Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Deadlock özelliği hangi puntolarda var???

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Standart Deadlock özelliği hangi puntolarda var???

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar deadlock özelliği (punto, punto evolar) hangi serilerde ve paketlerde var acaba???
    Konu kadir07 tarafından (23/06/2013 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

yok mu deneyen arkadaşlar??? merak ettiğim sadece kapıları içerden kilitlediğimizde herhangibir kapı kolu çekildiğinde kapının açılıp açılmadığı gp emotionlarda olduğunu biliyorum ama diğer puntolar hakkında bilgim yok

SÜLEYMAN AKBULUT
    Akbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

ben içerden kapıları kilitleyince herhangi kapı kolundan kapıyı açabiliyorum

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

teşekkürler benim araç da active bu donanımda yok emotionlarda var ama evoları ve yeni puntoları bilmiyorum

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

bende 2008 dynamic var ve bu özellik mevcut

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

2012 lounge'da da yok

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

2011 evo da'da var
    ISmileUDie

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

var diyen arkadaşların araçları paketli mi yoksa stock dinamik mi ayrıca 2012 lounge da olmaması da tuhafıma gitti seneye araç değiştirmek istiyorum kısmetse ve almaya niyetli olduğum araçlarda aradığım bazı özellikler var bu nedenle böyle bir konu açma gereği duydum arkadaşlar ilgilenenlere teşekkür ederim

Irfan Gulkan
    dimetokavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Deadlock dediğiniz özelliğin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2012 model Punto'mda (Lounge) kapılar kilitlendikten sonra dışarıdan açılamıyor; Dışarıdan kapıların açılması için içerideki düğmeden kilidi açmanız lâzım. Ancak kapılar kitli iken içeriden açılabiliyor.
    about.me/irf

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı dimetokavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deadlock dediğiniz özelliğin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2012 model Punto'mda (Lounge) kapılar kilitlendikten sonra dışarıdan açılamıyor; Dışarıdan kapıların açılması için içerideki düğmeden kilidi açmanız lâzım. Ancak kapılar kitli iken içeriden açılabiliyor.
    deadlock sizin bahsettiğiniz kapılar kilitli iken içeriden açılamamasıdır konsoldan kilitler açılacak sonra kapılar içerden açılacak. dediği gibi ben kapılar kilitli iken içerden açılmamasını istiyorum daha 7 aylık çocuğum var 1 2 yaşına geldi mi kapı kollarını kurcalayacak Allah korusun seyir halinde açarsa düşme tehlikesi var nitekim geçenlerde arkadaşımın başına gelmiş bereket ışıklarda duruyormuş 1,5 yaşındaki kızı kapıyı açmış bu yüzden çocuk kilidi haricinde kapılar açılmasın istiyorum

Irfan Gulkan
    dimetokavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deadlock sizin bahsettiğiniz kapılar kilitli iken içeriden açılamamasıdır konsoldan kilitler açılacak sonra kapılar içerden açılacak. dediği gibi ben kapılar kilitli iken içerden açılmamasını istiyorum daha 7 aylık çocuğum var 1 2 yaşına geldi mi kapı kollarını kurcalayacak Allah korusun seyir halinde açarsa düşme tehlikesi var nitekim geçenlerde arkadaşımın başına gelmiş bereket ışıklarda duruyormuş 1,5 yaşındaki kızı kapıyı açmış bu yüzden çocuk kilidi haricinde kapılar açılmasın istiyorum

Maalesef içeriden açılabiliyor kapılar; Hattâ aracımı ilk aldığımda bu durumu biraz tuhaf bulduğum için servise gidip arıza olup olmadığını sormuştum ama kilitlerin içeriden açılabildiği ancak dışarıdan açılamadığı bilgisini -tekrar- almıştım.
    about.me/irf

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

arka kapılarda çocuk kilidi var , arka kapıların yan tarafından ayarı yapılıyor , kapılar kitlenince arkalar içerden de açılmıyor
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka kapılarda çocuk kilidi var , arka kapıların yan tarafından ayarı yapılıyor , kapılar kitlenince arkalar içerden de açılmıyor
    Aynen
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Bende cocuk kilidi mevcut.. araç 2012 evo fakat çocuk kilidini açıyorum camları açıp kapatamıyor benim dışımda kimse elleyemıyor fakat işin tuhaf yanı kilit açıkkende kapalıykende içeriden kapıyı açabiliyorsunuz arka kapılar için konuşuyorum bu çok saçma bir olay. Arkadaşımda juke var kilitlediği anda sağ sürücü koltuğu bile içeriden açamıyor.

Nerde kaldı o eski türk filmlerindeki kız kaçırma sahneleri bu puntoyla asla mümkün değil

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende cocuk kilidi mevcut.. araç 2012 evo fakat çocuk kilidini açıyorum camları açıp kapatamıyor benim dışımda kimse elleyemıyor fakat işin tuhaf yanı kilit açıkkende kapalıykende içeriden kapıyı açabiliyorsunuz arka kapılar için konuşuyorum bu çok saçma bir olay. Arkadaşımda juke var kilitlediği anda sağ sürücü koltuğu bile içeriden açamıyor.

Nerde kaldı o eski türk filmlerindeki kız kaçırma sahneleri bu puntoyla asla mümkün değil
    biz cam kilidinden değil kapı kilidinden bahsediyoruz arka kapının açtığınız kısmına bakarsanız görürsünüz

https://i.imgur.com/FPx3G.jpg

Konu EvoKoray tarafından (23/06/2013 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı dimetokavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 Grande Puntomda aynı özellik mevcut

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Deadlock, tüm kapıların içerden ve dışardan açılmasını engelleyen sistem. Kitapçıktan kopyalayayım dedim Türkçe karakterler çıkmıyor.

Devreye alındığında kapı iç açma kolları ve kilitleme/kilit açma butonu (radyonun ordaki) çalışmıyormuş. Uzaktan kumandanın kapatma düğmesine 2 kez basınca devreye giriyormuş ve sinyaller 3 defa yanıp sönüyormuş.

Kapatma düğmesine 2 defa bastığımda tek sefer basmışım gibi 2 kez yanıp sönüyor, 3 değil. Bunu yapıp içerden açmayı hiç denemedim ama bu özellik olsa 3 defa yanması gerekir.

@EvoKoray'ın da bahsettiği ve fotoğrafını koyduğu şeyin adı çocuk kilidi. Hangi düğmeden nasıl kilitlerseniz kilitleyin ya da açın, işlemi yaptığınız arka kapı(lar) içerden açılmaz. Kilitli olmadığında dışardan açılır. Bu özellik 92 model Doğan SL'de bile vardı, yeni nesil tüm araçlarda vardır diye tahmin ediyorum
    Konu mucar tarafından (23/06/2013 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

bende de çocuk kilidi var bunu biliyorum ama benim amacım çocuk kilidi değil ben aracımı içerden kilitledikten sonra benden başka kimse açamasın istiyorum yetişkinler bile bazen araç durmadan kapıyı açıp inmek istiyor bir kaç defa aracın arkasını yola yanaştıramadan yanımdaki kapıyı açtı inmeye çalışıyor bu sefer dar yolda yolu kapamak durumunda kaldım mecburen hem bu nedenle hemde araçta çocuk varken istem dışı kapıları açmasın istiyorum kayınpederin 2006 1.4 astrasında da var bu özellik ama astralarda kilit dili dışarda olduğu için dili çekip kapıyı açıyorlar yine ama puntolarda bana göre daha kullanışlı bir özellik çünkü kapılarda dil yok ve bu nedenle şoför açmadan içerdekiler dışarı çıkamaz.

ahmet sayal
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. sayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    45 EA 925
    Edilen teşekkür: 47

daha önceden sitilo modelinde vardı fakat türkiyedeki punto ların hiç birinde bu özellik mevcut değil buda tofaşın ayıbı kendine göre donanım belirlemiş onun haricinde arabaya hiç bir özellik ekletemiyorsun her geçen gün bazı donanımları eksiltiyor

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı sayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önceden sitilo modelinde vardı fakat türkiyedeki punto ların hiç birinde bu özellik mevcut değil buda tofaşın ayıbı kendine göre donanım belirlemiş onun haricinde arabaya hiç bir özellik ekletemiyorsun her geçen gün bazı donanımları eksiltiyor
    deadlock olan arkadaşlarımız var gp emotionlarda olduğunu biliyorum şuana kadar yazan arkadaşların araçları gördüğüm kadarıyla full kitli dinamik bile olsa kitsiz olanlarında deadlock yok gördüğüm kadarıyla dediğiniz gbi tofaşın ayıbı aslında çok da zor bir özellik değil ama koymuyorlar işte

Sayfa 1/2 12 SonSon