Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fiat'a olan ön yargılardan ve piyasanın saçmalığından bıktım

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Alıntı acy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...örnek brezilya saçma sapan uydurma modeller var inanın bu konu brezilya forumundada böyle tartışılır bence
    öyle değil... naçizane bir kaç dili iyi bilirim, dünyadaki belli başlı fiat forumlarını takip ediyorum, bu tip konuşmalar sadece bizim ülkemizdeki forumlarda var... ikinci el fiyatı diye bir konu da sadece bizde var, çünkü bizden başka hiç bir ülkede böyle saçma sapan bir ikinci el piyasası yok. avrupada ikinci el araçlar tüm birlik ülkelerinde rahatça satılabildiği için alternatif çok, eski aracın vergisi de yükselmeye başlayınca zaten insanlar "bunu iki sene sonra kaça satarım" diye düşünmüyor. avrupada ortalama binek araç yaşı 8,5... burada nerdeyse hiç kimse sekiz yaşındaki arabayı beğenmez. bizde araba 100000 olmadan satayım telaşı oldukça daha çoook konuşuruz bunları....

burası da dahil, ülkemizdeki forumlarda yazanları çoğu hala tofaş ile fiatı bir gördükleri için sıkıntı oluyor. fiat da bunu bildiği için kuş serisi araçların üzerinde fiat logosu kullanılmasına izin vermemişti zaten...

hasılı, istemeyen binmesin, kimse zorla fiat aldırmıyor kimseye... yollar grande puntodan, albeadan, lineadan, doblodan , fiorinodan geçilmiyorken hala millet "fiata para vermem " diyorsa almanların kucağına oturmaya müstehaktır.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle değil... Naçizane bir kaç dili iyi bilirim, dünyadaki belli başlı fiat forumlarını takip ediyorum, bu tip konuşmalar sadece bizim ülkemizdeki forumlarda var... Ikinci el fiyatı diye bir konu da sadece bizde var, çünkü bizden başka hiç bir ülkede böyle saçma sapan bir ikinci el piyasası yok. Avrupada ikinci el araçlar tüm birlik ülkelerinde rahatça satılabildiği için alternatif çok, eski aracın vergisi de yükselmeye başlayınca zaten insanlar "bunu iki sene sonra kaça satarım" diye düşünmüyor. Avrupada ortalama binek araç yaşı 8,5... Burada nerdeyse hiç kimse sekiz yaşındaki arabayı beğenmez. Bizde araba 100000 olmadan satayım telaşı oldukça daha çoook konuşuruz bunları....

Burası da dahil, ülkemizdeki forumlarda yazanları çoğu hala tofaş ile fiatı bir gördükleri için sıkıntı oluyor. Fiat da bunu bildiği için kuş serisi araçların üzerinde fiat logosu kullanılmasına izin vermemişti zaten...

Hasılı, istemeyen binmesin, kimse zorla fiat aldırmıyor kimseye... Yollar grande puntodan, albeadan, lineadan, doblodan , fiorinodan geçilmiyorken hala millet "fiata para vermem " diyorsa almanların kucağına oturmaya müstehaktır.
    +1963

yusuf kıraç
    falkonx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Standart zihniyet farkı

EVET arkadaşım malesef bizim milletimiz böyle boş arabalara paralarını veriyolar ben de size katılıyorum bende punto alacam nasipse neden boş arabalara 26 28 bin vereyimki mantığıyla yola çıkıyorum ben bugüne kadar 15 araba değiştirdim ve hiç pişman olmadım çünki hep dolularına bindim çeri nin dolusuna bile bindim bende sokağa atacak para yok konfor ve donannım benim için önemli güzel mesaj yazmışşsınız tebrik ediyorum sizi

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

geçen gün oldu o 20 bine 30 ay sıfır faiz muhabbetinde. o çıkınca arkadaş bana bakıp onun muhabbetini yaptı. 2012 model dizel arabaya biniyoruz ake hemde bu paraya alınacak en şekil araç bence gel gör ki herkes aynı şeyin kafasını yaşıyor.
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Erdem Aktaş
    erdemaktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stilo, bir önceki model brava ya göre bir adım geri gibi oldu... zira bravo/brava ilk nesliyle avrupada ylın otomobili seçilmişti. daha golfte vs yokken arkada bağımsız salıncak kullanıyordu vs vs. stiloda bundan vazgeçtiler. zamanının tasarım anlayışından farklı, belki de biraz erken bir tasarımla ama eski tip arka bağlantılar ve eski çok yakan motorlarla piyasaya çıktılar. o dönemin motorları, özellikle dizeli de öyle çok güvenilir makineler değildi.stilocuların en büyük derdi bir türlü halledilemeyen boğaz kelebeği ve ECU arızası sorunları da eklenince araç ülkemizde de yurtdışında da istenildiği gibi satmadı, bir önceki bravo/brava nın onda birine bile ulaşmadı. bunun üzerine stilo alt yapısının büyük kısmını koruyup, yeni Bravo'yu yaptılar. şahane motorlar koydular ama yürüyen aksamda ( sportiflik ve yeni teknoloji anlamında ) atı alan üsküdarı geçmişti, yetişemediler. marka da kendini asıl işleri gibi gördükleri küçük sınıfta konumlandırıp, orta sınıfı alfa romeoya bırakınca anavatanı dışında çok az satan bir tür "bu sınıfta ben de varım" aracından öteye gidemedi.
    ben de bravo kullanıyorum. ama artık millete dert anlatmıyorum. binen şaşırıyor, kullanan almaya kalkıyor. zaten "sürü"ye katılmamak için gittim bravo aldım,bir de yerine ne alacağıma karar verebilsem çok güzel olacak, değişiklik olsun diye bir kaç kere satışa çıkardım ama sırf bu yüzden vazgeçtim.
    hem herkes fiata giydiriyor, hem de memleketin en çok satan üç markasından biri... asıl ben bunun izahını bulamıyorum

firmaların hepsi fiat alıyor 2012 de 20 bin linea 5 bin punto satılmış çoğu firma arabası
    twitter.com/erdemaktas

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Birkaç güne kalmaz 300-500 aşağısına satılır.Demedi demeyin!
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

saçmalıktan başka bişy deil

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Arabanın içinin haline bak sultanahmet gibi

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı erdemaktas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmaların hepsi fiat alıyor 2012 de 20 bin linea 5 bin punto satılmış çoğu firma arabası
    ben de onu diyorum işte.. buradan çıkarılabilecek iki sonuç var; ya bu firmaların hepsi saf kazıklanıyorlar ya da hepsi akıllı; maliyet/faydaya bakıp en mantıklısını alıyorlar...
    Konu ametist tarafından (20/12/2012 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

şimdi ayıp olacak, kusura bakılmasın ama bizim burada bir laf vardır; döte gümrük yok, yellen yellenebildiğin kadar, derler. bu da öyle yapmış

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Toyota nın, Honda nın tabiri caizse ölüsü para eder.
    Bizim millet bu parayı 2006 2007 model Turbodiesel canavar gibi arabaya vermez, markası Fiat diye.

Ama 15 yaşında Toyota'ya, Honda'ya verir. Piyasa böyle maalesef.

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

yok daha neler... adamı arayıp sormak lazım gerçekten arayan var mı diye...
    peki ya buna ne denir?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08556911/detay
    Konu askin tarafından (20/12/2012 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama 15 yaşında Toyota'ya, Honda'ya verir. Piyasa böyle maalesef.
    öyle deme çok sorunsuz o serileri

normal ama sorun çıkartabilecek bi donanım yok ki araba da, herşey mekanik

sorunsuzluksa kriter, anadol alıp binelim, hem paslanma derdide olmaz

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

toyota nın o kasasını bizim millet efsane yaptı gerçekten çok şaşırıyorum.
    Toyota Corolla 1.6 GLi Model 28.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 97148248
    adamın verdiği fiyata bak neyin kafasını yaşıyorsa
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın içinin haline bak sultanahmet gibi
    5 dakikadır gülüyorum bu yoruma sağol walla...

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı ahmet4646 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toyota nın o kasasını bizim millet efsane yaptı gerçekten çok şaşırıyorum.
    Toyota Corolla 1.6 GLi Model 28.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 97148248
    adamın verdiği fiyata bak neyin kafasını yaşıyorsa
    asdagshdjkas adama bak ake bu ne böyle ya hepten
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Arkadaslar şimdi kendimizi kandırmayalım bende bravo s.stylr 2012 arac var goren binen süper dio kimse kalitesiz demio ancak ve ancak ben bu aracı alfıgımda 58000 e aldım ardından benzinli fiyatına disl dediler52500 oldy sonra 30 ay bilmem ne kredi dedilet bu adamlar biraz karakterli olsa arabasının arkasında olur ben bidaha güvenip asla sıfır bi fiat almam bakonız siz golf jetta ikinci elde kıtmetli dionuz sebebi ne biliomusunuz adamlar fiat gibi zırt pırt kampanya yapıp fiyat düşürüp müşterisini korkutmuyor alan adam arabam 55000 se seneye sıfırı 57000 olur diyor biz bu yuzden fiatcılar hep içe girdik hepp
    Driven by the future

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Alıntı rohan4421 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar şimdi kendimizi kandırmayalım bende bravo s.stylr 2012 arac var goren binen süper dio kimse kalitesiz demio ancak ve ancak ben bu aracı alfıgımda 58000 e aldım ardından benzinli fiyatına disl dediler52500 oldy sonra 30 ay bilmem ne kredi dedilet bu adamlar biraz karakterli olsa arabasının arkasında olur ben bidaha güvenip asla sıfır bi fiat almam bakonız siz golf jetta ikinci elde kıtmetli dionuz sebebi ne biliomusunuz adamlar fiat gibi zırt pırt kampanya yapıp fiyat düşürüp müşterisini korkutmuyor alan adam arabam 55000 se seneye sıfırı 57000 olur diyor biz bu yuzden fiatcılar hep içe girdik hepp
    buda tofaş ın yediği nane işte reklam yok tanıtım yok ancak saçma sapan stratejiler ondan araçların hiç bir değeri yok.

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Ha bu arada sorun fiatta değil koçta lancia delta hb aracımı canım çıktı satana kadar cunkü kimse bilmio reklam yok ama passattan kalite bi araba bugun reno start stopu tanıtıo salak fiat kaçyıldır yaptı ama bilen yok
    Driven by the future

Sayfa 3/3 İlkİlk 123