Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1600 km yaptım İstanbul-Niğde (Ulukışla) görüşlerim.

Abdullah Eşmen
    reis03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Standart 1600 km yaptım İstanbul-Niğde (Ulukışla) görüşlerim.

Bagaj full ve araçta 5 kişi olmak kaydıyla Niğdeye gittim geldim bu 20 gün içerisinde. Gerçekten yol boyu hiç yormadı, 1.3 motordan şüpheliydim ama belli bi devirden sonra şaha kalkması keyif bile verici oldu GTL aldıktan sonra araçta motorun sessizleştiğini daha az bağırdığını farkettim. TAm full dolduramadığım için ölçemedim . ama 660 km gittikten sonra yol bilgisayarına baktığımda ortalama tüketim 4.5 diyordu.Hızım 110 120 130 arasında değişti sabit gitmedim. Özet olarak punto evo aldığıma memnun oldum Biraz rüzgar alıyor almıyor değil ama önceki aracım ERA ya göre asfalta yapışıyor punto Birde gerçekten araç az yakıyormuş önceki deneyımlerime göre

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bence de uzun yolda multijetler çok iyi.Yarım depo mazotla ankaradan antebe geldim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Motor performansıyla ilgili bir sıkıntı yok ancak punto uzun yolda yoruyor

Abdullah Eşmen
    reis03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gibi yoruyor ? sıkıntılarınız neler ?

ALİ GÜN
    Gezgin8793 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Plaka
    34SSP56
    Edilen teşekkür: 36

uzun yolda punto yoruyorsa ben hiç gaz kesmeden ( ihtiyaç ve namaz vakitleri hariç) rizeden istanbula nasıl gidiyorum onu hiç anlamadım araçtan inincede ne bel ne boyun ağrısı denen birşey yok

adı soyadı
    demirçekirdek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

18 saat direksiyon başında 1300 km yaptım molaları tabiki verdim. karalamayın aracı başka işiniz varsa onları yapın.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Dieseller gerçekten keyifli sanırım. Ama benzinliler de uzun yol tam bir hüsran. En hafif yokuşta bile anında çekişten düşüyor vites küçültme istiyor. Ama uzun yol olarak yorucu bir araba değil. Yani bir eski Mazda 6.26 gibi konforlu değil ama tatmin edici yine de.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dieseller gerçekten keyifli sanırım. Ama benzinliler de uzun yol tam bir hüsran. En hafif yokuşta bile anında çekişten düşüyor vites küçültme istiyor. Ama uzun yol olarak yorucu bir araba değil. Yani bir eski Mazda 6.26 gibi konforlu değil ama tatmin edici yine de.
    Bende de dizelden önce fire motor vardı.Yakıtına sağlamlığına sözüm yok ama kesinlikle dizel çok farklı.Fire ile 4. vites 90 la çıktığım rampayı multijetle 5. vites 120 ile çıkıyor.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de dizelden önce fire motor vardı.Yakıtına sağlamlığına sözüm yok ama kesinlikle dizel çok farklı.Fire ile 4. vites 90 la çıktığım rampayı multijetle 5. vites 120 ile çıkıyor.
    Bende tam ondan bahsediyorum zaten. Fire motor performans olarak, özellikle uzun yol da üzüyor insanı. Multijetler de turbo olduğundan açığı çok rahat kapatıyor. Bir de chip yaptırdım mı tadından yenmez yani
    Konu byadrenalin tarafından (21/02/2014 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Mert Şahin
    Merto11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Peki multiairler uzun yolda nasıllar? Almayı düşünüyorum da

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Alıntı reis03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaj full ve araçta 5 kişi olmak kaydıyla Niğdeye gittim geldim bu 20 gün içerisinde. Gerçekten yol boyu hiç yormadı, 1.3 motordan şüpheliydim ama belli bi devirden sonra şaha kalkması keyif bile verici oldu GTL aldıktan sonra araçta motorun sessizleştiğini daha az bağırdığını farkettim. TAm full dolduramadığım için ölçemedim . ama 660 km gittikten sonra yol bilgisayarına baktığımda ortalama tüketim 4.5 diyordu.Hızım 110 120 130 arasında değişti sabit gitmedim. Özet olarak punto evo aldığıma memnun oldum Biraz rüzgar alıyor almıyor değil ama önceki aracım ERA ya göre asfalta yapışıyor punto Birde gerçekten araç az yakıyormuş önceki deneyımlerime göre
    Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmaniz dilegiyile Yakıt olarak bonjour istasyonu olan total excelliumu tavsiye ederim daha sessiz daha performanslı ve daha ekonomik olduğunu fark ediceksiniz şehir içi 870 km yol yaptigimi bilirim

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengizhan özden
    cengizhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Uzun yolda bir de CC ile kullanın. Hem keyifli hemde daha az yorucu oluyor.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Valla markayla alakası mutlaka var ama CC'si olan bir araç uzun yolda hem yorulmaz hemde yakıt tasarrufu eder.Ben sadece bunu bilirim.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

puntonun uzun yolu ayrı şehir içi ayrı bir keyif, uzun yokuşlarda bastıkça daha gaz istemesi takdire şayan, tabii dizel için bu söylediklerim,, bir kere benzinli grande işe 6 sastlik yola gittim geldim yaşama arzum kalmadı

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

kusura bakma arkadaşımda punto nun herşeyine laf et ancak uzun yolda yormasına laf edene art niyetle bakarım yazın istanbul dan marmaris e (820 km) sadece 1 kere ( yarım saat kadar ) mola vererek gittim marmaris e geldiğimde ne bir yorgunluk ne bir ağrı hissettim eşime dedim hadi denize gidelim o bile şaşırdı 9 saatlik yoldan geldik hiç yorulmadın mı diye ....

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

geçen 800 km yol yaptım eve geldim... Onun üzerine düğüne gittim.Halay bile tuttum. Ben yorulmadım. Bu aracın uzun yolu fena değil. Yorucu olmuyo kesinlikle .
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

ben multiairden memnunum dizeller 3500 devirden sonra burnunun üstüne yığılıyor bende öyle bir sıkıntı yok rampada devirli kaptırırsam 6 da 5 e düşerim sadece uzun yolda 6500 devire kadar çeviriyor 150 160 la direksyonda gram titreme olmadan devamlı gidersiniz sollamalarda filan 120 130 la rahat hızınızı arttırıp çıkabilirsiniz ha çok rüzgarda yandan etkileniyor bana göre yakıtı makul şöyleki önceki aracım 1.3 hyundai admiradan az yakıyor bende bi sırt ağrısı yapmadı gayet iyi sarıyor bence koltuklar e 33500 aldım 43500 oldu daha ne olsun forever punto

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak ÖZER
    burak64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma arkadaşımda punto nun herşeyine laf et ancak uzun yolda yormasına laf edene art niyetle bakarım yazın istanbul dan marmaris e (820 km) sadece 1 kere ( yarım saat kadar ) mola vererek gittim marmaris e geldiğimde ne bir yorgunluk ne bir ağrı hissettim eşime dedim hadi denize gidelim o bile şaşırdı 9 saatlik yoldan geldik hiç yorulmadın mı diye ....
    art niyet aranıcak bi konu olduğunu sanmıyorum size yorucu gelmiyo olabilir ama bende uzun yolda yorucu olduğuna katılıyorum.uşaktan kocaeliye gidene kadar(400km) en az 2-3kere mola veririm.kocaeliden ölüdenize gittiğimde kaç kere mola verdiğimi sayamadım bile.sizi pek rahatsız etmiyordur bilemiyorum ama yolun her ayrıntısını içinizde hissetmek,yolun bütün sesini(rüzgar sesi,lastik sesi) duymak,bel ayarı bile olmayan vücudu hiç sarmayan koltuklar,araca sığamam(187cm 80kg) vs uzar gider.sizin için sorun teşkil etmiyordur anlar saygı duyarım ama bnm için puntoyla uzun yol eziyete dönüşebiliyor.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı burak64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    art niyet aranıcak bi konu olduğunu sanmıyorum size yorucu gelmiyo olabilir ama bende uzun yolda yorucu olduğuna katılıyorum.uşaktan kocaeliye gidene kadar(400km) en az 2-3kere mola veririm.kocaeliden ölüdenize gittiğimde kaç kere mola verdiğimi sayamadım bile.sizi pek rahatsız etmiyordur bilemiyorum ama yolun her ayrıntısını içinizde hissetmek,yolun bütün sesini(rüzgar sesi,lastik sesi) duymak,bel ayarı bile olmayan vücudu hiç sarmayan koltuklar,araca sığamam(187cm 80kg) vs uzar gider.sizin için sorun teşkil etmiyordur anlar saygı duyarım ama bnm için puntoyla uzun yol eziyete dönüşebiliyor.
    Yaw bari eziyet felan deme duyan gören murat 131 e biniyosun sanacak. Sana Renault Clioları tavsiye edrim.

Valla Arabadan pelte gibi çıkarsın. Bence sizin vücut dayanıksız uzun yola.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

uzun yolda beni de azıcık yoruyor. bel ağrısı yapıyor. bende sırtlık kullanıyorum bir nebze işe yaradığını söyleyebilirim. ilk aracım olduğu için diğer araçlarla karşılaştırma yapamıyorum. mesela bir c sınıfı olarak civic focus ya da bravo olsa bu kadar bel ağrısı yapar mıydı?

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon