Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto Kaza!!

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Arkadan çarpmanın her zaman %100 hata olduğu konusuna ben de katılmıyorum ama bu kazada durum farklı bence. Punto'nun dönüş için sağda durması gerekirdi fakat çarpan araç da sağ şeritten gidiyor olabilirdi. Dolayısıyla kaza kaçınılmaz olurdu. Ben karar makamı olsam çarpan araca ağır (%90 üzeri), çarpılan araca hafif kusur verirdim. Jip çok hızlı zaten, frene bile dokunmamış. Fren ışıklarını göremedim en azından.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bencede puntoda hata var ama ortada yaya ve hayvan görsen ''bunun burda olmaması gerek'', diyip çarpmak gerekmiyor..Bence dikkatsizce çarpmış..Sağ boştu bir manevra ile sağa geçebilirdi..Çok zor bir durumu yok jeep in.Bence bir arakdaşın dediği gibi telefon ile uğraşıyordu..Neyse ölümcül kaza olmaması sevindirici..
    Konu fotobelit tarafından (25/03/2013 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede puntoda hata var ama ortada yaya ve hayvan görsen ''bunun burda olmaması gerek'', diyip çarpmak gerekmiyor..Bence dikkatsizce çarpmış..Sağ boştu bir manevra ile sağa geçebilirdi..Çok zor bir durumu yok jeep in.Bence bir arakdaşın dediği gibi telefon ile uğraşıyordu..Neyse ölümcül kaza olmaması sevindirici..
    punto nun hiçbir suçu yok tamamen jipi kullanan bayanın beyinsizliği zaten şu bayanlların araç kullanması beni deli ediyor tamam biz erkeklerin içindede var kötü sürücüler ama bayanlar tam bir fiyasko geçen anide önüme bir kırdı bi tanesi yani utanmasam inip dövücektim daha sonra kendi kendime napıyorum dedim bu kadar olmaz bence bayan sürücülerin hepsinin tekrar teknik sürüş testine alınmalı

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen bencede sağ boştu dikkatlı olsa ordan görürdü ama görecek bi görüş açısı yok o hızla. telefonla uğraşıyodur muhmetemelen. punto gerçekten çok fena olmuş jeepde bişey yok markası sssysong mu ne bu kadar sağlam olduğunu bılmıyordum bu markanın jeepde ne var o hıza.
    İnsanlar hız yapıyorlar makas atıyorlar ama sadece zevk almaya bakıyorlar.Zevk almaya bakarken kendi hayatlarını geçtim başkasının hayatını da riske atıyorlar bayan erkek fark etmez dikkatlı olmakda fayda var.Geçen e 5 de c180i forumda bi arkadaş paylaşmıştı hayat bu kadar ucuz değil...

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

bence iki tarafında suçu var... puntodaki sağa yanaşıp öyle dönmesi lazım.. eğer yapamıcaksa ilerde mutlaka u dönüşü yapılcak bi yer vardır... bayanında orda kurtarma payı varmış ama refleksleri o kadar iyi değil işte bayanların.. emin olun siz 90 la giderken sol şeritte önünüzde küt diye biri dönüş için dursa vurmayıp kurtarsanız bile adama etmediğiniz küfür kalmamıştı...

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Herkes trafik polisi olmuş ben de şunu söyleyim asli kusur Puntoda. Orada ne kavşak ne ışık var zaten bölünmüş yol... Jipi süren kadın ise bildiğin acemi sürücü vermişler altına otomatik cipi muhtemelen panikleyip frene basamadan yapıştırmış.
    Punto fena dağılmış ama cip demekki daha güvenli..cipte hasar yok fazla.
    Konu reddragon tarafından (25/03/2013 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes trafik polisi olmuş ben de şunu söyleyim asli kusur Puntoda. Orada ne kavşak ne ışık var zaten bölünmüş yol... Jipi süren kadın ise bildiğin acemi sürücü vermişler altına otomatik cipi muhtemelen panikleyip frene basamadan yapıştırmış.
    Punto fena dağılmış ama cip demekki daha güvenli..cipte hasar yok fazla.
    jipin güvenliği ile alakası yok bence aynı hızla mont ile golf e arkadan vursan golf te o duruma gelir mont a fazla bişey olmaz

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

esp varm,ş jipte ii takla atmadı karşı şeride savrulsaydı kafa kafaya daha vahim sonuçlar olabilirdi

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jipin güvenliği ile alakası yok bence aynı hızla mont ile golf e arkadan vursan golf te o duruma gelir mont a fazla bişey olmaz
    Bir de şu açıdan düşün sen puntoyla o cipe arkadan çarpsan senin araç bu kadar hasarla yırtabilir miydi ?
    Puntiş sınıfında güvenli ama cip biraz iri kalmış. Momentum hesabıyla dağıtmış. Neyse kimse ölmemiş inş çabuk iyileşirler... kasko bu günler içi var.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Punto darbeyi arkadan aldığı için dağılmış, jip ise en sağlam yeri olan önden vurduğu için sağlam kalmış. Punto'ya hep duruyor olduğu için hatalı denmiş fakat durmuyor, 40'la gidiyor olsaydı bile o jip Punto'ya çok sert çarpacaktı zira çok hızlı gidiyor. Çok net jip kusurlu bana kalırsa.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ssangyongdan beklemediğim performans o şiddete GP nin durumunda olması lazımdı. Ben bu bağdat caddesinde solda bekleme yapan dükkana 2 saniyeliğine uğramak isteyenlere kurulmaya başladım hızlı akan bir cadde olsa bu tarz kazaların yaşanması olağan. Bende zaten giderken aynasını kapatıyorum maçası yiyorsa bi insin gelsin yanıma. Sol şeritte duraklama nedir arkadaş İngiltere mi burası?

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ufak bilgi: Kasko kendi aracında ki hasarı, trafik sigortası ise karşı tarafın hasarını karşılar. Şayet suçlu senden haklıysan zaten karşı taraf karşılıyor Kasko şart modelli arabaya biniyorsan. İstanbulda trafikte mümkün olduğundan daha fazla dikkatli olmak gerekiyor her an biryerlerden birileri fırlayabiliyor, sinyal kullanılmamasıda cabası bi gün birine patliyacam sinyal kolu kabaetinemi kaçtı diye... Müneccimdik biz zaten karşı aracın nereye döneceğini bilicektik.

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

punto çok kötü olmuş ya nese canları sağolsunda.

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026
    Edilen teşekkür: 153

Verilmiş sadakaları var mış valla gençlerin...

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Hızlı gelen durana ya da hareket halindeki cisim her zaman duran cisime daha fazla zarar verir yumurta testi gibi, aynı şekilde punto vursaydı jip daha fazla hasar alırdı, puntonun kemiksiz tarafına denk gelmiş darbe, Allah'tan ölen yok, kurallara göre iki tarafta hatalı bence ...

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de şu açıdan düşün sen puntoyla o cipe arkadan çarpsan senin araç bu kadar hasarla yırtabilir miydi ?
    Puntiş sınıfında güvenli ama cip biraz iri kalmış. Momentum hesabıyla dağıtmış. Neyse kimse ölmemiş inş çabuk iyileşirler... kasko bu günler içi var.
    ben punto demedim mont dedim yukarıyı iyi okursan görürsün arkadaş elbette punto ile o jip bir olamaz benim verdiğim örnekte mont ve golf var mont ile golf e arkadan gireyim bak bakalım golf ne oluyor mont un en fazla ön tampon ve far gider

KEYA KEYA
    DarknessFall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 103

şu haklı mu haklı yı geçtim , yalnız sağı baya boşmuş yolu takip etmiyordu sanırım baya durabilir yada sağa geçip kurtarabilirmiş , yön değiştirmiyor araç.. allah korumuş.

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

O yol üzerinde opet var. Ortaköy yönünden kuruçeşme yönüne gelen her araç aynı kazadaki gibi sol şeride yanaşarak dönüş yaparlar benzinciye (Ben dahil) En sağa geçip üç şeridi birden aşıp karşı tarafa geçmek çok daha riskli bir hareket bence. Bu kazada kesinlikle kusur bayan sürücüde.

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyse sizin dediğiniz olsun ben asla oyle dusunmuyorum.Arkadan carpmak suc olması bence her zaman dogru değil.ARıza durumu ile donulmeyecek yerden donmeye kalkmak cok farklı...Ayrıca kuralı nedir bu tip donuslerde saga yanasıp doneceksiniz...Sol serit akan serittir...Ambulansda olabilirdi carpabilen...
    üü

bencede punto suçlu anayolda lamba yok kavşak yok sol şeritte lap diye durmuş kazayı çağırıyor yinede kazadır geçmiş olsun bu çarpmaya arabanın durumu okadarda kötü değil

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Dip gaz gelmiş Jeep..... Üzücü.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon