17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Sürücüler Dikkat (Mutlaka Okuyun)

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

Standart Sürücüler Dikkat (Mutlaka Okuyun)

Artık ehliyetsiz sürücüye yazılan cezanın aynısı ruhsat sahibine de yazılacak.

Yapılan kontrolde 1.00 promil ve üzerinde alkollü araç kullananlar gözaltına alınıp adli işlem için polis merkezine götürülecek.

Ayrıca ehliyetine el konulan sürücülerden, ehliyetlerini geri almaları için vergi dairesinden 'borcu yoktur' yazısı istenecek.

Alkolmetre üflemeyene 2 bin lira idari para cezası uygulanırken ehliyetine ise 2 yıl süreyle el konulacak. Sürücünün ehliyeti yanında değil ise araç trafikten men edilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü "uyarı levhası olmayan yerlerde de" ceza kesilebileceğini bildirdi.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

İlk Önce bilumum milletvekili, sanatçı, artis, zibidi, iş adamına bunları uygulasınlar...
    Sonra bana bu uygulamaların iki katını uygulasalar da razıyım.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Emniyet Genel Müdürlüğü "uyarı levhası olmayan yerlerde de" ceza kesilebileceğini bildirdi.
    bu maddeyi çorluda hız cezası yiyen bir adamın açtığı dava ekarte etmesine rağmen (adam 70 km hız sınırı olduğu iddia edilen yerde 75 ile ceza yiyor. ve emniyeti dava ediyor uyarı levhası yoktu diye. dava açılınca levhalar konuluyor fakat bilirkişi ve yargı uyarı levhasının olmadığı yerde ceza kesilemeyeceğine hükmediyor. cezası düşüyor. fakat kararın açıklandığı gün emniyet twetterda uyarı levhası olmadanda ceza kesebileceğini belirterek kim takar yargıyı kral benim ulan diyerek gözdağı veriyor) türkiyede emniyetin ne kadar başına buyruk ve zorba olduğunu defalarca gördük... (emniyet içindeki iyileri tenzih ediyorum fakat genel durum maalesef budur)

bu ülkede hiç bir yasak yahut ceza ölümlerin, kayıpların azalması adına konulmamıştır kesilmemiştir... tek amaç vergi ve paradır... o sebeple cezaları göğe de yükseltsen ne kazalar, ne ihlaller azalır... değişen tek şey devletin kasasına giren yükselen vergi miktarlarıdır...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk Önce bilumum milletvekili, sanatçı, artis, zibidi, iş adamına bunları uygulasınlar...
    Sonra bana bu uygulamaların iki katını uygulasalar da razıyım.
    sorunda burada zaten... daha yeni geçen yasa ile vekillere ve üst düzey bürokratlara trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan yasa kabul edildi... bu milletin aslı cezaların kralını trafiğin allahını yaşarken vekilleri sefasını sürüyor... benim aklıevvel vatandaşımda benzim zamları başta olmak üzere bu tür adaletsizliklere alkış tutuyor... müstehak...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu maddeyi çorluda hız cezası yiyen bir adamın açtığı dava ekarte etmesine rağmen (adam 70 km hız sınırı olduğu iddia edilen yerde 75 ile ceza yiyor. ve emniyeti dava ediyor uyarı levhası yoktu diye. dava açılınca levhalar konuluyor fakat bilirkişi ve yargı uyarı levhasının olmadığı yerde ceza kesilemeyeceğine hükmediyor. cezası düşüyor. fakat kararın açıklandığı gün emniyet twetterda uyarı levhası olmadanda ceza kesebileceğini belirterek kim takar yargıyı kral benim ulan diyerek gözdağı veriyor) türkiyede emniyetin ne kadar başına buyruk ve zorba olduğunu defalarca gördük... (emniyet içindeki iyileri tenzih ediyorum fakat genel durum maalesef budur)
    Devlete/Polise yönelik tükenmeyen enerjinizi hayretle takip etmiş oluyoruz

Yukarda yazdığınızın kaynağı nedir?
    Gerçekten de 75km ile mi ceza yemiş? (Sizce mümkün mü)78 falan olmasın?)
    Gerçekten tweterla mı söylenmiş? Yoksa kanunen de bu şekildemiymiş?

------------------

Ben manisa girişinde radara girdim, 70 levhasını gördüm, yavaşlamaya başladım,1km geçmedi ki çevirdiler.

95ile radara girmişsin dediler.
    "Daha yeni gördüm 70 tabelasını,90 civarı gidiyordum, ayrıca görüp yavaşmaya fırsat olmadan çevirdiniz" dedim, itiraz ettim.
    Ama adamlar bunun 2. tabela olduğunu, dönüp kontrol edebilirsiniz dediler.

O cezanın acısıyla geri döndüm baktım!! Cidden varmış! Şehrin yabancısı olduğum için şehre yaklaşıp yaklaşmadığımı farkedememiştim. Şehir, ilçe isimlerinin yazılı olduğu tabelaları gördüğümüzde hızımızı düşürmemiz gerekiyor zaten. Biraz daha gözümüzü açmamız lazım.

-----------------------------

Ayrıca bahsedilen uyarı levhası, hız uyarı levhası değil. "Radar Uyarı Levhası"
    Eskiden "Radar levhası" koymadan ceza yazılmaması gerekiyordu. (Buna rağmen yazanlar vardı! Her kurumda, her toplulukta, her millette, devlette olan kadar!)
    Sonradan değişen bu oldu, artık radar uyarısı koyma zorunluluğu ortadan kalktı.

Yani konu da biraz farklı aslında.
    Konu celenlee tarafından (30/07/2013 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Bu kadar ölümlü kazanın olduğu bir ülkede bu kurallar hafif bile
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlete/Polise yönelik tükenmeyen enerjinizi hayretle takip etmiş oluyoruz

Yukarda yazdığınızın kaynağı nedir?
    Gerçekten de 75km ile mi ceza yemiş? (Sizce mümkün mü)78 falan olmasın?)
    Gerçekten tweterla mı söylenmiş? Yoksa kanunen de bu şekildemiymiş?

------------------

Ben manisa girişinde radara girdim, 70 levhasını gördüm, yavaşlamaya başladım,1km geçmedi ki çevirdiler.

95ile radara girmişsin dediler.
    "Daha yeni gördüm 70 tabelasını,90 civarı gidiyordum, ayrıca görüp yavaşmaya fırsat olmadan çevirdiniz" dedim, itiraz ettim.
    Ama adamlar bunun 2. tabela olduğunu, dönüp kontrol edebilirsiniz dediler.

O cezanın acısıyla geri döndüm baktım!! Cidden varmış! Şehrin yabancısı olduğum için şehre yaklaşıp yaklaşmadığımı farkedememiştim. Şehir, ilçe isimlerinin yazılı olduğu tabelaları gördüğümüzde hızımızı düşürmemiz gerekiyor zaten. Biraz daha gözümüzü açmamız lazım.

-----------------------------

Ayrıca bahsedilen uyarı levhası, hız uyarı levhası değil. "Radar Uyarı Levhası"
    Eskiden "Radar levhası" koymadan ceza yazılmaması gerekiyordu. (Buna rağmen yazanlar vardı! Her kurumda, her toplulukta, her millette, devlette olan kadar!)
    Sonradan değişen bu oldu, artık radar uyarısı koyma zorunluluğu ortadan kalktı.

Yani konu da biraz farklı aslında.

devlete polise yönelik bitmeyen enerjiden kastın nedir anlamadım. benim ne devlete ne polise ne askere bir düşmanlığım yok. bi kere burada bir dur. dben haksız olan hukuksuz olan herşeye karşı yorum yazarım. tepki gösteririm. bunu abimde yapsa, komşumda yapsa, devletin poliside yapsa elimden gelen tepkiyi gerek reel gerek sanal ortamda gösteririm. ve ayrıca ben işini layıkıyla yapanları tenzih ettim. ama maalesef ki ülke de diğer kurumlarda olduğu gibi emniyette de ki alanı gereği çok daha fazla hukuksuzluklar yaşanıyor. benim tepkim bunadır. hız uyarı yahut radar uyarı farketmez eğer bir uygunsuzluk var ise ve mahkeme açıldığında tabela dikilerek mahkeme yanıltılmaya çalışılıyor ise ve mahkeme kararına rağmen hala tweterda açıklama yapması hukuku ne kadar dikkate aldığını gösteriyor. eğer yanlış bir mahkeme kararı varsa üst mahkemeye gidebilirdi emniyet. fakat gitmedi.

sonuç itibari ile senin başına gelen durum farklı bir durum. senin dikkatsizliğinin sonucu olan birşey. fakat verdiğim örnekte uyarı tabelası sonradan dikildiği tespit edilmiş vss.

al bu da haberin linki...

Radar levhasına gerek yok, ama hız levhasına var

burayı da iyi okumanı öneririm.

(İtiraz gerekçeleri ve cevap dilekçesi içeriği birlikte değerlendirildiğinde; Her ne kadar radarlı hız kontrolü yapılan Selimpaşa ile Kumburgaz mevkii (110-04/32+800 ile 100-04/43+200 km arası) hız limitinin 50 km/saat olduğu bildirilmiş ve yapılan işleme gerekçe olarak bu husus ileri sürülmüş ise de; Mahkememize daha önce yapılan itiraz başvurularına ilişkin dosya kapsamında dahi idari yaptırım uygulayan idari birimlerce bahse konu yolda; (otomobiller için 110 km/saat, minibüs ve otobüsler için 90 km/saat, kamyonet ve kamyon için 85 km/saat, panelvan cinsi araçlar için ise 100 km/saat) hız limitlerinin emsal alındığı ve uygulamanın buna göre yapıldığı sabittir. Bahse konu yollarda idari makamlarca “sonradan alınan” bir karar doğrultusunda azami hız limiti değişikliği yapıldığına dair bir uyarı levhası ya da makul süre öncesinden vatandaşı bilgilendirici ilanların yapılmadığı bahse konu uyarı levhalarının 17.05.2013 günü yerleştirildiği anlaşılmaktadır.)

gündelik yaşamda yapılan her türlü hukusuzluk ve haksızlığa illa başımıza gelince mi tepki göstermeliyiz... bu benim anlayışımda maalesef yok...

fakat bildiğim biir şey var ki... haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır diye bir söz vardır.

son olarak yazdığım yorumda ve tepkimde yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Hurriyetin ilk haberi:
    Trafik cezasına ‘emsal’ iptal
    Trafik cezasına ‘emsal’ iptal - Hürriyet EKONOMİ

Bundan sonra nette, "Uyarı Levhası Kargaşası yaşanmış" forumlarda vs, haber dilden dile dolanırken, "Radar Uyarı Levhası Yoksa Ceza Da Yok" şeklinde yayılmış.

Daha sonra tweet gelmiş:
    1/4 Hürriyet gazetesinin “Levha Yoksa Ceza Da Yok” haberinde, radar uyarı levhası olmadan ceza yazılamayacağı şeklindeki ifade yanlıştır.
    2/4 Radar kontrolü için radar uyarı levhası bulundurulması zorunluluğu yoktur.
    3/4 Bu kontroller, yılda binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz trafik kazalarının önlenmesi içindir.
    4/4 Trafik kuralları gibi hassas bir konuda vatandaşımızın yanlış anlamasına yol açabilecek haberler daha dikkatli yapılmalıdır.
    Ayrıca bir de bu var:

""Emniyet, bugün yaptığı ikinci açıklamada ise radar cezası kesilebilmesi için radar levhasına gerek olmadığını ancak mutlaka hız levhalarının olmasını gerektiğini belirterek konuya açıklık getirdi.""

Bunun üzerine Hurriyet haberini güncellemiş:

son olarak yazdığım yorumda ve tepkimde yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum.
    Şimdi gelelim bu konuya:
    Ben verdiğin ilk mesajda eksiklikler ya da yanlışlar olduğunu, hatta halkı galayana getirebilecek yönlendirmelere dönüşebilecek şekilde ucunun açık olduğunu düşünüyorum.

Tweeti hepimiz okuduk yukarda:

Bunun üzerine yeniden yazdıklarını okuduğumda:
    fakat kararın açıklandığı gün emniyet twetterda uyarı levhası olmadanda ceza kesebileceğini belirterek kim takar yargıyı kral benim ulan diyerek gözdağı veriyor) türkiyede emniyetin ne kadar başına buyruk ve zorba olduğunu defalarca gördük...
    bir çok mesajında da bu uslupta yaklaşımlarını sıklıkla gördüğümde, bir düşmanlık sezimliyorum/ öyle hissediyorum.

"Aha bir konu daha buldum, bunu da bağladım hemen, emniyet tü kaka.."

Öyle değil arkadaşım!!

Haber sonrası yayınlanan tweette hiçbir problem yok, çok da güzel bir yolla, yanlış anlaşılmaya açık bir konuya netlik kazandırmış.

Özet Olarak:
    -Karayollarının levhaları koymamış olması büyük bir eksiklik.
    -Levha olmayan yerde bile bile radar uygulaması yapmak, kesinlikle hainlik!!!!
    -Apar topar oraya hız levhası diktirmek, saçmalık.
    -Bunu dava ederek gündeme taşımak ve halkı bilinçlendirmek ise ayakta alkışlanacak bir icraat. olduğu kadar.

-Emniyetin tweet ile yaptığı düzeltme,uyarı da bir okadar olumlu karşılanması gereken bir durum. Kesinlikle sizin ifade ettiğiniz tepkileri haketmiyor.

Burda kınanacak tek şey, bile bile uygulama yapan polislerin ŞAHSIDIR! Koca bir emniyet değil.

Edit:
    Haberde kullanılan görselin de hakkını yememek lazım. Okuyan tabiki yanlış anlıyor.
    Konu celenlee tarafından (30/07/2013 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Hurriyetin ilk haberi:
    Trafik cezasına ‘emsal’ iptal
    Trafik cezasına ‘emsal’ iptal - Hürriyet EKONOMİ

Bundan sonra nette, "Uyarı Levhası Kargaşası yaşanmış" forumlarda vs, haber dilden dile dolanırken, "Radar Uyarı Levhası Yoksa Ceza Da Yok" şeklinde yayılmış.

Daha sonra tweet gelmiş:
    1/4 Hürriyet gazetesinin “Levha Yoksa Ceza Da Yok” haberinde, radar uyarı levhası olmadan ceza yazılamayacağı şeklindeki ifade yanlıştır.
    2/4 Radar kontrolü için radar uyarı levhası bulundurulması zorunluluğu yoktur.
    3/4 Bu kontroller, yılda binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz trafik kazalarının önlenmesi içindir.
    4/4 Trafik kuralları gibi hassas bir konuda vatandaşımızın yanlış anlamasına yol açabilecek haberler daha dikkatli yapılmalıdır.
    Ayrıca bir de bu var:

""Emniyet, bugün yaptığı ikinci açıklamada ise radar cezası kesilebilmesi için radar levhasına gerek olmadığını ancak mutlaka hız levhalarının olmasını gerektiğini belirterek konuya açıklık getirdi.""

Bunun üzerine Hurriyet haberini güncellemiş:

Şimdi gelelim bu konuya:
    Ben verdiğin ilk mesajda eksiklikler ya da yanlışlar olduğunu, hatta halkı galayana getirebilecek yönlendirmelere dönüşebilecek şekilde ucunun açık olduğunu düşünüyorum.

Tweeti hepimiz okuduk yukarda:

Bunun üzerine yeniden yazdıklarını okuduğumda:
    bir çok mesajında da bu uslupta yaklaşımlarını sıklıkla gördüğümde, bir düşmanlık sezimliyorum/ öyle hissediyorum.

"Aha bir konu daha buldum, bunu da bağladım hemen, emniyet tü kaka.."

Öyle değil arkadaşım!!

Haber sonrası yayınlanan tweette hiçbir problem yok, çok da güzel bir yolla, yanlış anlaşılmaya açık bir konuya netlik kazandırmış.

Özet Olarak:
    -Karayollarının levhaları koymamış olması büyük bir eksiklik.
    -Levha olmayan yerde bile bile radar uygulaması yapmak, kesinlikle hainlik!!!!
    -Apar topar oraya hız levhası diktirmek, saçmalık.
    -Bunu dava ederek gündeme taşımak ve halkı bilinçlendirmek ise ayakta alkışlanacak bir icraat. olduğu kadar.

-Emniyetin tweet ile yaptığı düzeltme,uyarı da bir okadar olumlu karşılanması gereken bir durum. Kesinlikle sizin ifade ettiğiniz tepkileri haketmiyor.

Burda kınanacak tek şey, bile bile uygulama yapan polislerin ŞAHSIDIR! Koca bir emniyet değil.
    ben o polisleri ahmet mehmet bilmem polis diye bilirim. mahkemenin tarafıda emniyettir. hız sınırı uygulamasının yanlışlığını bile bile ceza kesmek emniyetin işgüzarlığıdır. tweterda düzeltme yapmamış açıklama yapmış. düzeltme ancak hız sınırı orada 50 değilmiş aslında 110 muş biz yanlış ceza kesmişiz olmalıydı.

polisin biri iyi birşey yapınca tüm emniyet şahane polisin biri kötü bir şey yapınca da polisin şahsı yaptı... hiç samimi değil...

polisin trafikte ne kadr işgüzar ve keyfi davrandığını bu forumlarda defalarca konu oldu ve tartışıldı.

ısrarla işini düzgün yapan polisleri tenzih ettiğimi de söylüyorum. fakat özellikle trafik konusunda emniyet sadece bayramlardaki kontrollerde şeker dağıtırken cici görüyoruz.

üstüne basarak vurguluyorum benim ne polise ne devlete şahsi bir düşmanlığım yoktur. 3 akrabam ve bir yakın arkadaşımda polistir. bu yorumları ben onların yüzüne de yapıyorum. işinde keyfi davaranan polisse mahkeme kararından sonra o polisle ilgili herhangi bir cezai işlem uygulanmışmıdır acaba... sicilinde puan düşürme vss olarak. mümkün değil...

kamu kurumlarında çalışan vatandaşlar özellikle polisler keyfi davranamaz kurallar açık ve nettir. emniyet uyarı levhası karmaşasına açıklama yapmış sadece neden hız sınırı uygulamasının yanlışlığı hakkında açıklama yapmamış...

hemen emniyet tu ka ka etmiyorum. dikkat ettiysen emniyetin hukuksuzluk yaptığı yerlerde tu kaka diyorum... emniyet yargıdan üstün değildir...

ısrarla vurguluyorum ve diyorum ki haksızlığı hukuksuzluğu kim yaparsa yapsın eleştiririm de tepkide gösteririm. normal vatandaş yaptığında hukuka başvururum ama devlet yaptığında ne yapmalı iki işgüzer polis demeli öyle mi? bu hukuçu arkadaş bu davayı açmasaydı ne kimse bu keyfi uygulamaları bilecekti ne de emniyetin yaptığı açıklamadan haberi olacaktı... o iki işgüzar polis hız sınırı 110 olan yerde 70 i geçti diye ceza kesmeye devaam edecekti ve kimbilir kaç kişiye kestiler... peki bunu açıklamak tepki göstermek suç mu? devlet düşmanlığı mı???

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Birşeyleri, açıklamak, tepki göstermek tabiki en doğal hakkımız.

Ama halan daha aynı tattasın.
    Haber sonrası yanlış yayılan hatayı görmeden, tweeterdaki gayet normal bir bir uyarıyı, kendi bilinçaltınla burada yansıtıyorsun. Ve onun üzerinden, bir hatanın üstünden kocaman bir yargıda bulunuyorsun.

Yaptığın sadece olayı duyurmak olsaydı tamamen arkandayım. Ama şu aşağıdakinin asla arkasında olmaz bir çok insan!!

fakat kararın açıklandığı gün emniyet twetterda uyarı levhası olmadanda ceza kesebileceğini belirterek kim takar yargıyı kral benim ulan diyerek gözdağı veriyor) türkiyede emniyetin ne kadar başına buyruk ve zorba olduğunu defalarca gördük...
    Bu yanlış yönelndirmedir.
    Eğer yukardaki yazını, ben yanlış anlıyorsam, herhalde, şu, yeninden yeniden belirttiğim yazında, yanlış anladığım noktayı açıklayacaksındır?
    Konu celenlee tarafından (30/07/2013 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: Sürücüler Dikkat (Mutlaka Okuyun)

(Cezalara ve uygulamalara sözüm yok ikikat daha cok olsun ki bizim insanımız anca dank etsin)
    Konu brembo1 tarafından (30/07/2013 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Birşeyleri, açıklamak, tepki göstermek tabiki en doğal hakkımız.

Ama halan daha aynı tattasın.
    Haber sonrası yanlış yayılan hatayı görmeden, tweeterdaki gayet normal bir bir uyarıyı, kendi bilinçaltınla burada yansıtıyorsun. Ve onun üzerinden, bir hatanın üstünden kocaman bir yargıda bulunuyorsun.

Yaptığın sadece olayı duyurmak olsaydı tamamen arkandayım. Ama şu aşağıdakinin asla arkasında olmaz bir çok insan!!

Bu yanlış yönelndirmedir.
    Eğer yukardaki yazını, ben yanlış anlıyorsam, herhalde, şu, yeninden yeniden belirttiğim yazında, yanlış anladığım noktayı açıklayacaksındır?

eğer ki emniyet yargının kararını önemsese idi oradaki kararın gerekçesine göre tweterdan açıklama yapardı. tabela vs konusunda değil.

eğer ki emniyet yargı kararını önemsese idi tweterda derdi ki oradaki görevli arkadaşlar hız sınır limitlerne bağlı olarak yanlış uygulama yapmışlardır bugüne kadar orada yanlış kesilen cezalar iade edilecek ve yanlış uygulama yapılacak personel ile ilgili gerekli işlem yapılacak derdi. tabela açıklaması ile kararın gerekçesinin bir alakası yok.

yönlendirdiğim kimse yok. sadece ben kişisel tepkimi ortaya koyuyorum.

cezaların arttırılması konusunda da asla muhalif değil aksine destekleyiciyim. özellikle alkollü araç kullanımı konusunda ki kendimde alkol kullanırım. fakat kanunların ve kuralların keyfi uygulanması beni rahatsız ediyor...

işine gelince trafikte adam öldürene işlem yapmayan emniyet işine gelmeyince bi sargı bezi yok diye acımadan ceza kesiyor... bunları sık sık yaşıyor görüyoruz... kurallar herkes için adilce uygulanmıyorsa ve yargı emniyeti hatalı bulduğunda emniyet topu taca atıyorsa bende yorumumu yaparım... bence sen benim tepkime takılmak yerine polisin oradaki keyfi uygulamasının yanlışlığından dem vurmalı ve hatta ki o yolu kullanıyorsan ilgili yerlere talep öneri şikayet yazıları yazmalısın.

tekrar söylüyorum işini gereğince yapanları tenzih ediyorum... nasıl doğru yapanlar emniyeti bağlıyorsa yanlış yapanlarda emniyeti bağlar.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Artik bunlar trafik guvenligi icin degil tayyip amca memleketi soymak icin ugrasiyor tayyip e inat dun plakami soktum kagithane tunelini 170 le gectim inat deilmi allah belasini versin bu hukumetin insanlara nerden gecircek sasirdi osursak vergi odicez be

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Emniyetin bu olayda yaptığı, bir haber kurumunun haberindeki yanlış anlaşılmayı düzeltmek olmuş. Bunu yapmış olması bile şaşırtıcı.

Asıl yapması gereken, o polis memurları hakkında soruşturma başlatılmış mı başlatılmamış mı,bunları takip etmek lazım. Bunları kamuoyu ile de sürekli paylaşması gerektiğini de düşünmüyorum. Paylaşsa güzel olur ayrı mesele.

Bu arada:
    Bir bünye, sağlam işlemek üzere düzenler, kurallar üzerine oluşturulmuştur. Aynen bir vücut gibi düşünülebilir. Emniyetin yaptığı hiçbir iş, olağanüstü başarı olarak görülmemeli. ÇÜNKÜ GÖREVİDİR. Normal olan da işleyiştir. O yüzden emniyeti göğe çıkartmanın bir mantığı yok. Başarısı, zaten görevidir ve tüm bünyenindir.

Ama hatalar ise tüm bünye tarafında yapılmıyorsa, kanun ve kurallarla sabit değilse, keyfidir, kişilere bağlıdır. Aynı kanserli hücreler gibi. Eğer kanserli hücreye müdehale edilmezse yayılır. O ŞAHISLARA müdehale edilmezse sıkıntı olur. Bu noktalarda tabiki de hemfikiriz.

Ama,yukardaki örnekte, bu konumuzda, bu aşamada asla suç bünyeye mal edilemez.

Bu konuyu bu kadar uzatmamdaki asıl sebep şudur ki,yine üstüne basarak vurguluyorum:
    ""Her biryesel olayı iyi kötü bir şekilde, sistemin bütününe bağlamak, her olayla bir darbe vurmaya çalışmak bence doğru değil.""

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

kanun ve kurallar iç tüzükler sabittir. bir hatayı tüm bünyenin yapması da mümkün değildir. benim burnum aktığında karşıdaki burun akıyor demez erginin burnu akıyor der... yahut ergin hasta der... dolayısı ile burnunun akması erginin suçu değil burnunun suçu denilebilir mi?

denilemez.

bende son olarak diyorum ki kötü olan herşeyi bireysele bağlarsan tekrarını engelleyemezsin.. eğer ki hatalar süreklilik arz ediyor ve kamuoyunda algılar değişiyorsa birşeyler genele bağlanmalı ve keyfiyetlerin önüne geçilecek kati kurallar çıkarılmalı. yoksa polisin sicilinden 5 puan düşürdüm çözdüm olur mu? bu diğer polislerin aynı hatayı yapmasını engeller mi hayır...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Onu bunu bilmem! Devlet trafik cezalarını ciddi gelir kaynağı olarak görmektedir.

Cezalar caydırıcılıktan çok hasılat toplamaya dönüştü.

Bir de ceza faiz olayı var:
    Ağustos 2012'de radara girmişim (hız sınırı 70 iken 80 km ile) 154 TL ceza;
    Temmuz 2013'te aracımı satarken bu cezayı ödedim (yasal devlet faizinin cüzzi bir rakam olacağını düşünerek cezayı ertelemiştim).

Fakat Temmuz 2013'te 154 liralık cezam 232 TL olmuştu!!! Yani devlet bir yıl için tam %50 faiz işletmiş!! Şimdi çıkıpta faiz lobisi falan demesinler! Devlet kendisi faiz lobisi olmuş... Bir yılda %50 faiz akıl alacak iş değil!

Bankalarda en pahalı tüketici kredisinin bile faizi yıllık %20!!!!!!
    Konu smartmavi tarafından (31/07/2013 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Ne konusursaniz konusun ceza dedigin hiz yapanjn kurala uymayanin ehliyetine el koyulur araci trafikten men edilir ceza budur ve caydirici olur ama bizim devletimiz guvenlik icin ceza hazirlamiyo halki soymaya calisiyor

"TAYYİP GİBİ NE *** OLDUGU BELLİ OLMAYAN İNSAN DENİLEN VARLİKLAR GELİRSE BU MEMLEKETİN BASİNA VAY HALİMİZE"

24. Bu mesaj için teşekkür edenler: