Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kaza yaptım yardım :(

agop demir
    msi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322
    Edilen teşekkür: 25

Standart Kaza yaptım yardım :(

arkadaşlar herkeze hayırlı akşamlar başlıkta da söylediğim gibi 2 hafta evvel kuşadasından marmarise giderken muğla yolu üzerinde dur kalkta tır sol tarafımdan sürttü ve iki kapımı ezdi kaza tutanağında belirtmeme rağmen ve haklı olmama rağmen haksız duruma düşüp %100 kusuru bana yazdılar ki kanıma çok dokundu :****( neyseki arabanın yürüyen aksamına hiçbirşey olmadı çok şükür.En önemliside eşimle bana bişey olmadı.Şimdi sizlere birşeyler danışmak istiyorum;

İlk olarak bütün hasar bende tırda herhangi bi hasar yok zorunlu trafik sigortam bozulmuş mudur acaba?

İkinci sorum ise kasko bu olay yüzünden bozuldu geçen seneden %30 indirim almıştım 1000 liraya sigorta yaptırmıştım geçen ay axa sigortadan.Poliçemde şöyle bi ibare var;
    Hasarsızlık indiriminin korunması:
    a.Poliçe süresi içinde bir adet camkırılması ve bir adet başka bir nedene bağlı hasar olması
    B.Poliçe süresi içinde bir adet araca takılı ses,görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması ve bir adet başka bir nedene bağlı hasar olması,
    c. Poliçe süresi içinde bir adet araca takılı ses,görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması veya cam kırılması veya sigortacıya %100 rücü imkanı veren hasarların dışında kalan nedenlerle meydan agelen sadece bir hasarın varlığı durumunda hasarsızlık indirimi sıfırlanmayacak yenileme döneminde aşağıdaki oranlaradan değerlendirilir;
    %30 olan 1. Yıl indirimi yenilemede %20
    %40 olan 2. Yıl indirimi yenilemede %30
    %50 olan 3. Yıl indirimi yenilemede %40
    %60 olan 4. Yıl indirimi yenilemede %50
    Olacaktır.

sizce Allah göstermesin yenileme dönemine kadar başıma birşey gelmez ise bu yukarda söylenen oranlaradan yararlanbilir miyim?
    Konu kadir07 tarafından (22/08/2013 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

tır nasıl dur kalkta sürttü ve sen haksız duruma düştün anlamadım ? biraz kazayı anlatabilirmisin yüzde yüz haksız duruma düşmen direk imkansız ya arkadan çarpmış yada tali yoldan çıkmış olman lazım yüzde yüz kusurlu olman için

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Sanırım Trafikte 2 veya daha fazla şeritli gidiş yolunda tır solunuzda? Yanılıyor muyum ? Eğer ki kaza anında şerit taşması varsa %100 size kusur bulabilirler. Tabi tam anlatmadığınız için ben böyle hayal ettim. Biraz açarsanız kazayı ona göre tartışabiliriz.

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Kaza tutanağında yazan kelimeler çok önemlidir.Benim başıma geldi,agzım yandı.
    Bana ön tarafdan çarpan çocuk çarptım değilde çarpıştık yazınca işler değişti.

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

muğla yolu üzerinde öğle sıcağında 2 şeritli yolda çalışma yapıyolardı.sağ şeride duba koymuşlar trafiğe kapatmışlar trafik sol şeritten akıyordu.yanımda bana vuran tır vardı.Tır Önümdeki kamyona yol verdi ve kamyon geçti.Sonra bende tır geçer diye 5 sn kadar bekledi.Baktım hareket etmiyo bende sol şeride kafamı çıkarıp geçtim o sırada trafi k durdu bende durdum taa ön kapıya kadar girdi Allahtan arabayı sağa doğru akaçırdım yosa beni de biçecekti. İşin tuhaf tarafı kaza olduktan sonra çalışmayı bırakıp yolu trafiğe açtılar.Ordaki insanlardan duyduğuma göre nerdeye her yaz orada yol çalışması yapılıyomuş ve hep bu şekilde kazalar oluyomuş.Sonradan öğrendimki bana vuran tır oranın yerli firmasınınmış anında başıma 10 kişi birden çullandı ne yapıcağımı şaşırdım bi yandan eşim bi yandan adamlar ilte kazam tutanağa itiraz etmeme rağmen tufaya getirdiler beni suç bana kaldı.Adamlar işin kurdu olmuş adam bana vurdu tutanakta ben ona vurmuşum sözde.Sigorta şirketine ve eksperede anlattım durumu ama bir işe yaramadı.Çevremdekiler bana adamda 10 tane kamyonu var adam her sene servet ödüyo axaya senin kıçı kırık arabanı mı kaale alacak tabiki seni kusurlu göstericek diyo.Bi kata kulli döndü ama analamdım axaya yazı yazdım ve randevu istedim bakalım ne cevap verecekler.

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza tutanağında yazan kelimeler çok önemlidir.Benim başıma geldi,agzım yandı.
    Bana ön tarafdan çarpan çocuk çarptım değilde çarpıştık yazınca işler değişti.
    Çok doğru söylüyosunuz benimkide aynı durum çarptım demedi bende ona çarpmışım sözde nasıl çarpacaksam artık canımı sokakta buldum tırın altına atıyorum kendimi

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

birşey soracağım acayip sinirlendim sizin yerinizde olsam orda büyük olay çıkarmıştım sanıyorum ya çok kötü dayak yer yada birilerini parçalardım birkere o adam servet ödüyor senin kıçı kırık araban diyenler kimdi ? ordakilerdenmi ayrıca bu devletin yol çalışması bitmiyor sonra başbakan olacak o herif çıkıp her yer duble diyor şimdi ağzımı bozup ban yemek istemiyorum ama olacak iş değil adamın isterse yüz tırı olsun suçluysa nasıl haklı konuma geçer aklım almıyor bazen nefret ediyorum bu yaşadığım ülkeden böyle saçmalıklar yüzünden

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

önümüzdeki hafta bende marmaris e gideceğim ALLAH kısmet ederse yolun neresi olduğunu tam söylerseniz dikkat edeyim bari ALLAH korusun sizin yine kaskonuz var bende oda yok ben salihli de 2 gün kalıp sabahtan marmaris e gideceğim

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki hafta bende marmaris e gideceğim ALLAH kısmet ederse yolun neresi olduğunu tam söylerseniz dikkat edeyim bari ALLAH korusun sizin yine kaskonuz var bende oda yok ben salihli de 2 gün kalıp sabahtan marmaris e gideceğim
    mugla marmaris yolu uzerinde ticaret odasi onunde oldu oglen sastlerinde gecmemeye ozen goster heralde ozellikle yapiyolar 41 derece sicagin altinda

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey soracağım acayip sinirlendim sizin yerinizde olsam orda büyük olay çıkarmıştım sanıyorum ya çok kötü dayak yer yada birilerini parçalardım birkere o adam servet ödüyor senin kıçı kırık araban diyenler kimdi ? ordakilerdenmi ayrıca bu devletin yol çalışması bitmiyor sonra başbakan olacak o herif çıkıp her yer duble diyor şimdi ağzımı bozup ban yemek istemiyorum ama olacak iş değil adamın isterse yüz tırı olsun suçluysa nasıl haklı konuma geçer aklım almıyor bazen nefret ediyorum bu yaşadığım ülkeden böyle saçmalıklar yüzünden
    sorma bende acaip sinirlendim daliyodum nerdeyse esim tutu yapma diye adamlar birken 10 oldu kendimi gectm esime bisey yaparlar diye geri cekildim yanimda eger biri olsaydi zaten baska olurdu.Gzel ulkemde duzgun arac kull*****n yeri yok malesef kotucarac kull*****n hakki savunuluyo buda beni kahreriyo

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Sözleşmede sadece bir hasarın varlığında diyor. Burada kazayı kasdediyorsa sorun yok ama hasarlı yer adedi ise ki bence öyledir indirim alamazsınız. İki kapı değişirse zaten baya bi maliyeti olur. Bu durumda indirim almasanız bile kardasınız kasko böyle günler için. Ben 3. yılıma giriyorum kazasız ilk yılki rakamı ödüyorum hala...

Mehmet Uygunol
    magneta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    48 EU 018
    Edilen teşekkür: 16

geçmiş olsun öncelikle.
    yer muğla merkez demi? tam anlayamadım.
    ...:::...::: MaGnEtA :::...:::...

Muharrem Saygı
    SYG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34EJ7928
    Edilen teşekkür: 20

Büyük ihtimalle tırın kör noktasında kaldığınız ve iki şerit arasında kaldığınız için kusuru size verdiler.Aynı şekilde kuzenimde 2.köprü gişelerde kazaya karıştı.Hemen ekip geldi tek sözü tırın kör noktasındasın suç sende oldu.Sanırım sizinkide aynı şekilde değerlendirilmiş.Neyse bununla geçmiş olsun en önemlisi sağlık.

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı magneta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun öncelikle.
    yer muğla merkez demi? tam anlayamadım.
    milas yolu üzerinde ticaret odası önü

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı SYG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle tırın kör noktasında kaldığınız ve iki şerit arasında kaldığınız için kusuru size verdiler.Aynı şekilde kuzenimde 2.köprü gişelerde kazaya karıştı.Hemen ekip geldi tek sözü tırın kör noktasındasın suç sende oldu.Sanırım sizinkide aynı şekilde değerlendirilmiş.Neyse bununla geçmiş olsun en önemlisi sağlık.
    sanırım dediğiniz gibi ama bence bu haksızlık iyi ozaman tırın kör noktasına geliyo diye herkezi biçsinler haksız oldukları halde haklı olsunlar o kör noktaları gösteren aynaları var hiç mi dikkat etmiyolar acaba çevrelerinde bi sürü küçük araç dolanırken yazık valllaha kanunlar bile haksız olanı tutuyo anladımki güzel ülkemde düzgün araç kullananın yeri yok illaki trafik canavarı olacaksın...

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözleşmede sadece bir hasarın varlığında diyor. Burada kazayı kasdediyorsa sorun yok ama hasarlı yer adedi ise ki bence öyledir indirim alamazsınız. İki kapı değişirse zaten baya bi maliyeti olur. Bu durumda indirim almasanız bile kardasınız kasko böyle günler için. Ben 3. yılıma giriyorum kazasız ilk yılki rakamı ödüyorum hala...
    ben sizin kadar irdelemedim vallaha hiç öyle düşünmemiştim ben kaza anladım.Zaten tek kapı değişiyo arka kapının sacını değiştiriyorlar.Merak ettim bi kasko şirketini arayıp soracağım.

emir balım
    emr34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GS 1905
    Edilen teşekkür: 2

büyük geçmiş olsun. böyle durumlarda tutanaktan felan öte direk ekip çağırmak en doğrusu aslında belki zaman alır felan ama sonuçta polis olmalı.
    Ticari imza içerikleri için yönetimle görüşünüz.

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Alıntı emr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun. böyle durumlarda tutanaktan felan öte direk ekip çağırmak en doğrusu aslında belki zaman alır felan ama sonuçta polis olmalı.
    Teşekkür ederim çok sağolun trafik polisi geldi hiçbişey yapmadı kamyonun sahibiyle konuştu gitti benim konuşmama fırsat bile vermediler tanışıyolar oranın polisi ve oranın kamyocusu olduğu için ne konuştular bilemiyorum ama?

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Sigorta şirketini aradım trafik sigortamın herhangi bir dosya açılmadığı için bozulmadığını bildirdiler.Poliçede olan bir adet hasar ise; herhangi bir hasar olduğunu; hasarlı bir parça olmadığını söylediler.Daha sonra ise genel müdürlükten biriyle görüştüm.Oda haklısınız ama kanunen bende olduğunu söyledi.Bu durumlarda tutanakta karşı taraf ben vurdum suçluyum dese bile karayollarının belirlemiş olduğu kurallar kanunlara geçerliymiş ve ona bakılıyormuş.O zaman kanunda açıklık var bunun değerlendirilmesi gerek dedim.Oda dosyanın tekrar incelenmesi için iki tane mail verdi ve oraya da bir yazı yazmamı söyledi.Bakalım sonuç ne olacak.

agop demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322

Arkadaşlar sigorta şirketinden aradılar dosya komisyona gitmiş.Daha önceden tramerden sorgulattırdığımda mutabakat son durum diyordu şimdi mutabakatsızlık diyo bakalım ne çıkıcak pek umutlu değilim ama artık şeriatın kestiği parmak acımaz diycez

Sayfa 1/2 12 SonSon