15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Akün bitince ölüm tehlikesi nasıl yaşarsın ?

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Standart Akün bitince ölüm tehlikesi nasıl yaşarsın ?

Her genç punto kullanıcısının başına gelen olay benimde başıma geldi. Araç hiçbir belirti vermeden tandoğan meydanında tam akşm iş çıkış saatinde 90 saniyelik ışığı beklerken stop ettim ve bi daha çalıştıramadım. Allah razı olaun bir kaç kişi yardım etti ve aracı gençlik caddesine döndürdüm.

Fiat yol yardımındaki hanımefendi, akünün garantisinin bittiğini belirtti. Mekanik 3 yıl akü 2 yılmış. dedim nerede yazıyor ? size araç satılırken söylenir dedi.Ben aracı temmuz 2011 de aldım. Ama koydukları akü o kadar dandik ki; garantisi biter bitmez hemen içten patlama suretiyle ömrünü vefa etti.

Aracı takviye yapıp çalıştırsım. Rölantide bekledim. Gençlik caddesi üzerinden eve doğru gelmek için yola çıktım. Akü şarj tutmuyordu. Burada hata yaptım gaz açıp devam ettim. Araba 3.000 dd giderken ben düşünüyorum ki araba şarj oluyor ama gençlik caddesi altgeçidinden ( kıvrımlı - S - viraj ) geçerken bir anda stop edecek gibi oldu ve direksiyon sertleşti... 60 km hızda 3.000 dd de kazıkmgibi olmuş direksiyonla canımı zor kurtardım.

Sonuç; taksidi bitsin punto gider gelir 2012 gsxr 600. Fiatın 2013 üne bineceğime 80 model mercedes e binerim daha iyi. 32.000 tl para bayıldım. İçinde patlamış bir aküm var, zaten tutamaçların olmamasından dolayı kılım. Bugün acayip sinir oldum. Beğenmediğin yerli malı akü 5 sene gidiyor. 32.000 tl lik arabadan 2 yılı zor tamamlayan 50. Amperlik akü çıkıyor. Hadi servisde şöyle böyle iyi para alıyorsun, hadi extra özelliklerden para alıyorsun ulan aküden niye çalıyorsun ?

Siz siz olun iki senesi geçen aküyü değiştirin. Kafadan değiştirin. Biterse de sakın takviye yapıp sürmeyin bir anda direksiyon sertleşiyor, fren kazık gibi oluyor.

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

ben hiç bir aracın aküsüne güvenmem 2 el arac almadım hiç sıfır aldığım araclarında aldıgım tarihten itibaren 2.yılın doldugu an yenisini taktırırım ihmale gelmiyor bu işler tekrar gecmiş olsun

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: Akün bitince ölüm tehlikesi nasıl yaşarsın ?

geçmiş olsun .

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Fiat'ın aküleriyle ilgili bir iyileştirmeye gitmesi lazım. Özellikle Punto modellerinde. Garanti kapsamında olan araçların sahipleri,garantisi bozulmasın diye bu kıytırık akülere katlanmak zorunda kalıyor. Olan bize oluyor.

Geçmiş olsun.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

aküleri çokda dandik değil. artık araçlarda donanım çoğaldı.sistemden çekilen toplam elektrik yüküde buna paralel olarak arttı.bu nedenle artık aküler çabuk cortluyor.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Geçmiş olsun..Garanti sürelerine dikkat etmek gerekiyor demekki..
    Konu fotobelit tarafından (06/09/2013 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

benim araçta 2 yaşını temmuzda doldurdu. yani her an akü bitebilir mi? yarın uzun yola çıkacaktım

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Aynı olay 3 gün önce başıma geldi, sabah baktım tık yok takviye yaptım kabloları çıkarıır çıkarmaz araç stop derecesine geldi motoru durdurun yazısı geldi , aracı kıprıtdatmadan hiç bir güç sarfiyatı yapmadan 3 dakika 2500 rpm de gaz verdim biraz kendini toplayınca hemen işyerine topukladım ve hemen değiştirdim. çok geçmiş olsun eskiden akü çortlamadan 1 hafta önceden belli ederdi yeni teknoloji araçlar akü voltaj düştümmü kendini korumaya alıp elektriği tamamen kesiyor.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Efecan UZUN
    Delinin Teki ClubberS_ENjoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06DE4345
    Edilen teşekkür: 6

Öncelikle çok çok geçmiş olsun diyorum. Dediğiniz doğru akülere güvenmemek lazım heleki elektronik beyinli arabalarda sıfır risk almamız lazım çünkü hayatımız iki pedala bağlı. Servis genelde garanti deyince kedi görmüş fare gibi kaçıyo ben bunu pek çok servisten gördüm. Beni şaşırtan nokta sisteminizin size uyarı vermiş olması lazım ve yol bilgisayarında arabayı her çalıştırmanızda sesli ikaz ile uyarması lazım . Belki benim şansımdan belki sizin şanssızlığınızdan adını koymak yanlış olur ancak arabada aşırı derecede elektronik aksam ve aksesuar kullanıyorum ben ve 2 yıl oldu bir problem yaşatmadı.

Benim size önerim tüketici haklarına şikayet edin hiç üşenmeyin acımayın şikayet ettiğinizin ertesi haftasına belki ertesi güne etekleri tutuşur aramaya başlarlar. Bunları dürtmeden çalışmıyorlar dürtmeyi ihmal etmeyin.
    Eğer İşini Bilen Bir Otomobil Kullanıcı İsen Sissiz Havada Sis Farlarını Yakıp Gezen Amelelerden Olmamalısın...

2 No Çevreleme Cam Filmi
    Compenant x 2200 W Amfi
    1200 Kutu Bass
    Chrome Kapı Kulpu Kaplama

Saygılarımla

ClubberS_ENjoY ( Google İyi Bilir )

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Tüketici haklarına şilayetten önce eski aküyü alıp fiat çağrı merkezine fırlatmayı çok istiyorum. Benim anlamadığım konu şu; arkadaşlımın bmw 3.20 (2005) sinde de akü bitti, takviye yaptık yeteri kadar şarj olmadığı için çalışmadı. Sebebi ise olası bir şarj tutmama konusunda tüm elektronikler devre dışı kalacağı için marş almıyor araba.

Bizde motorcuyuz sanayi çocuğuyuz ayağına takviyeyi yapı gazladık, az daha maltepe cami akşam namazına cemaat olarak dalıyordum Bu kadar sorumsuz bir firma olamaz. Elektronik araba yapıyorsun, elektronik sistemin güvenliğini niye düşünmüyorsun. Benim aracım active donanım. Adı üstünde donanım seviyesi active, ama bu demek değilki benim canım değersiz ? Parayı alırken 32,000tl para gömdük. Fiat danışma hattındaki kız yüzsüz yüzsüz size bilgi verilmiştir diyor. Arkadaş bizim antrenörlerden birinde 2007 corolla var dikkatinizi çekerim 2007 !!! aküsü daha değişmemiş ? Efendim akü mekaniğe girmiyormuş, aküler ne zaman biyolojik oldu ?

18. Bu mesajı için 2 kişi CoachK'ye teşekkür etti:

Yağız Karadeniz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı hyzanki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araçta 2 yaşını temmuzda doldurdu. yani her an akü bitebilir mi? yarın uzun yola çıkacaktım
    bitebilir, bende hiçbir öntepkime olmadı, hiç hissetmedim, kontağı çevirmemler marş alması bir oluyordu. ve aracı hergün 20-25km kullanıyorum.

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar ben konuya şöyle bakıyorum. bu araçların elektroniğinden sorumlu mühendisler var. her zaman orjinalden yanayız ama araç sarj aletleri navigasyon veya farklı far uygulamaları farklı volt çeken ürünler aracın aküsünü bozar. 2009 model fire fun var. belki 1 sene yattıda araç aküde gram oynama yok. ilk günkü gibi.bozulursada aynısını alırım. 50amper 90amper taksam ne olurki sen kullanmayı bilmedikten sonra

aracın orjinalini bozarsan araçta bundan sana karşı bir ceza kesmeli?

tabiki sözüm bu işlemleri yaptıranlara.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Diğer konularda o kadar yazmıştık şu orjinal akülerinizden kurtulun diye..sene hesabı yapmayın,atın gitsin....zaten aniden sakat bir yerde yolda kalacaksınız.

Brk Shn
    Bigbrother - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her genç punto kullanıcısının başına gelen olay benimde başıma geldi. Araç hiçbir belirti vermeden tandoğan meydanında tam akşm iş çıkış saatinde 90 saniyelik ışığı beklerken stop ettim ve bi daha çalıştıramadım. Allah razı olaun bir kaç kişi yardım etti ve aracı gençlik caddesine döndürdüm.

Fiat yol yardımındaki hanımefendi, akünün garantisinin bittiğini belirtti. Mekanik 3 yıl akü 2 yılmış. dedim nerede yazıyor ? size araç satılırken söylenir dedi.Ben aracı temmuz 2011 de aldım. Ama koydukları akü o kadar dandik ki; garantisi biter bitmez hemen içten patlama suretiyle ömrünü vefa etti.

Aracı takviye yapıp çalıştırsım. Rölantide bekledim. Gençlik caddesi üzerinden eve doğru gelmek için yola çıktım. Akü şarj tutmuyordu. Burada hata yaptım gaz açıp devam ettim. Araba 3.000 dd giderken ben düşünüyorum ki araba şarj oluyor ama gençlik caddesi altgeçidinden ( kıvrımlı - S - viraj ) geçerken bir anda stop edecek gibi oldu ve direksiyon sertleşti... 60 km hızda 3.000 dd de kazıkmgibi olmuş direksiyonla canımı zor kurtardım.

Sonuç; taksidi bitsin punto gider gelir 2012 gsxr 600. Fiatın 2013 üne bineceğime 80 model mercedes e binerim daha iyi. 32.000 tl para bayıldım. İçinde patlamış bir aküm var, zaten tutamaçların olmamasından dolayı kılım. Bugün acayip sinir oldum. Beğenmediğin yerli malı akü 5 sene gidiyor. 32.000 tl lik arabadan 2 yılı zor tamamlayan 50. Amperlik akü çıkıyor. Hadi servisde şöyle böyle iyi para alıyorsun, hadi extra özelliklerden para alıyorsun ulan aküden niye çalıyorsun ?

Siz siz olun iki senesi geçen aküyü değiştirin. Kafadan değiştirin. Biterse de sakın takviye yapıp sürmeyin bir anda direksiyon sertleşiyor, fren kazık gibi oluyor.
    Ben de benzer bir akü problemini Fiat Bravomda yaşadım... akü sabah çok güzel çalışıyordu, akşama ise birden bire bitiverdi. Hiç bitme belirtisi bile göstermemişti... İşte bu yeni aküler böyle birden bire gidiveriyor. Özellikle sıcak havalara hiç dayanmıyorlarmış... Benim akü 3 senelik iken bitti... Çok yazık... Bu kadar kısa sürede akü mü biter... Magnetti Marelli akü olacak bir de... gerçekten çok yazık...

onur demir
    jackalwile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 3

geçen fiata laf dedim diye idam ediyorlardı az daha beni o linki atıyım sana orda esip gürleyenlerden yeni akü parasını al fiat a laf dedirtmemeyi kendilerine görev edinmişler bu ayıbını da temizlerler fiatın