Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Devletin Hgs Hırsızlığı

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Standart Devletin Hgs Hırsızlığı

29 mayısa gişelerden gidiş-dönüş bakiyem yokken geçiş yapmışım ve konuyla iligli ne gişede, ne de telefonla mesajla bir bilgilendirme almadım. Sonrasına kontrol ettiğimde durumu farkkettim. 1.80 gidiş ve 1.8 dönüş olan yerden toplam 300 tl ceza yemişim. durumu ilettim şikayette bulundum. gittiğim güzergahun belli olduğunu ve o güzegah dahilinde cezai işlem uygulanması gerektiğini belirttim. burada da tutar 40 tl oluyor. Aldığım cevap aşağıda!

Yazıklar Olsun Sana devlet!

Hgs Hırsızlığının Belgesi..

Sayın İLGİLİ, İlgili geçişler için ürününüz içerisindeki bakiyeniz yetersiz kalmıştır. Sözleşme ve yönetmelik gereği cezai işlem uygulanmıştır .Cezalar en uzak mesafenin 11 katı olarak Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmiştir.Düzeltme işlemi yapılamamaktadır,ilgili cezalar için tebligat ulaştığında ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bakiye yetersizliği durumun da bakiyenizin yetmediği ilk geçişinizden sonra 7 gün içerisin de bakiye yüklemesi yaparsanız, geçişleriniz normal ücretlendirilmektedir,aksi takdir de cezai işlem uygulanmaktadır.
    bakiye kontrolünü gerçekleştirmek kullanıcıların sorumluluğundadır .
    HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine
    ve HGS geçiş ihlal cezalarına,
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr
    adlı internet sayfasından ulaşılabilmektedir.Belirtilen internet adresinden kullanıcı edinerek hesabınızla ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz,
    444 1 788 müşteri hizmetleri numarasınıda arayabilirsiniz.

Cenk Yol
    Sugaradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Onudamı devlet takip edecek biraz duyarlı olalım keşke siz bakiyenizi kontrol etseydiniz devlet size 7 gün süre vermiş daha ne yapacak böylelikle bidaha bakiyesiz yola çıkmassınız geçmiş olsun

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

devlet kontrol etmeyecek ama. giriş-çıkış yaptığım yer belli. toplam 3.60 tl tutuyor. Buna gidip sen karstan kaçak gelmiş muamelesi yaparsan adiliktir, ********liktir. Bunu uygulayıcılara söylüyoyorum. Madem ceza 10 katı alsınlar. 40 tl. Neden 300 tl.. bunun adı soygundur.. uygulayanlar ise adidir..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Yol
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Orleans Mavi

Maalesef öyle 7 gün geç kalmışsınız kaçak giriş çıkış ypmışınız

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

devlet avukatı mısınız kardeşim sen? uygulamada vatandaşlar mağdur oluyor. Benin hgs kartım varken geçiş yapmışım. Kaçak geçiş değil. Uygulama yanlış. Sürü halinde şak şak devlet!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Yol
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Orleans Mavi

Maalesef devletin vatandaş olduğunu bilmeyecek kadar cahilsin geçmiş olsun sana iiyi ödemeler ödeyince o acıyla bidaha unutmassın

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Alıntı Sugaradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef devletin vatandaş olduğunu bilmeyecek kadar cahilsin geçmiş olsun sana iiyi ödemeler ödeyince o acıyla bidaha unutmassın
    Bir git kardeşim. cahil mahilde deme bana? ben sana hakaret etmedim.. haddini bil.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

pardonda haksızsınız. o zaman ben alayım bi hgs bi daha para yüklemiyim 10 sene sonra o para pul olur öder geçeriz.

hgs almakla bitmiyor onun bakiyesinide kontrol altında tutmak zorundasınız kaç yere veresiye verebiliyorsunuzda hgsden bunu bekliyorsunuz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Tamam ceza versin vermesin demiyorum ki,, geçiş yaptığım yerleri baz alsa. ve tebligat tarihi itibariyle ödeme yapıldığında geçiş yerindeki tutardan 10 kat alsa.. ama o öyle yapmıyor, gidiyor en uzak mesafeden alıyorr. Hırsızlık ıolan bu. cezaya bir şey dediğim yok.

Cenk Yol
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Orleans Mavi

Ceza dediğimiz şey bu zaten devlet herkezin istediğine göre düzenleme yapmaz varsa bi hatan tutar en uzak yerden yazar okadr

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Mevzum ceza yemek değil.. geçtiğim yerin cezasını yemek. orada bir yanlış anlaşılma var. orada ceza doğal. Ama ben kaçak geçmedim. hgs kayıtlarım var. çamlıca gişe çıkış ve kurtköy giriş. 1,8 tl. dediğim bu. bunun cezası 10 katı deniyor ama en uzak mesafeden alıyor. itirazım buna. Yoksa mekanizmada düzenleme ve cezanlandırma olmalı. Bu tarz şeyler olmamalı.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam ceza versin vermesin demiyorum ki,, geçiş yaptığım yerleri baz alsa. ve tebligat tarihi itibariyle ödeme yapıldığında geçiş yerindeki tutardan 10 kat alsa.. ama o öyle yapmıyor, gidiyor en uzak mesafeden alıyorr. Hırsızlık ıolan bu. cezaya bir şey dediğim yok.
    Şuan senı o kadar ıyı anlıyorum kı gıtmedıgım yerde ceza yıyen bırı olduğum için...

Yeter ki devlet sana ceza yazsın kurtuluşun yok...Resmi soygun ...
    I ' m c a p u l i n g . . .

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Alıntı Sugaradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceza dediğimiz şey bu zaten devlet herkezin istediğine göre düzenleme yapmaz varsa bi hatan tutar en uzak yerden yazar okadr
    birader işine baksana sen.. hakaretin için foruma bilgilendirme yapacağım.

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Alıntı ******** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan senı o kadar ıyı anlıyorum kı gıtmedıgım yerde ceza yıyen bırı olduğum için...

Yeter ki devlet sana ceza yazsın kurtuluşun yok...Resmi soygun ...
    Bende bundan bahsediyorum. Gittiğim yere ceza vermesi gerekmez mi? Bunu konuşmalıyız. Bunu devlete düzelttirmeliyiz? Bunları konuşmalıyız? Diğer arkadaşların dediği gibi devlet ne yaparsa yeridir v.s bunlar geçti. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve yanlış bulduğumuz şeyleri konuşmalıyız. Mevzu adalettir. uygulama adaletli değil.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklı olabilirsiniz ancak uygulama karayollarının ve başından beri bu şekilde, eskiden giriş kayıtları incelenmediğinden en uzak mesafeden hesaplanıyordu halende öyle değiştirmek için ancak dava açmak geliyor aklıma. özellikle temde çok fazla fark çıkıyor.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Öncelikle geçmiş olsun. HGS sistemi başladığında uygulanacak cezalarla ilgili olarak önceden uyarı yapıldıysa (ki yapılmıştır), burada kabahatli olan sistemin uygulayıcıları değil bana göre. Ha cezanın abartılı olduğu konusu tartışılabilir, yapılan hatalarla insanlara vergi borcu çıkarıyorlar zaman zaman, bu da anlaşılabilir ama sizin örneğinizde yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.

Kaçak geçiş (uygulamada yaptığınızın adı bu yani, alınmayın) sonrasında size 7 gün süre veriyorlar. Bunu da aşmışsınız. Bu durumda yapacak pek bir şey yok. Tekrar geçmiş olsun. Yapılabiliyor mu bilmiyorum ama HGS'nize otomatik ödeme talimatı verin bence. En azından bir daha ceza yemezsiniz.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Hangi adaletten bahsediyorsun kii...Adaletmi kalmış ülkemizde...Burda anlatsam roman olur en ıyısı susayım ben...Senın verdıgın vergıyle senın ödedıgın maaşından kesılen vergılerle otobus otobus adam tasınıyor...vs vs vs

Umarım itirazlarında başarılı olursun...
    I ' m c a p u l i n g . . .

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

benim cezaya itirazım yok. gitmediğim yoldan baz alınarak ceza ödemeye itirazım var. herekse teşekkür ederim.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Benim de demek istediğim oydu Haklısınız, ceza çok gerçekten ama bunu önceden belirtmişler (en uzun mesafe baz alınarak hesaplanır diye). Üstüne 7 günü de aşmışsınız Neyse geçmiş olsun tekrardan...

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Cenk kardeş yaşın küçük ama belli ki görmüş geçirmiş birisin ki burada milleti geriyorsun.

Ha bir de unutmadan yarın bir gün kuyruğuna basılınca milletten yardım isteme, bildiğin gibi yap.
    biz gp'yi çok sevdik

24. Bu mesajı için 3 kişi cihankardes'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon