Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Polo TDI & Punto Active 75 hp

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Teknik Konu Polo TDI & Punto Active 75 hp

arkadaşlar pazar günü sabah antalyadan denizliye gitmek için yola çıktık 2 kişi 1 bebek ön sağ koltuk ve bagaj full dolu.. korkuteli yolu üzerinde yaklaşık 15 km kadar süren hafif virajlı dik rampa bir yol var 5. viteste 110 115 km hıza kadar çıkabildim ama önümde bir polo TDI vardı ne yaptıysam geçemedim onlarda araçta 2 kişiydi dip gazda hep kafa kafaya gittik yanımızada başka araç gelemedi zaten bu TDI polo kaç beygir acaba

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

1.6 90 hp

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

90 değil dynoda daha guclu cıkıyolar.. tehlikeli araçlar

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Polonun şu an 2 tane dizel motoru var. Birisi 1.2 75HP, diğeri 1.6 90HP. Sizin karşılaştığınız 90'lıktı büyük ihtimalle.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

yokuşta benim 75 likle kafa kafaya gittiyse bence o kadar da tahlikeli değil bizim 90 lık puntoların yanına bile yakşamaz o zaman

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

VW ile asla kafa tutmamak lazım. Belki aramızda poloya okdar para verilirmi vs diyoruz fakat gerçekten çok sessiz ve kaliteli üretiliyor. Arkadaşımda tıguan var 1.4 tsı araba mermi gibi gidiyor 7 vites yanılmıyorsam 150 hp idi ve yakıtı ise 40 45 kuruş yakıyordu o güç için hiç bişey değil

Ali Can
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polonun şu an 2 tane dizel motoru var. Birisi 1.2 75HP, diğeri 1.6 90HP. Sizin karşılaştığınız 90'lıktı büyük ihtimalle.

araç 2006 kasaydı

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç 2006 kasaydı
    1.4 tdi 80 hp ozman

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

1.4 tdi 75hp ve 80hp seçenekleri vardı yanlış bilmiyorsam ama hepsi 3 silindir...

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Fıat her zaman VW den daha iyidir.
    Konu OAGP1960 tarafından (22/01/2013 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fıat her zaman VW den daha iyidir.
    poloda belki fakat diğer modellerinde bu yorum geçersiz. bi touareg gibi vahşi araç, CC tarzında bir araç fıatta yok ve cc gerçekten 520 derecesinde kaliteli bir araç bilmiyorum hiç binen oldumu, aynı zamandada skoda superb vip arabası gibi sağ yolcu koltuğu bile hafızalı golfu sevmezdim hep bravo derdim fakat golf7 nin çıkması bravonun bitişi herzaman efsanevi golf dedirtir adama ama puntomu polomu desen kesinlikle puntiş

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    poloda belki fakat diğer modellerinde bu yorum geçersiz. bi touareg gibi vahşi araç, CC tarzında bir araç fıatta yok ve cc gerçekten 520 derecesinde kaliteli bir araç bilmiyorum hiç binen oldumu, aynı zamandada skoda superb vip arabası gibi sağ yolcu koltuğu bile hafızalı golfu sevmezdim hep bravo derdim fakat golf7 nin çıkması bravonun bitişi herzaman efsanevi golf dedirtir adama ama puntomu polomu desen kesinlikle puntiş
    Berk kardeş, bildiğiniz gibi Fıat demek, aynı zamanda Ferrari, Maserati, Lancıa, Alfa Romeo, Chrysler'de demektir. Tüm bu markalar Fıat'ın malıdır. Motorsporlarında da F 1 dahil, Fıat bu kapsam ile her zaman var olmuştur. Ferrari F1 aracının burnunda her zaman Fıat yazısını okursunuz. Fıat'ın yan kolu olan Abarth, motorsporları alanında dünyaca ünlüdür. Örneğin bir Fıat 131 Abarth Mırafıorı başlı başına bir fenomendir. Lancıa Stratos, HF Delta Integrale, Alfa Romeo GTA, Fıat Coupe, Fıat Grande Punto S 2000' de öyledir. Zaten Ferrari, Maserati, Chrysler hem lüks, hem spor ve hem de çok amaçlı araç sınıfında herkesçe iyi bilinen kalite timsali markalardır. Fıat için tarihde rönesans ve reform bölgesi içerisinde olmanın, sanırım özellikle de dizayn açısından çok önemli rolü olmuştur. VW ise özellikle motorsporlarında yok denecek kadar az rol oynamıştır. Motorsporları dışında, lüks araç sınıfında da tüm bu modellerle Fıat kesin olarak çok üstündür.
    Konu OAGP1960 tarafından (22/01/2013 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

B Segmentte en iyi arac bana gore Fiat PUNTO'dur.

Hyundai vs bunları B segmentte kaale almıyorum.

Opel Corsa ve Polo bizim aracların 2006'dan beri ustune cıkamadı.

Tjetimiz zaten kalitesi ortada.

WW iyi kasaymıs vs hikaye artık onlar.Puntolarda hamur işinden değil.Gayet saglam araclar....

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B Segmentte en iyi arac bana gore Fiat PUNTO'dur.

Hyundai vs bunları B segmentte kaale almıyorum.

Opel Corsa ve Polo bizim aracların 2006'dan beri ustune cıkamadı.

Tjetimiz zaten kalitesi ortada.

WW iyi kasaymıs vs hikaye artık onlar.Puntolarda hamur işinden değil.Gayet saglam araclar....
    Çok doğru Berkan kardeş.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Berk kardeş, bildiğin gibi Fıat demek, aynı zamanda Ferrari, Maserati, Lancıa, Alfa Romeo, Chrysler'de demektir. Tüm bu markalar Fıat'ın malıdır. Motorsporlarında da F 1 dahil, Fıat bu kapsam ile her zaman var olmuştur. Ferrari F1 aracının burnunda her zaman Fıat yazısını okursunuz. Fıat'ın yan kolu olan Abarth bu alanda dünyaca ünlüdür. Örneğin bir Fıat 131 Abarth Mırafıorı başlı başına bir fenomendir. Lancıa HF Delta Integrale, Alfa Romeo GTA, Fıat Coupe, Fıat Grande Punto S 2000' de öyledir. Zaten Ferrari, Maserati, Chrysler herkesçe iyi bilinen kalite timsali markalardır. Fıat için tarihde rönesans ve reform bölgesi içerisinde olmanın, sanırım özellikle de dizayn açısından çok önemli rolü olmuştur. VW ise motorsporlarında yok denecek kadar az rol oynamıştır. Motorsporları dışında, lüks araç sınıfında da tüm bu modellerle Fıat kesin olarak çok üstündür.
    Motorsporları konusunda yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Ama Volkswagen de sadece Volkswagen markasından ibaret değil. Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Seat, Skoda, Lamborghini de VAG'nin markaları sonuçta. Bunu da göz ardı etmemek gerekir bence

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Berk kardeş, bildiğiniz gibi Fıat demek, aynı zamanda Ferrari, Maserati, Lancıa, Alfa Romeo, Chrysler'de demektir. Tüm bu markalar Fıat'ın malıdır. Motorsporlarında da F 1 dahil, Fıat bu kapsam ile her zaman var olmuştur. Ferrari F1 aracının burnunda her zaman Fıat yazısını okursunuz. Fıat'ın yan kolu olan Abarth, motorsporları alanında dünyaca ünlüdür. Örneğin bir Fıat 131 Abarth Mırafıorı başlı başına bir fenomendir. Lancıa Stratos, HF Delta Integrale, Alfa Romeo GTA, Fıat Coupe, Fıat Grande Punto S 2000' de öyledir. Zaten Ferrari, Maserati, Chrysler hem lüks, hem spor ve hem de çok amaçlı araç sınıfında herkesçe iyi bilinen kalite timsali markalardır. Fıat için tarihde rönesans ve reform bölgesi içerisinde olmanın, sanırım özellikle de dizayn açısından çok önemli rolü olmuştur. VW ise özellikle motorsporlarında yok denecek kadar az rol oynamıştır. Motorsporları dışında, lüks araç sınıfında da tüm bu modellerle Fıat kesin olarak çok üstündür.
    motorsporlarına girmemek lazım vw dede koskoca bugatti var lambrojını var ben piyasadaki alınabilecek mallara bakarım, lancia alfa fıat bu 3 une bakarım 3 ununde piyasada b sınıfından sonrası kesinlikle vw seat skoda audi vw vs vs atıyorum bi a6 a7 passat cc superb tarzı bi arac yok o 3 italyan markada fıat bu kafayla yarışamaz. misal 159 2011 de üretimi bitti taş gibi arabaydı vw ise a7 ve q7 ve cc ye uyarladığı androıt ıle aracı park etme ve geri çağırma sistemi uyguladı bizimkiler tampon değiştirip piyasaya sürüyor

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorsporları konusunda yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Ama Volkswagen de sadece Volkswagen markasından ibaret değil. Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Seat, Skoda, Lamborghini de VAG'nin markaları sonuçta. Bunu da göz ardı etmemek gerekir bence
    Tabiki katılıyorum fakat, örneğin Lamborghini Ferrari firmasından ayrılınarak üretilmiş bir markadır. Diğer markalarda ise Fıat grubu çok daha kıdemlidir. Bugatti ise bence çok gereksiz bir zorlama üretimdir. Çift V8 yani, V16 bence bir hilkat garibesidir. Halen daha izlemekte olduğumuz FIA endurance da ise, Ferrari sahip olduğu teknik avantajla Porsche'ye hep üstün gelmektedir. Tabi sonuçta tüm bunlar, kişisel bir değerlendirme ve tercih konusudur. Ben sadece teknik ve gözleme dayalı veriler ışığında kişisel değerlendirmemi yaptım ve paylaştım.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorsporlarına girmemek lazım vw dede koskoca bugatti var lambrojını var ben piyasadaki alınabilecek mallara bakarım, lancia alfa fıat bu 3 une bakarım 3 ununde piyasada b sınıfından sonrası kesinlikle vw seat skoda audi vw vs vs atıyorum bi a6 a7 passat cc superb tarzı bi arac yok o 3 italyan markada fıat bu kafayla yarışamaz. misal 159 2011 de üretimi bitti taş gibi arabaydı vw ise a7 ve q7 ve cc ye uyarladığı androıt ıle aracı park etme ve geri çağırma sistemi uyguladı bizimkiler tampon değiştirip piyasaya sürüyor
    Berk kardeş, araç değerlendirmesinde kilit rol oynayan motorsporlarına tabiki girmek gerekir. Teknik olarak bence saydığınız modellerdense Fıat modelleri her zaman daha alınabilecek nitelikte araçlardır. Bugatti zorlama bir üretim olduğundan hiçbir zaman motorsporlarında lisanslı olarak yarışmamıştır. Lamborghini ise zaten Ferrari'den ayrılmadır. Bahsettiğiniz Fıat modelleri ile ilgili Fıat'ın pazarlama politikasında ve servis hizmetleri açısından tercihe bağlı bir yanlış olabileceğine ise katılıyorum. Daha fazla önem verilerek bu şartların geliştirilmesi gerektiği açıktır. O durumda da zaten Fıat açık ara önde olacaktır.
    Konu OAGP1960 tarafından (22/01/2013 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Berk kardeş, teknik olarak bence saydığınız modellerdense Fıat modelleri her zaman daha alınabilecek nitelikte araçlardır. Bugatti zorlama bir üretim olduğundan hiçbir zaman motorsporlarında lisanslı olarak yarışmamıştır. Lamborghini ise zaten Ferrari'den ayrılmadır. Bahsettiğiniz Fıat modelleri ile ilgili Fıat'ın pazarlama politikasında ve servis hizmetleri açısından tercihe bağlı bir yanlış olabileceğine ise katılıyorum. Daha fazla önem verilerek bu şartların geliştirilmesi gerektiği açıktır. O durumda da zaten Fıat açık ara önde olacaktır.
    motor sporlarını kenara bırakalm ben pistte değil otobanda gidicem ve burası türkiye

şimdi bi takım param var diyelim bana dizel 3000cc veya üzeri v6-v10 motorlu bir suv önerin şehiriçi dışı uzun yol vs kullanabileceğim agresif bi jip hertürlü italyan olur farketmez işte vw bu yüzden müşterilerini düşünür her cebe göre araç yapar 1.4 4x4 üde var v10 motorlu 4x4 üde var bi köşedede quattro otomobili var

tolga ç.
    mtyardim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    01BZT36
    Edilen teşekkür: 5

herkesin beğenisi farklı diyerek orta yolu bulalım... ))

Sayfa 1/2 12 SonSon