12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: İstanbul trafik vakfı'nın araçlarımızı çekmesi

alican kayma
    hetfieldpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Standart İstanbul trafik vakfı'nın araçlarımızı çekmesi

Merhabalar arkadaşlar, istanbulda bildiğiniz gibi özellikle kalabalık yerlerde park sorunu yaşadığımızdan dolayı zaman zaman park edilmesi yasak olan yerlere park edebiliyoruz. yada park yasak işareti bulunan bir yolda 40-50 aracın park ettiğini gördüğümüz zaman biz de boş bulduğumuz yere aracımızı bırakabiliyoruz.

Bu durumda tabiki mafyavari çalışan trafik vakfı aracımızı zaman zaman alıp götürmüş olabiliyor.

benim sorum da şu: 2 tekerleği kaldırıma çıkarırsak çekebilirler mi?

(trafik vakfı çekicileri genelde alttan palet tarzı bir cihazları olan ve 2 lastiği de aynı anda kaldıran aletler)

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

Eğer aracın herhangi bir tekeri karayollarında ise her türlü çekme, ceza yazma hakkı trafik polisinin elindedir.. Ama eğer aracın 4 tekeri kaldırımda ise aracı çekme hakkı belediyededir.. İstanbul trafik vakfını ilk kez duyuyorum..

alican kayma
    hetfieldpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Evet istanbulda trafik vakfı araç çekilmesi işlemini gerçekleştiriyor.Bu nedenle mafya gibi olduklarından çekilmesi kolay araçları çekiyorlar.Bu nedenle 2 teker kaldırımda olursa çekilmesi fiziksel olarak imkansız olur mu? diye sormaktayım

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Fiziksel olarak imkansız değil. Vakıfa ait üç farklı çekici var. Biri sizin dediğiniz tür , biri forklift tarzı aracın altına kollarını sokup kaldıran ve çekicinin üzerine koyan. Diğeri ise dört lastikten birden bağlayıp vinçle çekicinin üzerine kaldıran.Bir keresinde Beyazıt ta yol kenarındaki bir aracı çekmek istediler ama yanındaki araçlardan çekici yanaşamadı . Adam , hırsız gibi telle ön sol camdan kilidi açtı , kapıyı açıp arabayı açığa çekti ve sonra götürdü. Yani yeter ki kafaya koysunlar.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

Belediyeler kaldırımdan çekebildiklerine göre bence fiziksel olarak bir sorun yaşamazlar..

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Kaldırımlar yaya için ayrılan bölümler oldukları için çekecekleri ilk araç sizin aracınız olur diye düşünüyorum..

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Park yasağı olan yerlere aracınızı koymayın böyle bir sorun ile de karşı karşıya gelmeyin. Bizde biliriz aracı park sorunu olan yerlere ,ulu orta yere ,trafiği ve yayayı etkileyecek yerlere koymayı ama koymuyoruz. Hele ki yabancı yerse kesin otoparka giderim. Zaten 50 aracın park yasağı olan yere aracı koyması insanların ne kadar duyarsız olduğunu gösterir. Bir şey olmaz bende gireyim diyen girecek o 50 aracın arasına olacak sana 100 araç. Hiç hoş değil. Keşke imkan olsa tüm kuralsız park edenleri toplayıp götürse çekiciler.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart İstanbul trafik vakfı'nın araçlarımızı çekmesi

Yalnız işin garipi genelde bu çekiciler. Trafiği engelleyen değil de kendilerinin kolayca aracı çekebilecekleri yerdeki araçları alıyorlar.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı hetfieldpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet istanbulda trafik vakfı araç çekilmesi işlemini gerçekleştiriyor.Bu nedenle mafya gibi olduklarından çekilmesi kolay araçları çekiyorlar.Bu nedenle 2 teker kaldırımda olursa çekilmesi fiziksel olarak imkansız olur mu? diye sormaktayım
    İmkansız gibi gözükse de:
    Aracınıza zarar vererek de olsa, önce bir tarafını kaldırıp, sonra paleti ileri doğru sürerek diğer tarafını da kapsayıp kaldırabilirler.. Yani mümkündür.

Ama bu şekilde yaparlar mı bilemicem.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

4 defa aynı vakıf benim de aracım çekti. ikisinde park yasağı ile ilgili hiç bir işaret olmadığı halde. araç küçük plaka 39 çekelim o zaman. aracı götürdükleri yerde bir de yıkama fişi verip 10 tl de almaları daha da sinirlendiriyor insanı. istanbulda trafik vakfinın araç çekilmesi yetkisinin sınırlandırıldığını duydum ama nafile. adamlar iyi para kazanıyor bu işten.

alican gibi bende nasıl çekemezler diye düşünüyorum hep. sonra en kuytu yerde çapraz park etmeyi tercih ediyorum. çoğu kez işe yarıyor..

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Gözümün önünde vatan caddesinde kaldırımdaki arabayı çektiler. Toplam 1 dakika ya sürdü ya sürmedi. Ahtapot adını verdikleri bir cihaz var. Tum tekerleklere baglıyor atiyor cekicinin üstüne gidiyor. O kadar uzmanlaşmışlar ki alamayacakları araba yok gibi benden soylemesi.

Bir keresinde arabamın onune buyuk bir minibüs parketmişti. Aradım taradım bulamadım sahibini. Aradım trafik vakfını, aracın markasını modelini söyledim. 30 dk içersinde çekici aldı götürdü minibüsü. Kısacası burdan bu aracı çekemezler demeyin, istedikten sonra heryerden her aracı çekebiliyorlar.