu, kurtulus savasinda zaten halk orgutlenmedimi kuvayi milliye kendiliginden olusmadi mi. Geri kalan butu her sey laiklik zaten. Cuma, sapka, medreseler, olcunun batilasmasi, medeni hukuk, ceza hukuku, vs diger kanunlar isvecden almandan italyadan alinma. Elbette yapilzn guzel seyler var ama bu kimsenin kimseye tapacagi olmasaydin olmazdik dedirtecek seyler degildir. Hadi manevi inancin yok diyelim o zaman da her seyi babana annene borclusun ama varligini hic bir sekilde baska bir insana borclu degilsin. Baban ingiliz olsaydi bizde ingiliz milliyetcigi yapar hatta turklerden nefret ederdik. Tuh la neden ingikiz dogduk biz demezdik heralde

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bir ülkede ULUS bilinci olmadan, maddi manevi hiçbir değeriniz olmaz. Dünyada kapital düzenin efendileri A.B.D., İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya, tek tek ele aldığınızda hepsi bünyesinde onlarca farklı kökeni barındıran birer ULUS devlettir. Bunun üzerinde birazcık kafa yorup düşünürsek yıllarca birbirine karşıymış gibi gösterilen kavramların anlamsız kavgalarında boğulup gitmeye mahkum olmayız.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

İngilizde olsaydım farketmezdi deyip türklüğün o kadarda önemli olmadığını söylüyorsun. Senin, benim, bizim düşüncelerimizin boyutlarının ötesinde düşünürlerin hatta üstelik türk dahi olmayanlarının bile türk milleti hakkındaki övgülerinin faziletlerinin önemli olmadığını düşünüyorsan bana da buna saygı duymak düşer.

Fatih,Alparslan,Beyazid,Kanuni vs. gerçekten övgüleri hak etmiş lider isimleri. Madem bu kişilerin kim olduğunu biliyorsun o zaman Atatürk ile bu liderlerin arasındaki farkı da hiç düşündünmü ?

Ben kimseyi kimseyi sevmeye zorlamıyorum. Sadece, düşmanlarının bile saygı ve övgü ile bahsettiği birinin saygısızca eleştirilmesi benim zoruma gidiyor.

Alıntı nrcnft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orasi zaten imamhatip allah buyuk demis bu seni neden rahatsiz ediyor ki ataturke bir sey dememiski.
    bu konu hakkında yukarıda yazdığım yorumu iyi okumamışsın sanırım. konuyla ilgili paragrafta Atatürkten bir kez dahi bahsetmediğim halde niçin imam hatipli birinin Atatürke bir şey demiş te bende onu eleştirmişim izlenimi yaratmaya çalıştığını anlayamadım. Kaldıki diyorsa da o da onun fikri. Ayrıca orası dediğin yer imam hatip değil, imam hatip mezunu 36 yaşındaki arkadaşıma bilgisayar hakkında birşeyler öğretmeye çalıştığım yer kendi evim.
    Ben anlatmaya çalıştığımın ne olduğunu 21 numaralı mesajda gayet net bir şekilde anlattığıma inanıyorum. Ama neresini okuman gerektiğini bulamıyorsan tekrar sorayım. Klasör yarat dediğimde kendimi yaratıcımı ilan etmiş oluyorum ????
    Ne mutlu Türküm diyene.

caner can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

konu iyice sapıttı

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Eagle34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu iyice sapıttı
    Haklısın, ancak senin sorunun cevabı yukarılarda verildiğinden dolayı içim rahat. yoksa yorum yazmaya devam etmezdim.
    Ne mutlu Türküm diyene.

caner can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın, ancak senin sorunun cevabı yukarılarda verildiğinden dolayı içim rahat. yoksa yorum yazmaya devam etmezdim.
    benim sorum gayet basitti bu harflerle plaka alabilirmiyim gayet açık bi soru bunun cevabı evet veya hayırdır,bu sorduğum sorunun siyasetle yada dinle yakından uzaktan alakası yokki

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Eagle34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sorum gayet basitti bu harflerle plaka alabilirmiyim gayet açık bi soru bunun cevabı evet veya hayırdır,bu sorduğum sorunun siyasetle yada dinle yakından uzaktan alakası yokki
    Ben 2 ve 8 numaralı mesajlarda Deniz ve Furkan'ın cevapladığını düşünmüştüm
    Ne mutlu Türküm diyene.

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Atatürk'ü sevmek zorunda değilsiniz.Ancak saygı göstermek durumundasınız, onun sayesinde kurulan bir devlet burası.Elbette Kuvayi milliye kendiliğinden oluştu ancak, Atatürk Sivas Kongresinde, tüm kurulan bölgesel faydalı cemiyetleri birleştirmeseydi eğer bu da hiçbir işe yaramayacaktı.İslamiyeti koruyan kollayan diyorsunuz ama, osmanlı döneminde islamiyet en büyük yobazlığın sebebi olmuştur.şu kıyası yapmanız gerek, Allah için diğer ırktan diğer ülkeden diğer sınıftan adamları öldürüyorsunuz.Fethettiğiniz ülkelerden cariye getiriyorsunuz, saraya sokup padişaha harem kuruyorsunuz.Üstelik bunları zorlamayla müslüman yapıyorsunuz ve yatağa atıyorsunuz.İslam dininde böyle bir sapkınlık sapıklık yoktur.Hiçbir teamül bunu açıklamaz.İslamda eş ile yapılan çocuklardan aile kurma kavramı vardır, başka ülkenin kızını getirip te ondan çocuk yap nesil devam etsin mantığı islamda yoktur.Ayrıca yüce Allah herkesi eşit yaratmıştır, Padişah sıfatındaki insanın, diğer insanlara Kullarım deme hakkı da yoktur.Osmanlı bu eski düşünceyi bırakamadığı ve yobaz,geri, kelleci mantıkta yürüdüğü için, 20. yüzyıla geldiğimizde padişahların hala "dünya bizim anasını satiyim" mantığında devam ettiği için dağıldı.

Ulus devlet kavramında arkadaşa katılıyorum.Bir devletin sadece adı vardır.Türkiye'de Türkiye.Bu, içinde yaşayan herkesi Türk yapmaz.Aksine Türkiye içinde bulunan bütün vatandaşlarıyla Türkiyedir..Atatürk bunu da sağlamıştır.Osmanlıyı yüceltiyorsunuz, google'a Osmanlıcılık, Türkçülük, Ümmetçilik politikalarını yazarsanız Osmanlının zamanında ne kadar ırkçı bir devlet olduğunu net olarak görür ve kavrarsınız...

Gerçekten çok gereksiz bir tartışma oldu, kişisiyle de konusuyla da.Atatürk'ün değerini bilmeyen, onun gösterdiği yoldan devam etmeyen zihniyetle tartışmak duvara konuşmaktan farksız benim açımdan.Eminim ki bu şekilde düşünen de birçok arkadaşım vardır.Bu Atatürk'ü övmek ya da Atatürk'e tapma (tövbeestağfrullah) değildir.Objektif olarak bakmayı bilirseniz eğer, benim gibi Atatürk'ün Diktatör olduğunu bile düşünebilirsiniz.Ben böyle düşünüyorum ama onun açtığı yolun doğru yol olduğunu düşünüyorum.Hem islamcı bir tavır, hem de ulus mentalitesiyle hareket edebilmesi beni etkiliyor.

Sonuç olarak herkese hayırlı perşembeler diliyorum.Plakaya eğer o harfler girerse çok komik plakalar görebiliriz 06 AQ 1994 , 06 6969 gibi

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Feti Ercan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Sen osmanli padisahlari hakkinda sozlerinde saygidan eser yok sen bu islam alimi olan padisahlar hakkinda futursuz ithamlarda bulunup hemde ataturk hakkinda sevmesenizde saygi gosterin demen buyuk bir tezattir bana gore. Once o saygiyi kendin gostereceksin. Padisahlar yurt disindan cariye getirdiginde sen yatak odasindamiydin bu konuya girmiyorum bile. Sadece tarihi dizilerden takip eden bir millet olduk. Bu zihniyet osmanliyi karalayarak ataturku sevdirmeye calistigi icin bunlar yasaniyor yoksa sorun ataturk degil sizsiniz. Sizin bu dayatmalariniz ve baskalarinin deger verdigi seyler hakkinda ahlaksizca konusmaniz ve bunu yaparkende cumleye saygi gostermek zorundasiniz diye baslamanizdir

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı nrcnft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen osmanli padisahlari hakkinda sozlerinde saygidan eser yok sen bu islam alimi olan padisahlar hakkinda futursuz ithamlarda bulunup hemde ataturk hakkinda sevmesenizde saygi gosterin demen buyuk bir tezattir bana gore. Once o saygiyi kendin gostereceksin. Padisahlar yurt disindan cariye getirdiginde sen yatak odasindamiydin bu konuya girmiyorum bile. Sadece tarihi dizilerden takip eden bir millet olduk. Bu zihniyet osmanliyi karalayarak ataturku sevdirmeye calistigi icin bunlar yasaniyor yoksa sorun ataturk degil sizsiniz. Sizin bu dayatmalariniz ve baskalarinin deger verdigi seyler hakkinda ahlaksizca konusmaniz ve bunu yaparkende cumleye saygi gostermek zorundasiniz diye baslamanizdir
    geçeceksin o işi. ben osmanlı torunu olduğumu hiçbir zaman reddetmedim . nasıl ki Atatürk'ün de farklı yorumlanabilecek durumları varsa örneğin : Alkolik olması, bir nebze diktatör olması, asması kesmesi gibi.
    Osmanlı padişahlarının 7 ceddinde de yorumlanabilecek unsurlar var.Terbiyesizlik içine gireceksek konuşmaya değmez bu konu, odanın içinde falan hoş olmuyor? Tarih kitaplarını açtığın zaman nazik bir dille yazılsalar da harem denen oluşumun padişahın zevk-i sefa içinde yaşaması için ayarlanan kadınlardan cariyelerden oluşuyor.bu da ne demek? Halvet demek... değil mi?

Objektif bakıyorum olaylara.herşeyi eleştirmek makbuldur.Sana o görüş uyar bana bu görüş uyar kaldı ki yitip giden akımların peşinden koşmak ağır hayalperestlik.Ne ben Atatürk'ü geri getirebilirim, ne sen Osmanlı'yı geri kurabilirsin.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12