10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Punto için önerileriniz ?

EREN ÇELEN
    erenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Soru Punto için önerileriniz ?

arkadaşlar suan tempra aracım var. satıp punto almayı dusunuyorum.bu konuda sizin yardımlarınıza ihtiyacım var.punto ile ilgili hiç bir bilgim yok

-puntonun hangi modelini almalıyım ? dizel mi benzin lpgli mi almalıyım ? (yılda en fazla 10 bin km yapan birisiyim) en cok tutulan modeli hangisidir?

-punto bakarken nelere dikkat etmeliyim neresine bakmalıyım ? temiz veya hor kullanılmış oldugunu nerden anlarım ?

-yaklaşık 19bin tl gibi bir bütçem olacak. bu fiyata temiz bir punto alabilirmiyim? ( bir iki parca boyası olabilir takıntım yoktur)

-punto yakıtıyla beni üzer mi tempram lpg de sehr içi 30 kr. sehrler arası 24kr. yakıyor.ve ben öğrenci oldugum için zorluyor ?

kısacası punto almak istiyorum ne yapmalıyım

şimdiden cevabını esirgemeyen yeni forum abilerime çok teşekkür ederim yardımlarınızı beklıyorum: Busted_b:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

benzinli punto 22 kr yakıyor uzun yolda. Şehir içi 35 kr en fazla ama benzinde tabiki....

Eskisi gibi 15 kr yakan araba zaten yok piyasada olanıda siz beğenmezsiniz.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Standart Ynt: Punto için önerileriniz ?

2007 model almaya dikkat edin 2006 larda city arızası çıkarma oranı daha yüksek.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk Bilgin
    frç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 92

Puntonun en çok tutulan dynamic paketi tavsiye ederim.İşin ehli bir ustaya veya servise göstermeden alma...
    PUNTODAN SONRA PUNTO..!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ynt: Punto için önerileriniz ?

Alıntı volume23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 model almaya dikkat edin 2006 larda city arızası çıkarma oranı daha yüksek.
    2006ların neredeyse hepsi cityleri serviste değişti.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

2008 Gp dizel Active pazarlıkla alınabilir diye düşünüyorum..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN ÇELEN
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

bu kadar mı bana puntoyu anlatacak

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

-puntonun hangi modelini almalıyım ? dizel mi benzin lpgli mi almalıyım ? (yılda en fazla 10 bin km yapan birisiyim) en cok tutulan modeli hangisidir?

*Dizel candır öğrenci dostudur zaten 2. el alacaksan tam ideal , birde dynamic bulursan 10 numara olur

-punto bakarken nelere dikkat etmeliyim neresine bakmalıyım ? temiz veya hor kullanılmış oldugunu nerden anlarım ?

* City değişmiş mi ona baktırın , kazası değişeni yoksa , bakımları zamanında yaptırılmışsa ve yürüründe , çekişinde , sesinde sorun yoksa alınır

-yaklaşık 19bin tl gibi bir bütçem olacak. bu fiyata temiz bir punto alabilirmiyim? ( bir iki parca boyası olabilir takıntım yoktur)

* 19-20 ye güzel Grande Punto alınabilir km si 120-130 binlerde olan (temiz ve bakımlı)

-punto yakıtıyla beni üzer mi tempram lpg de sehr içi 30 kr. sehrler arası 24kr. yakıyor.ve ben öğrenci oldugum için zorluyor ?

* kr hesabı yapmıyorumda 45 litre depo 165 TL ye doldursan seni şehir içi 700-750 rahat götürür

-kısacası punto almak istiyorum ne yapmalıyım

* biran önce araştırmaya başla forumda satılıklar bölümü var orayı takip edin mesela ve tabi sahibinden.com
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Eren kardeşim eğer temiz ve bakımlı bi punto bulursan üzülmezsin merak etme gönül rahatlığıyla al.. Tıkırtı burcu, amortisör takozu rulmanları, bagajdan gelen ses, hoperlörün ordan gelen tıkırtı, z rotları, rüzgar sesi vb bi sürü kronik sorun yazılır çizilir ama herkes aşıktır arabasına bunlar ufak tefek şeyler.. Bi tek arkadaşlarında dikkat çektiği gibi city arızası tehlikeli ki zaten garantiden neredeyse tüm 2006lar değiştirdi servo motorunu.. Sen yeterki temiz, kazasız (veya ufak tefek nazarlıkları olan o senin tercihin) bi punto bul gönlünce bin.. Ben 2009da gp kullandım şu anda evo kullanıyorum 1.4 benzinli ve şehir içi 27-30krş yakıyo en ufak bi sorun yaratmadı iki arabam da bana.. Benim fikrimce 19bine dizel alırsan üzülürsün onun yerine benzinli temiz bi fire al ( LPGli olursa düşeş olur) durumun toparlanınca bi de LPG takarsan bnce 10numara.. Üç tip yakıtlı araç da kullandım dizel mi LPG mi dersen ben yine LPGyi seçerim ( dizel aracı olan akadaşlar yanlış anlamasın ) bi dizelin ne kadar masraf açabileceğini test edip onayladığım için söylüyorum.. Ha sıfırdan dizel araç alabiliyosan yada sıfır gibi 10 numara 5 yıldız Yaşım elverdiğince envai çeşit araç kullandım günlük, aylık da olsa.. şu an ki Türkiye şartlarında kullanılabilecek en rahat araba olarak puntoyu görüyorum.. Piyasa 20bin civarında eğer biraz insaflı bi satıcıya denk gelirsen yada güzel bi pazarlıkla 2007 veya 2008 benzinli bi punto alabilirsin.. Gönlünce bi araç bulman dileğiyle...
    M.K.ATATÜRK

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN ÇELEN
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

EVOKORAY ve SERKANDİKİCİ:

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.kafamdaki tüm soru işaretlerini cevapladınız.şuan aracımı satışa çıkardım inşallah punto aramaya başladığım zaman yine yardımlarınıza başvuracağım.ellerinize sağlık.kazasız belasız keyifli sürüşler..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler: