14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Multiair Motor hk.

hakan palioglu
    hknpal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Standart Multiair Motor hk.

Yaklaşık 3 aydır Multiair 2012 Punto Lounge kullanmaktayım. Kısa izlenimlerimi paylaşmak istedim:

Sınıfında gayet dolu bir paketle gelen Lounge serisi iç mekan ferahlığı ve dizaynı ile bence bir çok otomobilden güzel ( yeni clio; çok dar ve çin malına benzeyen LCD ekranı... Polo ise kullanılan plastik kalitesi ve manuel kliması ile Punto nun yanına yaklaşamaz).

Asıl motor konusunda ise; devamlı arıza yapmaya müsait yeni clio turbo beslemesi yüzünden direk elemiştim. (Sırf dış kasası yüzünden bir araç almak akıl karı değil)

Kendi sınıfındaki motorları baz alarak;
    Multiair motor: kuvvetli bir motor kesinlikle, düşük devirlerde makul giden, yüksek devirlerde sesiyle ve hızlanmasıyla sizi memnun eder eminim.

8lt ortalama ile şehir içinde gezmeyi dert etmezseniz başka sıkıntınız olmaz... Bu motora LPG takılıyor sorunsuz.... Performans kaybı yapar mı bilmem, düşünülebilir...

Kısa özet aklıma bunlar geldi..

2. Bu mesajı için 2 kişi hknpal'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Merak ediyorum ama henüz kullanmak nasip olmadı. Sıfır km Fire nasipmiş ancak daha büyük yatırımlar ertesinde 1 seneliğine bu motoru denemek istiyorum.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Multiair, yeni ve güzel bir Fıat teknolojisi, gayet başarılı.

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

multiair den memnunum ama rolanti de çıkan motor sesi bıraz gıcık ediyor, acaba bir sıkıntımı var diye servisede gösterdim böyle dediler.
    ISmileUDie

Yusuf I
    yusuffffff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Benim aracımda multiair. Ağustosta aldım yanlış hatırlamıyorsam, araçta tek beğenmediğim şey yeni tamponlar bence evonun tamponları çok daha güzeldi. Aracın tipini bozmuşlar gibi geldi bana. Motora dönecek olursam sesi gerçekten çok süper kendimi çok büyük hacimli bir motor sürer gibi hissediyorum. Çok tatmin edici bir sesi var.

Yakıt tüketimi aldığım günden beri ortalamam 3500km yol için 9,6 lt/km. 2 kere uzun yol yaptım yaklaşık 700 km civarında onun harici istanbul şehir içi trafik ve sert kullanımla bu halde. Bu motorun yurt dışında turbolusu varmış 135 beygir yanlış hatırlamıyorsam keşke onu getirseler. Aracın kitabında yazana göre 0.1 lt daha az yakıyormuş o motor. Bu yakıt değerleri bende mi yüksek yoksa ben mi sert kullanıyorum bilmiyorum ama bence araç çok yakıyor. Ama verdiği keyfin yanında gerçekten değer.

Herşey iyi güzelde araçla ilgili şöyle bir olay var, sanki motor bu araç için büyük gibi geldi bana yani hızlanma güzelde yol tutuş konusunda biraz sıkıntılar var benim hissettiğim. Araba sanki daha ağır olsa güzel olurdu veya amortisörleri ona göre yapsalar çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Birşey daha ekleyeyim. 6 vites olayı çok güzel olmuş. araç 1 den 5 e resmen asfaltı parçalayarak çıkıyor, 6 ile artık en son kaç giderse. Top speed deneme şansım olmadı bir gece boş yola denk gelirsem deneyecem.

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Lounge donanım bence de çok iyi. Sesli komut, dijital klima, hız sabitleyici, city direksiyon vs..

Multiair'e LPG'nin sorunsuz takıldığı çok doğru değil. Daha önce forumda biri "taktırsam mı" diye sormuştu, biri çektiklerini anlattıktan sonra vazgeçmişti.

Ben en sert kullandığımda 8.5-8.6 ortalama görüyordum. En sakin kullanımda 6.9 gördüğüm oldu ama çok sinir bozucuydu. Şimdi 7.4-7.6 geziyor. 9.6 fazla bence ama "sert kullanım"ın ne olduğuna göre değişir tabi

Kullanmaya alıştıktan sonra motor canavar, onu da es geçmeyelim.

Yusuf I
    yusuffffff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

sert kullanımdan kastım tam gaz iteleme diye tabir ettiğimiz olay kesiciye az kala vites değiştirme gibi hadiselerle bu ortalamayı yakalamış bulunmaktayım. Kullandığım yerde çok bayır var oda etkili tabi düz yolda kesinlikle daha az yakıyor.

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

sert kullanım 7.6-8.2 lt şehiriçi - normal kullanım 6.9-7.2lt şehiriçi ama ne mümkün multiair i sakin kullanmak o ses var ya o ses insanı performanslı kullanıma davet ediyor -UÇUŞ- Modu

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Standart Ynt: Multiair Motor hk.

2 milyar farkı benzinli motora vereceğine 4 ver dizel al diyen satış görevlisi yüzünden firea mahkum kalıp sadece test aracında tadabildiğim motor.

Allah sahip olanlara kaza bela vermesin hâlâ yeri bende ayrı multiairin..

ile XPERIA Neo V'den gönderildi.

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

ben mmnunum performans konusunda 3500 devirden sonra yapıştırıyo insanı ortalamam 9.1 ama sakin kullanımda değerleri bire bir tutuyo uzun yolda 6 . vites çok ii oluyor 185 km fabrika değerine anında çıkıyor sıkkıntı yok ama süspansyon biraz sarsıyor birazdaha yumuşak olsa 10 numara olurmuş

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

3 kişilik aileyiz, genişlik, bagaj hacmi, performans, tüketim olarak ideal bir araç
    ayrıca multiair motor sesi gerçekten kışkırtıcı )

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Multiair motor kullanıcısıyım bende. Araç çok iyi. Hızlanmaları çok güzel. Düz yolda 6. viteste 190 Km gördüm. Daha gitmedi. Tüketimi benzinli araçlara göre çok iyi bence. 7.0 Lt şehir içi ortalamam var. Çok kasmıyorum aracı benzin gitmesin diye. Arada bir bağırtıyorum motoru. Sırf sesi duymak için.

Buda benim beyaz meleğim....

dchem biliyan
    cemozbek1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

bu rolantide motor biraz gürültülü çalışıyo gibi geliyor bana herkeste böyle mi arkadaşlar yoksa benim arabada sıkıntı mı var.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Bu motor neden kalktı sıfır puntodan ya
    biz gp'yi çok sevdik