Sayfa 1/4 1234 SonSon
70 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto ile i20 yi karşılaştırdım.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart Punto ile i20 yi karşılaştırdım.

Arkadaşlar bizim okuldaki öğretmenlerden birisi bu hafta i20 aldı.Alır almaz merak edip punto ile aradaki farkları görmek için anahtarı alıp bi deneyim dedim.Denediğim i20 1.2 85 hp 120 torklu iki hava yastığı abs olan JUMP versiyonlusu.İki aracı kullanıp aradaki farkları objektif bir biçimde yazacağım.

Benim 1.4 77 hp Grande Punto'mla i20 1.2 85 hp yi artları ve eksileriyle karşılaştıracak olursam;

i20 nin Grande Punto'ya göre
    ARTILARI
    -Fiyat olarak karşılaştırıldığında punto ile hemen hemen aynı fiyat en alt donanım seçeneği olmasına rağmen arka kapı camların otomatik olması,soğutmalı torpido gözü ve dış sıcaklık göstergesi gibi küçük ayrıntılarla puntodan bir tık iyi

-İç mekan malzeme kalitesi grande puntodan iyi.
    -yakıt tüketimi 204 km %50 şehiriçi %50 şehirdışı 5.9 litre ortalama göstermesi ile fire grandeden biraz iyi diyebilirim.(Sakin kullanımda şehiriçinde fireden daha az yakıyor.)
    -Konfor olarak grande puntodan daha iyiydi.Çünkü süspansiyonlar grande puntodan daha yumuşak,
    -İç tasarım konsol iç ve dış kapı kolları tasarımı daha iyi.
    -Motor gürültüsü olarak fire motordan daha sessiz çalışıyor.Kaputu açtığınızda bile çok az ses geliyor.Aynı zamanda iç mekan grandeden daha az ses alıyor.

EKSİLERİ
    -Konfor daha iyi olabilir ama özellikle iki önemli virajda denediğimde grande puntonun yol tutuşu daha iyi geldi bana.Virajlarda grande puntoya göre biraz savruluyor.
    -Motor teknik olarak güya 85 hp 120 tork olarak gözüküyor ama kesinlikle fire motor kadar atik değil.Bunda aracın yeni olması bi nebze etkili olabilir ama lpg ile çalışan fireden bariz hantal kalmasını asla düşünmezdim.Araçla inanın aşağı doğru hafif eğimli yolda 5. vites dip gaz basmama rağmen aracın eşek ölüsü gibi gerçekten berbat bir performansı var.5 dakika dip gaz basmama rağmen inanın araç 120 km den 130 km ye çıkana kadar resmen geberdi.Punto ile aynı yerde 4 kişiyle rahatlıkla araç 140 km hızı buldu.(i20 iki kişyle denedim.)Fire motora cansız diyenlere bir de bu motoru kullanmalarını tavsiye ederim.
    -Fren sistemi bariz punto daha iyi
    -İç mekan genişliğinde teknik olarak dingil mesafesi puntodan 1 cm fazla gösterilemesine rağmen genel olarak iç mekan genişliği punto daha iyi.
    -Tasarım görecelidir ama bana göre Grande Punto daha iyi.
    - Elektrikli direksiyon puntonun daha yumuşak.

Sonuç olarak iki aracı da bire bir kullanan biri olarak oldukça objektif bir karşılaştırma yapmak istedim.Takdir sizin.
    Konu ykaya1983 tarafından (27/09/2012 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 15 kişi ykaya1983'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

i20 Getze göre çok aşama kaydetti.Güncel i20, iç mekan genişliği, konforu ve Hyundainin yeni tasarım anlayışı sonucu oldukça önemli bir rakip haline geldi..

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

hyundai bundan 10 yıl önce neredeydi şimdi nerede. bakalım 10 yıl sonra nerede olacak?
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Görüşlerinize saygı duyuyorum ancak İ20 ye bindim ve iç,dış,motor, performans vb... evomun çok daha iyi olduğunu düşünüyorum...

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Özellikle üst modelleri çok güzel donanımlar sunuyor... Bence B segmentinde rakiplerine oranla daha başarılı satış elde edebilir...

Yunus hocam yorumlarınız ciddi oranda objektif olmuş... ancak bazı katılmadığım durumlar yok değil... Tabi bazı şeyler görecelidir... Performans açılacaktır... Çünkü ben i20 1.4 CVVT yi aldığımda 90 dan 120 çıkana kadar bayağı sancılanıyordu... Şimdi ise bastınmı gidiyor... Rodaj döneminde normal...

Karşılaştırma için teşekkürler...

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Yeni punto ile kıyaslamak lazım. yeni punto ile paralel.

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Satış rakamlarına bakıldığında İ20 nin puntodan çok daha başarılı olduğu aşikar

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni punto ile kıyaslamak lazım. yeni punto ile paralel.

Yeni punto ve yeni i20 karşılaşırsa punto şamar oğlanına dönmesin Adamlar arkaya kamera, far sensörü, yağmur sensörü koymuşta koymuş...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüşlerinize saygı duyuyorum ancak İ20 ye bindim ve iç,dış,motor, performans vb... evomun çok daha iyi olduğunu düşünüyorum...
    Abi zaten grande punto ile karşılaştırdım.Evo olsaydı çok şey değişirdi.

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi zaten grande punto ile karşılaştırdım.Evo olsaydı çok şey değişirdi.
    Neler değişirdi mesela ?

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

güzel paylaşım olmuş. punto ve i20 arasında kalanlar için karar vermede işe yarar.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

I20 puntodan daha iyi en azindan daha sessiz ve suspansiyonu daha konforludur

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

keşke bundan 7 ay önce olsaydı bu karşılaştırma...aynı gün içinde i20 ve punto arasında kaldım..tam 1 saat içinde karar vermem gerekti(kredi ve birmotla yaşadığım garip sorunlardan dolayı) punto biraz inada bindi punto aldım...i20'de halen aklım var...

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke bundan 7 ay önce olsaydı bu karşılaştırma...aynı gün içinde i20 ve punto arasında kaldım..tam 1 saat içinde karar vermem gerekti(kredi ve birmotla yaşadığım garip sorunlardan dolayı) punto biraz inada bindi punto aldım...i20'de halen aklım var...
    Neticede hepsi B sınıfı araçlar aralarında algılar ve zevkler dışında çokta bir fark yok aslında.Yani bi Alex değil hocam )

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Hocam aynı durum bende de olmuştu... evo mylife ile i20 troy mode arasında gidip geldim... Tercihim i20 troy oldu ve şu ana kadar memnun kaldım... Umarım sizde memnunsuzdur...

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı durum bende de olmuştu... evo mylife ile i20 troy mode arasında gidip geldim... Tercihim i20 troy oldu ve şu ana kadar memnun kaldım... Umarım sizde memnunsuzdur...
    puntoda çok kronik sorun var..soğudum aslında aracımdan..işte sürüp gidiyoruz...aslında hemen hemen hepsi aynı...arkadaşın dediği gibi bi ALEX olamazlar

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

bizde hem i20 var hem punto var
    punto 1.3 mjt
    i 20 1.4 crdi
    kıyaslamaya kalkarsak i 20 süspansiyonları çok sert viraja girdiginde devrilecekmiş hissi veriyor puntoda okadar bariz deil
    i 20 ile yüksek sürratte kanatların olsa ucacakmışsın gibi hissediyorsun punto yere daha saglam basıyor
    i 20nin direksiyonu bizim citye göre çok sert kamyonmuş gibi
    iç konfor olarak i 20 daha geniş sag sol aynaları puntoya göre daha geniş açıya sahip
    i20 puntoyo göre daha seri daha hızlıbir araç ve inanın şehir içi dur kalklarda hiçbirşey yakmıyor ibreyi oynatmak neredeyse imkansız gibi birşey daha önce 1.4 paliom vardı ondan inip i20 ye biniyrdum benzinliymiş gibi kullanıyordum yakıtına hasta oluyordum ama puntoyla trafige girdinmi malesef yakıyor
    mesela i20 de arka camlarda elektrikli ve torpidosu sogutuculu hernekadar klimayı açmak gereksede en azından soguk bişeyi kıvamında tutuyor
    bagajda çakmak girişi var puntoda yok
    puntonun yol bilgisayarı i20ye göre çok kullanışlı
    i20nin koltuk konforu puntoya göre sert
    bence ikiside alınabilir neredeyse kafakafayalar

23. Bu mesajı için 4 kişi Nokta.'ye teşekkür etti:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Bayide sıfır i20 görsem o bile dikkatimi çekmiyor yeni i30 çok hoş ama maaelef i20 lerin bi albenisi yok bence...

25. Bu mesajı için 2 kişi kadir07'ye teşekkür etti:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

puntoda çok kronik sorun var..soğudum aslında aracımdan..işte sürüp gidiyoruz...aslında hemen hemen hepsi aynı...arkadaşın dediği gibi bi ALEX olamazlar
    Hocam umarım sorunlarınızı servisiniz çözüyordur...

Alıntı Nokta. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde hem i20 var hem punto var
    punto 1.3 mjt
    i 20 1.4 crdi
    kıyaslamaya kalkarsak i 20 süspansiyonları çok sert viraja girdiginde devrilecekmiş hissi veriyor puntoda okadar bariz deil
    i 20 ile yüksek sürratte kanatların olsa ucacakmışsın gibi hissediyorsun punto yere daha saglam basıyor
    i 20nin direksiyonu bizim citye göre çok sert kamyonmuş gibi
    iç konfor olarak i 20 daha geniş sag sol aynaları puntoya göre daha geniş açıya sahip
    i20 puntoyo göre daha seri daha hızlıbir araç ve inanın şehir içi dur kalklarda hiçbirşey yakmıyor ibreyi oynatmak neredeyse imkansız gibi birşey daha önce 1.4 paliom vardı ondan inip i20 ye biniyrdum benzinliymiş gibi kullanıyordum yakıtına hasta oluyordum ama puntoyla trafige girdinmi malesef yakıyor
    mesela i20 de arka camlarda elektrikli ve torpidosu sogutuculu hernekadar klimayı açmak gereksede en azından soguk bişeyi kıvamında tutuyor
    bagajda çakmak girişi var puntoda yok
    puntonun yol bilgisayarı i20ye göre çok kullanışlı
    i20nin koltuk konforu puntoya göre sert
    bence ikiside alınabilir neredeyse kafakafayalar
    Güzel bir karşılaştırma yapmışsınız ancak ben sert süspansiyonu daha çok sevdim... Alışınca tadından yenmiyor Yol tutuşu içinse sert süspansiyonların daha iyi olduğu düşüncesindeyim...

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayide sıfır i20 görsem o bile dikkatimi çekmiyor yeni i30 çok hoş ama maaelef i20 lerin bi albenisi yok bence...
    Yeni i20 nin arka tasarım çok albenili değil ama ön tasarım bence gayet şık... Ama şu bir gerçek yeni puntonun full versiyonundan daha çok donanım sunuyor... Bu da tüketici için + olsa gerek... yeni i30 ise gerek tasarım gerek donanım çok dolu bir araç... İçi de gayet geniş olmuş...

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Yer imleri

Yer imleri