12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Yeni Punto Hakkında Yardım..

Emre Yiğit
    evilcraft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Yeni Punto Hakkında Yardım..

Merhaba arkadaşlar..

Geçen hafta ailem haberim olmadan Fiat bayiisine gidip yeni Punto'lara bakmışlar. Araba anneme alınacak. Oradaki arkadaş 1.3 Multijet 75HP Easy modelini önermiş. Daha sonradan bana söylediler. Araba hakkında fazla bilgim olmamasına rağmen internette biraz araştırdıktan sonra Lounge modelini aileme söyledim. Geçen pazartesi bayiiye gidip Lounge modeline hep beraber baktık. Satıcının bize söylediği Lounge modeli en fullü demesiyle aileminde aklına yattı. Orada 1.3 Multijet 95HP Lounge Start&Stop ve Skydome'lu modeline baktık. Benim gerçekten fiat'a karşı önyargım olmasına rağmen arabaya bakınca, içine binince ve biraz karıştırınca önyargılarımı kırdı diyebilirim. Hakikaten hakkını vermek lazım sınıfının en iyilerinden olmuş. Fakat bizim anlaştığımız model 1.3 Multijet 75HP Lounge modeli. Start&Stop ve Skydome yok.

2 gündür internette araştırıyorum. Güvenlik paketleri ayriyetten satılıyormuş sanırım. ESP Paketi adı altında geliyormuş. Fakat satıcının bize dediği Lounge modeli en fullü bundan daha fullü Start&Stop ve Skydome olur demesiydi.

Sizce Start&Stop ve Skydome o paralara değer mi? Yeni Puntolarda Lounge modelinde ESP paketi geliyor mu? Yoksa opsiyonel mi satılıyor. 42.000 TL'na gelecek araç bize ve şöyle bir sıkıntımız daha var araç siparişi yapıldı imzalar atıldı. Eğer vazgeçip diğer modelini almak istersek böyle birşey yapabilecekmiyiz?

2 Gündür satıcıya etmediğim laf kalmadı. Bize araba satacak olmasına rağmen şöyle şöyle güzel şu +sı var diyip malını hiç övmedi. Benim bildiğim kötü olsa dahi biraz malını övüp afedersiniz en iyisini kakalamaya çalışacak ki oda para kazansın...

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

hocam loungelerde esp paketi standart değil opsiyondur. 1020 tl opsiyon paketi. start stop da paketle alabilirsiniz o da 1020 tl. aşağıdaki siteyi incelerseniz kafanızdaki bütün soru işaretleri gider.

Fiat Punto

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Emre bey bence Start&Stop'u bilmiyorum ama keşke skydoom olsaydı yarın pişman olabilirsiniz tamam biraz pahalı ama keşke dememek için birkez daha düşünün ve imkanınız varsa skydoom olsun.

Emre Yiğit
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı hyzanki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam loungelerde esp paketi standart değil opsiyondur. 1020 tl opsiyon paketi. start stop da paketle alabilirsiniz o da 1020 tl. aşağıdaki siteyi incelerseniz kafanızdaki bütün soru işaretleri gider.

Fiat Punto
    Oradaki fiyat listesini ve opsiyonları inceledim. İşte bu opsiyonları satıcı bize söylemedi. Kızdığım nokta bu zaten. Her 2 yılda bir araba değiştiren insanlar değiliz. Aldığımızda bizi uzun yıllar götürsün..

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

dijital klima istemiyorsanız easy alıp esp,skydome ve konfor paketi alın derim. 43e falan denk gelir.

Emre Yiğit
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre bey bence Start&Stop'u bilmiyorum ama keşke skydoom olsaydı yarın pişman olabilirsiniz tamam biraz pahalı ama keşke dememek için birkez daha düşünün ve imkanınız varsa skydoom olsun.
    Aileme bugün söyleyeceğim. Ama arabanın siparişini verdik. Eğer böyle bir değişiklik hakkımız varsa çıkan fiyat farkını ödeyip değiştirebiliriz. Yukarıda da belirttiğim gibi satıcı bize hiç bir bilgi vermedi kızdığım nokta da burada zaten...

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı evilcraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oradaki fiyat listesini ve opsiyonları inceledim. İşte bu opsiyonları satıcı bize söylemedi. Kızdığım nokta bu zaten. Her 2 yılda bir araba değiştiren insanlar değiliz. Aldığımızda bizi uzun yıllar götürsün..
    emre bey 75 hp lik alıp start stop ekleteceğinize 95 hp liği alın. zaten onda s&s sistemi standart geliyor.

yani aynı paraya 75 yerine 95 hp almış olursunuz. buna bir de esp paketi ekletirsiniz tam olur.

bence bayiye gidip konuşun. bir şekilde halledilir..

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı evilcraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aileme bugün söyleyeceğim. Ama arabanın siparişini verdik. Eğer böyle bir değişiklik hakkımız varsa çıkan fiyat farkını ödeyip değiştirebiliriz. Yukarıda da belirttiğim gibi satıcı bize hiç bir bilgi vermedi kızdığım nokta da burada zaten...
    Emre bey keşke buraya daha önce üye olup bizlere sorsaydınız. Evet satıcıların bir kısmı böyle. Arkadaşıma opel alırkende bu gibi sıkıntılarla karşılaşmıştık satıcıya araçta olan donanımları sorduğumuzda tam anlatamamıştı ve bazı donanımları biz söylemiştik fakat bu konuda sizinde biraz hatanız var gibi o da tam olarak araştırma yapmamışsınız. Neyse satıcı ile bir görüşün derim sonuçta bu araba hemen yola çıkmadı ya.

Emre Yiğit
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre bey keşke buraya daha önce üye olup bizlere sorsaydınız. Evet satıcıların bir kısmı böyle. Arkadaşıma opel alırkende bu gibi sıkıntılarla karşılaşmıştık satıcıya araçta olan donanımları sorduğumuzda tam anlatamamıştı ve bazı donanımları biz söylemiştik fakat bu konuda sizinde biraz hatanız var gibi o da tam olarak araştırma yapmamışsınız. Neyse satıcı ile bir görüşün derim sonuçta bu araba hemen yola çıkmadı ya.
    Haklısınız. Araştırmaya başlayınca bu siteyi gördüm. Hemen üye olup sizlere de danışmak istedim. Neyse öğleden sonra eğer açıksa bayii bugün gidip bu işleri halledelim. En azından neyin ne olduğunu anlamış oldum. İlginiz için çok teşekkür ederim herkese ayrıca daha bakabileceğim farklı paketler ve özellikler var ise bilgilendirirseniz çok memnun kalırım

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Sitesinde tüm paketler donanımlar yazıyor Emre bey durumunuza göre hangi paketleri istiyorsanız seçebilirsiniz ama kullanım olarak falan soracak olursanız bence çok seveceğiniz ve memnun kalacağınız bir araç.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dijital klima istemiyorsanız easy alıp esp,skydome ve konfor paketi alın derim. 43e falan denk gelir.
    çok ama çok mantıklı 0 alıcak olsam su an bu şekil yapardım

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

aynen arkadaşım keşke easy yerine lounge +esp skydom alsaydım banada skaydom ilerde ses yapar falan dedi satış elemanı şimdi skydome görünce iç çekiyorum çok acele aldım ben illede kırmızı iç döşeme olsun dedim dijital klima olmasada olur ama insanı aydınlatmıyorlar bence iyice inceleyip öyle karar verin