Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bakım için gittiğimde başıma gelenler.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Kızgın Bakım için gittiğimde başıma gelenler.

Selam arkadaşlar. Servis bölümünde aracıma ağır bakım yaptıracağımı söylemiştim .

Sizden bir takım öneri bekliyorum . Öncelikle aracımı çok seviyorum. Aracıma baktığınızda sizce kaç km dir?

Ben aracı 105.000 Km de aldım ve şuan 126.000 Km. Bugün servis kontrollerinde aracımın aslında 234.500 Km olduğunu öğrendim. Gerçekten çok üzgünüm şuanda. Aracı satmaya kalksam zor satarım. Kimse km den dolayı yaklaşmaz. 2 sene(24 ay) bir borcum kaldı araca ayda 540 ödüyorum. Aracımda hiç bir büyük kaza yok.

Ve bugün ki kontrolde motorumda en ufak bir sorun yokmuş. Aynı şekilde turbosunda da. Yani aşağıdaki bakımlar yapıldığı taktirde ve düzenli olarak 10 bin bakımına gittiğim taktirde uzun yıllar sürebilirmişim.

Aracımda;

Park sırasında demir dubaya çarpma sırasında ön tampon değişti
    Aynı anda da sol ön çamurlukta çok ufak 5 cm falan bir işlem yapıldı.
    Birde geçen ayda konusunu açtığım , 6 kattan aracımın üstüne mermer düştü bagajdan öne doğru 15 cm kadar boya var. Göçen yer de 20 cm capında köşe kımsında. (çok ağır bir işlem değil)

Ve son olarak km vukaatı.

Bugun serviste genel ağır kontrolleri yaptırdım ve aracıma 3.400 Tl (indirim yapılacak sanırım düz 3 bin TL olur) 10 taksit şeklinde fiyat aldım. Şimdi araca bu masrafları yapıp hiç satmadan kullanmak istiyorum.

Araca periyodik 240.000 km bakımı yapılacak.
    -Aklınıza gelen tüm filtreler
    -Karter değişimi
    -Baskı balata-
    -Triger zinciri değişimi
    -Klima hava filtresinde bir hortum mu ne var o değişcekmiş.
    -Ön arka fren diskleri
    -Sol ön davlumbaz
    -Motor yağı
    -Motor temizliği
    -Ön takozlar
    -Ön arka amortisör değişimi
    -Polen filtre değişimi ve akla gelen diğer bakımlar. Net yapılan işlemleri yarın fatura elime geçince yazacağım.

Evet yorumlarınızı bekliyorum.
    Konu SaLDo tarafından (24/09/2013 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Kilometreyi kafaya fazla takmayın. Motor sağlamsa sorun yok.Türkiyedeki 2. ellerin nerdeyse tamamının kmsiyle oynuyorlar.Satacakken kmsinin fazla olduğunu bilseler bile alanların bazıları yeterki km ekranda düşük olsun diyor.Şuan eşime 2000-2005 arası otomatik vites bakıyorum. Baktığım ilanların çoğunun kmsinin yalan olduğunu seziyorum.Merak etmeyin satılmayacak araba yok.1 lira aşağı verirsiniz gene satarsınız.

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Abi sadece km yi kafaya takıyorum onun dışında motor taş gibi zaten aracta diri. Yapılan masrafta zaten benim keyif masrafım. Bakımlı olsun içim rahat etsin diye.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Türkiyedeki zihniyete hangi küfrü etsek az. Araç ne kadar temiz olursa olsun kmsine baktıktan sonra araçtan soğuyan insan çok olduğundan insanlar mecburen km düşürttürmek zorunda kalıyorlar.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

Geçmiş olsun. Bence aracınızdan fazla şikayetiniz yoksa kullanmaya devam edin. 17-18 bine satıp aynı fiyatlara sorunsuz ve içinize sinecek araç bulabilir misiniz ? en azından dizel punto bulamazsınız gibi geliyor. Bakım masrafı olarakta karter fiyatını bilmiyorum ancak saydığınız işlemler için 3000 lira çok gibi geldi.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

Kime yaptıracaksanız. kalem kalem yedek parçayı çıkarttırın tam adıyla ve yedek parça koduyla çevrende lancia veya opar yedek parçası satan yedek parça firmasından tek tek fiyat alınız. Önce acil düşündüğünüz bakımları yaptırın. yada fiatcı ustalardan işçilik fiyatı isteyin. Triger zinciri değiştirirken usta motor karterini, yağ pompasını ve soğutma suyunu boşaltacak. triger zinciri değiştirirken:motor yağı+yağ filitresi+yağ pompası contası+antifiriz ve saf su+karteri yapıştırmak için sıvı conta+karter tapası alacaksınız. Baskı balata değişimi:baskı balata takımı (dizel için)+Baskı balatanın bastığı aynayı kesin iyi kontrol edilmesi gerekir. Gerekirse tornada tozunu aldır Bu iki bakım zamanı 1 gün sürer genelde geriye kalan bakımlar 1-2 saat sürer

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Aracı galeriden mi aldınız? Eğer galeriden aldıysanız herşeyi yaparlar. Geçen hafta Fiat Ducato aracımızı sattık. Alan arkadaş tekrar aracın ilanını koymuş. Araç şirket aracıydı, ilanda şirket aracı değildi yazıyor, araçta 3 parça boya 1 tanede değişen vardı, araç tertemiz boya vs. yok yazıyor. Daha neler neler
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

bence bu KM ile oynama olayına YARGI yolu açılıp çook büyük cezalar verilmeli hatta abartıyor olabilirim ama NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN işlem yapılmalı bence hem yaptırana hem de yapana...
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Bence km yi kafaya takmaya hic gerek yok. Benim arabamda 200 bin km de.. Calistigi surece umurumda bile olmaz. Olurda bozulursa da bakarim hal caresine. Cok cok kafam atarsa atarim sandik motoru ustune binmeye devam ederim.

3 bin liraya kisaca cus diyorum. Komple motor 6 bin lira yahu. Naapmis o servis oyle...

SAHİBİNDEN SATILIK SIFIR MOTOR 1,3 MULTİJET DİZEL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 123078570

bulent dagdeviren
    tunalent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

bu bir dolandırıcılık suçudur .bir avukat tanıdığınız varsa sorun bilgi alın

bulent dagdeviren
    tunalent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu KM ile oynama olayına YARGI yolu açılıp çook büyük cezalar verilmeli hatta abartıyor olabilirim ama NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN işlem yapılmalı bence hem yaptırana hem de yapana...
    zaten yapılıyor dolandırıcılık suçuna giriyor bir galerici büyük ceza almıştı para vererek davadan vaz geçirtmişlerdi müşteriyi ..

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Galericiden almadım. Sahibinden aldım. Ama sahibini aramadım çünkü o yapsa bile suçu daha önce aldığı servise atacaktır.

Ben aracımdan memnunum. Zaten şu son masraflar dışında geçtiğimiz 1 yılda bana masraf çıkarmadı. Mazotu koyup gezdim.

Şu son masrafta ise çıkan masraf bana ucuz geldi. Çünkü İstanbulda mailleşmediğim servis kalmadı ve sadece şu 3 işlemler için benden 1500'ün altında rakam isteyen olmadı:

Triger
    Periyodik bakım
    Baskı balata

Ancak benim aldığım 3 binlik fiyatın içinde araç sil baştan bakımda. Telefonda bunları söylediler,yarın fatura çıkınca kalem kalem yazacağım zaten.

Bu yargı işinide araştıracağım. Aracı aldığım km belli,en son muayeneye girdiğim zaman belli. Oluru varsa mahkemede hakkımı arayacağım. Zaten aracın kullanıcıyım satmak istemiyorum. Ama benim içim nasıl yandıysa bana bunu yapanlarında yansın istiyorum.

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

Araç muayenede sorun yaşayabilirsiniz. Eğer muayene kilometresinden düşük ise aracın cezası var diye biliyorum araç muayeneye almıyorlar.

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç muayenede sorun yaşayabilirsiniz. Eğer muayene kilometresinden düşük ise aracın cezası var diye biliyorum araç muayeneye almıyorlar.
    Muayeneyi geçtiğimiz kasımda yaptım herhangi bir sorun çıkmadı.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

3000 lira çok hocam o ne öyle..ayrıca ben aracınızın 17-18 bin değil 19 binlira civarı edeceğini düşünüyorum..satarken sattığınız kişiye açık açık söylersiniz olur biter..zaten İstanbulda çekilmemiş araç mı kaldı..sıkmayın canınızı..

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bu arada abim katip,yakın bir avukat arkadaşına danıstı ve mahkemeye vermeye karar verdik. Aracın düşürüldüğü tarih belli ve suç teşkil ettiğinden mahkemeyi kazanmam %100.. Ama 1 sene ama 2 sene farketmez. Mağdur olduğum pararayı tazminatı ile geri alabilir mişim.

21.750 aracı aldığım fiyat
    bu son cıkan masraflarla beraber bana giren

25 bin TL

Önce satın aldığım kişiden bu meblayı talep edicem vermezse sürünsün dursun. ben hem mahkeme sürecinde araca binmiş olcam hemde paramı geri almış olacağım.

Hayırlısı artık

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

çok sevindim böle sonuçlanmasına

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

izmire gel daha hesaplı halledellim yaptırcaksan eğer 3000tl fazlaa

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmire gel daha hesaplı halledellim yaptırcaksan eğer 3000tl fazlaa
    Teşekkürler Ama beni dolandırandan fazlasıyla alacağım için problem yok.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Geçmiş olsun dostum...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sayfa 1/2 12 SonSon