Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: Devletin Hgs Hırsızlığı

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

valla tarihçi bir abimiz en büyük mafya devlettir der... sonuna kadar katılıyorum. keyfi uygulamaların, keyfi cezaların, adam kayırmaların, torpillerin vs gırla olduğu ülkede adaletten bahsetmek mümkün değil... devletimiz maalesef hukuk ve adalet devleti değil vergi devletidir.

dolayısı ile bir okul yaptıran milyar dolarlık işadamlarının yine milyar dolarlık vergi borçlarının silindiği ülkemizde maalesef ki kdv, ötv, öiv gibi bir çok haksız hukuksuz ve fahiş vergiler geçimi asgari seviyelerde olan halktan tahsil edilmekte...

işin enterasan yanı ise devletin kestği bir borca ancak borcu ödedikten sonra itiraz edilebilmekte ve haklı çıkılması durumunda ya tahsil edilememekte yahut çok geç tahsil edilmektedir...

pırlanta ve elmasın ötv ve kdv den muaf tutulduğu, enflasyon oranlarının tenis topu, soba borusu, avokado gibi absürd ürünler üzerinden hesaplandığı, benzine, ulaşıma, doğalgaza, gıdaya, sağlığa eğitime toplamda yılda en az %30 ler üzerinde zam geldiği halde asgari ücrete ve memur zamlarına %5-7 oranında zam yapılan bir ülke de trafik cezalarının sınırları belirlenirken neyin kıstas alındığının bilinmemesi ve absürd rakamların çıkması gayet normal...

o bakımdan deli dumrul vergi ve cezası için çok geçmiş olsun diyorum kardeşim. umarım bizim başımıza gelmez...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Anlayışlı, sağduyulu ve gerçekten yurttaşlık bilinciyle ve mağdurluk durumunun yanında olan herkese teşekkür ederim.

tekrar edeyim benim derim ceza değil. Ben cezaların uygulama biçimi ve sistemini sorguluyorum. Umarım toplum olarakta bir şeyler başımıza gelmeden sorguluyor oluruz.

4. Bu mesajı için 2 kişi ilyas87'ye teşekkür etti:

Fatih Şen
    fatihsen67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    67 ZT 888
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devlet avukatı mısınız kardeşim sen? uygulamada vatandaşlar mağdur oluyor. Benin hgs kartım varken geçiş yapmışım. Kaçak geçiş değil. Uygulama yanlış. Sürü halinde şak şak devlet!
    Sen kimin avukatsın kardeş??

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

pırlanta ve kıymetli metallerden vergi alınmaması ihracatı teşvik içindir.Ülkemizde kuyumculuk ve pırlanta/kıymetli taş işinden çok ekmek yiyen var.Üstelik büyük bir kısmı sanılanın aksine yurtiçinde değil yurtdışına satılıyor bu takıların.ihracatı teşvik vb nedenlerle yapılan vergi istisnalarını kendinize örnek alıp, bir kural ihlalinden kaynaklı cezanıza mazeret olarak kullanmanız etik değil.devletin yanlış uygumaları, sizin yanlşınıza sitem veya mazeret gerekçesi olamaz.Siz abd de yaşasaydınız ve bu tipde ceza yeseydiniz efenim emlak piyasası aşırı şişme nedenli çöktü, mortgage teminatında ki taşınmazların fiyatı yerle bir oldu bankaların bilançoları ödenmeyen kredi ve değeri düşen ipotekler nedeni ile bozulduğundan abd hükümeti bankalara milyar usd'eler akıttı üstelik afganistan ve ırakı işgal ederek kamu harcamalarını şişirdi deyip şimdi beni federal hükümet yoluyor şeklinde itiraz edemezdiniz.paşa paşa cezanızı öderdiniz.

Syg.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Kesinlikle haksızsınız. Kaçak geçtiğinizin farkındasınız.

korhan korhan
    korhan1482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Kurallar çiğnenmek değil uyulmak içindir. Sizin özgürlüğünüz benimkinin sınırına kadardır. Şikayet etmek yerine uyulmalıdır. Haksız durumlarda mahkeme yolu açıktır ve bir çok ceza da mahkeme yoluyla iptal edilmiştir. Ayrıca sizin durumunuza benzer knularda açılmış mahkeme kararları ile de emsal göstererek dava açmadan cezanızı iptal ettirebilrisiniz.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Her ne şekilde olursa olsun kaçak geçiş varsa cep telefonuna mesajla bildirim yapılmalı.Bu durum herkesin başına gelebilir.Yükledim zannedersiniz yüklenmemiştir. Yahut bankadan aldıysanız hgsyi kredi kartı yüklüyor zannedersiniz yüklemez. Herşey olabilir. 300 lira harbiden çokmuş. Geçmiş olsun.

...

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Hgs uygulamasında sıkıntı var. Kaçak geçiş olduğunda bir cep telwfonu mesajı gelse hatta o mesajın parasınıda kaçak geçiş yapan adam 0.50 kuruş olarak ödese toplamda borcu. Olacağı 4.00tl olur....

İşin diğer boyutunda cezalar caydırıcı olması için konur ki insanlar ciddiyetle işlerini yapsın. Ama konuyu hükümet vs. Bağlamında tartışırsın orası ayrı bir konu.... Ceza normal / cezanın amacı da bu zaten. Vatandaşı soymak değil, hataların tekrarlanmasını engellemek...

Recep Korkmaz
    RecepBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    11EK616
    Edilen teşekkür: 6

Geçmiş olsun. Cezalar caydırıcı olmak için vardır zaten eğer hgs nin içindeki miktarı takip etmiyorsanız bu devletin değil sizin sorununuzdur. Keşke 7 gün içinde yükleme yapılacağını bilseydiniz 300 tl cidden çok fazla özellikle 750 tl asgari ücretin olduğu bir ülkede 300 tl ceza ödemek çok sıkıntılı bi durum. Dediklerinizede katılıyorum kullandığınız mesafe kadar ücretlendirilse daha iyi olurdu. Tekrardan geçmiş olsun.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Şşşşş susun. Nerede bir haksızlık görseniz siz hep susun. Artık yargılamıyorum kimseyi. Böyle gelmiş böyle gidecek demek ki.

Kimse gelip buraya hiç bir şeyden dert yanmasın lütfen.
    biz gp'yi çok sevdik

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

14. 22/06/2013, 00:41

15. 22/06/2013, 00:42

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne şekilde olursa olsun kaçak geçiş varsa cep telefonuna mesajla bildirim yapılmalı.Bu durum herkesin başına gelebilir.Yükledim zannedersiniz yüklenmemiştir. Yahut bankadan aldıysanız hgsyi kredi kartı yüklüyor zannedersiniz yüklemez. Herşey olabilir. 300 lira harbiden çokmuş. Geçmiş olsun.

...
    gişede yazıyor olmalı. konu sahibi yazmadığını söylemiş ancak teknik olarak yazması gerekiyor. Alarm vermez, düşük bakiye yada yetersiz bakiye tarzı birşey yazar.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gişede yazıyor olmalı. konu sahibi yazmadığını söylemiş ancak teknik olarak yazması gerekiyor. Alarm vermez, düşük bakiye yada yetersiz bakiye tarzı birşey yazar.
    gişede yazmadı kardeş, hatta hiçbir şey okunmuyordu.

Alıntı fatihsen67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen kimin avukatsın kardeş??
    Ben kendimin avukatıyım. Mağdurum çünkü. ben her şeyin farkındayım. hatalı geçiş olduğunu, bakiyemin kontrolünü yapmam gerektiğini felan. Ancak adamlar bakiyeniz bittiğinde, bakiyesiz geçiş yaptığınızda sizi bilgilendireceğiz diyorlar. Gişede hiç bir şey yazmıyor v.s sonrada bana türkiyenin bir ucundan diğer ucuna gitmişim gibi ceza veriyorlar. Benim eleştirim buna. ceza olacak tabi. Yoksa düzen olmaz. Mevzu bu değil. Sorun cezanın uygulanma şekli ve biçimi. Tuttuğumu ... gibi bir durum var. İtirazım buna. Her itiraz edeni de birinin avukatı yapmayın arkadaşlar. ben bu ülkenin vatandaşıyım ve yanlış gördüğüm zaman söylemeliyim ki sorunlar daha da artmasın. 1.80 tl olan geçişin cezası 165 tl mi olmalı. bunu izah edin arkadaşlar. 10 katı olabilir,20 katı olabilir. 110 katı nedir? ceza orantıları mantığa ve vicdana yatkın olmalı. Yoksa cezalar cezalandırmadan çıkar lince dönüşür ve mağduriyetler oluşur. Yazdıklarımı dikkatli okuyun.

Ben neden bana ceza verdiler felan demiyorum.

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

ödüller makul değil ise minnettarlık doğurmayan bir masraf,
    CEZALAR ADİL DEĞİL İSE SAYGI UYANDIRMAYAN BİR KATLİAM OLUR.

Tao...

erkan toraman
    erkn44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Benimde başıma geldi. Etiketi okumamış kaçak geçiş olarak görmüş. Bizede bilgi 1 hafta geçtikten sonra geliyor. 97 TL madem devlet bu sistemi uyguluyor her türlü de takip ini yapacak. Devlet işine nasıl geliyorsa o şekilde uygulama yapıyor. Haram zehir olsun.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12