Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Bakım için gittiğimde başıma gelenler.

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Dizel motorun ömrü benzinli motordan uzundur. Bence motorda bir problem yoksa uzunca bir süre bakımını yaptırdığınız taktirde binebilirsiniz. Ayrıca kişiyi mahkemeye verdiğinizden ve hakkınızı aradığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

25000 falan alamazsınız. haksız zenginleşme ( ya da böyle bir şey, tam tanımı hatırlamıyorum) diye bir olay var bizdeki hukukta... öyle amerikadaki gibi tazminatlar isteyemiyor, isteseniz de zaten alamıyorsunuz. en fazla km düşürüldüğü için olan kaybınızı alırsınız, o da emsal km deki araç için ödenecekten fazla ödediğiniz kısmı, gösterge faiz üzerinden hesaplanacak farkıyla alırsınız ki o da en fazla bir kaç bin lira tutar.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Kimseye güven yok arkadaş..... galeriden alsan bi dert almasan bi dert sahibinden de alsan bi dert almasan bi dert..... Geçmiş olsun dostum.....

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Bence bu masrafa hiç girmeyin önce aldığınız kişiyi arayın durumu ve mahkeme olayını anlatın verdiğiniz parayı talep edin. Olumsuz sonuç çıkarsa geçici bir bakım yaptırırsınız.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

"" alırken aklınız nerdeydi? yetkili bir servise arabayı götürmüş olsanız kilometresinin oynanmış olduğunu zaten almadan anlayabilirdiniz, ama yapmamışsınız... noterde altına imza attığınız kağıtta "baktım, gördüm, inceledim, olduğu gibi kabul ediyorum, sorumluluk benim" anlamında yazılar yazıyor, okumadınız mı?"" diye sorsa hakim mahkemede , ne cevap verilecek?
    hasılı kelam, arabayı aldığınız kişiyi aramak vs sadece zaman kaybı, adam " yok kardeşim, servis kaydında hata vardır, benim arabamda oynama yok" dese ne diyeceksiniz? . bir musibet bin nasihatten iyidir, derler. hepimize ders olsun.
    Konu ametist tarafından (17/05/2013 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "" alırken aklınız nerdeydi? yetkili bir servise arabayı götürmüş olsanız kilometresinin oynanmış olduğunu zaten almadan anlayabilirdiniz, ama yapmamışsınız... noterde altına imza attığınız kağıtta "baktım, gördüm, inceledim, olduğu gibi kabul ediyorum, sorumluluk benim" anlamında yazılar yazıyor, okumadınız mı?"" diye sorsa hakim mahkemede , ne cevap verilecek?
    hasılı kelam, arabayı aldığınız kişiyi aramak vs sadece zaman kaybı, adam " yok kardeşim, servis kaydında hata vardır, benim arabamda oynama yok" dese ne diyeceksiniz? . bir musibet bin nasihatten iyidir, derler. hepimize ders olsun.
    Aklım firardaydı Bunun hesabını kimse bana soramaz. Ben sonuna kadar haklıyım arkadaşım. Fiat servis kontrol için çok para talep etti ,ustama götürdüm. Km ile oynanmışsa bu bir dolandırıcılıktır. Noterde ne kadar yazsada bu durum farklıdır. Araçta zaten problem yok ki. Km' si ile oynanmış ve bu durum tutuklu yargılanmaya kadar gider.

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklım firardaydı Bunun hesabını kimse bana soramaz. Ben sonuna kadar haklıyım arkadaşım. Fiat servis kontrol için çok para talep etti ,ustama götürdüm. Km ile oynanmışsa bu bir dolandırıcılıktır. Noterde ne kadar yazsada bu durum farklıdır. Araçta zaten problem yok ki. Km' si ile oynanmış ve bu durum tutuklu yargılanmaya kadar gider.
    üstadım, ben sizi haksız bulmuyorum, aksine tamamen haklısınız. mamafih "devletin dili yazıdır" derler. elinizde herşeyi kabul ettiğinize dair bir evrak var. adamı mahkemeye verdiniz diyelim, hadi diyelim ki savcılığa suç duyurusunda bulundunuz ve kabul etti, davayı açtı. adam geldi karşınıza "ben yapmadım ki, kendi yapmış, haberim bile yok" ya da tam tersini söyledi "ben zaten durumu söyledim, bu yüzden arabamı da piyasasından bin lira ucuza verdim, şimdi numara yapıp haksız kazanç sağlamaya çalışıyor, işte evrak da burada, her kusurunu bilerek aldım diye imzası var" dese, istediğiniz kadar haklı olduğunuzu bağırın, bir şey olmayacaktır. ne yazık ki bu böyle, hukuk da yazılı kurallardan, olaylardan yola çıkarak kanı oluşturur. sonuçta eğer adamın bunu yaptığına dair somut kanıt " ne zaman, nerde, nasıl, kim yaptı" deliliniz yoksa gerisi varsayımdır. onun bunun dolduruşuna gelmeden önce lütfen ne demek istediğimi bir kez daha düşünün.

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

üstadım, ben sizi haksız bulmuyorum, aksine tamamen haklısınız. mamafih "devletin dili yazıdır" derler. elinizde herşeyi kabul ettiğinize dair bir evrak var. adamı mahkemeye verdiniz diyelim, hadi diyelim ki savcılığa suç duyurusunda bulundunuz ve kabul etti, davayı açtı. adam geldi karşınıza "ben yapmadım ki, kendi yapmış, haberim bile yok" ya da tam tersini söyledi "ben zaten durumu söyledim, bu yüzden arabamı da piyasasından bin lira ucuza verdim, şimdi numara yapıp haksız kazanç sağlamaya çalışıyor, işte evrak da burada, her kusurunu bilerek aldım diye imzası var" dese, istediğiniz kadar haklı olduğunuzu bağırın, bir şey olmayacaktır. ne yazık ki bu böyle, hukuk da yazılı kurallardan, olaylardan yola çıkarak kanı oluşturur. sonuçta eğer adamın bunu yaptığına dair somut kanıt " ne zaman, nerde, nasıl, kim yaptı" deliliniz yoksa gerisi varsayımdır. onun bunun dolduruşuna gelmeden önce lütfen ne demek istediğimi bir kez daha düşünün.
    Kardeş ben o kadar cahil bir insan değilim. Elimde km nin 2011 yılında değiştiğine dahil kapı gibi belge var. Servis onaylı. 2012 Kasım'da da aracın 117 bin km de muayene olduğu belgeside var. Yani ben yapmadım sen yaptın demesi mümkün değil. Ek olarak tekrar belirtiyorum,noterde yazıyor bu söyledikleriniz ancak kendisi bana ayıplı malı dolandırarak satmıştır. Bunu sonradan farketmek,kazanamazsın anlamına gelmez. Ben bu yazdıklarımı aklımdan uydurmuyorum. Abim adliyede katip,ve bir çok avukat arkadaşı var. Gelsin açalım dava bitirelim bu işi diyorlar. Belge var kanıt var

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Ağır bakım tutarı

Araç bakımdan çıktı işte toplam masraf:

Selenia Yağ: 82 TL
    Buji ısıtma: 44 TL
    Rot mili: 42 TL
    Takozlar: 126 TL
    Balata temizleme: 7 TL
    Muhafaza yan: 109 TL
    Hava filtresi: 14 TL
    Rulman gergi: 97 TL
    Davlumbaz: 102 TL
    Arka amortisör: 259 TL
    Eksantirik kit: 178 TL
    Dizel karbon temizleme: 14 TL
    Sensör temizleme: 12 TL
    20 ml motor iç temizleyici: 20 TL
    Contalar 59 TL ve 35 TL
    Karter: 235 TL
    Kompresor kayısı: 58 TL
    Ön firen diski: 195 TL
    Polen filtre: 12 TL
    yağ filtresi: 10 TL
    Yakıt filtresi: 66 TL
    Fren balata arka: 146 TL
    Triger: 260 TL
    Ön süspansiyon 110

vs vs yazmaktan yoruldum daha cok var. aklınıza gelebilecek tüm ağır bakımları yapıldı ve totalde 3.100 TL tuttu. Ömürlük bir bakım oldu. Olası bir elde kalması sonucunda aracı uzun yıllar sürmek adına bu bakım gerekliydi

Bunun 850 Lirası işçilik..

Saygılar.

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Araçları ikinci el almadan önce servise göstermekt fayda var. Ben yerinde olsam sandık motor alırdım...

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Kardeş ben o kadar cahil bir insan değilim. Elimde km nin 2011 yılında değiştiğine dahil kapı gibi belge var. Servis onaylı. 2012 Kasım'da da aracın 117 bin km de muayene olduğu belgeside var. Yani ben yapmadım sen yaptın demesi mümkün değil. Ek olarak tekrar belirtiyorum,noterde yazıyor bu söyledikleriniz ancak kendisi bana ayıplı malı dolandırarak satmıştır. Bunu sonradan farketmek,kazanamazsın anlamına gelmez. Ben bu yazdıklarımı aklımdan uydurmuyorum. Abim adliyede katip,ve bir çok avukat arkadaşı var. Gelsin açalım dava bitirelim bu işi diyorlar. Belge var kanıt var
    ne güzel o zaman, umarım hakettiğinizi alırsınız. ama siz yine de bir sonraki alışverişinizde servise o isteği "çok" parayı verin de sonradan siz ve arkadaşlarınız bu kadar yorulmayasınız.

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ne güzel o zaman, umarım hakettiğinizi alırsınız. ama siz yine de bir sonraki alışverişinizde servise o isteği "çok" parayı verin de sonradan siz ve arkadaşlarınız bu kadar yorulmayasınız.
    Valla ilk arabam olduğu için yaşımın vermiş olduğu heyecana kapılmıştım. Aslında servisin istediği parayı da vermeye gerek yokmuş. Sadece bakım kartını rica ettirip baksak bile görecekmişiz. Ama nerden bileceğiz ki. Hayırlısı artık bakalım mahkemeden ne sonuç çıkacak. P.tesi başvuruyorum.

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

küfür ettim okurken
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Valla ilk arabam olduğu için yaşımın vermiş olduğu heyecana kapılmıştım. Aslında servisin istediği parayı da vermeye gerek yokmuş. Sadece bakım kartını rica ettirip baksak bile görecekmişiz. Ama nerden bileceğiz ki. Hayırlısı artık bakalım mahkemeden ne sonuç çıkacak. P.tesi başvuruyorum.
    Detaylı expertiz yapıp sözle öğrenmek istediğinizde bunun ücreti 100-150 tl gibi birşey olurken bunu belgeletmek istediğinizde 300-350 Tl yi buluyor bu da az para değil. Evet verilse iyi olurdu fakat öyle olsa böyle olurdu gibilerinden sohbetler yerine bence bu konuya daha ılımlı yaklaşılmalı ve bir kere olmuş olan bu yüzden hukuki yoldan kazanımınız olacaksa bencede açın davayı. Kafanızada takmayın şimdi kaybedilen 2000-3000 Tl olsa bile hayat uzun yaşınızda genç daha çok kazanırsınız kafaya takılmaya değmez bence.

Ferdi Gökhan
    ferdigokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 50

Geçmiş olsun dostum baştan sona okudum

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Maalesef bu gibi durumlarla hepimiz karşılaşıyoruzdur. Artık olan olmuş yapacak bişey kalmamış, tabiki hukuk yolu açıktır hakkınızı arayın tabiki mutlaka, bundan sonra daha dikkatli olmak lazım ikinci el araba alırken ben genelde sahibinden com da aynı yıl olan araçların km lerine bakıyorum ona göre karar veriyorum bir nebzede olsa ortalama bir rakam buluyorum dikkatli olmak lazım geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz...

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Önce suç duyurusunda bulundum. En geç 2 aya kadar mahkeme açılır. Bilir kişi beni haklı bulursa karşı taraf dolandırıcılık suçundan yargılanacak. Ardından da tazminat davası açacağım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12