Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Puntolar çabuk mu ters çevriliyor

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Kaya Beyaz
    Kaya26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 9

Grade Punto var bende ağırlıgı 1040kg siz düşün takla atması icin en aşagı 140 150 civarında girmek lazım diye düşünüyorum şöförün ustalığına kalmış bişeydir bence : ))

ersin alan
    ilbilge_11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

geçenlerde memleketten geliyordum hızım 110 civarıydı ileriden traktörün çıktığını farkettim ve kornaya bastım uzun uzun ama mal değnegi sığır hiç oralı olmadı durmam mümkün değildi arabada ailemde vardı dedim sağ şeride kırar devam eder dedim ama beynini kaybetmiş yolu dik kesmeyi tercih etti belkide milimetrelerele traktörün önündeki küçük tekerlerin yanından geçtim aracı toparlamak için manevra yaparken araç saga sola ufak hareketlerle savruldu o sırada ne yaptığım hatırlamıyorum ama 40 50 mt sonra güvenle durdum inip adam dövmek için hamle yapınca yaşlı malın teki olduğunu gördüm ve tüm sülalesini anarak bağırdım ve yola devam ettim ve önce Allaha şükrettim sonra arcımın (ki sattım)ne kadar güvenli olduğunu anladım gerçekten yol tutusu güzzel bir araç takla atma olayı sanırım o kadar kolay değil bu araçalrda

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Alıntı evodrift Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının devrini iyi ayarlamak gerekiyor yani yüksek devirde girmek gerekiyor virajlara bana göre 3000devirden aşağısı riskli aksi taktirde savrulma riski var ben çok denedim tecrübeliyim
    mesela 5 vites 100 km hızla giderken girmeden 4 e mi atacam misal veriyorum
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

umut saygın
    umutsaygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni bir polemik başlatıyorum, hazır mısınız?

Fiesta'nın yol tutuşu Punto'dan iyidir. Bunu ben söylemiyorum (gerçi söyleyebilirim de), test yapanlar söylüyor. Focus gibi Fiesta da sınıfının yol tutuş anlamında referans modelleridir. Tabii bu Punto kötüdür anlamına gelmiyor ama biraz makul olmak lazım.

Bu arada bir aracı devirmek bazen çok kolay olabiliyor. Genelleme yaparak şu araç çok kolay devrilir, bu zor devrilir demek doğru değil. Tonla parametre var takla atmak için. Şartlar elverdiğinde 4x4 Impreza'yı bile devirirsiniz. Ralli videolarını izleyin, göreceksiniz zaten.
    bende öyle dedim üstteki yazımda ama punto demişler fiesta biraz daha iyi yol tutar bunda bir problemde yok. .puntoda gayet iyi yol tutar

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Puntonun yol tutusunu begenmiyorum.virajlarda hic guven vermiyor.

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Ben de puntonun yol tutuşundan şikayetçiyim.Virajlarda hiç güven vermiyor,önceki arabam opel astra idi.Virajlara 120-130 gibi süratlerle girer kolumu da dayar arabanın dönmesini beklerdim,eksta bir çabaya gerek yoktu ama evo aracımla viraj dönerken gözümü dört açıyorum yola odaklanıyorum...Bence yol tutuş= opel fiatın arabalarının hiçbirinde yol tutuş yok.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni bir polemik başlatıyorum, hazır mısınız?

Fiesta'nın yol tutuşu Punto'dan iyidir. Bunu ben söylemiyorum (gerçi söyleyebilirim de), test yapanlar söylüyor. Focus gibi Fiesta da sınıfının yol tutuş anlamında referans modelleridir. Tabii bu Punto kötüdür anlamına gelmiyor ama biraz makul olmak lazım.

Bu arada bir aracı devirmek bazen çok kolay olabiliyor. Genelleme yaparak şu araç çok kolay devrilir, bu zor devrilir demek doğru değil. Tonla parametre var takla atmak için. Şartlar elverdiğinde 4x4 Impreza'yı bile devirirsiniz. Ralli videolarını izleyin, göreceksiniz zaten.

Evren bey siz kendi polemiğinizle kendiniz avunun biz puntonun yol tutuş ustası olduğunu biliyoruz. Buda bize yeter.... Polemiğe gerenk yok bi kere...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Puntolar çabuk mu ters çevriliyor

Yolda tutmasını bilen Şahin'i bile tutar arkadaşlar. Bence bu iş şoförde biter. Madem yolu tutmayacak diye endişeleniyoruz,yavaşlarız..

Not : Fiesta gerçekten güzel yol tutuyor. Ancaj Punto'nun da aşağı kalır yanı yok.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

15 gün önce evimin köşesinde olan bir kaza max 50yle gidilmesi gereken yolda 150yle giderse sonuç ortada

buda arkadaşımın bir kaçınız belki sağda solda forumlarda görmüştür rot balansçının teste çıkıp pertini teslim ettiği araç

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Puntolar çabuk mu ters çevriliyor

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 gün önce evimin köşesinde olan bir kaza max 50yle gidilmesi gereken yolda 150yle giderse sonuç ortada

buda arkadaşımın bir kaçınız belki sağda solda forumlarda görmüştür rot balansçının teste çıkıp pertini teslim ettiği araç

Kanım dondu. Arkadaşınıza geçmiş olsun...

Tekrar söylüyorum,şoför işi bu.. 50lik yerde 120 ile gidersen olacağı bu...

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Polemik olacak demiştim :p

Şaka bir tarafa, Fiesta gerçekten go-kart aracı gibi güzel yol tutuyor. Punto biraz fazla yüksek, stok haliyle fazla esniyor ama güzel yine de. Profesyonel sürücü değilim tabii ama fena da değilim hani. Aracın bana ne anlatmak istediğini, sınırlarını az buçuk biliyorum. Her iki aracı da sürdüm, sürüyorum (2008 model Fiesta). Fiesta daha sıkı duruyor sanki yolda. Ama genel olarak Punto'yu daha çok seviyorum orası ayrı

Takla atmak için 140-150 km/s'ye ihtiyaç yok. 50'yle giderken bile atabilirsiniz. Youtube'da aratın arkadaşlar, gerçekten çok basit bir şey takla atmak. Basit derken, kasıtlı olarak takla attırmaktan bahsetmiyorum, mazallah trafikte çok rahat devrilebilirsiniz. Altınızda Quatro Audi de olsa çok güvenmeyin, güvenlikten ödün vermeyin.

taylan durğal
    ttayyllann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Ben puntodan aldığım yol tutuş ve konforun %20 sini 2009 corollada alamadım. Puntomuzun süspansiyon sistemi birbirinden bağımsız olarak tekerleklere takılmıştır. Bu sayede virajlarda tek tekere yük bindiğinde çapraz teker yol tutmasına yardım eder. Bence sınıfına göre çok çok iyi bir yol tutuşuna sahip. Zaten ralli yapılcak bir araç değil bilirsiniz düz yol son hız 180 şehir içi maximum 80 le dolaşmak gerek

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı ttayyllann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben puntodan aldığım yol tutuş ve konforun %20 sini 2009 corollada alamadım. Puntomuzun süspansiyon sistemi birbirinden bağımsız olarak tekerleklere takılmıştır. Bu sayede virajlarda tek tekere yük bindiğinde çapraz teker yol tutmasına yardım eder. Bence sınıfına göre çok çok iyi bir yol tutuşuna sahip. Zaten ralli yapılcak bir araç değil bilirsiniz düz yol son hız 180 şehir içi maximum 80 le dolaşmak gerek
    Punto'larda kendi sınıfındaki diğer araçların çoğunda olduğu gibi önde tam bağımsız süspansiyonlar vardır. Arkada ise tekerlekler birbirine tork çubuğuyla bağlıdır yani tam bağımsız değildir. Bu yüzden sınıf ortalamarında bir yol tutuşu var. Abartmayalım arkadaşlar Ayrıca şehir içi 80 km hem illegal hem de çok tehlikeli bir hızdır, onu da belirteyim Bu hızda giderken önünüze top peşinde koşan bir çocuk çıksa, ne olur düşünmek bile istemem.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Standart Puntolar çabuk mu ters çevriliyor

Puntoda bulunan servo direksiyona alışık olmayan şoför taklada atar kaldırımada çıkar.iş şoförlükte ve tecrübede biter.karayollarının koyduğu hız sınırının aşırı üzerinde bi hızla viraja girersen ferrariyle bile takla atarsın.TRAFİK KURALLARINA UYALIM!!!

Sent from my iPhone using

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Yol tutuş birçok parametreye bağlıdır. Biz araçlarımızı karayollarında güvenle seyahat edebilmek için kullanırız. Yani şu viraja bunla şöle girdim kurtardı çok mantıklı bir yoltutuş anlatımı olmayacaktır. Her araç var olan sınırı zorlanırsa kontrolden çıkmaya takla atmaya savrulmaya mahkumdur. Yolun izin vereceği hıza uymayıp altımızda Pike Peaks T16 varmış ve bizde sebastian loeb mişiz gibi davranırsak ister maybach olsun ister carrera turbo bir noktadan sonra limit biter sorun başlar diyorum arkadaşlar.
    Ayrıca zemin ve lastiklerde bu işte önemlidir. ferrarilerin kalkışta kontrol kaybedip duvarlara toslamasıda bundandır.

No Name
    ThePhenoM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 51

Fiat Punto ciddi anlamda yol tutuşu çok iyi olan bir araba.
    Sen Herşeye Kadirsin Galatasaray!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12