Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
55 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Gördüğmüz radarlar

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radardan önce 1-2 km geriye radar var diye tabela koyuyorlar.Yani önceden haber veriyorlar.
    Bazen tabela sabitte olabiliyor.

Radar sistemi artık 2 mesafe arası sensörler ile ölçülecek.Yani A konumundan geçerken bir sinyal,B konumundan geçerken bir sinyal alacaklar ve iki mesafe arası hız hesaplanıp eger hız limiti aşılmışsa ceza yazılacak.Bu sistem çok daha mantıklı.

doğru,çünkü hareket eden cismin hızını daha net ölçmek için iki kameraya ihtiyaç vardır.

Mantıksızlık 1 : aralarındaki mesafe çok açık bizdekinde.

birinden hız sınırını geçip,diğerini yavaş gerçersek,ortalamasını hesaplayarak,muhtemelen radar'a yakalanmamış olacağız..

Mantıksızlık 2 : U dönebileceğim bir yere bu radarı koymamaları gerekir.

Benim geçen ay konusunu açtığım yerde de bu sistem varmış.Kesin bir bilgidir.İncek yolu.Paylaştığım istikamet.. Ben birinden geçmiş,hemen u dönmüştüm. Diğeri de ilerideymiş daha. Dolayısıyla ortalamamı alamadığı için ceza yemedim. Diye düşündüm. Muhtemelen doğrudur. Hız sınırı 50 idi,ben ise 70'le gidiyordum.

Ayrıca,radar tabelası olmak zorunda değil. Bubi tuzağı mübarek viraj sonu en göremeyeceğimiz yerlere koyuyorlar..

Ben Android cihazımda İGO kullanıyorum. POİ'lerle radar yerlerini kullanıcılar işaretliyorlar. Belirlediğiniz mesafe öncesinden(ben 500m. ayarladım) sinyal sesi veriyor telefon.. Yavaşlıyorum.Görüyorum radarları da..

Amacım hız yapmak değil,kemersiz yola çıkmam,ama 6 şerit duble yola 50km/s hız sınırı koyarsan,ve ben o hızla geçersem bana arkadan toslarlar.. şaka gibi hız sınırlarımız var..

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Radardan önce 1-2 km geriye radar var diye tabela koyuyorlar.Yani önceden haber veriyorlar.

Radar sistemi artık 2 mesafe arası sönsörler ile ölçülecek.Yani A konumundan geçerken bir sinyal,B konumundan geçerken bir sinyal alacaklar ve iki mesafe arası hız hesaplanıp eger hız limiti aşılmışsa ceza yazılacak.Bu sistem çok daha mantıklı.
    Yeni trafik için alınan kararla beraber artık radar var diye uyarı tabelası konulmayacakk, eski sabit radar var tabelaları kaldırılmayacakk ancak artık radar var diye uyarı levhası olmayacakk ve radardan sonra çevirme ekibi olmayacakk...... Yanlış bilgilendirme yapmayalımmm ........

SÜLEYMAN AKBULUT
    Akbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

ANKARA-POLATLI istikametinde 50kmlik yolda 3 tane radar var.dikkat

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

afyon polatlı arasında ortalama hızı gösteren elektronik tabelalar var bir baktım ortalamaya 147 çıktıydı sanırım durdum bi sigara molası verdimbiraz hava aldım tekrar devam ettim çıkışında 66 ya düştüydü sanırım ortalama hız

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı Akbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ANKARA-POLATLI istikametinde 50kmlik yolda 3 tane radar var.dikkat
    Gece mi

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    afyon polatlı arasında ortalama hızı gösteren elektronik tabelalar var bir baktım ortalamaya 147 çıktıydı sanırım durdum bi sigara molası verdimbiraz hava aldım tekrar devam ettim çıkışında 66 ya düştüydü sanırım ortalama hız
    O tabelalar ceza yazmiyor olabilir ama yinede dikkat edin

SÜLEYMAN AKBULUT
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Yok

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece mi
    evet saat 11-12 civarında

SÜLEYMAN AKBULUT
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Yok

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o tabelalar sivrihisar-ankara arasında yer alır. anlık ve ortalama hızı gösterir. ordan geçerken hiç ceza yemedim ama bence mutlaka ceza yazıyorlardır ortalama hızdan. çünkü hız yaapmaya elverişli bir yol ve polislerin de sıkça durdukları bi yol. kazasız cezasız sürüşler

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Gece ise sıkıntılı cumartesi gecesi yola çıkıcam radarlar ışık bulunan yerlerdemiydi

umut saygın
    umutsaygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

tekirdağ-istanbul yolunda genelde istanbul istikametine radar konur. .ayrıca malkara-keşan arası her iki yönede konuyor. çanakkale kazdağlarında sabah ya da akşamüstü mutlaka radar var izmir menemen-aliağa arasında radar var. manisa-izmir sabuncubeli yokuşundan hemen sonra var. manisa-akhisar yolunda manisa istikametinde üçel-ordu aş arasında radar var ve hız limiti 70 aklıma gelenler şimdilik bunlar

12. Bu mesajı için 2 kişi umutsaygin'ye teşekkür etti:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

evet evet sivrihisar haklısınız dostlarım.

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Bugun konyadan maraşa geldim adana pozantı kavaşağından adanaya kadar 3 tane radar vardı otoban diye basmayın birde gece için sokak lambası olan yerlerde yavaş gidin maraştan nur dağına kadarda 2 tane radar vardı

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

valla hafta sonu izmire gideceğim. yalova izmir arası radar olan bölgeleri paylaşabilirseniz sevinirim arkadaşlar. durup dururken tatil zehir olmasın. bi de bu cezalar ne zaman gelir tahmini. örneğin bugün hız yaptım ve radara yakalandım ceza ne zaman gelir? 10 gün 1 ay 2 ay???
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Tekirdag a girerken halic otonun orada gri clio farlar kapali sadece sisleri acik aksam yedide radar kuruyo ben dun 98 le gectim insallah ceza yemem .arkadaslar dikkatinize

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekirdag a girerken halic otonun orada gri clio farlar kapali sadece sisleri acik aksam yedide radar kuruyo ben dun 98 le gectim insallah ceza yemem .arkadaslar dikkatinize
    Ya arkadaş pazar sabahı uyusana sen ne işin var bu saatte hadi ben çalışıyorum. birde gitmiş konu hortlatmışsın.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Ingilizce kursundayim 30undan sonra kariyer yapcam .cocukts yaparim kariyerde

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hafta sonu izmire gideceğim. yalova izmir arası radar olan bölgeleri paylaşabilirseniz sevinirim arkadaşlar. durup dururken tatil zehir olmasın. bi de bu cezalar ne zaman gelir tahmini. örneğin bugün hız yaptım ve radara yakalandım ceza ne zaman gelir? 10 gün 1 ay 2 ay???
    akhisarda kesin...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ingilizce kursundayim 30undan sonra kariyer yapcam .cocukts yaparim kariyerde
    Yürü be kariyer kısmını anladım da çocuk kısmını anlamadım

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

Arkadaşlar malum tatil dönemi buraya gördüğümüz radar ları yazalım bizim ankarada radarları arttırmıslar bu konunun faydalı olacağını düşünüyorumilk ben başlayım ankaradan geçen arkadaşlar 77 sınırını geçmesin radar yerleri değişken dikkat edin
    AnkarA da mesa yı geçtikten sonra var bir adet
    2) sivrihisardan afyon istikameti döndükten 10 km sonra oluyor bazen ortadaki bankete çıkıyorlar beyaz accent
    3) afyon sandıklı geçtikten sonra viraj içine koymuşlar çok tehlikeli köşeyi dönunce direk önüne çıkıyorsunuz corolla
    4) sandıklıdan afyona giderken benzinlik içine koymuşlar sembol
    5) maraş antep yolunda mado fabrikasını geçikten sonra siyah sembol var burada sınır 70 dikkat edin
    6)antep maraş yolunda otobanda antep batı gişelerinden sonra gri sembol var dikkat edin
    7)Çorum Sungurluyu geçtikten hemen sonra beyaz megane duruyor bir 10 km sonrada beyaz accent var
    8) Muğla'dan Bodrum'a giderken Bodrum'a 50 km kala oluyor gri sembol bu da orada kiralık araba şirketi var orada bir sürü sembol bir tanesi de radar aracı hepsi yanyana duruyor çok ilginç bir görüntü oluyor yolunuz açık olsun cezasız sürüşler
    Radarlara dikkat edeceğinize hız sınırlarına riayet ederseniz radar var mı yok mu paranoyasını yaşamazsınız.
    Alıntı atlatma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. devlet kaza ayağına vatandaşını pusuya düşürmek istemektedir.
    Eğer ki maksat kazaları önlemekse bu radarları alırken verilen paralara yazık. Neden mi.
    sen koca günün 2 saati radar yap ama sonra çek git. ee kazaları engellemek için.
    Külahıma anlatsınlar onu. Radar uygulaması ile kazaların azaldığı görülmemiştir. Kazaları azaltmak için trafikte herkesin hakkına saygılı olmamız lazım yoksa radarla 100 ile gidilecek yere kaza olmasın diye 70 yazıp uygulama yapıp ceza yazmakla olmaz bu işler.
    Sizin gördüğünüz yerdeki radar iki saat sonra dükkanı kapatmıyor ellerindeki çizelge gereği orada başka bir yere aynı şekilde radar uygulamasına gidiyor. Trafik cezası bütçe görüşmelerinde, devlet için bir gelir olarak gösteriliyor. bu tabiki doğru değil ancak bu devletin değil hükümetin politikasıdır. devlet ve hükümet birbirinden farklı mevcudiyetlerdir. Diğer bir husus mevcut radar sayısı olarak Avrupadaki tüm ülkelerden çok çok daha geriyiz. Orada her hız değişim yönlendirmesine müteakip radar var ancak radara girenlerin sayısı bizdekinin yarısı kadar. suç sürücünün mü? radarın mı?

Buraya gördükçe paylaşalım hepimiz için durduk yere yakalanmayalım araç 200 tllik mazot yakıyor radara giriyorsun 350 tl ceza ödüyorsun yazık
    Hız sınırlamalarına ayrıca bir uyarıya ihtiyaç duymaksızın riayet ederseniz buna gerek kalmaz
    Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radar lokasyonu paylaşımı yasak olabilir beyler başınıza dert almayın (Tabi forumun başına da)
    Radar lokasyonu paylaşmak yasak değil ancak radardaki görevli memurların polis olduğunu ve araçların rengine ve modeline kadar verdiğinizi hesaba katarsanız sadece onların can güvenliğini tehlikeye atmış olursunuz
    Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seyyar radar çok gereksiz bir uygulama. Madem can güvenliği için yapılıyor,bunu 2 saat değil kamera sistemleri ile tüm gün denetlesinler. EDS bence çok yararlı bir şey. Yapın gerekli yerlere olsun bitsin. Vatandaşda ona göre hareket etsin.
    Seyyar radar sabitten daha çok iş gören bir uygulamadır. hem kendi şeritini hem karşı şeridi denetleyebilir. 2 saat olarak gördüğünüz uygulama sizin için orda bite bilir ama aynı araç ve personel başka bir yerde ortlama gün de 12 saate tekabül edene kadar uygulamaya devam etmektedir. EDS 'lirin çoğu hız ölçümü yapmaz %80'i
    Devletin derdi para olduğu için yoksa ölümlü kazayı azaltim falan yalan yani düm düz yola kuruyorlar kaç kere kaza olmuşki orada ayrıca 10.000 tllik aracı 40.000 tlye satıp halkin güvenliğinden bahsediyor benzin fiyatını düşür araç fiyatını düşür halkı teneke araçlara binmeye mahkum ediyorlar
    Benzin ve otomobil fiyatlarından sizin kadar emin olun orada görevlendirilen polisler de muzdariptir. ancak bu durumun devletle değil hükümetle alakası vardır. benzin ve otomobillerden ötv kdv bilmem nedv adı altında alınan vergilerin hiçbiri DEVLETİN tasarrufu değildir. devlet askerinden polisine vatandaşından doktoruna yani sizden-bizden teşekkül olan işleyiş mekanizmasıdır. bunun için devlete kızmamanızı temenni ederim

Radar sistemi artık 2 mesafe arası sönsörler ile ölçülecek.Yani A konumundan geçerken bir sinyal,B konumundan geçerken bir sinyal alacaklar ve iki mesafe arası hız hesaplanıp eger hız limiti aşılmışsa ceza yazılacak.Bu sistem çok daha mantıklı.
    tabela koyma zorundalığı kaldırıldı. artık herhangi bir tabela koymadan radar ve kapan kurulabilir. mevdur tabelalar tamamen vatandaşı uyarma amaçlıdır.
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru,çünkü hareket eden cismin hızını daha net ölçmek için iki kameraya ihtiyaç vardır.

Mantıksızlık 1 : aralarındaki mesafe çok açık bizdekinde.

birinden hız sınırını geçip,diğerini yavaş gerçersek,ortalamasını hesaplayarak,muhtemelen radar'a yakalanmamış olacağız..

Mantıksızlık 2 : U dönebileceğim bir yere bu radarı koymamaları gerekir.

Benim geçen ay konusunu açtığım yerde de bu sistem varmış.Kesin bir bilgidir.İncek yolu.Paylaştığım istikamet.. Ben birinden geçmiş,hemen u dönmüştüm. Diğeri de ilerideymiş daha. Dolayısıyla ortalamamı alamadığı için ceza yemedim. Diye düşündüm. Muhtemelen doğrudur. Hız sınırı 50 idi,ben ise 70'le gidiyordum.

Ayrıca,radar tabelası olmak zorunda değil. Bubi tuzağı mübarek viraj sonu en göremeyeceğimiz yerlere koyuyorlar..

Ben Android cihazımda İGO kullanıyorum. POİ'lerle radar yerlerini kullanıcılar işaretliyorlar. Belirlediğiniz mesafe öncesinden(ben 500m. ayarladım) sinyal sesi veriyor telefon.. Yavaşlıyorum.Görüyorum radarları da..

Amacım hız yapmak değil,kemersiz yola çıkmam,ama 6 şerit duble yola 50km/s hız sınırı koyarsan,ve ben o hızla geçersem bana arkadan toslarlar.. şaka gibi hız sınırlarımız var..
    hareketli nesnelerin hızı ölçmek için düşündüğünüz gibi iki kameraya ihtiyaç yoktur. radarlar tek kamera çalışır, kızıl ötesi crpt. ile yapılan gönderimlerin tekrar kamera tarafından algılanma süreleri üzerinden hesaplama yaparak taşıt hızını hesaplamaktadır. Son olarak bir radar yaklaşık 1-1,5 kmden hız ölçümü yapıp 700metreye kadar da plaka okuyabiliyor.buyüzden siz radarı gördüğünüzde muhtemelen o sizi çoktan görmüştür. 30 yaşındayım 12'yıldır otobanda dahi hız sınırlarını aşmadım. polisim, muhmetelen yola çıkmadan sorsam nerede radar olacağını metresi metresine öğrenirim ancak ailemin ve kendi can güvenliğim için dahi olsa hız sınırlarına riayet ettiğim için buna gerek olmuyor. Sizlere de kazasız sürüşler diliyorum, radara girip girmediğini merak eden varsa plakasını göndersin bakayım
    Konu fct1071 tarafından (04/01/2015 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.
    A.T.K.ve Y.

22. Bu mesajı için 2 kişi fct1071'ye teşekkür etti:

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radarlara dikkat edeceğinize hız sınırlarına riayet ederseniz radar var mı yok mu paranoyasını yaşamazsınız.
    Sizin gördüğünüz yerdeki radar iki saat sonra dükkanı kapatmıyor ellerindeki çizelge gereği orada başka bir yere aynı şekilde radar uygulamasına gidiyor. Trafik cezası bütçe görüşmelerinde, devlet için bir gelir olarak gösteriliyor. bu tabiki doğru değil ancak bu devletin değil hükümetin politikasıdır. devlet ve hükümet birbirinden farklı mevcudiyetlerdir. Diğer bir husus mevcut radar sayısı olarak Avrupadaki tüm ülkelerden çok çok daha geriyiz. Orada her hız değişim yönlendirmesine müteakip radar var ancak radara girenlerin sayısı bizdekinin yarısı kadar. suç sürücünün mü? radarın mı?

Hız sınırlamalarına ayrıca bir uyarıya ihtiyaç duymaksızın riayet ederseniz buna gerek kalmaz

Radar lokasyonu paylaşmak yasak değil ancak radardaki görevli memurların polis olduğunu ve araçların rengine ve modeline kadar verdiğinizi hesaba katarsanız sadece onların can güvenliğini tehlikeye atmış olursunuz

Seyyar radar sabitten daha çok iş gören bir uygulamadır. hem kendi şeritini hem karşı şeridi denetleyebilir. 2 saat olarak gördüğünüz uygulama sizin için orda bite bilir ama aynı araç ve personel başka bir yerde ortlama gün de 12 saate tekabül edene kadar uygulamaya devam etmektedir. EDS 'lirin çoğu hız ölçümü yapmaz %80'i

Benzin ve otomobil fiyatlarından sizin kadar emin olun orada görevlendirilen polisler de muzdariptir. ancak bu durumun devletle değil hükümetle alakası vardır. benzin ve otomobillerden ötv kdv bilmem nedv adı altında alınan vergilerin hiçbiri DEVLETİN tasarrufu değildir. devlet askerinden polisine vatandaşından doktoruna yani sizden-bizden teşekkül olan işleyiş mekanizmasıdır. bunun için devlete kızmamanızı temenni ederim

tabela koyma zorundalığı kaldırıldı. artık herhangi bir tabela koymadan radar ve kapan kurulabilir. mevdur tabelalar tamamen vatandaşı uyarma amaçlıdır.

hareketli nesnelerin hızı ölçmek için düşündüğünüz gibi iki kameraya ihtiyaç yoktur. radarlar tek kamera çalışır, kızıl ötesi crpt. ile yapılan gönderimlerin tekrar kamera tarafından algılanma süreleri üzerinden hesaplama yaparak taşıt hızını hesaplamaktadır. Son olarak bir radar yaklaşık 1-1,5 kmden hız ölçümü yapıp 700metreye kadar da plaka okuyabiliyor.buyüzden siz radarı gördüğünüzde muhtemelen o sizi çoktan görmüştür. 30 yaşındayım 12'yıldır otobanda dahi hız sınırlarını aşmadım. polisim, muhmetelen yola çıkmadan sorsam nerede radar olacağını metresi metresine öğrenirim ancak ailemin ve kendi can güvenliğim için dahi olsa hız sınırlarına riayet ettiğim için buna gerek olmuyor. Sizlere de kazasız sürüşler diliyorum, radara girip girmediğini merak eden varsa plakasını göndersin bakayım
    sizi gercekten tebrik ediyorum cevaplar tam isabetli

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon