11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Yeni aracım hakkında

murat güçlü
    muratgucluu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Yeni aracım hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Haftasonu Fiat Bravo 1,6 Mjet Active Plus 105 hp 2011 model 35000 km de 31.000 tl ye ikinci el bir araç için anlaştım.Bu hafta içi alımı gerçekleştireceğim,fakat aklıma takılan bazı şeyler var yardımcı olursanız sevinirim.Yaklaşık 1,5 yıldır araç kullanıyorum ve genelde haftasonları araç kullanıyorum hafta içi işe servisle gidiyorum aracım genelde hafta içi yatıyor.1 yılda ortalama 7000-8000 km max. yapabiliyorum.Şu heryerde geçen efsane bir söz var bir yılda 15-20 bin kmden fazla yapmıyorsanız dizel almayın diye çok konuşuluyor bu ne derece doğru?Son yazılara baktığımızda dizel masraflarının ve bakımlarının benzinlere aradaki farkın çok da fazla olmadığı belirtilmiş.Acaba bu kadar km kullanımı ve ağırlıklı olarak şehir içi kullanım için bu araç bana fazla mı?aracın iki ufak kazası var kaputta ve arka bagaj kapagında boya var geneli çok temiz bu kriterlere göre aracın fiyatı nasıl sizce.
    tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum teşekkürler.
    Konu kadir07 tarafından (15/07/2013 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Km ye göre dizel/benzin tercihi bana göre tamamen şehir efsanesi. Dizel araç her zaman kullanırken de satarken de kazandırır Lakin alacağınız araç ile endişelerim var kaputta ve bagaj kapağında boya olması ciddi sıkıntı. Bravo zaten 2. el piyasasında oldukça kaybettiren ve ağır satan bir araba birde alacağınız araçta bu handikaplarının olması satarken sizi üzebileceği yönünde kaygılandım. O para temiz donanımlı puntolar tercih edebilirsiniz.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı muratgucluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Haftasonu Fiat Bravo 1,6 Mjet Active Plus 105 hp 2011 model 35000 km de 31.000 tl ye ikinci el bir araç için anlaştım.Bu hafta içi alımı gerçekleştireceğim,fakat aklıma takılan bazı şeyler var yardımcı olursanız sevinirim.Yaklaşık 1,5 yıldır araç kullanıyorum ve genelde haftasonları araç kullanıyorum hafta içi işe servisle gidiyorum aracım genelde hafta içi yatıyor.1 yılda ortalama 7000-8000 km max. yapabiliyorum.Şu heryerde geçen efsane bir söz var bir yılda 15-20 bin kmden fazla yapmıyorsanız dizel almayın diye çok konuşuluyor bu ne derece doğru?Son yazılara baktığımızda dizel masraflarının ve bakımlarının benzinlere aradaki farkın çok da fazla olmadığı belirtilmiş.Acaba bu kadar km kullanımı ve ağırlıklı olarak şehir içi kullanım için bu araç bana fazla mı?aracın iki ufak kazası var kaputta ve arka bagaj kapagında boya var geneli çok temiz bu kriterlere göre aracın fiyatı nasıl sizce.
    tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum teşekkürler.
    Öncelikle hayırlı olsun.

Dizel/benzin tercihi tamamiyle size kalmış bir olay. Babamlar benzinliden dizele geçtiler ve şehir içi kullanıma rağmen çok memnunlar.

Aracın kaputunda hasar var ise; motorda herhangi bir işlem yapılmış mı buna baktırın. Kaput hasarı benim aracımdaki gibi yandan çarpmadan dolayı meydana gelmiş ise bir sıkıntı yaratmaz. Ancak bununla ilgili fotoları göstermesini isteyebilirsiniz.

Aracın fiyatı modeline ve durumuna göre gayet mantıklı geliyor bana.

Tekrardan hayırlı olsun.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

murat güçlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

aracın kaputuna taş gelmesinden dolayı boya var,birde sağ ön taraftan çarpması var sag önfar degişimi ve sag on camurluk boyalı toplamda 2 hasar kaydı var bırı 700 tl digeri 1600 tl araç çok temiz duruyor içime sindi sadece dizel mi yoksa sıfır seat sport tourer 1.4 85 hp benzinli araç var aklımda 33.000 tl ye aklımda kaldı ?

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı muratgucluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın kaputuna taş gelmesinden dolayı boya var,birde sağ ön taraftan çarpması var sag önfar degişimi ve sag on camurluk boyalı toplamda 2 hasar kaydı var bırı 700 tl digeri 1600 tl araç çok temiz duruyor içime sindi sadece dizel mi yoksa sıfır seat sport tourer 1.4 85 hp benzinli araç var aklımda 33.000 tl ye aklımda kaldı ?
    O zaman gidin bravo'yu alın; benzin parasına yetişemeyebilirsiniz malum dünyanın en pahalı benzini bizde ayrıca bakımına seat'dan daha az ödersiniz; malum fiat'ların yedek parçaları ucuz oluyor. Seat, volkswagen grup'ta olduğu için fiyatları abartma olasılıkları yüksek.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bence her türlü dizel alın..zaten araç genelde dur-kalklar ve fazla hızda çok yakıyor..Yani her türlü benzinliye oranla dizel karlı..Uzun yolda hızlı olmadıgınız sürece benzinlide az yakar..Bence artık şu efsane laftan kurtulun..Dizel herzaman avantajlı..Bence araç kafanıza yattıysa alın..Kaput olayı satarken biraz sıkıntı olabilir ama uzun süre binecekseniz çokta önemli değil(Dediği gibi taş izlerinden dolayıysa)

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat güçlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

.

murat güçlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

başka cevap yok mu

murat güçlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

.,

murat güçlü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

..

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

3 yakıt tipini de kullanmış bi kişi olarak söylüyorum en rahat LPG'ydi.. En performanslı dizeldi.. En temiz aracımsa şu anki evom benzinliydi uzun yolda benzin ile 4,5lt/100km aralığındayım üzmüyo ama şehir içinde gerçekten sıkıntı.. Dielin avantajları tabiki saymakla bitmez ama ben dizel fusionda 60000kmde turbo değiştirdim önceki sahibinin yağ değiştirme ihmalkarlığı nedeniyle.. (1700tl tanıdık vasıtasıyla yetkili serviste başka parçlarla beraber) yetkili bi serviste ıncığına cıncığına kadar baktırın öyle alın eğer bi kusru yoksa ve siz de temiz bir kullanıcıysanız diel sizi asla üzmez. Ama dizel araba bebek gibi sürekli nezaket ister, yağını suyunu zamanından ,nce değiştirceksiniz gibi.. Benim şahsi görüşüm fiyatta gayet güzel eğer kaput bagaj büyük kazalar değilse alınır. Kullanıcı ve para sahibi siz olduğunuz için burdan konuşması baya bi kolay yalnızca kişisel görüşümdür..
    M.K.ATATÜRK