Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Punto mu Linea mı?

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu en iyi araç puntoymuş gibi yorum yapmıyor musunuz, ben ekran karşısında okurken geriliyorum resmen.başka araç konusunda diğer insanların görüşlerini öyle bir hortlatıyorsunuz ki cidden kavga çıkacak birgün bir tartışma çıkacak diye ödüm kopuyor.evet punto çok güzel araç, ama kullanım ihtiyacına göre bazen yetersiz de kalabiliyor.örneğin benim ailem gibi 5 kişilik bir aileyseniz GPunto yetersiz kalabiliyor.Bu durumda puntodan vazgeçmek ve başka bir araç bakmak zorunda kalabiliyor insan.E bu durumu da göz önüne alınca ne kadar malzeme işçiliği iyi olsa da Linea'ya yönelmek yanlış değil bence.siz nasıl puntoya laf söyletmiyorsanız, linea sahibi başka biri de gelip "hop kardeşim, arabam şöyle böyle" der, ve sizin gibi üslupta biri olursa eğer tartışma çıkar.daha sakin olun yorumlarınızda...
    dosum iyi oku hemen zıplama linea nın kalas olduğunu ben değil herkes kabul ediyor estetik yoksunu bir araç bence fiat ın bugüne kadar ki en çirkin sedanı siena ile birlikte ha bu benim görüşüm ama çevremdeki çoğu kişi böyle düşünüyor.Ben punto yu övmedim onunda eksikleri var ama linea ile karşılaştırıldığında linea nın tek artısı bagajdır başka hiçbir yönden bir artısı yok fikirler değişebilir.Ayrıca ben gayet güzel yorumladım hatta linea TR de üretildiği için daha TR yollarına uygunda dedim ama siz nasıl okuyorsanız artık direk kafadan zıplamışsınız ayrıca gerildim demişsinizde gerilecek birşey yok burada

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Punto mu Linea mı?

İşte ben de onu diyorum.yazdıklarınızı okuyunca gerginmişsiniz gibi geliyor.ne oluyor zıplamak atlamak falan? Siz lineayla ilgili görüş belirtmişsiniz, ben de sizin yorumunuzla ilgilş.kaldı ki, yeni lineaların arka tarafını ben çok beğeniyorum açıkçası.o bagajdaki olay ve stopları bence etkileyici.kullanım açısından ne derece tatmin eder, bilmiyorum kullanmadım.

Anlayacağınız üzere sert çıkışmalarınıza tepki veriyorum, yapmayın diyorum ama atlamalı zıplamalı devam etmişsiniz.olay bu...

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri sedan biri hackbak tek farkı bu :p
    +1905
    aynı ölçülerle aracı uzatınca çok abes bir görüntü çıkıyor ince uzun C sınıfı bir araç uzunluğuna sahip ama b sınıfı araç genişliğinde saçma bir yapıda yani linea nın sadece en full donanımı çekici duruyor gerisi çok kötü görünüyor...
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Arz talep meselesi..Kendinize göre araç tercihi yapacaksınız..Benim kalabalık bir ailem var..Yaz aylarında tatile çıkarım bagajım çoktur diyorsan Linea alıcaksın(Sadece Fiat a göre seçenek veriyorum).Yok ben fazla kalabalık ve bagajım fazla olmaz diyorsan punto..O kötüdür bu kötüdür demek çok yanlış..Zevke ve bütçeye görede araç alımı değişebilir..Senin sevdiğini ben,benim sevdğimi sen sevmek zorunda değilsin(Genel anlamda)..İki araçta piyasada oldukça fazla..Demekki tutuluyor..

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte ben de onu diyorum.yazdıklarınızı okuyunca gerginmişsiniz gibi geliyor.ne oluyor zıplamak atlamak falan? Siz lineayla ilgili görüş belirtmişsiniz, ben de sizin yorumunuzla ilgilş.kaldı ki, yeni lineaların arka tarafını ben çok beğeniyorum açıkçası.o bagajdaki olay ve stopları bence etkileyici.kullanım açısından ne derece tatmin eder, bilmiyorum kullanmadım.

Anlayacağınız üzere sert çıkışmalarınıza tepki veriyorum, yapmayın diyorum ama atlamalı zıplamalı devam etmişsiniz.olay bu...

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.
    tamam yanlış anlaşıldıysam özür dilerim elbette zevk meselesi size göre güzel olabilir ama bence çirkin bir araç stopları ve farları değil olay aracın uzunluğu gayet iyi neredeyse passat kadar uzun ama araç çok dar böyle olunca aynı yılan gibi bir yapı çıkıyor ortaya lamba,tampon vs. değişimi yapana kadar bence kasasının değişmesi gerek.Linea c sınıfı diye geçiyor ama aracın eni b sınıfı punto kadar ama uzunluğu ise c sınıfı normlarında.Böyle olunca ince,uzun bir yapı ortaya çıkmış oluyor ben linea ilk çıkmadan önce nette fotolarını görünce bayılmıştım hatta önden audi ye benzetmiştim ama ilk kez auto show 2006 tüyap ta aracı görünce çok hayal kırıklığına uğramıştım bu kadar uzun bir aracın şasesi nasıl punto kadar dar olur diye.

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Punto almadan önce çok linea aradım ama gönlüme yatan bir tane bulamadım,sonunda uygun fiyata düşürdüm diye punto aldım yoksa gönlüm linea dan yana.Tabii bu tercihde arabanın bagajına olta takımlarımın sığmaması önemli bir ektendi.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Punto ile şehir içinde daha rahat park eder, daha rahat dönersin. Yıkarken daha az emek harcarsın...
    Linea ile bagajın daha geniş olur...
    Hangisi önemli ise onu seçersinn.

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto ile şehir içinde daha rahat park eder, daha rahat dönersin. Yıkarken daha az emek harcarsın...
    Linea ile bagajın daha geniş olur...
    Hangisi önemli ise onu seçersinn.
    Yıkarken daha az emek harcamak,

Gece gece tebessüme neden oldu

G P
    - venomtigris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    -
    Edilen teşekkür: 17

peki arkadaşlar, puntonun dingil mesafesi için 2510 milimetre, linea dingil mesafesi için 2603 mm teknik verilerini veriyor Fiat. ancak yaklaşık 9 cm fark belirtilmesine rağmen ben yaptığım kaba taslak incelemede ne iki teker arasında ne de diz mesafelerinde kayda değer bir fark gördüm. puntonun kapılarının, lineaya da uyumlu olduğunu duymuştum. bu durumda linea ve punto arasında iç hacim anlamında bir fark yok demektir. öyle değil mi??
    "under the spreading chestnut tree
    i sold you and you sold me
    there lie they and here lie we
    under the spreading chestnut tree"

1984

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Ben iki aracada aynı anda sahiptim, Punto başka bir arabaydı Linea başka. İkiside fonksiyonellik olarak farklı. Linea Emotion otomatikti ve sattığımda 156.000 km.deydi En ufak bir tıkırtı ve ses yoktu. Şu anki Bravomda bile o kadar özellik yok Punto daha genç işi, spor bir araba. Aile için diyorsanız Linea, genç işi diyorsanız Punto
    GP in mirror is faster than they appear !

11. Bu mesajı için 2 kişi Genius'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12