20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni Fiat Punto Sporting

Çağdaş Bideci
    cbideci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    07EV021
    Edilen teşekkür: 19

Standart Yeni Fiat Punto Sporting

Fiat’ın küçük sınıfta ki başarılı temsilcisi Punto, aileye yeni eklenen Sporting donanımlı versiyonu ile satışlara canlılık getirmeyi hedefliyor.

2006 yılında güncel görünümüne kavuşan Punto, 2012 de geçirdiği makyaj ve EVO ünvanı ile halen Fiat markasının başarılı üyeleri arasında satılmaya devam ediyor. Fiat İngiltere için tasarlanan Sporting ise genç alıcı kitlesini hedefliyor.

Özellikle gövde rengi ile dikkat çeken otomobilde kullanılan yan marşpiyeler ve tavan spoyleri sportif gövde kitini pekiştiriyor. Otomobilde kullanılan yeni farlar ve parlak siyah tavan kaplaması, parlak siyah kaplı yan aynalar ile 16-inç Sportline jantlar aracın görünümünü pekiştiren ayrıntıları oluşturuyor ayrıca kullanılan spor ayarlı süspansiyon, ön sis farları ve krom egzoz sistemi de genel bütün ile uyum içerisinde. Punto Sporting’in yaşam alanında ise spor deri direksiyon, deri vites topuzu ve el freni gibi ayrıntılar ön planda.

Punto Sporting, sportif emellerine rağmen 1.4 litre 77 Hp ve 105 Hp benzinli motorlar ile satışa sunuluyor. Yeni Fiat Punto Sporting’i Türkiye yollarında görebilir miyiz belirsiz fakat otomobil üç ve beş kapılı olmak üzere 12.355 – 13.955 Sterlin aralığında İngiltere de satışa çıkmış durumda.

Okan A.
    oknadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    20ADR89
    Edilen teşekkür: 106

sanırım gelmez bu, çünkü 105hp'lik multiair motorları getirmeyi bıraktı tofaş

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

daha daha daha iyi şeyler bekliyoruz golf 4 den bu yana golfün kacıncı kasası cıktı admlar ucurdu arabayı punto hep punto ya
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Yeni Fiat Punto Sporting

Alıntı oknadr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım gelmez bu, çünkü 105hp'lik multiair motorları getirmeyi bıraktı tofaş
    Belki 1.4 77bg Fire gelir.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Bence tutmaz bu. Yaptığı eklemeler pek ahım şahım şeyler değil. Siyah ayna diyo folyo ile kaplatıncada aynı. Değişik far diyo, lounge donanımdaki karartılmış farlar tavanı siyah diyo oda ister cam tavan alınır ister yine folyo kaplatılır vs yaptığı herşeyin bi karşılığı var piyasada.bunların yerine spor ve ısıtmalı koltuk gibi donanımlar çıkarsa biraz pahalı olur tamam da daha bi güzel olur
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı henky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tutmaz bu. Yaptığı eklemeler pek ahım şahım şeyler değil. Siyah ayna diyo folyo ile kaplatıncada aynı. Değişik far diyo, lounge donanımdaki karartılmış farlar tavanı siyah diyo oda ister cam tavan alınır ister yine folyo kaplatılır vs yaptığı herşeyin bi karşılığı var piyasada.bunların yerine spor ve ısıtmalı koltuk gibi donanımlar çıkarsa biraz pahalı olur tamam da daha bi güzel olur

katılıyorum. fark yaratan donanımlar ve değişiklikler olmalı. sportinge yakışan ve fiattan beklenmeyen şeyleri yapmalı fiat. artık ucuz ama estetik imajını bırakmalı yavaş yavaş. bunu da genç nesillerden başlayarak yapmalı.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Örneğin 135 hp lik multiair turbo motor koy-özel direksiyon kullan-recaro koltuk-metal pedal seti ve vites topuzu led sis farları v.s v.s bunları çeşitlendirebiliriz.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben ''Sporting'' ifadesini görünce sonunda Tofaş iyi bir iş yaptı demiştim Sonra anladım ki araç İngilterede satışa çıkmış.Devamını okuyunca motor seçenekleri de gördüm.Bu ne yahu dedim

Önceden HGT, Sporting denince 1800cc-2000cc ler aklımıza gelirdi.Hadi şimdi devir değişti downsizing sonucu küçük hacimlerden yüksek güç alabiliyoruz.Şuanda bu araca Punto Sporting denmesi için bence aracın 1.4 multiair turbo 140bg falan olması gerekiyor.Standart puntoya iki üç görsel unsur ekleyip adına Punto Sporting demek en başta Puntoya haksızlık...

11. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

onu biz istesek sanayidede yapardık

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

ama fiat akıllık yapmış bence tr. piyasasında bu araba bence tutar. yeni volkswagen rs-gtı lar skoda rs ler ne kadar tuttu en azından spor görünümlü yakıt tasarruflu diye bence tutar gibime geliyo. not: yaşadığım şehir zonguldak ve baya bi uzun yol yapmışlığım var bi tane göremedimde dediğim modellerden belki bana denk gelmemiştir.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ''Sporting'' ifadesini görünce sonunda Tofaş iyi bir iş yaptı demiştim Sonra anladım ki araç İngilterede satışa çıkmış.Devamını okuyunca motor seçenekleri de gördüm.Bu ne yahu dedim

Önceden HGT, Sporting denince 1800cc-2000cc ler aklımıza gelirdi.Hadi şimdi devir değişti downsizing sonucu küçük hacimlerden yüksek güç alabiliyoruz.Şuanda bu araca Punto Sporting denmesi için bence aracın 1.4 multiair turbo 140bg falan olması gerekiyor.Standart puntoya iki üç görsel unsur ekleyip adına Punto Sporting demek en başta Puntoya haksızlık...
    tofaş punto ile ilgili bir işlem yapamaz çünkü punto 100/100 ithal bir araç belki linea ya yapabilirler ama onada sporting yapmak komedi olur.Dahaö önce palio vardı ve tamamen yerli üretimdi fiat tan izin alınarak sporting modeli yapıldı aslında bence başarılıda bir modeldi ama maalesef çok satmadı ve kısa süre içinde üretimi durdu.Ayrıca yine palio ya tofaş ın ürettiği yanlış bilmiyorsam 1 milyonuncu araç şerefine palio go isimli özel bir seri çıkartıldı.Buda tamamen tofaş ın düşüncesiydi.Ama punto tamamiyle Fiat ın elinde olduğundan tofaş punto ile ilgili herhangi bir güncelleme yapamaz.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Abi fiatın en iyi aracı ve tutmayan aracı kesinlikle stiloydu.o cam tavan, donanımlar şuan 2013 bazı arabalarda yok.içinin dizaynı, dış görüntüsü hala güncel bi araba.2006 model ve hala dipdiri duruyor.3k modelinin sarı rengini görünce (ki anca anlara tunalıda) dönip bakıyorum uzun uzun.Tofaş pazarlayamıyor türkiyede fiatı.Fiat 500ü mesela tofaş pazarlamadı bence, tamamen eski fiat 500ün bilinmesiyle alakalı bi durum bu.En çok hangisi satıyorsa onu tanıtıyorlar.Linea mesela, yaptıkları reklamı Bravo'ya yapsalardı şuan trafikte çok fazla bravo görürdük.

Sporting güzel fikir ama uanlış pazarlama... Yapsınlar multiair 140bg, koysunlar standart donanım olarak spor koltuk, pedal kiti, spoiler ve dijital klima.getirsin türkiyeye, panora tepede bunlardan görmezsek neyim...

Zaten sporting diye 50 liralık masraflı arabayı en az 10binlira farkla satacaklarsa, ben gider punto evo alırım, sanayide 100lira masraf ederim, tepe tepe binerim...

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tofaş punto ile ilgili bir işlem yapamaz çünkü punto 100/100 ithal bir araç belki linea ya yapabilirler ama onada sporting yapmak komedi olur.Dahaö önce palio vardı ve tamamen yerli üretimdi fiat tan izin alınarak sporting modeli yapıldı aslında bence başarılıda bir modeldi ama maalesef çok satmadı ve kısa süre içinde üretimi durdu.Ayrıca yine palio ya tofaş ın ürettiği yanlış bilmiyorsam 1 milyonuncu araç şerefine palio go isimli özel bir seri çıkartıldı.Buda tamamen tofaş ın düşüncesiydi.Ama punto tamamiyle Fiat ın elinde olduğundan tofaş punto ile ilgili herhangi bir güncelleme yapamaz.
    Emre, Puntonun ithal bir araç olduğunu sanıyorum tüm forum biliyordur.

Benim demek istediğim daha basit bir ifadeyle: başlığı okuyunca Fiatın, Puntoyu Abartha yakın bir motor ve donanımla satışa çıkardığını düşündüm ve bunun da Tofaş tarafından getirildiğini

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre, Puntonun ithal bir araç olduğunu sanıyorum tüm forum biliyordur.

Benim demek istediğim daha basit bir ifadeyle: başlığı okuyunca Fiatın, Puntoyu Abartha yakın bir motor ve donanımla satışa çıkardığını düşündüm ve bunun da Tofaş tarafından getirildiğini
    tamam kardeş ben yanlış anlamışım o halde bu arada tofaş gerçekten bu işi beceremiyor stilo dan sonra bravo da tamamiyle tofaş ın satış stratejisi yüzünden heba oldu gitti.Bence stilo da , bravo da o herkesin övdüğü , satışına 3 ay sonraya gün verilen golf ten aşağı araçlar değiller ..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam kardeş ben yanlış anlamışım o halde bu arada tofaş gerçekten bu işi beceremiyor stilo dan sonra bravo da tamamiyle tofaş ın satış stratejisi yüzünden heba oldu gitti.Bence stilo da , bravo da o herkesin övdüğü , satışına 3 ay sonraya gün verilen golf ten aşağı araçlar değiller ..
    Kesinlikte değiller hatta Bravonun kendi sınıfında birçok araçtan üstünlüğü var ama malesef Tofaş yüzünden Stilo ile aynı kaderi paylaşıyor
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Kaya Beyaz
    Kaya26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 9

Diycek Söz yok Herkeze katılıyorum : ))

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Tofasla ne alakasi var bravo italyada bile cok satan bi arac olmadi.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Emre Can
    yeniuye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Benim loungenin kırmızısı bu ya....
    Punto 2013 S7 1.3 Multijet Lounge 95 HP S&S ESP + Sporkit

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bravo yu bilmemde stilo epey bir sattı italya da hatta bizim ülkemizde 2006 da üretimi durmasına karşın italya da 2008 e kadar ( bravo geldi ) satışı sürdü.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kimse bir Golf kadar satsın demiyor ama bir piyasası olsun değilmi? Bir Cruze hatchback kadardamı satmasın.Ama sana güvenip 55000 vermiş adam 1 yıl sonra değişmek istediğinde 30000 değer biçersen kimsede enayi değil bir daha almaz. Hatta alacak adamada sonuna kadar engel olur sonra burda bizlerde Bravomuzu satamıyoruz diye hayıflanırız.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****