17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Tümseklerden bıktım

mustafa gdk
    dandun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Standart Tümseklerden bıktım

Arkadaşlar yollardaki hız tümseklerine artık ohaaa diyorum .. yapılmasına karşı değilim şehir içinde sürata bende karşıyım ancak yapıyorsun boya dimi yazın sıcakta yok eriyor zaten belli olmuyor yagmurlu havada hiç belli olmuyor..
    Cuma günü bilen bilir bagcılarda ebu bekir caminin önündeki yolda 3 tane 29 şer metre ara ile tümsek yapmışlar 2 si boyalı kurtardım 3. de boya yok arabanın altı vurdu içimin yagları eridi geçen ay arabayı cekici cekti 70+70 :140 lira bayıldım o kadar para alıyon bir tümsek maksimum 20 tl ye boyanır zormu bu kadar istanbulda araç kullanmaktan nefret eder duruma geldim
    Konu kadir07 tarafından (20/05/2013 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...
    aracım GRANDA PUNTO
    pilakam 34 :GP ....

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

sonuna kadar katılıyorum. bende kaç kez yakalandım o tümseklere. dün büyükçekmecede, önceki gün havalimanı girişlerinde, avcıların ara sokaklarında heryerde tümsekler var kimisine tümsek demek az gelir adamlar resmen tepecik yapmışlar. hele büyükçekmeceden beykente çıkan rampada bir yer var ki resmen kot farkı olmuş yolda çökmüş gibi...

mustafa gdk
    dandun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

tümsege karşı değilim ancak yapıyorsanız adam gibi yapın birde bu devirde tümsekmi kaldı 2 tane yola plastik tümsek gibi yeşil bariyer koyuyorlar hem daha etkili hemde arada daha az hasar veriyor
    aracım GRANDA PUNTO
    pilakam 34 :GP ....

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

istanbulda araba sürmek zor iş arkadaş. Bıktım kafayı öne çıkarıp yolu görmek için çırpınmaktan.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

bu tümseklerin uluslar arası bir standardı yok mu? bence bizim ülke de tümsekleri şu şekilde yapılıyor, belediye karayolları her neyse yol yapıyor mahalleli diyor ki abem burası mahalle çoluk çocuk yollarda hız yapmasın serseriler tümsek bişey yapıverin şuraya... adamlar başlarlar abla yeter mi bu yüksekli acık daha yükseltin çok hızlı gidiyo gavurlar abla bu yeter mi yeter evladım yeter bizim araba geçsin de bu tabi ki mizansen ama olma ihtimali yüksek

bulent dagdeviren
    tunalent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Türkiye de standart ı yok yok maalesef .hiçibrşeyin olmadığı gibi )

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

vALLA türkiyede parayı alın teriyle kazanan adam lüks araç almamalı. Yollar zaten kötü tamam anladık.. belediye de ekstra çaba gösteriyor araçları mahvetmek için..

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Sadece İstanbul'a özgü değil ki hocam..

Ankara'da mükemmel belediyecilik anlayışının eseri olan binleeerce tümsek,bariyer,dağ,volkanik çukur vs..

Arkadaş telefon hattını kurmuşsun yola eyvallah.kapağını takmışsın yolun ortasına.ona da eyvallah. Yolun iki metre yükseğine kurulur mu bi sistem. Yani yolun ortasına bir direk oluşturmuşsun asfalttan,üstüne Büyükşehir Bld. yazan bir rögar kapağı. Çok komik.gerçekten.

bahsettiğimiz iki şeritli yoldan,bu yere çarpmadan geçmek için ya kaldırıma çıkacaksınız,yada uçacaksınız. yoksa o yükselti arabayı ortadan ikiye ayırır mazallah.diğer bi yarınız eve daha önce gider

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Sadece tümsek olsa yine iyi, Dün ara sokakata uzunlamasına yolu kesmişler genişliği 80cm felan sanırım doğalgaz için. Birde üzerine Beton dökmüşler ve hala kurumamış. Uyarı vs hiçbirşey yok. asfalt içinde 4 parmak felan boşluk bırakmış i_____ler. o an aklıma geldikçe uyuz oluyorum
    ISmileUDie

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

bunlar hizmet işte... eskiden o da yapılmıyordu... sokaklar taş yığınıydı... buna da şükür edin... kalkmışsınız tümseğin standartlarını sorguluyorsunuz eskiden yol bile yoktu... şimdi yol buldunuz tümseksizini arıyorsunuz

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

İstanbul dakiler tümsek değil,savaş esnasında kullanılacak mevzi..

13. Bu mesajı için 2 kişi fotobelit'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hahaha buna çok güldüm yaa harbiden doğru tespit ciddi ciddi mevzi olur yani o derece

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

çanakkalede aynı 36 yaşındayım daha bir senenin kazılmadan geçtiğini hatırlamam doğal gaz mevzu yüzünden 5mt bir mevzi var alt yapı çalışmaları toz toprak kepazelik yıllardır bitmedi şimdi pilot şehir seçildi içme suyu şebekeleri yenileniyo geçen sene yap bu sene boz oldu 2 gün önce son anda farkettiğim çukurdan 40 la geçtim çocuk koltuğunda oğlum vardı sert firen yapamadım amörtisörler oyle bir vurduki tamam dedim bu iş buraya kadar şükür bişey yok ama yazık okadar para veriyoruz bide mal bizim değil sanki 800 tl trafik sigortası aracın vergisi sanki devletten kiralık alıyoruz%37 ötv falan ama buna karşılık hizmet sıfır

Yusuf I
    yusuffffff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

valla bir gün alıcam kepçeyi indircem yola sıfır gömücem gaza gelen tümseği yıkıp geçicem o olacak sonunda, artık araba süresim gelmiyor. İnsanı soğutuyorlar istanbuldanda yolundanda. Zaten tümsek yapmak bence insanlara hakaret demektir. Yani belediye diyor ki siz beyinsizsiniz nerde nasıl yavaşlıcağınızı bilmiyorsunuz o yüzden tümsek koyduk diyor resmen. Hakaret gibi uygulamalar bide şöyle bişey yapıyolar, tümsek yine asfalt olsa tmm, yol asfalt tümsek taş, tümseğin girişi çıkışı çöküyor. geliyorsunuz araç önce çukura düşüyor, sonra tümsekten sekiyor sonra bi daha çukura sonra yola. hani 30-40 la gelsem ön takım, tampon, karter, kaporta hiç bişey kalmıcak arabada.

Çok yanlış işler bu ülkede çok...

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026
    Edilen teşekkür: 153

Aaah ah aynı durumdan ben de müzdaribim kaç defa konu açacaktım hatta vazgeçtim.ev bağcılar okul esenler'de hergün bu iki güzide(!) semt arasında mekik dokuyorum.ettiğim küfürün haddi hesabı yok.o yüzden bağcılar'daki arkadaşa konuyu actığı için teşekkür ederim.ben şahsen şöyle düşünüyorum,bu gördüğümüz çoğu tümsek bence belediye değil 'evyapımı'.çünkü bi belediye bu kadar kötü hizmet veremez vatandaşına bu kadar düşman olamaz.bildiğin canımıza kast ediyolar yaa.bu tümsekler yüzünden 3. Vitesi görmek nasip olmadı daha.bildiğin biri almış eline kazmayı küreği set yapmış gibi yaa..

Levent Taşkın
    puntolEVOli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 FBY 19
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bittim bu yoruma

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

evet arkadaşlar izmirde öyle ya yapıyorsun tümseği neden boyamassın be adam