Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Burası Türkiye İşte adalet

yusuf akkaya
    yusuf28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Kızgın Burası Türkiye İşte adalet

Selamunaleykum forum arkadaslarım bugun nisan 2008 de trafık kazası gecırdım sıle yonunden istanbul umranıye tarafına tantavi tunelıne 500 metre kala arkalı onlu araclar park etmıs halde ıken ben arkadakı arabaya carptım ondekı aracın sahıbı sabrı burak sarrafı beyfende arkadakı aracın soforu gaye gök hanım on kapısından kafayı ıcerıyı sokup sohbet ederken bende gaye hanımın arabasına carptım sol arkadan ve sabrı beyde kapı dıregınden darbe alarak beynıne darbe aldı hastaneye kaldıran benım ılk mudaheleyı yaptıran benım ve bana ceza ve tazmınat davası acıldı ve cezada suclu bulundum 03/10/2013 son durusma ama bırde su varkı sabrı bey benden sonra
    1-) 3 ıle 4 kazaya karsımıs mahkemece belgeledık
    2-)ssk da 2008 nısan yanı kaza gununden ıtıbaren 1 gun dahı raporu yok
    3-)sirketınde sabancı unv gelen yazıda bır gun dahı olsun maasta kesıntı yok
    4-)Jandarma gelır tesptı ıcın gıttı sabri beye soru soruyor ve tutnagın 9 maddesınde her hangı bı gelırın varmı dıyorlar sabrı bey cevabı verıyor
    5-)facebook sosyal paylasım sıtesınde kazadan sonra ıs yerı calısma ortamı cekılen resımlerı var
    ve bunlar olurken adlı tıpa gıttı adlı tıp gelen cevap sudur tabı tarıhb 2011 yılın sonu
    sabrı burak sarrafı 30,2 guc kaybı vardır bu kayıp 18 ay surecektır bu 18 suresınde %100 maluludur demıs gondermıs
    bılırkıeye gonderıldı gelen sonuc sabrı bey bana acmıs oldugu 27.500 tl olan tazmınat davası bılırkısı ıle 310.000 tl oldu tabı sabrı bey hemen cıkardı bılırkısı sunu dıyor
    18 ay %100
    omur boyu %30,2 guc kaybı oldugundan 310.000 tl bende ıtıraz ettık o esnada
    mahkeme sunu dedık omur boyu degıl 18 ay sadece bunu hepslayın yanlıs hesaplanma olmus dendı ve hakıme hanım kabul ettı ıkıncı bılır kısıye ve bu bılır kısı AKTUER olması gerekmektedır dedı ve gonderıld dosya dosya gerı geldı dosya yıne bırıncı bılır kısı gönderılmıs ve bugun ıtıraz ettıkı bu rapor gecerlı degıldır daha once de bunu kabul ettınız ve bugun hakım tum belgelerıme red ettı ve sunu dedı bırıncı bılır kısı de AKTUER bılırkısı gorevenı yapabılır sayın yargınım AKTUER bılırkısı ayrı bır av. dalıdır ve yapamaz desemde susturdu ve suan 310.000 tl odeme ve 5 yıllık faız 600.000 ıle 700.000 tl para cıkacak koc aıllanz ıse sadece yasal faız ıcınde 110.000 tl karsılıyor yardım edın bana ne yapabılırım

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Bence avukatlara danışsan iyi olur. Birde HUKUKI.NET Hukuk Sitesi HUKUK ARAMA Hukuk haberleri Hukuk forumları Avukat sitesinden de yardım alabilirsin. Geçmiş olsun.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

valla hocam çok geçmiş olsun. sağlam avukatlar bulup karşı dava açmalısın. inan zor bir durum. karşı taraf belli ki işi biliyor ve yargı da eli güçlü...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ılk avukatım benı satatı bunu anladım karsılıklı fesh edelım yusuf yezhaneme gel dedı annemle gıttım ıkı sayfa verdı ılk sayfda evet dedıgı gıbı alıcak verıcek yoktur ıkıncı sayfda ıse tum sucu kabul edıyorum maddı manevı ne gerekırse yapacagıma daır bu ne lan dedım aldı elımden yırttı 2009 senesı acemıyım ne yapcagımı bılmedıgımden o an polıse gıtmedım suan bıle bı avukatım var ne ıse yarıyorsa ıkıncıse ıse ban harbı yardım eden eskı avukat ama sayın hakıme hanım bu delılerı gormezlıkten gelerek acık acık beyan ettı yusuf kendıne ıyı bak gecmıs olsun ben kestım dedı bunca delıl varken elımde gormezlıkten gelınıyor

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ılk basta ben bır doktor dınlecektım dokturu ıkna ettım son gun aradım doktoru ve bana sunu dedı yusuf kusura bakma senden sonra valı aradı tehdıt ettı dedı abı kım bu valı dedım soylemedı yusuf kusura bakma cocuk colugum var klutfen dedı bır sey dıyemedım

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

of abi çok sıkıntılı bir durum. Sağlam bir avukat bul derim. Özellikle forumdan hukuk alanında bilgisi olanlar yardımcı olacaktır. Fakat konu anlatımı biraz karman çorman olmuş. En azından imla veyahut açıklık bakımından düzeltirsen,daha rahat yardımcı olabilirler.

Tekrar geçmiş olsun Yusuf abi..

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Allah yardımcın olsun sana gözü kara bir avukat lazım hiçbirşeyi ve hiçkimseyi takmayacak işini iyi bilen biri lazım yoksa böyle arkası kuvvetli inasanlarla başa çıkılmaz...
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

emeklı avukat abım dılekcelerı yazıp ben verdım zaten ama bugun hakıme hanıma sunu dedım 2 durusma oncesı kendınız aktuer bılırkısıye gonderen sızdınız ama aktuer bılır kısı yerıne yıne bırıncı bılırkıye gıttı ve bunun ıcın ıtıraz edıyorum duzeltılmesını ıstıyorum dedım red ettı bu bılırkısı arkadasımızın verdıgı cevaplarda aktuer bılır kısı sıfatındadır dedı sustum apısıp kaldım sız kendı sozunuze karsı gelıyorsunuz desemde fayda etmedı

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Allah yardımcın olsun kardeşim.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

yusuf akkaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Teşekkür ederim temız fılan ne gerekıyorsa elımden gelenı yapacagım ama hakkımı helal etmeyecegım

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Valla arkadaşım çok geçmiş olsun,Belli karşı taraf hukuk kurallarını çok iyi biliyor sende iyi bir avukat bulup daha detaylı çalışmalısın...

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Böyle ciddi bir konu internetten forumlardan yardım alarak olmaz kardeşim hukuk sitelerinde dolaşmanın kıymeti yok.Herşey internetten olmaz yanlış bir düşünce.Size nacizane tavsiyem ,düzgün bir avukat bulup karşılıklı konuşmalısınız.

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Geçmiş olsun fakat yazdıklarından fazla bir şey anlamadım yol gösterecektim olayı kavrıyamadım

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı didi77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun fakat yazdıklarından fazla bir şey anlamadım yol gösterecektim olayı kavrıyamadım
    Al benden de okadar.. Yazım hatasına birde anlatım bozukluğu eklenince konuyu anlamak ne mümkün.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

özet geçersek : Abimizin başından tatsız bir olay geçmiş.Ön tarafta duran araca arkadan çarpmış.bu esnada öndeki araçta, camdan kafasını sokarak sohbet eden kişi aracın kapı direğine çarparak kafasından yaralanmış.Bu olay 2008'de yaşanmış..

Daha sonrasında ise bu kişi şikayetçi olmuş ve tazminat davası açmış.dava sonucu da forum üyemizin aleyhine olmuş, suçlu bulunmuş...

halbuki delillerde, dava açan kişinin 3-4 kazaya karıştığı, SSK'da kazaya dair hiçbir raporun bulunmadığı, çalıştığı şirkette bir gün maaştan kesinti olmamış (sanırım izin durumundan bahsediliyor, çözemedim)...Facebook sosyal paylaşım sitesindeyse 2008 yılından kaza sonrası fotoğraflar mevcutmuş.

Adli tıp ta Sabri bey'in %30.2 güç kaybı olduğunu belirten bi rapor sunmuş, bu raporda bu kaybın 18 ay süreceğini belirtmiş.Bunun tazminatı da küsuratlı bi masraf çıkınca mahkemede Hakim, bu paranın yanlış hesaplandığını, 1.Bilirkişinin hata yaptığını ve 2.bilir kişi raporuna 27bin TLlik bişey yazılmasını kabul etmiş.Ancak ikinci bilirkişiye gideceğine, yine aynı bilirkişiye gitmiş dolayısıyla hakim bu durumu kabul etmiş.Şuan forum üyemizin çok yüklü bir miktar tazminat ödemesi gerekiyor...

___Görüşüm :

Bence kesinlikle iyi bir avukat bulmalısınız.Bu kişi arkası sağlam olduğu için kazanıyor bu davayı.Normalde tazminat davası açılsa bile kasten yaptığınız bir durum olmadığı için cezada indirim, sadece caydırıcı olması için verilen ufak miktarda bir para cezasıyla değerlendirilmeniz lazım.Adamı öldürmemişsiniz ki? Benim bir arkadaşım (hoş arkadaşım demeye utanıyorum) babasının arabasını çalıp, polis öldürdü diye ailesine kan parası ödemek durumunda, o da sizin ödeyeceğiniz paranın biraz fazlası.Bir cana mal olsaydınız kabul etmek mümkündü ama siz kaza yapmışsınız çok şükür kimseye birşey olmamış...

Kesinlikle çok sağlam bir avukatla çalışmanız ve savunma hazırlanma evresinde bulunmanız gerekiyor...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Durum anlattığınız gibi yani hukuksuzluk, baskı ve ya tehdit varsa imkanlarınız da kısıtlıysa çözümü "halkın hukuk bürosu" ya da " hukukçular"a başvurarak da bulabilirsiniz. bu bahsettiğim kuruluşlar sol siyasi örgüt tabanlı kuruluşlardır ancak maduriyetinizi ispatlarsanız böyle davalarda da bulunurlar.

not: yanlış anlamayın örgüt propogandası yapmıyorum, durumunuz itibariyle baya sıkıntıdasınız. Gerekli olan pek korkusu olmayan ve toplumun ileri gelenleri tarafından ezileni savunan bir tek bu örgütler kaldı.
    ISmileUDie

19. Bu mesajı için 2 kişi malebow'ye teşekkür etti:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Dostum, değerli forum üyeleri ve sayın adminler bu konu üyemizi korumak adına derhal kilitlenmeli ve silinmelidir.

Nedenine gelirsek konuyu açan kardeşimize öncelikle geçmiş olsun, yanlış anlaşılma olmaması açısından açılan bu konu davanın tarafları tarafından google a yazılarak bulunabilir. Burada yazılan ve yazan kişi tarafından iyiniyetle söylenmiş şeyler dava sürecinde aleyhe kullanılabilir.

Bu işler sıkıntılı işlerdir ve konusunda uzman avukatlar yardımıyla çözülmedir. Aksi takdirde haklıyken haksız duruma düşme riski vardır.

310.000-TL den bahsediliyor rakam inanılmaz yüksek, Yargıtaydan bozulma ihtimali yüksek. Ama bir hukukçu olarak tavsiyem kendi başınıza iş yapmayın. Bu işten anlayan uzmanlık alanı olan bir avukattan yardım alın. Nasıl ki arabanız bozulduğunda kendiniz tamir etmeye çalışmıyorsanız bu kadar ciddi konularda da avukatınıza danışmadan iş yapmayın. Eski avukatlarınız hakkında çok ciddi ithamlarda bulunuyorsunuz. Bu avukatları İstanbul Barosuna şikayet etmeniz durumunda bu kişiler meslekten men cezası, tazminat davası gibi türlü türlü yaptırımlara uğrayabilir. Ki benim görüşüm baroya şikayet edin ki sizden sonra başkalarının başını yakmasınlar. Ancak dikkat etmeniz gerekir eğer ki haksız çıkarsanız ibre size döner. Millet olarak sıkça yaptığımız hatadır işin ucuzuna kaçmak. Ama bu kadar önemli konularda ucuza kaçmak yerine konunun uzmanı avukatı bulmak, güvenilir insanlarla çalışmak (referanslarına bakmak) önemlidir.
    Konu SKELETER tarafından (04/09/2013 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 2 kişi SKELETER'ye teşekkür etti:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Dedikte ipleyen olmadı. Benden günah gider...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı malebow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum anlattığınız gibi yani hukuksuzluk, baskı ve ya tehdit varsa imkanlarınız da kısıtlıysa çözümü "halkın hukuk bürosu" ya da " hukukçular"a başvurarak da bulabilirsiniz. bu bahsettiğim kuruluşlar sol siyasi örgüt tabanlı kuruluşlardır ancak maduriyetinizi ispatlarsanız böyle davalarda da bulunurlar.

not: yanlış anlamayın örgüt propogandası yapmıyorum, durumunuz itibariyle baya sıkıntıdasınız. Gerekli olan pek korkusu olmayan ve toplumun ileri gelenleri tarafından ezileni savunan bir tek bu örgütler kaldı.

konuyu burada daha fazla tartışmanın bir manası yok bence. arkadaşın bahsettiği gibi baronun ilgili avukatlar grubuna gidip yardım istemek en mantıklısı. SKLETER arkadaşın dediğine de katılıyorum. konu bence burada kilitlenmeli.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Geçmiş olsun.
    İyi bir avukatın yanında, davanın tıkandığı noktada konuyu medyaya taşımanızın faydası olacağını düşünüyorum.

Hukuksuzluk devam ederse bir kaç kurum ile görüşün, ilgilerini çekecektir.
    Konu celenlee tarafından (04/09/2013 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon