Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
82 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: City modunu kullanan var mı...?

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

iyi güzel hoşta Şu puntoları şahine doğana benzetmeyin arkadaşlar olmuyo öyle
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city mode bence sıkıntılı bir olay, aracı yüksek hızlarda kullanıyorsanız ve benim gibi motorculuktan kalma vites düşürüp aralara dalma alışkanlığını varsa, baze direksiyon çok ani tepkiler verebiliyor. düşük hızlardayken bir anda gaza asılp 1 -3 -5 vitesleyince hemen sertleşemediği zamanlar oldu. 3 yıldır araba bende neredeyse hiç kullanmadım... olmasada olur...
    Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise gitsek desekki city modunu sökün alın yerine başka bişi verin kabul etmezlermi
    Dediğim gibi, belli bir hızdan sonra city devreden çıkıyor. Bu limit aşıldıktan sonra city'nin devreden çıkmadığını hiç duymadım.

City modu sökülebilecek bir şey değil direksiyonu çevirmeye yardımcı olan elektrik motorunun gücünü değiştiren bir sistem tahmin ettiğim kadarıyla. Ama belki sürekli city kapalı haldeki gücün uygulanması, elektriksel olarak ayarlanabilir, bilemiyorum.

Yine de bu güzelim özelliği neden iptal etmeye çalıştığınızı anlayamadım. Zaten istendiğinde devreden çıkıyor. Ayrıca devreden çıkarsanız bile arıza yapacağı varsa yapar, çünkü arıza mekanik kaynaklı ve çoğunlukla GP'lere özel maalesef. Evo ve güncel Punto'larda sorun yaşayan pek görmedim.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi, belli bir hızdan sonra city devreden çıkıyor. Bu limit aşıldıktan sonra city'nin devreden çıkmadığını hiç duymadım.

City modu sökülebilecek bir şey değil direksiyonu çevirmeye yardımcı olan elektrik motorunun gücünü değiştiren bir sistem tahmin ettiğim kadarıyla. Ama belki sürekli city kapalı haldeki gücün uygulanması, elektriksel olarak ayarlanabilir, bilemiyorum.

Yine de bu güzelim özelliği neden iptal etmeye çalıştığınızı anlayamadım. Zaten istendiğinde devreden çıkıyor. Ayrıca devreden çıkarsanız bile arıza yapacağı varsa yapar, çünkü arıza mekanik kaynaklı ve çoğunlukla GP'lere özel maalesef. Evo ve güncel Punto'larda sorun yaşayan pek görmedim.
    evet haklısınız gp lere özel bir sorun eski kasa punto ,panda ve stilo dada bu sorun hemen hemen hiç yok gibi gp lerdede en çok 2006 ve 2007 lerde çıkıyor 2008 lerde aza düşerken daha sonraki son üretim gp lerdede pek yok bu sorun.tabi eski kasa punto da bu arızanın hiç olmayıp bir sonraki gp de olması ise bence çok manidar.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

başlık yanlış olmuş CİTY MODUNU KULLANMAYAN VARMI deseydin daha doğru olurmuş

11 mart 2011 de sıfır aldığımda bastım , bir kere meraktan kapattım kamyon hissi verince ogün bugündür dokunmuyorum daha city candır can.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

forumda kaç tane punto ve fiat düşmanı olarak bildiğim varsa toplanmış bu konuya. valla hususi özen gösteriyorlar sanırım bu tip konu açılsa da saysak sövsek diye. ne sıkıntınız varmış arkadaş fiat'la ya... gören de boğazınıza çöküp aldırdılar sanacak.

bu arada eski kasa punto ve stilo'larda da bu city arızası mevcut. GP kadar yaygın satılmamış olduğundan dolayı çok söz edilmedi.

Ayrıca city modu hiç bi zaman devreden çıkmaz. Akım değişikliği sayesinde yumuşaklığı artar azalır. City modunun tuşu kapalı olsa da açık da olsa akım düştükten sonra direksiyon aynı sertliktedir. City mod tuşunun tek avantajı düşük hızlarda akımı değiştirip daha yumuşak direksiyon hissi sağlaması.

ali galip
    eisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Bu devreden çıkma olayına bende katılmıyorum. Ekrandaki city yazısı sadece ben kapatırsam gidiyor. Ayrıca yüksek hızlarda city özelliğini kapatırsanız direksiyon daha da sert oluyor. City aktif durumdayken yüksek hızda da çok hassas bana göre

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda kaç tane punto ve fiat düşmanı olarak bildiğim varsa toplanmış bu konuya. valla hususi özen gösteriyorlar sanırım bu tip konu açılsa da saysak sövsek diye. ne sıkıntınız varmış arkadaş fiat'la ya... gören de boğazınıza çöküp aldırdılar sanacak.

bu arada eski kasa punto ve stilo'larda da bu city arızası mevcut. GP kadar yaygın satılmamış olduğundan dolayı çok söz edilmedi.

Ayrıca city modu hiç bi zaman devreden çıkmaz. Akım değişikliği sayesinde yumuşaklığı artar azalır. City modunun tuşu kapalı olsa da açık da olsa akım düştükten sonra direksiyon aynı sertliktedir. City mod tuşunun tek avantajı düşük hızlarda akımı değiştirip daha yumuşak direksiyon hissi sağlaması.
    4 sene eski kasa punto kullandık 2004 de alıp 2008 de satmıştık böyle bir sorun olmadı ayrıca stilo klübede üyeyim city sorunu yaşayan hiç görmedim bizim forumda city e özel başlık bile açılmış durumda ayrıca panda lardada hiç city sorunu duymadım görmedim ki halam dahil 4 tane kullanan yakınım var.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

vallaha ben aracımı tek parmakla bazen sadece tek elimin avuç içiyle kullanmayı seviyorum. CİTY CANDIR CAN
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Valla psikolojik midir bilmiyorum ama city 'i kapatınca 70-80 ' le giderken direksiyonun daha sert olduğunu düşünüyorum. City kapalı kullanmaya başladım daha güvenli geliyor böyle. Tabi park ederken ve sürekli sokak aralarında kullanırken city çok güzel de ..

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Vallahi ben sadece eşim kullanırken kapatıyorum arabayı çok gezdiriyor diye onun dışında city candır
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Arkadaşlar ayrı bi konu açmayayım diye soruyorum rot ayarı ve balans yaptırdım daha yeni city kapalıyken dümdüz ip gibi gidiyor araç ancak city açıkken çok az bi çekme yapıyor öyle hissedilir bişey bile değil anca benim gibi takıntılı biri anlar yani Böyle bi durum yaşayan var mıdır?
    M.K.ATATÜRK

umut saygın
    umutsaygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı nserkandikici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ayrı bi konu açmayayım diye soruyorum rot ayarı ve balans yaptırdım daha yeni city kapalıyken dümdüz ip gibi gidiyor araç ancak city açıkken çok az bi çekme yapıyor öyle hissedilir bişey bile değil anca benim gibi takıntılı biri anlar yani Böyle bi durum yaşayan var mıdır?
    sanki bende de oluyor bahsettiğiniz gibi bişey ama bence tamamen bizim gıcıklığımızdandır o ya da lastik diğer taraftakine göre inik ya da fazladır

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı umutsaygin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanki bende de oluyor bahsettiğiniz gibi bişey ama bence tamamen bizim gıcıklığımızdandır o ya da lastik diğer taraftakine göre inik ya da fazladır
    Bence obsesif kompulsifliğimden gibime geliyor Lastik hasvaları vs hepsini yeni ayarladım bi de city kapalıyken ip gibi, city açıkken bi 33lük bira içmiş gibi kendini bilen ama azcık sallanan sağa doğru
    M.K.ATATÜRK

Yusuf Ankaralı
    yusuff06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 22

Standart Ynt: City modunu kullanan var mı...?

Puntonun en buyyk ozelliginden mahrum kalmak olmaz.sehir ici surekli aktif.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 sene eski kasa punto kullandık 2004 de alıp 2008 de satmıştık böyle bir sorun olmadı ayrıca stilo klübede üyeyim city sorunu yaşayan hiç görmedim bizim forumda city e özel başlık bile açılmış durumda ayrıca panda lardada hiç city sorunu duymadım görmedim ki halam dahil 4 tane kullanan yakınım var.
    hadi bakalım, eski punto kullanan ve stilo kullanan 2 arkadaşım da da city arızası var. sen şu kadar tanıdıkta bu arabalar var onlarda arıza yok deyince ya da ben şu kadar kişide bu problem var deyince kanıtlamış mı olduk?

bu sorun araçtan bağımsız olarak var.

selçuk kuvvet
    selcukkuvvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26kz554
    Edilen teşekkür: 15

Standart City modunu kullanan var mı...?

Yollar tam terazide değil mağlum burası türkiye genelde şehir içi yolları sola şehirler arası dışa eğimli nerden mi biliyorum city hep açık hassas oldugu içinde şehir içi sola şehir dışı hafif sağa çekme yapıyor bi arkadaşın dediği gibi kapatınca ip gibi sonuçta direksiyon hassasiyeti oluşturuyor ufak eğimlerde çekme yapması normal....eğer tekerler yönlü yada orjinalinden daha da büyükse (bendeki gibi ) çekme oranı artacaktır araba dalma yapacaktır. Kanımca görüşüm bu. Ben city modunu garantiden değiştirdim ama öncesinde serviste sorunu deneyen arkadaş abi bu arabayı bıraksan kendi kendine sola 0çizer iyi öldürmemiş seni gibi bir yorumda bulunmuştu.

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Benim araçta da city modu açıkken yolda falan giderken herhangi bir sorun yok, ancak kalkış yaparken direksiyon bırakırsam sağa dönüyor biraz ve aracı stop ettiğimde direksiyon dönerek kendini kilitliyor. City değişti bu arada

muzaffer yavuz
    mywzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

arabayı aldıgımda bu ne dıye sordum cıty ozellıgı dedıler bır bastım o gunden bugune kac yıl oldu bıda basmadım sureklı acık

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım, eski punto kullanan ve stilo kullanan 2 arkadaşım da da city arızası var. sen şu kadar tanıdıkta bu arabalar var onlarda arıza yok deyince ya da ben şu kadar kişide bu problem var deyince kanıtlamış mı olduk?

bu sorun araçtan bağımsız olarak var.
    ben kanıtlamakla ilgili yazmadım en çok gp lerde duydum diğer araçlarda hiç duymadım diye söyledim elbette sorun yaşayan kişiler olmuş olabilir ama şu bir gerçek ki bu sorun gp ile biliniyor.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

city modu sürekli açık ve çok memnunum bazen arkadaşıma veriyorum arabayı çok rahat diyor şehir dışı bile açık uzun yolda sürat arttıkça dahada sertleşiyor sürekli kullanımda bile sıkıntısı yok tavsiye ederim...

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon