Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Duyduk Duymadık Demeyin !!!

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Dikkat Duyduk Duymadık Demeyin !!!

LÜTFEN TÜM YAZIYI SONUNA KADAR OKUYUNUZ !

Arkadaşlar Fiat Genel Merkezinden Aradılar ve Direksiyonumdan gelen parmak kıtlaması şeklinde tıkırtının STANDARTLAR dahilinde olduğunu söylediler. Hanımefendi bayada yetkiliymiş. Bilginize......

Öyle ses geliyo diye felan aramayın Arıza olmayınca ilgilenmiyorlar. Çoook Ciddiyim. Valla Ben sabahtan beri söve söve rahatlıyorum.

Ancak yarın Tüketici Hakem Heyetine başvuracam. Bu işi çözerler mi Acaba...

Arıza : İlk günden beri var. (tabi fiat genel merkezi arıza olarak saymıyor)

Araç : 11.900 km de

Ömür : 13 ay oldu alalı.

Şikayet : Direksiyonumdan tıkırtı şeklinde ses geliyor.

Çözüm : Servisler : 1- Amaaaan Abi açmaya değmez. (kastamonu/gözde)
    2- Açtık sinyal ünitesini değiştirdik ses kesilmedi bizden bu kadar. (Birmot)
    3- Ses normal bi ses (kastamonu/gözde)

Çağrı Merkezi (Koll Sentır) : 1- Ses standartlar dahilinde tıkırdama normal

Siz olsanız naparsınız. Sırada hakem heyeti var.
    Konu biancoangelo tarafından (20/03/2013 Saat 21:42 ) değiştirilmiştir.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

video sunu çekebilir misiniz?

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    video sunu çekebilir misiniz?
    İlk fırsatta video yapcam ancak aykut aklına bişey geliyomu ne yapayım.....

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Bence direk İtalya'ya bir mail atın. Ayrıca internette ne kadar şikayet sitesi varsa hepsini doldurun(sikayetvar.com gibi). Her gün servise gidin her gün telefon edin ta ki adamları canlarından bezdirene kadar. Ben İzmirde Renault servisi Ermat için yaptım aynısını, Fransaya mailler birsürü sitede yazılar günde 3 defa telefonla ve maille servisi ve çağrı merkezini taciz ettim. Bu şekilde davranınca en sonunda ne isterseniz en iyi şekilde yapıyorlar.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence direk İtalya'ya bir mail atın. Ayrıca internette ne kadar şikayet sitesi varsa hepsini doldurun(sikayetvar.com gibi). Her gün servise gidin her gün telefon edin ta ki adamları canlarından bezdirene kadar. Ben İzmirde Renault servisi Ermat için yaptım aynısını, Fransaya mailler birsürü sitede yazılar günde 3 defa telefonla ve maille servisi ve çağrı merkezini taciz ettim. Bu şekilde davranınca en sonunda ne isterseniz en iyi şekilde yapıyorlar.
    İşim gereği o kadar uğraşamam. Ancak mail attım italyaya......... Bakalım.

Bu kadar uğraştıktan sonra lanet olsun....

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Valla bende çok boş vakti olan bir insan değilim ama, insanı o kadar delirtiyorlarki artık ne yaptığını bilemeden ordan oraya şikayet edebiliyorsun.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Geçmiş olsun dostum. Aracın fiyatı itibariyle tüketici hakem heyeti ilgilenmez. Tüketici mahkemesine gitmeniz gerekiyor yanılmıyorsam ancak bu sefer de kanıtlama yükümlülüğü doğar diye düşünüyorum. Yani araçta bir "kusur" olduğunu belgelemek lazım. Yalnız hukukçu değilim, bir bilene danışın bu konuda.

Araç konusunda ise Can'a katılıyorum. Hukuk ve saygı çerçevesinde "bezdirme taktiği" uygulayın. Öyle bir ülkeyiz ki ağlasanız bile meme vermiyorlar, yırtınmanız gerekiyor. İnşallah sorun çözülür.

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ynt: Duyduk Duymadık Demeyin !!!

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben mahkemelerle çok haşır neşir oldum son birkaç senede 1500 TL üstü bedeller de Tüketici Mahkemesi devreye girer. Bilginize.

Nexus 4 cihazımdan 2 ile gönderildi

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ABK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben mahkemelerle çok haşır neşir oldum son birkaç senede 1500 TL üstü bedeller de Tüketici Mahkemesi devreye girer. Bilginize.

Nexus 4 cihazımdan 2 ile gönderildi
    mahkeme harc bedeli ne kadar??

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

Mahkeme falan iş cok uzar sonuclanıncaya kadar da fiat kalır mı bilmem
    saka bir yana benım basıma gelmıstı araba ile sıkıntı servis ile bir olup fiat tan cozduk isi,yanı servisi al arkana bastır fiata en hızlı bu sekılde cozersın

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahkeme falan iş cok uzar sonuclanıncaya kadar da fiat kalır mı bilmem
    saka bir yana benım basıma gelmıstı araba ile sıkıntı servis ile bir olup fiat tan cozduk isi,yanı servisi al arkana bastır fiata en hızlı bu sekılde cozersın
    Nası yaniii

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Madem Ankara'dasınız, Kartaş servise uğradınız mı? Benim sesle ilgili çok çeşitli sorunlarımı çözdüler. Sadece ısrarla birkaç kez test sürüşü yaptık ve normal olmadığını düşündüğüm tüm sesleri dinlettim. Arabayı teslim aldığımda seslerden eser kalmamıştı. Ama servisteki yetkili sesi duymuyorsa çözüm bulamaz. Birlikte yaptığımız test sürüşleri sırasında ilk başlarda arabadan tık çıkmamıştı ama sonrasında aynı sesleri yapınca ilgili arkadaş sesi fark etti ve çözümü de üretti benim arabam için...

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı kayya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem Ankara'dasınız, Kartaş servise uğradınız mı? Benim sesle ilgili çok çeşitli sorunlarımı çözdüler. Sadece ısrarla birkaç kez test sürüşü yaptık ve normal olmadığını düşündüğüm tüm sesleri dinlettim. Arabayı teslim aldığımda seslerden eser kalmamıştı. Ama servisteki yetkili sesi duymuyorsa çözüm bulamaz. Birlikte yaptığımız test sürüşleri sırasında ilk başlarda arabadan tık çıkmamıştı ama sonrasında aynı sesleri yapınca ilgili arkadaş sesi fark etti ve çözümü de üretti benim arabam için...
    yo sesi duyuyorlar ve kabul ediyorlar ancak bu ses standartlar dahilinde diyorlar. Serviste görevli arkadaşlar okuyorsa konuyu meseleyi zaten anlıyorlardır. Ancak ben standartlar dahilinde olmadığını söylüyorum. Sizin aracınızda yok bu ses mesela ama benimkinde var. Parmak kıtlatması gibi. Kartaşa götürmedim ancak bi süre servislere uğramamak düşüncesindeyim. Sinirlerim bi yumuşasın tekrar denicem şansımı.
    Konu biancoangelo tarafından (21/03/2013 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Doğrudur, standart dahilindedir. Yeni modellerde bu ses için extra ücret de talep etsinler. Mantığa bak, koskoca firma kendini bu kadar küçültebilir. Madem hatalı üretim yaptın, bari arkasında dur en azından "çözüm için uğraşıyoruz, özür dileriz" de. En azından bunu yapsalar...

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, standart dahilindedir. Yeni modellerde bu ses için extra ücret de talep etsinler. Mantığa bak, koskoca firma kendini bu kadar küçültebilir. Madem hatalı üretim yaptın, bari arkasında dur en azından "çözüm için uğraşıyoruz, özür dileriz" de. En azından bunu yapsalar...
    yok onu demiyorlar bugünde aradım çağrı merkezini standartlar dahilinde siz bizim ustalarımıza güvenmiyor musunuz? diyede çıkışıyorlar.

-Diyorum ki hanımefendi ben sizin ustalarına elbette güveniyorum, aldıkları eğitimlere zaten lafım yok güvenmesem servise götürmem diyorum.
    Bana hala diyor ki ustalarımıza güveniyorsanız aracınız arızalı değil diyor.
    Bende evet kabul ediyorum canımı ve malımı tehlikeye sokacak bi durum yok elbette ancak Ben bu sesten tıkırtıdan rahatsız oluyorum ve test araçlarınızda bu tür bi ses yoktu diyorum. Kısacası çözüm istiyorum sizlerden diyorum.

-Ve aldığım yanıt bomba arıza tespit edemediğimiz için tıkırtı normal binmeye devam edin.

-Ve tekrar soruyorum hanımefendi bu araç sizin olsa gönül rahatlığyla binermiydiniz?..

-Aldığım cevap 1 -2 saniyelik sessizlikten sonra Evet binerim ustalara itimat ederim diyor. Ve tekrar aynı noktaya dönüyoruz.

Anti parantez bu müşteri hizmetleri varya kusura bakmayın ama işin puştluğunu çoook iyi öğrenmiş.... Millete ne nasıl giydirilir çok iyi eğitim almışlar.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Yok kubilay yanlış yapmışsın , o bayan aradığında elbetteki ustanıza güvenmiyorum, arkadaşıma bağıra bağıra el kol hareketleriyle çıkışan bir ustaya özellikle de TSU ya nasıl güvenebilirim deseydin akabinde o bayanla ben görüşürdüm
    şikayet var.com sorununu halleder
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kubilay yanlış yapmışsın , o bayan aradığında elbetteki ustanıza güvenmiyorum, arkadaşıma bağıra bağıra el kol hareketleriyle çıkışan bir ustaya özellikle de TSU ya nasıl güvenebilirim deseydin akabinde o bayanla ben görüşürdüm
    şikayet var.com sorununu halleder
    bugün orayada yazacam nasip artık.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Geçmiş olsun. Üzüldüm gerçekten. Sesle ilgili videoyu yüklerseniz sevinirim.

Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam umarım en kısa sürede çözülür. Ben aracımı 2. el aldım ve aracımı ilk çıkarırken eski kasa punto olarak çıkarmışlar ruhsatta da hal böyle olunca direk kasko ve sigorta değeri düşük görünüyordu pert durumunda. Bende bunun için bir yazı istedim Fiattan Sanırım Nil diye bir müşteri temsilcisi aradı.

Gerek yok vs. tam 3 hafta uğraştım her gün 2 günde bir mail arıyorum direk kadını istiyorum ve sonuç kaşeli imzalı Fiat bandrollü evrak elime ulaştı. Aracı trafik şubeden düzelttim. Ama fena taciz ettim. He o hafta gelmeseydi Can'ın da dediği gibi italyaya sağlam bir mail döşenecektim.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam umarım en kısa sürede çözülür. Ben aracımı 2. el aldım ve aracımı ilk çıkarırken eski kasa punto olarak çıkarmışlar ruhsatta da hal böyle olunca direk kasko ve sigorta değeri düşük görünüyordu pert durumunda. Bende bunun için bir yazı istedim Fiattan Sanırım Nil diye bir müşteri temsilcisi aradı.

Gerek yok vs. tam 3 hafta uğraştım her gün 2 günde bir mail arıyorum direk kadını istiyorum ve sonuç kaşeli imzalı Fiat bandrollü evrak elime ulaştı. Aracı trafik şubeden düzelttim. Ama fena taciz ettim. He o hafta gelmeseydi Can'ın da dediği gibi italyaya sağlam bir mail döşenecektim.
    İtalya mail adresini biliyomusun??? Bizimki yanlışmıdır nedir ? Kaç gündür cevap gelmedi....

Sayfa 1/2 12 SonSon