13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Sıfır Punto 2013 - İkinci el Evo tercihi

fatih çam
    fatihcam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Soru Sıfır Punto 2013 - İkinci el Evo tercihi

Merhaba arkadaşlar,

Punto'yu bayide görüp aşık olanlardanım.

Forumda gerideki sayfalara kadar gittim, arama da yaptım. Ama bulamadım.

Bayiden Yeni Punto'nun dualogic lounge paketi için, skydome opsiyonu ile birlikte 41.000 TL fiyat aldım. Donanım düşünüldüğünde insanın içini acıtan bir fiyat değil, ama yüksek olduğu da inkar edilemez. Diğer yandan sıfır araçta renk tercihimin olması önemli. Ayrıca yeni punto'yu Evo'ya nazaran daha estetik buluyorum.

Diğer yanda ikinci el, benzer (belki aynı) donanıma sahip 2012 model Evo'yu da 31.000 gibi fiyatlara bulabiliyoruz.

Taksitlendirildiğinde aylık 450 ile 550 vermek arasında benim için büyük fark olmayacak.

Ama sıfır araç ile ikinci el arasındaki 10 bin liralık fark genel bir değerlendirmede mantıklı sayılabilir mi?

Sizin tercihiniz ne olurdu ?

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Kesinlikle değmez sıfır alan adamın 8-10000 zararını sizde yaşamak istemiyorsanız. 10000km ye kadar hatasız bir 2.el araç alın cebinizden boş yere 10000TL çıkmasın sıfır aldığınızda misal 3 yıl sonra satışta 15000 zarar edeceğinize 5000 zararla kurtulun.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Bir ay önce bende bu ikilem arasında kalmıştım. Biraz fazla titiz olduğum ve aracı aldıktan sonra kolay kolay satmayı dusunmediğim için 45 bin tl verip en ful puntoyu aldım.sonuçta her zevkin bir bedeli oluyor.size tavsiyem otomatik punto almayın. Aracı alırken ben de otomatik düşünüyordum fakat satıcı arkadaş sen düzünü al kafan ağrımasın diyince düz aldım
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

fatih çam
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Hafif bir acemilik var otomobil kullanımı konusunda. Haliyle güvenlik için ESP'ye (ve paket içinde gelen hillholder'a) ihtiyacım da var. O yüzden otomatikten yanaydım. Sağda solda Dualogic'in sorunsuz olduğu da söyleniyor. Ama dediğiniz seçenek de düşünülebilir.

ESP paketi ve Skydome'la birlikte düz vitesi muhtemelen 40 bin psikolojik barajının altına da çekebilirim.

Neden düz vites hiç düşünmedim onu da bilmiyorum. Sürüş zevki için belki daha iyi bile olabilir.

Sabri Ertürk
    SuSabRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JT 5578
    Edilen teşekkür: 3

1 ay önce sıfır beyaz + easy + dualogic + skydome + konfor paketi ile 35 bin civarına aldım.

Fiat dualogici millete kazık girsin diye satmıyor, düz al başın ağrımasın lafıylada nekadar bilgili olduğunu göstermiş satıcı.

Bunlar haricinde, sizde benim gibi çok titiz, herşeyden nema kapan biriyseniz ve maddiyat olarakta çok sarsılmayacaksanız sıfır almanızı öneririm. Bunlara takılacak biri değilseniz 2. el temizi mantıklıdır tabiki.

fatih çam
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Bahsettiğiniz easy, dualogic, skydome ve konfor paketi; üstelik kar beyazı ile tam benim hayalimi süsleyen araçtı. ısrarla iddia etmeme rağmen fiat bayisindeki satıcıyı, Easy'de skydome opsiyonu olduğuna ikna edemedim. Lounge fiyatı aldım.

aradaki fark da zaten otomatik klima (şık duruyor ama zaruret değil), tom tom girişi ve blue&me ile park ve yağmur sensörü. ki bunlar vazgeçilebilecek hususlar.

bahsettiğiniz paketi 35 olmasa da 36-37'ye çekebilirsem, ikinci eli düşünmem.

Çünkü ben de sizin gibi biraz titizim. İki gün sonra benim hatamla arızalandığında hiç olmazsa içim rahat olur

Aslında mantıklı olan ilk cevabı veren arkadaşın söylediği gibi ikinci eli alıp aradaki 10.000'i sıfır alan adama yüklemek. ama içine sinmesi için sıfır daha cazip gibi. Dediğiniz fiyatlara çekilebilirse.

Sabri Ertürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JT 5578

Hocam her fiat aynı değil malesef, bu araca kırmak bana 35,750 + skydome fiyatı olarak söylemişti. Gebze birmottan ise 35,500 civarına skydome dahil olarak aldım. Aradaki uçurumu düşünerek tek fiat bayisi ile sınırlı kalmayın derim.

fatih çam
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Hocam ben Gaziantep'te yaşıyorum. Buradaki ile birlikte Adana'daki iki bayiye soracağım zaten. Dediğiniz fiyatlara yaklaşmıyorsa Ankara'da vs. de arkadaşlarıma sordururum bayilere. Gerekiyorsa oradan alırım.

fatih çam
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Easy'yi sordum bugün tekrar. 37750 TL deniyor. Konfor paket + Skydome ve dualogic için. Uçuk bir fiyat değil. Peşinat + kredi ile pek de dokunmayacak gibi.

Lounge, 40 bin psikolojik barajını geçtiği için can sıkıcıydı. Easy'de otomatik klima olmaması gözle görülebilen tek eksiklik. (otomatik daha şık görünüyor). Ama yan hava yastığı ile park sensörü önemli olabilirdi. Açıkçası blue&me / bluetooth çok da kullanacağım bir özellik olmadığından, easy'de karar kılacak gibiyim.

Serdar Ak
    frowot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı fatihcam13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Easy'yi sordum bugün tekrar. 37750 TL deniyor. Konfor paket + Skydome ve dualogic için. Uçuk bir fiyat değil. Peşinat + kredi ile pek de dokunmayacak gibi.

Lounge, 40 bin psikolojik barajını geçtiği için can sıkıcıydı. Easy'de otomatik klima olmaması gözle görülebilen tek eksiklik. (otomatik daha şık görünüyor). Ama yan hava yastığı ile park sensörü önemli olabilirdi. Açıkçası blue&me / bluetooth çok da kullanacağım bir özellik olmadığından, easy'de karar kılacak gibiyim.
    Hocam bence sıfır arac al bende aynı ikilemdeydim gittim sıfır beyaz punto lounge dualogic aldım skydome için yaklaşık 3, ay ileriye tarih verdikleri için skydome dan vazgecmiştim, sıfır arac herzaman iyidir.Latikler yıpranmamış olur 2. bakım ücreti ilkine gore daha pahalı olur ve sigorta daha pahalı çıkar sıfırın en buyuk avantajı kasko ucuz çıkar.
    Easy ile Lounge arasındaki farklar şunlar.
    Elektrikli arka camlar (Bence guzel bir özellik 4 cam otomatik oluyor)
    Çift bölgeli otomatik klima (Özellikle akşamları on konsol klima açıkken çok hoş ve havalı duruyor)
    Park sensörü (Benim için olmazsa olmaz, ama servis ile anlaşıp easy donanıma ücretsiz taktırabilirsin)
    Cruise control (Uzun yollarda vazgecilmezim
    Perde hava yastıkları ( Guven hissi veriyor)
    Blue&Me ses sistemi ( Bu sistemi çok kullandığım soylenemez)
    Yağmur sensörü ( Çokta lazımlı değil bence)
    16’’ alaşım jantlar ( Sırf bu jantlar için bile tercih edersiniz aracı 2 punto yanyana geldimi ben üst donanımım diye bağırıyor arac)
    Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası (Hoşuma gitti değişik bir özellik)
    Estetik iç aydınlatma (iç kapı kollarında ve airbag in olduğu bölgede ledler bulunmakta aynı zamanda kapıyı açınca yer zemin aydınlatması var akşamları şık bir goruntu olur)
    Hocam soyluyeceklerim bu kadardır seçim senin sonuçta senin için hangisi uygunsa onu alacaksın hayırlı olsun

Söylediklerime ek olarak Lounge paketin koltuk döşemeleri pop ve easy modeline gore kat kat iyi
    Konu frowot tarafından (18/07/2013 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.

fatih çam
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Alıntı frowot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bence sıfır arac al bende aynı ikilemdeydim gittim sıfır beyaz punto lounge dualogic aldım skydome için yaklaşık 3, ay ileriye tarih verdikleri için skydome dan vazgecmiştim, sıfır arac herzaman iyidir.Latikler yıpranmamış olur 2. bakım ücreti ilkine gore daha pahalı olur ve sigorta daha pahalı çıkar sıfırın en buyuk avantajı kasko ucuz çıkar.
    Easy ile Lounge arasındaki farklar şunlar.
    Elektrikli arka camlar (Bence guzel bir özellik 4 cam otomatik oluyor)
    Çift bölgeli otomatik klima (Özellikle akşamları on konsol klima açıkken çok hoş ve havalı duruyor)
    Park sensörü (Benim için olmazsa olmaz, ama servis ile anlaşıp easy donanıma ücretsiz taktırabilirsin)
    Cruise control (Uzun yollarda vazgecilmezim
    Perde hava yastıkları ( Guven hissi veriyor)
    Blue&Me ses sistemi ( Bu sistemi çok kullandığım soylenemez)
    Yağmur sensörü ( Çokta lazımlı değil bence)
    16’’ alaşım jantlar ( Sırf bu jantlar için bile tercih edersiniz aracı 2 punto yanyana geldimi ben üst donanımım diye bağırıyor arac)
    Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası (Hoşuma gitti değişik bir özellik)
    Estetik iç aydınlatma (iç kapı kollarında ve airbag in olduğu bölgede ledler bulunmakta aynı zamanda kapıyı açınca yer zemin aydınlatması var akşamları şık bir goruntu olur)
    Hocam soyluyeceklerim bu kadardır seçim senin sonuçta senin için hangisi uygunsa onu alacaksın hayırlı olsun

Söylediklerime ek olarak Lounge paketin koltuk döşemeleri pop ve easy modeline gore kat kat iyi
    paylaşım için teşekkürler. benim için şu an olmazsa olmaz görünen şey Skydome. onun için ziyanı yok 3 ay da beklerim.

Easy'ye konfor paketi alındığında cruise control ve elektrikli arka cam edinilmiş oluyor. Eğer easy'de USB vs. girişi ile mp3 çalabileceksem Blue&Me'yi arayacağımı sanmıyorum. park sensörünü dediğiniz gibi çözmeye çalışırım.

Perde hava yastığından vazgeçmek istemezdim yine de.

Sabri Ertürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JT 5578

Park sensörü denilen meret 50 100 liralık birşey. paket havası katıyorlar sadece. Ben 50 liraya aracı bayiden almadan monte ettirdim sadece arka için istemiştim.

Diğer özellikler sizin için olmazsa olmaz değil ise easy mantıklı, ama şuda var bütçem okadar yüksek olsa idi zaten gider 6 ileri otomatik titanium fiestayı tercih ederdim, varsın cam tavan olmasın.

Arkadaş ekstraları size açıklamış konfor paketli easy de siz biliyorsunuz seçim sizin.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Fiesta bu segmentin en kalas arabasıdır. Bizzat kullanmış biri olarak tecrübem.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****