Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Müjde!!! Asayiş polislerine de ceza kesme yetkisi verilmiş

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Standart Müjde!!! Asayiş polislerine de ceza kesme yetkisi verilmiş

Emniyet Genel Müdürlüğü trafik polisleri dışında asayiş polislerine de ceza kesme yetkisi verdi

Trafik kurallarını ihlal edenlere artık trafik polislerinin yanı sıra önleyici hizmet, asayiş ile polis merkezlerinde görevli polis ekipleri de ceza kesebilecek. 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek uygulamayla ilgili emniyet müdürlüklerinde eğitim çalışması başlatıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların karayollarında güvenli şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak, trafik kazalarını azaltmak, bu kazalar sebebiyle yaşanan yaralanma, sakat kalma, can kayıpları ve ekonomik kayıpları önlemek amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sıklıkla ihlal edilen trafik kuralları üzerindeki denetimlerinin sürdüğü bildirildi.

Trafikte denetimin temel amacının; sürücülerde olumlu yönde davranış değişikliği yaratmak olduğu belirtilerek, insan hayatının ve sağlığının korunması ile maddi kayıpların azaltılmasının ancak tehlikeli sonuçları olabilecek davranışların en aza indirilmesi ile mümkün olabileceğine dikkat çekildi.

Bilimsel araştırmaların, trafik kurallarına uyan kişilerin diğer yasalara da uyma oranının yüksek olduğunu gösterdiğine vurgu yapılan açıklamada, "Trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanmış bir toplumda, asayiş ve diğer suçlarda da azalma meydana geleceği." bildirildi.

Karayolları Trafik Kanunu'nun 6. ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 7. maddesine istinaden; ekip olarak görev yapan emniyet hizmetleri sınıfındaki personele, karşılaştıkları trafik kural ihlallerine ilişkin tespit tutanağı düzenleme yetkisi verildiği hatırlatılan açıklamada şöyle denildi:

"1 Ocak 2013 tarihi itibariyle sürücülerin trafik kurallarına uymalarının sağlanması, uymayanlara ise cezai müeyyide uygulanması amacıyla tespit tutanağı düzenleme yetkisi trafik ekipleri yanında il ve ilçelerimizde resmi ekip araçlarıyla görev yapan önleyici hizmetler, asayiş ve polis merkezi ekiplerine de verilecektir. Yetkilendirilecek personelin eğitimlerine başlanmıştır. Tespit tutanağı düzenleme yetkisine sahip personel trafik kural ihlali ile karşılaştığında araç durdurmadan plakasına göre tespit tutanağı düzenleyebilecektir. Düzenlenen ihbar tutanakları Trafik İdari para cezasına dönüştürülerek araçların tescil adresine posta yoluyla gönderilecektir. Tespit tutanağı düzenlemeye yetkili personelimiz öncelikli olarak trafik kazalarına neden olan ve sıklıkla ihlal edilen trafik kuralları hakkında tespit tutanağı düzenleyeceklerdir."

Kaynak: Arabası olana ceza yağacak | Oto Gündem | Otomobil Sayfası
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bence saçma bir uygulama..Trafik polisin az ise sayısını arttır..Ne gerek var asayişe bu görevi ekliyorsun..
    Konu fotobelit tarafından (14/11/2012 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence saçma değilde çok yerinde bir karar sadece bana saçma gelen kanıt olmadan (fotoğraf vs) plaka göre ceza kesilmesi
    Konu Misafir047 tarafından (14/11/2012 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesajı için 2 kişi Misafir047'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Zaten polis devleti olduk şaşırmadım. Canı sıkıldı mı milletin arabasını arıyor polisler.

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Çok şaşırdım yok artık daha neler

Demiycem tabi Hiç şaşırmadım

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Yakında çoluk çocuk herkese ceza yazma yetkisi verirler....
    Keyif BMW'Dir...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci031
    Ziyaretçi Ziyaretci031 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar 40 yaşını doldurmus hiç suç işlemeyen kişilere trafik denetçiliği veriliyorsa (gezici radar) bence asayişin girmesi normal.

13. Bu mesajı için 3 kişi Ziyaretci031'ye teşekkür etti:

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

denetimler ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.
    yoksa kuralların caydırıcılığı olmaz.
    kurallara uyan kişiler bu durumdan hiç şikayet etmez, aksine memnun olur.
    yllardır denetimsizlikten, otoritesizlikten, yani devletsizlikten şikayet edip dururdum.
    ben çok sevindim bu duruma.

15. Bu mesajı için 3 kişi fatihhhh'ye teşekkür etti:

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    denetimler ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.
    yoksa kuralların caydırıcılığı olmaz.
    kurallara uyan kişiler bu durumdan hiç şikayet etmez, aksine memnun olur.
    yllardır denetimsizlikten, otoritesizlikten, yani devletsizlikten şikayet edip dururdum.
    ben çok sevindim bu duruma.
    Katılıyorum. Kurallara uyupta denetimin ve kontrollerin artmasından hiçkimse şikayet etmez, aksine sevinir.

Asayiş ekipleride devletin polisi sonuçta. Kim, neden bundan rahatsız olur anlamış değilim.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

onu bunu bilmemde sakaryada yaşayan kim varsa canından bezdi yemin ediyorum etrafımdan herkes genç yaşlı demeden ceza delisi olduk utanmasalar koçanla kesicekler yaa emliyet kemeri cezası eve fotorafsız gönderilir mi polisi bulup söylediğimde haklısın git itiraz et diyor bide bunu bana ceza kesen polis diyor haklıysam niye kestin diyorum yasalar böyle diyor şaka gibi yaa evet kurallar olmalı cezalar olmalı hele ki trafik büyük bir terör halini almışsa, fakat bu devletin bütçe kalemi olmaması lazım son bir ayda 4 tane ceza yedim telefon, sis farı (sağa sola dönerken yanan farı sis farı sanması) 2 tane emliyet kemeri şehir içi ve maksimum yapabileceğin hızın 30 olduğu bol ışıklı sıkışık trafikte kesilmiş amaç ceza kesmek başka bişey değil

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Samet Korkmaz
    bozo114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten polis devleti olduk şaşırmadım. Canı sıkıldı mı milletin arabasını arıyor polisler.

google'dan zahmet olmazsa araştırıp bakarsan polis devletinin manasına, hiç sandığın gibi birşey olmadığını anlarsın kardeşim. polis devleti kavramının polisle alakası yoktur. kurum olarak polisin her istediğini yaptığı devlet manasına gelmez.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı bozo114 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google'dan zahmet olmazsa araştırıp bakarsan polis devletinin manasına, hiç sandığın gibi birşey olmadığını anlarsın kardeşim. polis devleti kavramının polisle alakası yoktur. kurum olarak polisin her istediğini yaptığı devlet manasına gelmez.
    Aksine tam da o anlama gelir. Hukuk tanımayan hükümetin polise verdiği emirleri yine hukuksuzca yapan bir polisimiz olduğuna göre biz de polis devletiyiz..

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı bozo114 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım sorunumuz herşeyi google dan okuyup öğrenmek...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

25. Bu mesajı için 2 kişi krm1983'ye teşekkür etti:

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

ekonomiyi cezalarla düzeltecekler...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı rodopian16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekonomiyi cezalarla düzeltecekler...
    doğru söze ne hacet. eğitim öğretimin altını üstüne getirdiler çocuklar daha şimdiden okula gitmek istemiyor. e halkını nasıl bilinçlendirecen? bilinçlenmeyecek ama yaparsan ceza gelecek. cezalarla bilinçleniyoruz artık.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

hahahaha al sana bir kaya !
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Ziyaretci031

Arkadaşlar bugün sabah sabah başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.
    Sabah 07.30 sularında okul kapısının önünde sivil bir polis arkadaşımla beraber dururken bir tane Mercedes c220 markalı araç yukarı aşağı hızla gelip geçmekteydi.Bir an hemen aracın önüne atlayıp durdurduk ve 3 tane lise öğrencisi (ehliyetsiz) vardı içinde zaten hemen titremeye başladılar durdurunca hemen bi ehliyet kontrol oda olmayınca hemen işlemler başladı trafik gelip çekiciyle götürdüler aracı.

Evet niye anlattım bunu;
    Nerde olursa olsun kimsenin canı yanmasın arkadaşlar ya orda okula gelirken sizin çocuğunuz veya yeğeniniz ve bizim aynı şekilde bi düşünün, düşünmesi bile kötü.
    Bence yerinde bir karar hak verin bu olaya.Trafikte çok olaylar oluyor kendini bilmez kişilerden yana.
    Teşekkür ederim.Bir yanlışımız oldu ise af ola.Saygılarımla.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı murder01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün sabah sabah başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.
    Sabah 07.30 sularında okul kapısının önünde sivil bir polis arkadaşımla beraber dururken bir tane Mercedes c220 markalı araç yukarı aşağı hızla gelip geçmekteydi.Bir an hemen aracın önüne atlayıp durdurduk ve 3 tane lise öğrencisi (ehliyetsiz) vardı içinde zaten hemen titremeye başladılar durdurunca hemen bi ehliyet kontrol oda olmayınca hemen işlemler başladı trafik gelip çekiciyle götürdüler aracı.

Evet niye anlattım bunu;
    Nerde olursa olsun kimsenin canı yanmasın arkadaşlar ya orda okula gelirken sizin çocuğunuz veya yeğeniniz ve bizim aynı şekilde bi düşünün, düşünmesi bile kötü.
    Bence yerinde bir karar hak verin bu olaya.Trafikte çok olaylar oluyor kendini bilmez kişilerden yana.
    Teşekkür ederim.Bir yanlışımız oldu ise af ola.Saygılarımla.
    dediğimiz bu işte olması gerekende bu araç başında alkolü, aşırı hızı, makası ehliyetsizi trafiği tehlikeye sokacak ne varsa bunların yaptırımı ağır şekilde olmalı ki bir daha yapılmasın benim eleştirdiğim kısım şu dur kalk dur kalk şehir içi trafiğinde evime fotorafsız ceza gelmesi aynı şekilde fotorafsız cep telefonu kullandığıma dair ceza gelmesi (tamam itiraz etmiyorum haklı kullanmışımdır) sağa sola dönerken yanan sis farlarından ceza yemek yine fotorafsız eve gönderilmesi ki yediğim gün yağmurlu bi hava olması + o bölgeden 01.30 sıralarında geçtiğim halde tutanağa 23:59 yazılması çok manidar (günlük kota) kısaca biz cezayı yemek için yiyoruz ne yaparsak ne kadar iyi kullansakta yiyecğiz bu cezayı ve polisi bulup gösterdiğimde tatlı bir dille bunu anlattığımda haklısın ama bana verilen yetki bu kes diyor hiçbşy bulamassan arabası çamurlu yaz kes diyor bizde kazandığımızı devlete heba ediyoruz ve birileride bu paralarla s 600 longlarla geziyor

Ziyaretci031

Bence herkesin duyarlı olması lazım bu memlekete lazım.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

keyfi cezalar olmayacaksa güzel bir uygulama olabilir.
    trafikte insan gibi kullananların hakkı korunmuş olur. umarım uyanıklık yapıp güvenlik şeridini kullananlar, sokak aralarında terör estirenler, yüksek sesle binaları sallayanlar, kornaları ile bebekleri uyandıranlar, kaçak yakıt kullanıp yolları gündüz geceye çevirenler ceza alacaklarsa sonuna kadar desteklerim.

Sayfa 1/2 12 SonSon