Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
93 sonuçtan 81 ile 93 arası

Konu: Punto almaktan neden vazgeçtim

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön yargılı olmamak lazım ben tam 3 tane opel corsa eskitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim. opel corsanın artıkları; işçilik iyi malzeme kalitesi iyi, klasik alman markasının tüm özelliklerini taşıyor, eksileri ise; yüksek parça fiyatı, konfor eksikliği (özellikle amartisörler kazık gibi, klasik alman sertliği) fiat a göre yüksek bakım maliyeti. puntonun artıları; donanım bakımında çok zengin neredeyse üst segment araçlarla aynı donanım, rahat, ucuz parça ve bakım birde corsa ile kıyaslarsak yakıt birazda olsa fazla gibi. eksileri ise; narin bir yapısı var gibi izlenim oluştu bende yani biraz sert ve hor kullansak çabuk dökülecek gibi geliyor. ama şu bir gerçek opel corsa vs punto evo kıyaslaması yaparsak aynı donanımdaki corsaya en az 10.000 tl daha fiyat farkı vermek gerekir diye düşünüyorum. bu arada aracım punto evo dynamic 1.3 euro 5 full donanımlı 7 hava yastığı, asr,esp, s&s yağmur sensorü vs.... yinede her iki araçta açıklarını diğer yönden kapatıyor. bide corsanın piyasası punto ya göre daha iyi çok kolay satılıyor.
    corsa kesinlikle az yakmıyor buna katılmıyorum ayrıca işçilik ve malzeme kalitesi iyi demişsiniz nesi iyi sağa sola dönerken kapı direklerinden gacır gucur ses geliyor.İşin gerçeği b sınıfı hiçbir aracın ahım şahım iyi denecek düzeyde malzeme kalitesi olmuyor bu polo ve clio içinde geçerli.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Corsa, kötü bir araç değil tabiki.Zaten Punto ile büyük benzerlikler taşıyor.Ancak işçilik ve malzeme kalitesi olarak kesinlikle ama kesinlikle Puntodan iyi değil.Belki aynı denilebilir ama bana göre puntonun kalitesi bir miktar daha iyi...

Mustafa Öztürk
    milanbg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698
    Edilen teşekkür: 75

Ben puntomu 45,300 tl ye aldım ve ben bunu aldığım ilk gün gören herkes hayırlı olsun demek yerine aaa sen salakmısın fiat alınırmı yok puntoya bu para verilirmi falan tarzı şeyler söyledi yakın arkadaşlarım dostlarım. ben arabaya gittim bakktımm bindim kullandımmm. bundan önce fiorino panelvan vardı bende motoru bununla aynı 1,3 multıjet dedimki en azından bildiğim araba az yakar çok kaçar parçası ucuz yağını suyunu koy hiç masraf açmaz motorla ilgili güzel bakarsam die düşündüm aynası bile kaç para sanki ben kaza yaptım fiorino aynası 20-30 lira birşey ama karşıdan c max a vurdum aynası 850 lira. kimse kusura bakmasın ben woslvagen die okadar para döküp ondan sonra böle bi ayna kazasında bi aynaya 850 lira verecek kadar aptalda dğeilim paramı çöpe atacak insansa değilim cuma gününden beri sıfır punto loungem altımda veee hastası oldum arabaya 95 hp ve start stoplu. muazzam bi araba. benim etrafımda almadan öncede herkes alma sen fiat saçmalama dienler vardı aldıktan sonra dienlerde var. ve hep olacaktır. kimse umrumda dğeil. benim kendi aklım var iradem var kimse zorla satmıyor bana arabayı almadan önce kaç tane galeri gezdim marka gezdim ve en son en mantıklı olarak buna karar verdim. çokta mutluyum sanada şiddetle tavsiye ederim. İyi forumlar herkese

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı milanbg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben puntomu 45,300 tl ye aldım ve ben bunu aldığım ilk gün gören herkes hayırlı olsun demek yerine aaa sen salakmısın fiat alınırmı yok puntoya bu para verilirmi falan tarzı şeyler söyledi yakın arkadaşlarım dostlarım. ben arabaya gittim bakktımm bindim kullandımmm. bundan önce fiorino panelvan vardı bende motoru bununla aynı 1,3 multıjet dedimki en azından bildiğim araba az yakar çok kaçar parçası ucuz yağını suyunu koy hiç masraf açmaz motorla ilgili güzel bakarsam die düşündüm aynası bile kaç para sanki ben kaza yaptım fiorino aynası 20-30 lira birşey ama karşıdan c max a vurdum aynası 850 lira. kimse kusura bakmasın ben woslvagen die okadar para döküp ondan sonra böle bi ayna kazasında bi aynaya 850 lira verecek kadar aptalda dğeilim paramı çöpe atacak insansa değilim cuma gününden beri sıfır punto loungem altımda veee hastası oldum arabaya 95 hp ve start stoplu. muazzam bi araba. benim etrafımda almadan öncede herkes alma sen fiat saçmalama dienler vardı aldıktan sonra dienlerde var. ve hep olacaktır. kimse umrumda dğeil. benim kendi aklım var iradem var kimse zorla satmıyor bana arabayı almadan önce kaç tane galeri gezdim marka gezdim ve en son en mantıklı olarak buna karar verdim. çokta mutluyum sanada şiddetle tavsiye ederim. İyi forumlar herkese
    Mustafa, dediğin gibi Punto gayet güzel, donanımlı ve kaliteli bir araç.Ancak bakım ve parça fiyatları diğer markaların aynı segment araçları ile aynı sayılır,

Kazasız, kullanman dileğiyle..

fatih çam
    fatihcam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

durup durup başlığı hortlatıyorum.

ama çok sevdim arabayı arkadaş. evde de, işte de pencereden görebileceğim bir köşeye koyuyorum

antep'ten adana'ya gidip geldim hafta sonu. uzun yolda da en ufak sıkıntı yaşamadım. nur dağı rampasında sol şeride alıp 150 ile rahat çıktım. (cruise control devredeyken yokuşta vites düşmediğimden araba çekmiyor diye korktum ama vitesi düşürünce yokuş yukarı da rahatlıkla hızlandı.)

inişte 170'le epeyce gittim ve en ufak kontrol zorluğu olmadı. 190'a çıktığımda da sıkıntı olmadı ama yeni araç olduğu için zorlamadım. zaten deneme amaçlıydı, 190'la gitmek bana göre de değil

cruise control, hillholder ve start&stop beni mest etti. ama asıl blue&me ile çevremdekilere havamı atıyorum.

benim gibi "fiat alınmaz hacı" diyenlere kulak asıp tereddüte düşenlere söylüyorum. onu diyenlerin hepsi arabayı görünce hayranı oluyor

ama en önemlisi, sevdiğiniz arabayı almış oluyorsunuz ve sürmeye başladıkça daha da çok seviyorsunuz.

yeri gelmişken, burada "etraftakilere kulak asma, sen sevdiğin arabayı al" diyenlere bir kez daha teşekkürler.

7. Bu mesajı için 2 kişi fatihcam13'ye teşekkür etti:

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı fatihcam13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    durup durup başlığı hortlatıyorum.

ama çok sevdim arabayı arkadaş. evde de, işte de pencereden görebileceğim bir köşeye koyuyorum

antep'ten adana'ya gidip geldim hafta sonu. uzun yolda da en ufak sıkıntı yaşamadım. nur dağı rampasında sol şeride alıp 150 ile rahat çıktım. (cruise control devredeyken yokuşta vites düşmediğimden araba çekmiyor diye korktum ama vitesi düşürünce yokuş yukarı da rahatlıkla hızlandı.)

inişte 170'le epeyce gittim ve en ufak kontrol zorluğu olmadı. 190'a çıktığımda da sıkıntı olmadı ama yeni araç olduğu için zorlamadım. zaten deneme amaçlıydı, 190'la gitmek bana göre de değil

cruise control, hillholder ve start&stop beni mest etti. ama asıl blue&me ile çevremdekilere havamı atıyorum.

benim gibi "fiat alınmaz hacı" diyenlere kulak asıp tereddüte düşenlere söylüyorum. onu diyenlerin hepsi arabayı görünce hayranı oluyor

ama en önemlisi, sevdiğiniz arabayı almış oluyorsunuz ve sürmeye başladıkça daha da çok seviyorsunuz.

yeri gelmişken, burada "etraftakilere kulak asma, sen sevdiğin arabayı al" diyenlere bir kez daha teşekkürler.
    Tekrar hayırlı olsun, sen gelde bunları kendi üye kaydını sildirmeye çalışan arkadaşa anlat
    Memnun olmanız gayet normal, çünkü diğer forumlarda puntoyu focus golf gibi bir üst segment araçlarla kıyaslayanlar var, parasını sonuna kadar hak ediyor ,,,
    Konu ligdevi tarafından (28/08/2013 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Güle güle kullanın Burada önemli olan insanın araştırması, mukayese etmesi, içine siniyorsa ancak o zaman alması. Genelde insanlar Fiat'a karşı önyargılı oldukları için "alınır mı, o para verilir mi" diyorlar. Oysa ki araştırsalar, test sürüşü yapsalar, kendileri de ikna olacak ama neyse...

Ben arabayı almadan evvel araştırma sürecindeyken çevremdekiler de aynı tepkileri verdiler. Dinlemedim. Bugün o arkadaşlarımdan biri Punto siparişini verdi...

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Punto almaktan neden vazgeçtim

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar hayırlı olsun, sen gelde bunları kendi üye kaydını sildirmeye çalışan arkadaşa anlat
    Arkadaş uzaklaştırılmış,konu kapandı.

Hocam memnunsan,iş bitmiştir. Hayırlı olsun,kazasız belasız )

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

11. 29/08/2013, 01:14

Eser Taş
    aspava984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

kim ne derse desin punto çok donanımlı bir araç seğmentine göre de gösterişli, skydome sunroofu açıp gezmek ayrı bir zevk.
    Allah kimseye kaza bela vermesin.

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

yani puntoseverlerin yoğunlukta olduğu bir yerde bu tarz şeyler paylaşmak bence anlamsız..fb tribübünde gs bayrağı sallamak kadar zekiceben arabamı hem şekil hem tarz olarak çok beğenerek aldım..
    noone knows that except both of us

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

20000TL niz varsa benzinli veya LPGli active alırsınız biraz daha çıkarsanız dynamic alırsınız haa olmadı mı az daha çıkarsınız dizel active alırsınız, kesmezse biraz daha dynamic multijet var.. Azcık da havam olsun derseniz full versiyon bi skydome, blue&me ıvır zıvır alırsınız. Hem fiyat hem donanım olarak son derece geniş bir çerçeve herkese göre araç yapabilen bi marka fiat. Punto kesmezse bravo var işi abartayım dersen mont. Uzun lafın kısası her keseye, ihtiyaca göre fiat var ve şu ana kadar palio, punto, bravo, marea kullanma ve stiloda yolculuk etme şansım oldu her birinin kendine göre artıları var. Sorunları elbette var olaacktır da ama artık sorun dediğin şey marka kaynaklı olmaktan ziyade elektronik sistemlerin otomobillere entegre olmasıyla alakalı yani wv,bmw,mercedes, hyundai,opel farketmiyo başınıza geleceği varsa kronik sorun zaten buluyo sizi..
    M.K.ATATÜRK

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

İyi ki almamışsınız Çok doğru seçim
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi ki almamışsınız Çok doğru seçim
    Puntoyumu iyki almamis?

Discovery cihazımdan gönderildi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345