Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto modelleri ve tavsiye

mucahit cam
    valhalax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto modelleri ve tavsiye

öncelikle herkese merhabalar

foruma yeni üye oldum ve bulabildiğim tüm konuları okumaya çalışıyorum.

19000-22000 civarına araç bakıyorum. Arkadaşın lineasını kullandıktan sonra fiat olabilir hb daha sportif olduğu için de puntoya yöneldik.

genel araştırdığımda

2007 üzerinde 100000lm civarlarında puntolar gördüm

Motor konusunda 1.3 MJ 75bg, 90bg, 1.4 Fire 77bg veriyonlar

dizel, LPG ve bg yakıt tüketimlerinde, ne kadar oynar.

paket olarak Active, Active plus, dinamik, fun

aradaki görsellik haricinde kullanışlıklık özelliklerinde ne fark vardır?

Punto kullanıcıları olarak, istanbul şehir içi trafikte kullanılacak bir araç için ortalama öneriniz, şu mutlaka olsun, şunlara dikkat et diyeceğiniz önerileriniz varsa memnun olurum.

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

1.2 69 hp lik versiyonda mevcut(benzin).şehir içinde bence ideal.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Kısa bir süre önce sizin yerinizde olduğum için kendi araştırmalarımı aktarayım.

Kısa mesafe pek kullanmayacağım ve fazla yol yapacağım düşüncesiyle dizel motor olmasına karar verdim. Bu nedenle 18-19bin civarı bir araç araştırmaya başladım.

Sonra Active-Dynmaic-Emotion seçeneklerini duydum ve 3-5 daha fazla vereyim emotion olsun dedim. Tabiiki bu seçimi emotionun en pahalı versiyon olmasından değil, artılarının bu bedeli hak ettiğini düşündüğümden dolayı yaptığım.

Ardından yolcu ve bagaj doluluğunun da olabileceğini düşünerek güçlü motor seçeneği ile 90bg olanı tercih ettim. Bu bana ilave 1 vites daha verdiği için özellikle uzun yolda az devirle daha sessiz daha ekonomik ve konforlu sürüş te kazandırmış oldu.

Son olarakta bu kadar para verdim oldu olacak asr+esp de olsun dedim. Zaten esp hayran olduğum bir teknoloji idi, bu kadar yaklaşmışken 1 adım daha atmasam olmaz diye düşündüm. Bu paketle birlikte airbag sayım da 6 adete çıkmış olmasının yanı sıra, acemi olan eşim için hillholder bulunması ise tadına tad katmış oldu.

Sonra istediğim aracı birde skydoomlu bulunca taaa trabzona gidip almak nasip oldu.

Hiç pişman olduğunuz an oldumu diye sorarsanız, evet. İstanbulda pek soğuk olmuyor ama özellikle eskişehirde kışın arabaya binince kaloriferin geç sıcaklık vermesi bu güne kadar yaşadığım tek pişmanlık

şaka bir yana benzin ve lpg seçeneğini en baştan elediğim için hiç üzerinde durmadım ama siz tabiikide kendi kriterlerinize göre değerlendirirsiniz.

Ben 19bin seviyesinden 25.5bin seviyesine çıktım. eğer dizel seçeneği üzerinde ilerleyecek olursanız 22 binin üzerine 3-4 bin daha koyarak asla pişman olmayacağınız bir araca sahip olmuş olursunuz.
    Ne mutlu Türküm diyene.

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa bir süre önce sizin yerinizde olduğum için kendi araştırmalarımı aktarayım.
    aslında benzer bir süreç gözüküyor. Bende 15-18 civarında daha düşük model palio vs bir şey alayım biraz araca alışır işimi gördükten sonra satıp üzerine koyup istediğim tarz birşeyler alırım diyordum. Sonra almışken biraz daha temiz rahat edeceğim birşey olsun dedim 20-22 civarındayım.

tamam punto arıyoruz yıl km fiyata göre filtre yapıyoruz ama motor, opsiyon ve model seçenekleri çok olduğu için aslında çıkan araçlar aynı değil.

Bir de Punto, Grande punto, Evo seçenekleri var. O yüzden hangi seçimi nasıl alırım şimdi onu araştırıp duruyorum )

bakalım öneriler ve paylaşımlar geldikçe umarım durum daha netleşir

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

emotion u unutmuşsun..gp lerin en full ü..ama o paralara temizi biraz zor..emotion için 23 lirayı gözden çıkarman lazım en az..

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bir de emotion çıktı başımıza )

o zaman şöyle özetlersek,
    2007 üzeri, 100bin civarı, ciddi kazası olmayan
    dizel emotion dediğimizde 23000 uygun mudur?

ayrıca 1.3 mj motorların ömrü, kronik problemleri ve asıl masrafları nedir?
    120-140 bin km civarı motor için ne dersiniz? daha çok götürür mü, yavaş yavaş masraf çıkarma zamanı geldi mi dersiniz?
    100binden sonra veya 150binden sonra ciddi masraf çıkartıyorsa o zaman ona göre daha düşük km bakabilirim,

Hüseyin GÜNDOĞDU
    seastar1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 276

T-jet modeline bak derim
    Dünyayı iki elinin arasına alabilirmisin? dediler.Bizde GALATASARAY atkısı açtık...

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

emotiondan sonra Tjet e de bakalım

sonumuz ne olacak hayırlısı

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı valhalax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

120-140 bin km civarı motor için ne dersiniz? daha çok götürür mü, yavaş yavaş masraf çıkarma zamanı geldi mi dersiniz?
    100binden sonra veya 150binden sonra ciddi masraf çıkartıyorsa o zaman ona göre daha düşük km bakabilirim,

120-140 bin km.mi, ben 128bindeki aracımı düşünmeden aldım (gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra tabiiki). Bilinçli kullandıktan sonra da triger zinciri haricinde 200 binin çok daha üzerine kadar masraf çıkartmayacağını düşünüyorum. Motoruna takım değmemiş 700binde ticari araç olduğunu çok duydum.
    Ne mutlu Türküm diyene.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

1.3 Dizel 75 bg. 100.000 km ila 120.000 km arası fiyat olarakta 20-22 bin TL arası bir aracı rahatlıkla bulabilirsiniz. Biraz bakımlıysa ve kazası belası yoksa hiç düşünmeyin. Km sinede aldırmayın çünkü motorumuz gerçekten iyi. Bakımlar aksatılmazsa eğer 250.bin e kadar motora el sürmezsiniz.

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120-140 bin km.mi, ben 128bindeki aracımı düşünmeden aldım (gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra tabiiki). Bilinçli kullandıktan sonra da triger zinciri haricinde 200 binin çok daha üzerine kadar masraf çıkartmayacağını düşünüyorum. Motoruna takım değmemiş 700binde ticari araç olduğunu çok duydum.
    cahillmi mazur görün. bende 150bin altını listeletiyorum zaten. Genelde 100bin altı sorulduğu için ve 110bin civarında palio 1.3 turbosunu değiştirmek zorunda kalan bir arkadaşım vardı. O yüzden kritik bir eşik varsa bütçeyi ona göre ayarlayalım.

ör.22bine aldıktan bir kaç ay sonra 2000lik masraf çıkartacak km de alacağıma direk 24bin ayarlamaya çalışalım diye soruyorum.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

cahillmi mazur görün. bende 150bin altını listeletiyorum zaten. Genelde 100bin altı sorulduğu için ve 110bin civarında palio 1.3 turbosunu değiştirmek zorunda kalan bir arkadaşım vardı. O yüzden kritik bir eşik varsa bütçeyi ona göre ayarlayalım.

ör.22bine aldıktan bir kaç ay sonra 2000lik masraf çıkartacak km de alacağıma direk 24bin ayarlamaya çalışalım diye soruyorum.
    Estağfurullah, foruma soru sorma ihtiyacı olmayan kaç kişi vardırki ?

Sorunuza gelince, Konunun ustası değilim ama ben yinede bildiklerimi yazayım. Yanlış varsa arkadaşlar düzeltirler nasılsa.

Bu tamamen kullanım ile alakalı. Turbo vardır 70binde değiştirilmek ister, turbo vardır 200binde banamısın demez. Bunu da servisin anlayabileceğini düşünüyorum. Ben aracımı alırken araç teknisyeni arkadaşımıda trabzona kadar götürerek bizzat incelettirerek karar verdim.
    Ne mutlu Türküm diyene.

ŞABAN KONUK
    tu_navy82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 22

Hocam ben 2007 de sifir 1.4 77 bg lik 5 kapi gp aldim. Suan arac 90000de motor biraz agir kaliyor ama bunu devirli kullanarak asabiliyorsun.lpg de10 numara son 50000 km lpgde isik misik yanmiyo cekis dusmuyo yada hissetmiyorsun.triger120 bin yadA 6yil ben cok yarim debriyaj yaparim hala baski balata yaptiracam.yoldaki setlerde hic yavaslama gibi huyum yoktur. Hala on takim yaptircam. Senede 30gun koye giderim dag bayir tarla takka gubre cimonto daha nedeyim sana.al evindeki esegini sat.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

evet o civara biraz araştırma ile bulabilirsin..emotion alıp alabileceğin en dolu grande punto dur..

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

öğrendiklerimle birkaç araç baktım. ilanlardaki fotograflar ile modeller çoğu zaman örtüşmeye biliyor.

2008-2010 arası puntolarda donanımı görsel olarak en kolay nasıl anlayabiliyoruz?
    aktif ten sonra kapı kollarının gövde rengi olması, 6 ileri vites olması hemen anlaşılıyor ama airbag sayısı, yokuş kalkış desteği falan denmişti bunların olduğu paketin varlığını nasıl kontrol edebiliriz?

ayrıca puntolarda 55 bg var mı? 90bg dinamik diye baktığım bir aracın ruhsatında sadece Grande punto ve 55 bg ifadesi vardı.

Mehmet Uygunol
    magneta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    48 EU 018
    Edilen teşekkür: 16

öğrendiklerimle birkaç araç baktım. ilanlardaki fotograflar ile modeller çoğu zaman örtüşmeye biliyor.

2008-2010 arası puntolarda donanımı görsel olarak en kolay nasıl anlayabiliyoruz?
    aktif ten sonra kapı kollarının gövde rengi olması, 6 ileri vites olması hemen anlaşılıyor ama airbag sayısı, yokuş kalkış desteği falan denmişti bunların olduğu paketin varlığını nasıl kontrol edebiliriz?

ayrıca puntolarda 55 bg var mı? 90bg dinamik diye baktığım bir aracın ruhsatında sadece Grande punto ve 55 bg ifadesi vardı.
    75 beygirler ruhsatta "55 kw" yazar, o olmasın.
    ...:::...::: MaGnEtA :::...:::...

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı magneta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75 beygirler ruhsatta "55 kw" yazar, o olmasın.
    birim yazmıyordu ruhsatta ama doğrudur bg ve kw farklı birimler onu yazmışlardır, teşekkürler.

Kıvanç G.
    Efendi KaPiTaN HaYachTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    10 DC DuaLogic :)
    Edilen teşekkür: 27

Herkese Merhabalar...Araç almak aslında çokta kolay bir iş değil..Sonrasında çokta pişmanlık duyulabiliyor.. öncelikle yola "ayağımı yerden kessin yeter" diye başlanan ve sonunda planlananın üzerinde bir bedel ödenerek alınır araba..
    Bana göre öncelikler 3 kapı mı, yoksa 5 kapı olsun?düz vites mi olmalı yada otomatik mi olmalı? benzinli yada dizel mi?...
    sadece haftasonları mı binilecek, yoksa işe de gidilipte gelinecek mi? Bunlar bence önemli olan.. Bu kararlardan sonra donanım seviyesi belirlenebilir..
    Örneğin bakım maliyetleri? Benzinli araçlar 20.000'de bir gider servise.. Dizeller her 10.000'de gider mesela? Tabiki maliyetleri de buna göre farklı?
    Bunlar dan sonra zaten ayırdığınız bütçeyi tekrar sorgularsınız..Zira donanım ve özellikler fiyatı yukarı götürür.. Amacınızı belirlerseniz seçimde kolay olabilir.. Şimdiden hayırlı olsun
    2007 GRaNDe PuNTo M.JeT 3K 90 HP Emotion DuaLogic ( Egzotik Kırmızı).. *SOLD*
    2011 BRaVo M.JeT 120 HP Dynamic Plus DuaLogic + AK + SK ( Lav Kırmızı).. *SOLD*
    2013 Mini Cooper R60 Countryman 'S' ALL4 / White & Black
    YeTiŞeMeZSeN eL SaLLa..

mucahit cam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkürler.

aslında 5 kapı, istanbul içi kullanım, dizel olarak 20000 tl ve 100bin km 2008 civarı olarak ciddi masrafı olmayan ve gerektiğinde 2. el sıkıntısı çıkartmayan bir araç bakıyorum. Bu durumda Clio3 hb, linea ve Punto olarak modelleri daralttım, malum sitelerde 15-20 tane ilan var ama herkes açık açık ne olup bittiğini yazsa birini seçip ustayla gider alır biter iş. kimi hasarı saklıyor, kimi donanım veya modeli yanlış yazıyor, araçlarda aynı mekanda değil gömlek seçer gibi yan yana bakamıyorsun, farklı ilçeler hatta şehirlerde öyle olunca gereken tüm detayı kullanan kişilerden öğrenelim diyerek burdayım.

2009-2010 5 kapı active versiyon 100bin km civarı için 21500-22500 civarında bir kaç araç var ne dersiniz bunlar için, piyasa bu mudur, yoksa bir sıkıntısı olduğu için mi bu fiyatlardalar?

20. 12/05/2013, 00:32

Kıvanç G.
    Efendi KaPiTaN HaYachTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    10 DC DuaLogic :)
    Edilen teşekkür: 27

teşekkürler.

2009-2010 5 kapı active versiyon 100bin km civarı için 21500-22500 civarında bir kaç araç var ne dersiniz bunlar için, piyasa bu mudur, yoksa bir sıkıntısı olduğu için mi bu fiyatlardalar?
    Aslına bakarsanız ben kasko değerinden fazla vermem araca.. Hem ilan verilen sitelerde hemde bu forumda araçlara inanılmaz fiyatlar yazılıyor.. neymiş efendim,o varmış bu varmış,onu ekledim bunu taktım.. Yapmayın ya.. araca eklenenler içinde extra para isteniyor. O aksesuarlar için para isteyenler harcadıkları yakıt paralarını ve bakım masraflarınıda istesinler o zaman.. dediğim gibi şahsi düşüncem araca sonradan eklenenler beni pek çekmiyor. Kasko değeri neyse fiyat en çok o kadar olur..
    2007 GRaNDe PuNTo M.JeT 3K 90 HP Emotion DuaLogic ( Egzotik Kırmızı).. *SOLD*
    2011 BRaVo M.JeT 120 HP Dynamic Plus DuaLogic + AK + SK ( Lav Kırmızı).. *SOLD*
    2013 Mini Cooper R60 Countryman 'S' ALL4 / White & Black
    YeTiŞeMeZSeN eL SaLLa..

Sayfa 1/2 12 SonSon