Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
82 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: City modunu kullanan var mı...?

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kapatmam. O moddan sonra diğer araçlardakiler hidrolik değil benim için
    aynen

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hık huk dese servise gidiyorum,devrinde kullanıyorum,kimseye kullandırmıyorum,sürekli detaylı temizlik yaptırıyorum,kendimden çok onunla ilgileniyorum,60,000 bakımına girdim servise 650 tl fiyat verdi millet fiyatı düşürmeye çalışır ben 1100 tl ödedim sırf arabamda sorun çıkmasın diye değişmicek parçaları bile değiştirdim,bu hor kullanmaksa bilmiyorum artık
    her şeyde olduğu gibi otomobil de şans işidir. Sizin kısmetinize böyle denk gelmiş. Biraz da sizde evham var gibi. Araç bu kul yapısı. Allah'ın yarattığı insan bile hastalanıyorsa araç neden arıza yapmasın ki? Biraz relaks olun aracınızda değişmemesi gereken parçaları neden değiştiriyorsunuz gereksiz yere? arızalanınca değiştirirsiniz. Belki değişen parça aracın üstündekinden daha önce bozulacak. Bence oluruna bırakın biraz arızalanırsa yaptırırsınız olur biter. Yeryüzünde sorunsuz olarak üretilmiş ya da üretilebilecek hiçbir şey yoktur ve olmayacaktır da. illa bir gün ufak ya da büyük bir arıza sorun çıkarır. Amacım sizi yargılamak değil. Ben de aracıma gözüm gibi bakıyorum ama eskiden aman kimse ellemesin dokunmasın, şurasını değiştireyim burasını yaptırayım baktım sonu gelmiyor başa çıkılcak gibi değil gelen dokunuyor giden çiziyor bıraktım ne olursa diye kafam rahat artık. marşa bastım çalıştı mı çalıştı gideceğim yere gider gelirim, arıza mı yaptı götürür yaptırırım. takmayın böyle şeyleri kafanıza. City modunu da gönül rahatlığıyla kullanın. çünkü siz city modunu açsanız da açmasanız da arıza direskiyon açı sensöründen kaynaklandığı için city kullanmayınca arıza yapmayacak diye bir şey yok. sensör city kapalıyken de veri gönderemezse arıza lambası yanar.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağlar YILMAZ
    Security MrFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 MHP 54
    Edilen teşekkür: 52

City'si kapalı Punto, Punto değildir 1.5 senedir Punto'mda hiç kapatmadım, kapatmayıda düşünmüyorum

Sabri Ertürk
    SuSabRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JT 5578
    Edilen teşekkür: 3

Standart Ynt: City modunu kullanan var mı...?

Citysiz olmaz.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

ÖZGE Özge
    kimber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

city muhtesem
    Punto Evo

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

hakan bey müsait olduğunuz bi zamanda şu ana kadar yaşadığınız sorunları ve nerelere para harcadığınılaşabilirseniz bizler için de aydınlatıcı olur. Mesela ben 2008 model gp'mi kullandığım 2 sene içerisinde amortisör takozları, z rotları 2 defa değişti, tıkırtı burcu, arka silecek, arka tampona çarpma sonucu macun ve boya, carpexin motor temizliyicisi motorun rengini soldurduğu için en az 100tllik motor temizlik spreyleri, arka kapı kolları zor açıldığı için kapı gergileri, 2 defa anahtar bozuldu yenisini yaptırdım (1 tanesi kaskodan immobilizer hatasıydı), ön alt panjurum yerine oturmuyordu sağolsun halletti ve boyadı, aküm bitti yolda kaldım .. Değiştirdim/satın aldım liste böyle uzar gider.. 2yılda bir sürü kez sanayi servis yolları aşındırdım hatta artık ustam bıkmıştı gelme diyodu bırak araba ses yapsın bahsettiğim sorunların çoğunu kendi titizliğimden, takıntımdan çözdüm, uğraştım aslında evham değildi.. Velhasıl sizin sorunlarınız da küçük veya büyük farketmez eğer araçla uğraşmayı seviyorsanız bence bunlar bile keyifli.. İnanın hiç isyan etmem aksine başıma gelenler sayesinde hiç bir kitapta bulamayacağım tecrübelerim oldu, sanayi yollarını ezberledim, ustalarla sayısız çay içtim Umarım gönlünüzce olur aracınızla ilgili her şey..
    M.K.ATATÜRK

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

umut saygın
    umutsaygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City arızası GP'lerde kronik sorundu evolarda çok şükür bir şey yok Sizdeki olay biraz şans işi gibi kullansam mı kullanmasam mı ikilemine düşmüşsünüz
    city arızası evolarda da nadiren var ben yaşadım ama hemen garantiden değişti. .sorunsuz kullanıyorum.city candır canandır

HARUN BAYRAK
    hrnofis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    46AT182
    Edilen teşekkür: 2

sehir içinde açık sehirler arası kapalı tutyorum uzun yolda zevkli olmuo

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

2007 de aracımı aldım.
    city fonksiyonunu ve farını açtım.
    2007 den beri her ikisinide kapatmadım.
    fiat markasının en beğendiğin yanı ne diye sorsalar.
    ucuz halk arabası yapmaları ve city fonksiyonu derim.
    city gibi büyük bir konforu elinn altında olupda kullanmayanları ise asla anlamam.
    city fonksiyonu çok ama çooook kullanışlı bir özelliktir.
    bir sonraki aracım büyük ihtimal fiat olmayacak ve ben city fonksiyonundan mahrum olacağım için şimdiden baya üzgünüm.

özgür dalda
    daldaozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Plaka
    24AU239
    Edilen teşekkür: 2

Ben önceden kullanmazdım ihtiyaç duymadım bi gün kullandım şimdi city modu kapalı olunca eski kamyon direksiyonu gibi ağır geldi gerçekten çok önemli bir özellik

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

bizim stiloda 2004 model hiç kapatmıyoruz city modunu arkadaşta 2012 i30 var onun direksiyonuda çok hafif elektrik destekli...
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Hakan bey,bence gereğinden fazla ilgilenmişsiniz.Sakınılan göze çöp batarmış.. işin espirisi bir yana city uzun yolda gereklide değil zaten belirli bir hıza çıkınca(20 km/h di sanıırm) pasif oluyor..Yani city mode park,trafik yoğunluğunda yani düşük hızlarda aktif..Bende pek kullanmam..Biraz direksiyonu hissetmek lazım..Ve şunuda belirteyim,city arızası açsanda açmasanda arıza yapar.Açmayla kapamayla alakalı değil yani..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Arkadaşlar bu arada bazı mesajlarda "city fonksiyonunu uzun yolda kapatıyorum" gibi mesajlar gördüm, o yüzden belirtmek istedim. Zaten belli bir hızın üstüne (30 km/s sanırım) çıkınca city otomatik olarak devredışı kalıyor.

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

city mode bence sıkıntılı bir olay, aracı yüksek hızlarda kullanıyorsanız ve benim gibi motorculuktan kalma vites düşürüp aralara dalma alışkanlığını varsa, baze direksiyon çok ani tepkiler verebiliyor. düşük hızlardayken bir anda gaza asılp 1 -3 -5 vitesleyince hemen sertleşemediği zamanlar oldu. 3 yıldır araba bende neredeyse hiç kullanmadım... olmasada olur...

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city mode bence sıkıntılı bir olay, aracı yüksek hızlarda kullanıyorsanız ve benim gibi motorculuktan kalma vites düşürüp aralara dalma alışkanlığını varsa, baze direksiyon çok ani tepkiler verebiliyor. düşük hızlardayken bir anda gaza asılp 1 -3 -5 vitesleyince hemen sertleşemediği zamanlar oldu. 3 yıldır araba bende neredeyse hiç kullanmadım... olmasada olur...

servise gitsek desekki city modunu sökün alın yerine başka bişi verin kabul etmezlermi

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

her şeyi bırakın da ''LEĞEN PLASTİĞİ'' benzetmesine bayıldım...doğru tespit...fabrikayı tebrik etmek lazım aslında; bu kadar kalitesiz plastiği nasıl ve nereden temin ediyorlar merak ediyorum ben de

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise gitsek desekki city modunu sökün alın yerine başka bişi verin kabul etmezlermi
    Sökmeye para alırda yenisinide takmazlar
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her şeyi bırakın da ''LEĞEN PLASTİĞİ'' benzetmesine bayıldım...doğru tespit...fabrikayı tebrik etmek lazım aslında; bu kadar kalitesiz plastiği nasıl ve nereden temin ediyorlar merak ediyorum ben de
    merak ediyorum b sınıfı hangi araçta çok kaliteli plastik kullanılıyor acaba ? daha 2 gün önce şirketteki 2011 model polo yu kullandım punto da kullanılan sert plastikten hiç bir farkı yoktu hele kapı cepleri değil leğen bildiğin 1 milyoncularda satılan kap kaçak plastiği gibiydi.B sınıfı araçta tupparware plastği bulamazsınız arkadaşlar

hakan yamaç
    haksaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34VT3880
    Edilen teşekkür: 6

2011 mayıs ayından beri sürekli açık bir kere kapadım oda denemek için 5 dk ka sonra tekrar açtım city siz şahin gibi oluyo )

ali galip
    eisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Şehir içinde City özellikli direksiyonla normal hidrolik direksiyonu özellikle de tavsiye ederim 2012 symbol direksiyonunu peşpeşe kullanın farkı görürsünüz. Park ederken ve dönerken rahatlığı görün.

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon