12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Punto 1.4 fire duologic 2012

ANIL İPSALALI
    anil72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart Punto 1.4 fire duologic 2012

Kullanmak üzere 2012 punto 1.4 fire duologic alıyorum şuan araç 1200 km de 30500 tl gayet temiz sıfır ayarında sizce uygunmu ve alındığında tüp taktırmayı düşünüyorum servis bizim dediğimiz yerden taktırırsan (istanbuldaymış) garanti devam eder dedi (2500 tl miş) şimdi aracı üstüme almadan kredisi çıkmaz üstüme geçirtip tekrar tüp taktırıp işlem yaptırsam ekstra para bana bu konudada bilenler akıl verirse sevinirim.
    Burada ilkdefa tiptronik araçım olucak oda ayrı birşey nelere dikkat etmem lazım onları dahi bilmiyorum
    Konu kadir07 tarafından (18/05/2013 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

dualogıc ve fire adamı fıtık eder. ( bende de var bu araçtan ) Yerinizde olsam manuel alırım. Motor performans olarak pek iç açıcı değil malum 77 hp 8v bir motor lpg takmak için pek uygun olmaya bilir. Tam olarak bilmiyorum daha iyi bilgi verirler fakat 110 hp 16V 1.6 lancerı lpgl i kullandım rampa çıkamıyordu fire motoru düşünemiyorum rampada bağıra bağıra gidersiniz artık zaten lpg sizken bağırıyor tüpte uzun dönemde birazda olsa çekiştendüşme olacaktır.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Berk arkadas tabii ki kendi goruslerini yazmış ama sanki biraz hakkını yemiş Fire'in 77 beygir olduğu zaten belli bir motor, uzun ömürlü, ekonomik ve sağlam. Bunu ben söylemiyorum. Bu motoru alıp da
    Yokuşları 5. Vitesle 200 km/s ile çıkayım diye düşünmüyorsunuzdur diye düşünüyorum. Neticede "ulaşım" ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak bir model. LPG konusunda da en uyumlu motorlardan birisi, tecrübe eden arkadaslar yapacaktır zaten.

Dualogic konusuna gelince, ben kendi adıma çok memnunum fakat almadan evvel mutlaka test sürüsü yapın, sanzimani görün. Bol yoksulu bir yerde yasıyorsanız tam otomatik ya da manuel alın derim. Yarı otomatik olarak da DSG alınabilir cunku hem vites değiştirme kararını hem de degistirme isini hızlı yapıyor. Dualogic yavaş kalıyor. Ama ben dümdüz bir yerde yasıyorum ve çok memnunum. Yakıt tüketimine etkisi de son derece olumlu.

Özetle ihtiyacınız ve istekleriniz ne ise ona uygun bir model tercih edin. Performans istiyorsanız 77 beygir araba almayın mesela

Irfan Gulkan
    dimetokavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Araca haksızlık ediyorsunuz; 2012 Punto Duologic sahibiyim. Landirenzo marka, bizzât servis tarafından takılan ve aracın garantisini bozmayan LPG sistemi mevcût aracımda. Yokuşlarda "bağıra bağıra" gitmiyor araba, ECO modu açık olmasına rağmen. Ki arabanın çekişini beğenmezseniz müdahale de edebiliyorsunuz, malûm. Ama elbette, bu araçtan bir multiair performansı beklemeyin.

LPG'yi ise, bence, aracı üstünüze almadan taktırın; Satın alımdan sonra ise ruhsata işletirsiniz, başınız ağrımaz. Yalnız fiyat bana biraz yüksek geldi; 1.700TL ile 1.900TL arasında fiyat verir genelde servisler (Landirenzo ya da BRC için). Bu arada aracın fiyatı güzel, gerçi hangi donanım seviyesinde olduğunu belirtmemişsiniz ama yine de rakam güzel. Hayırlısı olsun inşallah...
    about.me/irf

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bağıra bağıra gitmesi demek yokuşlarda yüksek devir çevirebiliyor demektir. Daha ne istiyorsunuz ki demekki yokuşta bile yüksek devirlerde çıkabiliyorsunuz.

3000 devirde, bir çok yokuşu, devir kaybetmeden rahatlıkla tırmanabiliyoruz.(O an ivmelenemiyoruz o ayrı bir mesele )
    Bence yeterli.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağıra bağıra gitmesi demek yokuşlarda yüksek devir çevirebiliyor demektir. Daha ne istiyorsunuz ki demekki yokuşta bile yüksek devirlerde çıkabiliyorsunuz.

3000 devirde, bir çok yokuşu, devir kaybetmeden rahatlıkla tırmanabiliyoruz.(O an ivmelenemiyoruz o ayrı bir mesele )
    Bence yeterli.
    araçta CC varsa ivmeleniyor ne hikmetse. ben yokuşa gelmeden CCyi ayarlıyorum hız verdiğim zaman araçta çok abartı bir yük yoksa veya çok dik bir yokuş değilse ivmelenerek çıkabiliyor.

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı anil72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanmak üzere 2012 punto 1.4 fire duologic alıyorum şuan araç 1200 km de 30500 tl gayet temiz sıfır ayarında sizce uygunmu ve alındığında tüp taktırmayı düşünüyorum servis bizim dediğimiz yerden taktırırsan (istanbuldaymış) garanti devam eder dedi (2500 tl miş) şimdi aracı üstüme almadan kredisi çıkmaz üstüme geçirtip tekrar tüp taktırıp işlem yaptırsam ekstra para bana bu konudada bilenler akıl verirse sevinirim.
    Burada ilkdefa tiptronik araçım olucak oda ayrı birşey nelere dikkat etmem lazım onları dahi bilmiyorum
    hocam hangi donanım seviyesi olduğunu yazmamışsınız...dilerseniz adana'dan 2012 duologic Punto POP S&S 16.000 km...5 cam 2 numara cam filmi...park sensörlü aracım satılıktır...28.250 TL (pazarlık payımız vardır)...düşünürseniz özelden msj atabilirsiniz... düşünmez iseniz alacağınız araç hayırlı olsun şimdiden...fire motor iyidir korkmayın derim...

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Fiyat normal kardeş. Fire motor sağlamlık ve ekonomiklik olarak kendini kanıtlamış bi motordur. Otobanda 195 km ye kadar hız yapabilen, yokuşta çok aşırı ivmelenmesede tatminkar bi motor. 77 hp bi motor ancak 115 nm tork üretmesi büyük bi artı. Berk arkadaşımız Yarış motorlarıyla hız yapan hızı ve gücü seven arkadaşlarımızdan, o yüzden arkadaşımızı bu araç tatmin etmedi. Berk arkadaşımızın yorumunu kafana takma. Rahatlık açısından şehir içinde kullanacaksanız çok doğru bi tercih yapıyosunuz. 30500 e bu donanımda ve henüz 1 yaşında başka modellerde araç bulmazsınız. Kronik sorunların hemen hemen hepsi giderilen bi araç alacaksınız. Uzun yıllardır grande ile başlayıp evo ve punto olarak üretim bandından inmeyen bi araç firmayıda sorunsuzluğu ve satışı ile tatmin ediyor. Bence Fiat gurubu olarak peynir ekmek misali satılan bu devirde başka bi araç yok. İşallah umduğunu bulacağını umuyorum.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

ANIL İPSALALI
    anil72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Herkese yapmış olduğu bilgilendirici yorumlar için teşekkürler.
    Aracın çekimiyle ilgili fazla bir beklentim yok zaten fazla hız sevmem . Şuanki aracımda clio 1.2 di 2005 model yaşlandı sorun çıkarmaya başladı ondanda memnundum ) maksat gideceğim yere sorunsuz ve ucuz götürsün yeter devir ekonomi devri bana göre. Yılda 30000 civarı km yapıyorum dizellerin hem tamiri hemde ilk alışı bana daha pahalıya maal olucağı için bu aracı seçtim. satıcı bayan 1200 km de araç benim şuandaki aracımda olmayan çok özellik taşıyor Hayırlısı olacağı kanaatindeyim herkese tekrar teşekkürler.... Bu arada 2012 Punto 1.4 Fire 77Bg. Dualogic Easy'in (1200 km) fiyatı 29750 oldu

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Kullanmayı biliyorsan manuel daha akıcıdır. Dualogic ne dersen de yokuşta bayılıyor ( Özellikle araç soğukken)...Tabi dualogic de düz yolda daha konforlu.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Aracın çekimiyle ilgili fazla bir beklentim yok zaten fazla hız sevmem . Şuanki aracımda clio 1.2 di 2005 model yaşlandı sorun çıkarmaya başladı ondanda memnundum ) maksat gideceğim yere sorunsuz ve ucuz götürsün yeter devir ekonomi devri bana göre. Yılda 30000 civarı km yapıyorum dizellerin hem tamiri hemde ilk alışı bana daha pahalıya maal olucağı için bu aracı seçtim. satıcı bayan 1200 km de araç benim şuandaki aracımda olmayan çok özellik taşıyor Hayırlısı olacağı kanaatindeyim herkese tekrar teşekkürler.... Bu arada 2012 Punto 1.4 Fire 77Bg. Dualogic Easy'in (1200 km) fiyatı 29750 oldu
    Doğru karar...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Irfan Gulkan
    dimetokavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Hayırlısı olsun; Kazasız, belâsız... Fiyat daha da güzel olmuş anlaşılan
    about.me/irf