Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: 1.4 Fire Motor Uzun Yol ve Hezimet.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Tamamen şanzıman yüzünden!! Yani esas olay jantlardan önce, hız aralıklarında bitiyor.
    Sağolsunlar öyle bir şanzıman koymuşlar ki araca, şehirden çıkma diyor

Benzinde 120-140 hızlarda gittiğimde 7-7.5lt yakıyordu,
    85-90 gittiğimde 5.5-6lt.

Şimdi gaza geçtim ş.içi ş.dışı aynı yakıyorum. 6000km ortalamam 8,7lt (22-24 kuruş arası değişiyor her dopo) Kafam rahat gidiyorum artık.
    80-90 lar 80'lerde 90'larda kaldı 120'nin altında yol bitmiyor!!!!

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi 90 bg. ideal yav t jette fazla geliyo
    İnşallah hocam bu sene kredi ödemem var bitsin seneye Sıfır almayı veya gücüm yetmezse 50.000 Km yi devirmemiş 2011 2012 almayı düşünüyorum ama bu sefer dizel alıcam 90 lık alıcam galiba
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah hocam bu sene kredi ödemem var bitsin seneye Sıfır almayı veya gücüm yetmezse 50.000 Km yi devirmemiş 2011 2012 almayı düşünüyorum ama bu sefer dizel alıcam 90 lık alıcam galiba
    sıfır almayın böyle 2.el 10000 km 'ye kadar boya dahi yememiş hatasız arabalar var onlara bakın bence yoksa sıfırda biliyosunuz plaka takılsın kafadan bi 10000 tl zarar ediyosunuz o yüzden hiç gerek yok. o yüzden size tavsiyem 2. el böyle sıfır gibi bravo t jet bende öyle düşünüyorumda. hayırlısı neyse o olsun inşallah gönlünüze göre güzel bi araba nasip olur.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Kendi aracım diye söylemiyorum ama kesinlikle 90 lık m.jet tavsiye ederim. yazılımla köpek gibi gidiyo bayır rampa falan farketmiyor ...

ÜMİT AYGAR
    uaygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Bende de dynamic var 77 hp sıkıntılı biraz ama fena değil şimdilik.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Kimse üstüne alınmasında kim sallıyorsa iyi sallıyor işkembeden sallıyor 16krş yakan araç mı kaldı bu devirde?
    ankarada lpg 2.61 diğer illerde 2.80in üstünde

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Arkadaşlar Cumartesi günü Akşam üzeri 4 te çıkıp istanbul Kartalda olan DSİ lojmanlarında kalmak üzere arkadaşımın düğününe gittim.

İlk eşşekliği doğudan batıya gittiğimi düşünmeyip güneş batışı yola çıkmakla zaten yapmışım düşünmeden 110-130 KM hız aralığında gittim ( Bazı uzun yokuşlarda tabi araba bayıldı 80 90 gitmek zorunda kaldım 5. vites yemedi bile )

Araç tam 93.25 TL LPG ile ( 2.61 LT/TL ) 418 KM yol yaptı ( Lastiklerim 205/45/17) Yüküm ise 2 kişiydik extradan ufak sırt çantası valizlerimiz vardı.

22 Kuruş yakıt bana fazla gibi geldi gazı 2.61 den aldım sonuçta...

Neyse ordan avrupa esenlere geçtim.
    Ertesi gün NİKE KOŞU su varmış ne ayaksa anlamadım. Esenlerden kartala yoluda bilmediğim için navigasyonun götürdüğü yerden gitmek için yola çıktım Heryer kapalıymış 4 te çıktığım esenlerden tam 8 de Kartalda oldum )

Esenlere gitmeden gazımı fullemiştim. Tekrar kilometremi sıfırladım ve 4 saatte 40 km geldiğim yol ve yaptığım tekrar ankara dönüş yolunda yine full depoyla hesaplarsak ankaradaki Tl bazından aracım tam 28 kuruş yaktı.

Bundan 1 ay önce balıkesir erdeğe 90km hıza sabitleyip gittiğimde lastiklerim 185/65/15 ti ve hız lastiği desenli değildi normal bridstone lastikti. Klima full açık olmasına rağmen 16 kuruş yakmıştım..

Şimdi kafama takılan nokta şu. Lastikten ne kadar yakıtım arttı , hızdan ne kadar yakıtım arttı. Sizce normal mi yoksa yüksek mi fire motora göre o hızla araç 3500 4000 devirde gidiyor sonuçta. 1.6 16v Aracı olan arkadaşlarım benle dalga geçiyor 17 16 kuruş yakıyor araçları aynı hızda gitmelerine rağmen vallahi soğuttular beni Puntodan
    Tahminime göre 175*65*15 olan fabrika verisi lastiklerini,
    205*45*17 lastikler ile değiştirmen bu yakıt tüketimini açıklar bence.
    Zaten performans olarak tatmin edemeyen 1.4 77 hp ve geniş taban ince yanak lastik senin yakıt tüketimini açıklıyor.
    Bence orjinal ebatlara dönmelisin. Yanak yüksekliğini bile değiştirsen yakıt tüketimine etki ederken tabanı genişletmen hem konfor hemde güvenliğini zayıflatır. ıslak zemin geçişlerinde aquaplaning e düşmene ve kötü sonuçlara yol açabilir.

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

benımde anlamadıgım bu lpg ındırılıyo ama hala 2.86 dan satılıyo.nedır bu fıyat farkı? naklıye var dıye bu kadar abartılırmı ya?
    yer:bayburt

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Ankarada 2:45e düşmüş milangaz da falan
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Eskişehir yolunda lpg indirimi 5 6 kuruş oldu bp 2,5 Shellden 2,55 opet de 2,55 11 kuruş indirim olmamışmıydı ))

mustafa aladag
    muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 45

geçenlerde jettayı deneme fırsatım oldu araç fevkalade. kredim bitsin seneye alıcam 2008-2009 arası bişey uzun yıllar bınerım rahat rahat
    I Love Abarth

Sayfa 2/2 İlkİlk 12