14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Punto almak istiyorum .

Fikret Top
    fkrttp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto almak istiyorum .

Hocam herkese hayırlı akşamlar öncelikle
    yaş 22 öğrenciyim 24 bin tl ye kadar punto bakıyorum lpgli olmasını tercih ediyorum daha yeni bir model olması acısından bana önerebilieçeğiniz punto modelleri nelerdir en geç pazartesi araç alçam . Lütfen yardımlarınızı bekliyorum .

Fikret Top
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok

yardım arkadaşlar lütfen.

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Bana kalırsa tavsiye etmem, ama tavsiye edecek arkadaşlara da saygı duyarım.

Fikret Top
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap icin sağ olun hocam fakat cidden yok yani araba yok bende puntoda da karar kıldım en son az yaktığından dolayı

yusuf akkaya
    yusuf28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustat neden boyle dedın ?

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fkrttp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaş 22 öğrenciyim 24 bin tl ye kadar punto bakıyorum lpgli olmasını tercih ediyorum daha yeni bir model olması acısından bana önerebilieçeğiniz punto modelleri nelerdir en geç pazartesi araç alçam . Lütfen yardımlarınızı bekliyorum .
    Almak ıstedıgın bır arac varsa ılanını ver burdakı kısıler bakıp fıkır verebılırler ?

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı fkrttp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nacizane tavsiyem şu: uzun kilometre yapacaksan (yılda 20.000 ve üstünden bahsediyorum) dizel almak en mantıklı seçenek olacaktır. İlk aracım 2008 multijet active'di ve rakiplerine göre düşük yakıyordu; beni de haliyle mutlu ediyordu ama 10.000 km civarında yaparım ben ancak dersen o zaman git 1.4 fire lpg'li al geç. 24.000 TL'ye kadar sınırın da varsa 2009'lara bakmanı öneririm; city problemi ile uğraşmaman adına söylüyorum (kronik sorundur, forumda araştırırsan bulursun bolca döküman ve konuşma). Onun dışında active'ler gözünü doyurmazsa üst donanım paketi olarak dynamic ve bulursan emotion'lara bakmanı tavsiye ederim. Şu anda punto lounge kullanmaktayım ve ben bu zamana kadar neden donanımsız kullanmışım bu aracı diye de düşünmeden edemiyorum

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nacizane tavsiyem şu: uzun kilometre yapacaksan (yılda 20.000 ve üstünden bahsediyorum) dizel almak en mantıklı seçenek olacaktır. İlk aracım 2008 multijet active'di ve rakiplerine göre düşük yakıyordu; beni de haliyle mutlu ediyordu ama 10.000 km civarında yaparım ben ancak dersen o zaman git 1.4 fire lpg'li al geç. 24.000 TL'ye kadar sınırın da varsa 2009'lara bakmanı öneririm; city problemi ile uğraşmaman adına söylüyorum (kronik sorundur, forumda araştırırsan bulursun bolca döküman ve konuşma). Onun dışında active'ler gözünü doyurmazsa üst donanım paketi olarak dynamic ve bulursan emotion'lara bakmanı tavsiye ederim. Şu anda punto lounge kullanmaktayım ve ben bu zamana kadar neden donanımsız kullanmışım bu aracı diye de düşünmeden edemiyorum
    +1

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Alıntı yusuf28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustat neden boyle dedın ?
    Bu araçlarda elektrikli direksiyon sistemi dedikleri bir sistem var, fakat bu sistem Türkiye'deki bebek mezarı kadar çukurlara göre üretilmiş bir sistem değil. Çoğunluğunun 2006-2008 yılları arasında olduğu söyleniyor, diğer modelleri kullanma şansım olmadığından söylüyorum, bu bozuk yol şartlarında sistem kullanılmaz hale geliyor. Değiştirilmesi gereken ufacık bir parça ama maliyet açısından servisler 2500-3000 TL gibi rakamlar zikrediyorlar. Punto araçlara özel kronik bir arıza olan bu olayı servisler kabullenmek istemiyor,dolayısıyla bu durumu kabullenmek isteyenler bu rakamları verip yaptırıyorlar,fakat 2006 model bir araç için 2500 TL lik bir parça maliyetini çok bulan arkadaşlar çeşitli yollarla haklarını arıyorlar ve haklıda çıkıyorlar ki buda reklam açısından Fiatı kötü bir durum içerisine sokuyor. Hundai bile bu arızaya ömür boyu garanti verirken Fiat ne tutturabilirsen mantığı güdüyor, ve bu gibi nedenlerden dolayı yeni Fiat alacak arkadaşlara bu durumu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar "Almadan önce birkere daha düşün" demeden edemiyor. Paramız yar olacaksa yerliye yar olsun diye düşünen Fiat kullanıcılarına haksızlık ediliyor. Düşünin ki geçen tapmon ızgaram düşmüştü, maliyeti 10 lira etmeyecek bir parçanın orjinaline servis 150 Tl gibi bir rakam istemişti.

Demem o ki ; almadan önce arabanın nasıl göründüğünden ziyade, bu arabanın yedek parça maliyetleri ne kadardır? Bu araçların kronikleşmiş arızaları mevcut mudur ? Bunların giderilmesinin maliyetleri ne kadardır? Servis ve Fiat fabrikasyon bu arızaların arkasında ne kadar duruyor ne kadar durmuyor ? Bunları araştırmadan almayın derim ben...

Yok benim param çok ben baba parası yiyorum,2 bin liralık, 2 hat için 4 bin lira eden telefonlarım var, kahveyi Starbucks ta içip 15 TL verenlerdenim diyorsan, aynı maliyetlerde çok daha sorunsuz arabalar bulabilme şansın varken, yok arkadaş ben taktım bu Puntoya dur oda bana bi taksın diyorsan Şimdiden hayırlı uğurlu olsun kardeşim.

Not: Yukarıdaki yorumlar sadece ama sadece bana aittir, aynı şeyleri düşünenler var mıdır? Farklı görüşten insanlar neler söyler ? Araştırma hakkın sende saklı

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alper bey,sanırım yanlış yerdesiniz..Tabiki eleştirebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız,ama bukadar yerden yere vurduğunuz bir markanın forumuna neden üye oldugunuzuda anlamaya çalışıyorum..

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Cemil Bey,

Şu an nerede olduğum tartışılır fakat 2 gün önce otobanda 120 Km hızla giderken aniden direksiyonu kitlenen* bir aracın içerisinde çocuğum ve eşimle olduğum kesindir. Tecrübeyle sabit yaşanmışlıkları kelimelere dökmem sizin için bir yerden yere vurmuşluk olabilir. Fakatttt mahkeme kararlarıyla tespit edilmiş ayıplı bir maldan ötürü o gün ve o an çocuğumun veya eşimin başına bir şey gelse idi şu vakit nerede olacağımı az çok kestirebiliyorsunuz dur.

*kitleme tabiri servonun devre dışı kalarak aşırı derecede ağırlaşması

Konu alpercabuk tarafından (16/09/2013 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Size ve ailenize Çok geçmiş olsun..Kesinlikle hiçkimsenin başına bu tip veya daha üzücü bir kaza gelmesini istemem..Bunu öncede belirteyim..Ama daha önce dediğim gibi..Markayı kullanmazsın ve firmaya davada açabilirsin..Almaya heveslenmiş bir arkadaşı bu tip arızadan dolayı uyarabilirsinde..Ama hiç tavsiye etmem gibi yorumlar sence burda bulunmanla çelişmiyormu..

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

bu fıat neden böyle inat ediyor anlamıyorum doğrusu

Alper Çabuk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99

Cemil Bey,

Naçizane temennileriniz için çok teşekkür ederim,tabi ki kimsenin benim o an yaşadıklarımı istemem. Bur da bulunmak demek illaki marka müptelası olmak,ölümüne gidip satın almak anlamına gelmez,ben araştırmanızda fayda var dedim, kesinlikle almayın demedim.O arkadaşta bilgi edinmek için böyle bir konu açıyor. Bazı arkadaşlar iyi yönlerinden bahseder, bazı arkadaşlarda kötü yönlerinden, sonuçta karar verecek olan arkadaş kendisi. Hatta dikkat ederseniz ben yazımın sonuna şimdiden hayırlı olsun yazmışım. Ayriyeten infom da Punto sahibi olduğumu da görebilirsiniz.Şimdi siz bu ne tezatlık diyeceksiniz belki ama kader utansın dememek için zor tutuyorum kendimi bile derken tutamamışım, demişim. Anlatabiliyor muyum?

Markayı kullanmamak tabirine katılmıyorum. Kullanacağım tabi bende sizde diğer arkadaşlarda kullanacak.Sonuçta herkes para vererek alıyor bu araçları öyle değil mi? Kimseye kazı kazandan çıkmadı herhalde.Ben para veriyorum sen para veriyorsun o para veriyor.Bir sorun yaşadığımız zamanda bunun arkasında duracaklar. Düşünsenize ben size bir mal satıyorum. Siz bu maldan ötürü bir sorun yaşıyorsunuz.Hatta o sorundan dolayı ölümün eşiğinden dönüp geliyorsunuz.Hatta ve hata benim size sattığım karşılığındada parasını aldığım bir maldan dolayı eşiniz ve çocugunuzun hayatları tehlikeye giriyor.Beni arıyorsunuz ben size geçmiş olsun,çok çok özür dileriz, elimizden gelen neyse yapmak isteriz siz bizim için değerlisiniz gibi kelimeler kullanmak yerine,üretim fizibiletsini çıkarsanız malın milyonda biri edecek olan bir parçanın fabrikasyon/kronik arızasının giderilmesine 10/1i kadar para talep edeceğim öyle mi? Sonra siz bana olmaz diyeceksiniz sonra ben sizle bunun pazarlığını yapmaya çalışacağım,demez misiniz ki bana kardeşim sen benimmmmmm,eşiminnnnnnn,çoluğumun çocuğumun hayatı üzerine nasıl olur da pazarlık yaparsın diyip, getirip o malı benim kafamda kırar mısın kırmaz mısın? Lütfen samimi olun ve soruma cevap verin...

Saygılarımla,
    Konu alpercabuk tarafından (16/09/2013 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.