Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 Fire Motor Uzun Yol ve Hezimet.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Standart 1.4 Fire Motor Uzun Yol ve Hezimet.

Arkadaşlar Cumartesi günü Akşam üzeri 4 te çıkıp istanbul Kartalda olan DSİ lojmanlarında kalmak üzere arkadaşımın düğününe gittim.

İlk eşşekliği doğudan batıya gittiğimi düşünmeyip güneş batışı yola çıkmakla zaten yapmışım düşünmeden 110-130 KM hız aralığında gittim ( Bazı uzun yokuşlarda tabi araba bayıldı 80 90 gitmek zorunda kaldım 5. vites yemedi bile )

Araç tam 93.25 TL LPG ile ( 2.61 LT/TL ) 418 KM yol yaptı ( Lastiklerim 205/45/17) Yüküm ise 2 kişiydik extradan ufak sırt çantası valizlerimiz vardı.

22 Kuruş yakıt bana fazla gibi geldi gazı 2.61 den aldım sonuçta...

Neyse ordan avrupa esenlere geçtim.
    Ertesi gün NİKE KOŞU su varmış ne ayaksa anlamadım. Esenlerden kartala yoluda bilmediğim için navigasyonun götürdüğü yerden gitmek için yola çıktım Heryer kapalıymış 4 te çıktığım esenlerden tam 8 de Kartalda oldum )

Esenlere gitmeden gazımı fullemiştim. Tekrar kilometremi sıfırladım ve 4 saatte 40 km geldiğim yol ve yaptığım tekrar ankara dönüş yolunda yine full depoyla hesaplarsak ankaradaki Tl bazından aracım tam 28 kuruş yaktı.

Bundan 1 ay önce balıkesir erdeğe 90km hıza sabitleyip gittiğimde lastiklerim 185/65/15 ti ve hız lastiği desenli değildi normal bridstone lastikti. Klima full açık olmasına rağmen 16 kuruş yakmıştım..

Şimdi kafama takılan nokta şu. Lastikten ne kadar yakıtım arttı , hızdan ne kadar yakıtım arttı. Sizce normal mi yoksa yüksek mi fire motora göre o hızla araç 3500 4000 devirde gidiyor sonuçta. 1.6 16v Aracı olan arkadaşlarım benle dalga geçiyor 17 16 kuruş yakıyor araçları aynı hızda gitmelerine rağmen vallahi soğuttular beni Puntodan
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

arabanın yaktığını geçtim de 16 17 kr yakanlar??? Onu söyleyen kişi ne kadar gerçekçi bilinmez. Yani mevcut yakıt fiyatlarıyla zaten imkansız. neyse aracının yaktığına gelirsek normal yakıtın var lastik ve süratine göre 80 90 gelipte bu yaktı yakaydın ozaman anormal olurdu.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

hocam yanlış anlamayın ama dizel-benzinli kıyaslaması olarak almayın mesajımı, benim araç 110 hp 250nm değerlerde olduğu halde ben bile 17" jant düşünmüyorum sırf yakıtı ve performansı düşürmesin diye, kaldiki 77hp atmosferik motoru 17" jant ve 205 taban lastik-jant kombinasyonu hem yakıt hemde performans yönünden zorlar düşüncesindeyim, daha önceki mesajlarımda da yazmıştım 77-75 hp motorlar şehir içi kullanım için tasarlanmıştır, uzun yol performansı beklememek doğru olur,

Puntodan soğumayın bence, uzun yoldan haz almak için 120-95-90 hp 6 ileri şanzımanları deneyin, emin olun fikriniz değişecektir ...
    Konu ligdevi tarafından (30/09/2013 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlamayın ama dizel-benzinli kıyaslaması olarak almayın mesajımı, benim araç 110 hp 250nm değerlerde olduğu halde ben bile 17" jant düşünmüyorum sırf yakıtı ve performansı düşürmesin diye, kaldiki 77hp atmosferik motoru 17" jant ve 205 taban lastik-jant kombinasyonu hem yakıt hemde performans yönünden zorlar düşüncesindeyim, daha önceki mesajlarımda da yazmıştım 77-75 hp motorlar şehir içi kullanım için tasarlanmıştır, uzun yol performansı beklememek doğru olur,

Puntodan soğumayın bence, uzun yoldan haz almak için 120-95-90 hp 6 ileri şanzımanları deneyin, emin olun fikriniz değişecektir ...
    aracımın şanzumanını 6 ileri olarak mı değiştireceğim anlamadım ? yoksa aracımı
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımın şanzumanını 6 ileri olarak mı değiştireceğim anlamadım ? yoksa aracımı
    hocam 570 msjınız var ve 6 ileri şanzımandan kastımı anlamadıysanız ne diim ...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf Ankaralı
    yusuff06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 22

Standart Ynt: 1.4 Fire Motor Uzun Yol ve Hezimet.

Arkadasin dedigi dogru.bu araclar sehirici icin.birde 17 jant kaldirmiyor.hem yakit artiyo hem suspansuyon sorunu.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

8. Bu mesajı için 2 kişi yusuff06'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı yusuff06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasin dedigi dogru.bu araclar sehirici icin.birde 17 jant kaldirmiyor.hem yakit artiyo hem suspansuyon sorunu.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi
    katılıyorum. orjinal lastikleri ile kullanmak gerek. ayrıca malum 4 saatte gitmişsiniz kartala. ben istanbul izmir lpg ile 18 kuruş yaktım. orjinal lastik sabit hız. ki benim şanzıman dualgic.

eski ve yeni lastiklerle yaktığınızı karşılaştırın ayrıca aynı süre, aynı mesafe yi ve ayrıca lpg fiyat farklılıklarını da göz önünde bıulundurun. anca doğru sonuca ulaşılabilir.

ki burada bir abimiz yakıtı etkileyen bir çok faktör var. yük, lastik, yakıtın kalitesi, hava yol şartları, yakıtın litre fiyatı, devirli devirsin kullanım vs.

bence takma. ne zaman hesaplamaya kalksan hepsi birbirinden farklı çıkar. yukarıda saydığım parametrelerin herşeyiyle aynı olması lazım ki görebilesin.

ayrıca 1.6 motor sahiplerinin 16-18 kuruş yaktıkları yolların, motorun, yakıtın vs durumlarını da bilmek lazım. he unutmadan herkesin aracı kendine değerlidir. ben arabamdan bahsederken hep izmire giderken 18 kr yaktım diyorum dönüşte 14 saatte geldiğimde 26 kr yaktığımı söylemiyorum. araba benim araba kötüler miyim

takılma sen bunlara.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Yakıt tüketimi normal ancak hızınız fazla. 90-100 km ile gitseniz 16-17 kuruş yakarsınız.Hızınızın 110-yada 130 olması gideceğiniz yere en fazla 30 dakka erken ulaşmanızı sağlar. Riski ve radarı hariç.... Aracınız ekonomi için üretilmiş bi araç ideal hızınız 90 km/h olmalı.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi normal ancak hızınız fazla. 90-100 km ile gitseniz 16-17 kuruş yakarsınız.Hızınızın 110-yada 130 olması gideceğiniz yere en fazla 30 dakka erken ulaşmanızı sağlar. Riski ve radarı hariç.... Aracınız ekonomi için üretilmiş bi araç ideal hızınız 90 km/h olmalı.
    Otoyol hız limiti 120 oldugu icin çekilmiyor 90km/h ile yol İstanbul - Ankara arası :/

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

120 hp lik 95 hp lik 90 hp lik motorlaramı geçiş yapın dediniz pek cümleyi anlamadım algılayamadım doğrusu..

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

bende geçen hafta sonu ankara istabul arası gidip geldim. arada adapazarına uğradım. ankara adapazarı 2 kişi adapazarı istanbul 4 kişi. genelde 130 ile gittim. yokuşlarda 90 a bayılıyor tabi. araç otomatik. 200 liralık gazla toplam 1045 km. yani ortalama 19 kuruş.

bence sizin aracın lastikleri çok yaktırmış olabilir.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

185 65 r15 lastiklere sahibim aracım benzinli ve eskişehir-uşak arasında gediz yolunu kullanarak (ki baya bir tırmanış ve yolun yarısı stabilize) yaptığım yolda klima hep açık kmde 29 kuruş yaktım.

Lastikler ve hız sizin yakıtınızı oldukça arttırmış olmalı... 15 veya 16" janta dönmelisiniz bence...

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    185 65 r15 lastiklere sahibim aracım benzinli ve eskişehir-uşak arasında gediz yolunu kullanarak (ki baya bir tırmanış ve yolun yarısı stabilize) yaptığım yolda klima hep açık kmde 29 kuruş yaktım.

Lastikler ve hız sizin yakıtınızı oldukça arttırmış olmalı... 15 veya 16" janta dönmelisiniz bence...
    Galiba

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

kooooptum yav (teşekkür ederim valla)
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 hp lik 95 hp lik 90 hp lik motorlaramı geçiş yapın dediniz pek cümleyi anlamadım algılayamadım doğrusu..
    Anlaşılmicak bişey yok hocam, şanzumanı ve motoru değiştiremeyeceğinize göre saydığım motorların bulunduğu puntolara geçiş yapmanızı öneririm ...

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

valla kimse yanlış anlamasın.bende ilk önce punto fire motor almıştım sonra peugeot 307 sonra fiat brava otomatik vites en son t jet punto aldım valla punto çok rahat ama fire motorda eziyet çekmişim ben resmen ya hem yakıt düştü hem güç arttı t jet alınca herkeze tavsiye ederim. fire motor ölüm yav güvenipte araba sollayamıyosun bizim zonguldak yollarında. allah düşmanımın başına vermesin şimdi fire sahipleri çok kızacak ama bende yaşadım aynı seyleri ona dayanarak konuşuyorum kimse yanlış anlamasın allah herkeze daha güzellerini nasip etsin. ve ayrıca s..yım onu yapan mühendise ve yapacağı tasarrufa çocuğa versen 1150 kg. arabaya 77 bg. motoru koymaz. palıo ya 75 bg. idare der diyorum puntoya iki bg. fazla koymuşsun çokmu. fire motorlu yani ilk puntomuda arefe günü satmıştım 2009'da araba 2007 model benim arabayı sattığımda inanın 8000 km'deydi araba.bi arefe günü köye gidiyorum araba 5 kişi yüklü rampada m 23 otobüsünü solluyorum otobüs bi hızlandı ben yan yana gidiyorum otobüsle gözünün içine baktım resmen otobüs şoförünün az ağırlasında ben geçeyim diye sokayım öyle tasarrufa canım gidecek benim orda tasarruf ondan sonra fiat kötü neyse yine sinirleniyorum. kusurumuz olduysa affola allah herkeze her şeyin en iyisini nasip etsin kimse darılıp alınmasın en basit yaşadığım sıkıntı ortada.
    Konu görkem koçsan tarafından (02/10/2013 Saat 03:05 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

recep gül
    japon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 FUN 85
    Edilen teşekkür: 6

kardesımdede evo fire 8v 17 lastık jantda var arada degısıyoruz afedersınız essek olusu gıbı arac hem gitmiyor hem yakıyor tjette 17 lastık var yakıtı olcmedım ama cok iyi kısaca tjet candır

görkem koçsan
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

çekmiyor kasayı yav benim burda dik rampada 4 kişi kaldığımda oldu yav adam indirdik arabadan rezilliğe bak arkadaş. zonguldakta bilenler bilir karaelmas yokuşu un fabrikasının ordan devam ediyor isteyen varsa dört kişi bedava denesin. durup orda bi kalkmaya çalışsın.

görkem koçsan
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

allahtan kız yoktu arabada

görkem koçsan
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bi 90 bg. ideal yav t jette fazla geliyo

Sayfa 1/2 12 SonSon