Sayfa 1/3 123 SonSon
58 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dolu Punto Lounge mi Boş Bravo mu?

Hüseyin TAYLAN
    htaylan93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 FF 1024
    Edilen teşekkür: 1

Standart Dolu Punto Lounge mi Boş Bravo mu?

Arkadaşlar,abiler merhaba.Aylardır bir Punto'nun hayalini kuruyordum;önce 2.el Grande hayaliyle yola çıktım,sonra sağolsun anne ve baba biraz hedef büyüterek 0 km Punto'yu düşündürdüler bana.Göker'den Punto Lounge+ESP+Park Sensörü+Skydome+trafik sigortası ile 40200 TL fiyat aldım.Son 1-2 haftadır meraktan Bravo için test sürüşü yapmak istiyodum.Bugün Göker'e gidip Bravo test sürüşü yaptım;ancak Bravo'ya adeta bayıldım.Bana gelen araç triptonik,1.6 Multijet 120 beygirdi.Araç inanılmaz seri,adeta 4/4'lük.Ancak sonradan test sürüşü yapmaz olaydım dedim çünkü kafamda soru işaretleri oluştu.Herşeyiyle,tam istediğim gibi bir Punto mu alsam yoksa boş bir 1.6 Multijet Bravo mu?Bravo olursa da muhtemelen manuel vites olur çünkü babam otomatik vitesin insanı tembelleştirdiğini,uzun yolda çabuk uyku getireceğini söylüyor..Doğal olarak da kafama şu soru işareti geliyor;manuel vites de triptonik kadar seri midir Bravo'da?Siz değerli abilerimin ve arkadaşlarımın yorumlarını,yardımlarını bekliyorum inanın kafam çok karışık.
    Not:Lütfen konuyla alakasız olmayan yorumlar yapmayın.Evet,daha 19-20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ve aracımı kendi paramla değil anne-baba hediyesi olarak ya da bazılarının deyimiyle anne-baba parasıyla alacağım.Ancak ikisi de emekli insanlar ve zengin zübbesi falan değilim.Yardımlarınızı bekliyorum,yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Zengin züppesi olsan ne olur kardeş. Onlarda insan züppe olmak kolay bi iş değil yani. Züppelere acımasızlık etmeyelim. Her neyse hayırlı olsun bence genç adama dolu punto longue gider. Tercih senın Bravonun satışı nazlıdır puntoya göre .....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Hüseyin kardeşim muhtemelen bekar bir arkadaşsın. Dolayısıyla Punto sana iç hacim olarak fazlasıyla yeter. Ben zamanında aynı ikilemde kalıp Puntoyu tercih ettim. Sonuçta küçük araba büyük şehirde her zaman için avantaj. Puntona chip tuning yaptırıp performansını gözle görülür biçimde arttırısın eğer aracın gücü yetersiz gelirse. tabii tercih senin..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

4. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Sonuçta iki aracta dizel. bence ilerde ekonomi boyutuda olacak bu işin sen 1.3 multi al bencede. Gençsin bizim gibi kanın hızlı akıyo şuan için çok deli bi motora gerek yok derim.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

bence acele etme her iki arabayıda test et kullan dene hangisi içine yatarsa onu al ama puntonun hayaliyle yaşamışın punto bana daha mantıklı geliyor

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hüseyin, punto ile yola çıkmışsın ama bravoyu test edince ona hayran kalmışsınŞimdi bir de punto ile test sürüşü yapmanı öneririm eğer yapmadıysan.Aklın hala bravoda kalmışsa o zaman senin için doğru tercih bravo olur.Neticede bravo da boş bir araç değil.Daha geniş, konforlu ve kaliteli bir araç.İkisi de dizel sonuçta.Aklın hangisinde ise onu tercih etmelisin
    Hayırlısı olsun diyelim...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

C segmenti ve 1.6 dizel bir araç her zaman daha iyidir...Varsın boş olsun...
    Keyif BMW'Dir...

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

1,3 mtj in vergi ve yakıtı daha uygun araç almakla iş bitmiyor sonrasınıda düşünmek lazım.

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Onceki aracim tjet punto sporttu 25-28 yas araliginda kullandim o yas icin gayet yeterliydi ve seriligi su anki 120 mjet bravodan daha iyidi
    İkisi de guzel arac elbette bravo daha ustun bir arac ama yerinde olsam puntoyu tercih ederdim
    Ekmegimi elime alinca da bravo veya o zamanki ust segmente gecis yapardim
    StrucTuraL EngiNeeR

mustafa yigit
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. airarmada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

sanırım ilk araban olacak bence puntodan başlamalısın.Bu araca alışıp biraz eskittikten sonra başka araçlara bakarsın.Sonuçta bu işin sınırı yok bravo alsan 3 gün sonra golf isteyeceksin

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

düz vites olanı otomatikten daha seri dir tabi birazda senin kullanmana bağlı bravo puntodan daha geniş daha konforlu. Aradığın nedir Ilk önce bu soruyu sor Kendine konfor mu ekonomi mi? Punto konfor suz olarak anlaşılmasın burda. Illa ki iyidir ama bi bravo daha iyidir
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

arada sekment farkı var, tabiki bravo puntodan üstün bi araç ama özellik hastası isen full bi araç daha ideal olur. bravonun boşunu alacağına puntonun fulüne bin ilerde bravonun fullünü alırsın...
    Driven by the future

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

punto seni her acidan tatmin edebilecek bir arac.bravo C segmenti oldugu icin daha hacimli ve konforlu bir araba ama unutmaki bakimi ve vergisi puntodan daha agir.ikinci elide puntoya nazaran dusuktur.bence bos bir arabaya binmektense dolu arabaya binmek daha mantikli.sana tavsiyem punto alman yonundedir.

Sent from my GT-I9100 using

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

Aynı şeyi bir akrabamda yaşıyoruz şu anda, özel indirim ile dolu clio mu yoksa orta donanım megane mı şeklinde. Onların ki aile kullanımı olacağı için arabaya sığıp sığamayacakları ön planda. Ancak senin durumunda kalsam ben, 1.6 dizel, puntoya göre vergi ve yakıt dezavantajı olan, boş bir bravo almaktansa; senin tercih ettiğin özelliklerde (yoksa cruise control de ekletip) ağzına kadar dolu ve her şeyden önemlisi skydomelu bir punto alırdım.
    Özellikle kullandıkça anlayacaksın skydome un ne kadar güzel bir şey olduğunu.
    Hangisini alırsan al, hayırlı olsun şimdiden

Burak K
    burYq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    DG
    Edilen teşekkür: 49

Dolu puntonun saydigin ozellikleri bir sure sonra bravoda eksiklik hissettirir. Kesinlikle dolu punto diyorum.

Sent from my LT26i using

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeşim öncelikle ben olsam bravoyu tercih ederim.Boş olarak değil ama.Eğer puntonun dolu ve 0 ını aynı paraya alabiliyorsan düşünme al derim.Ama şunuda belirteyim kullandıktan sonra muhtemelen seni kesmiyecek belirli bir zaman sonra direkt bravo istiyeceksin.Bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Öncelikle hayırlı olsun şimdiden, benim şahsi görüşüm. bravo konfor, yol tutuş performans olarak "test etme imkanım olmamasına karşın" aldığım yorumlardan dolayı harika bir araç, buna karşın 1.6 oluşundan dolayı vergi dilimi farklı ve bravo alacak isen diyorsun ki boşunu alacağım, ben derim ki hem vergi hem yakıt tüketimi açısından ayrıca da tartışması bile yapılmayan skydome ve güvenlikte olmazsa olmaz olan ESP varken bravo ya bakmam, ben sırf aşırı yüksek fiyatları ve vergi dilimi yüzünden bravo ya yanaşamadım. bakıyorum golf bile 45 düzeyinde inanılmaz standartı varken bravo da o denli standart yokken 50 leri buluyo...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dolu arac hangisi ise onu sec.Puntonunda Otomatik alma bence manuel al.Kotu oldugundan değil.

Manuel Candır.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

40 bin tl puntoya vermeyin hocam bence aşırı fazla bir rakkam. o fiyatlara boşta olsa bravo, focus, megane vs bu tarz araçlar bakın derim

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolu arac hangisi ise onu sec.Puntonunda Otomatik alma bence manuel al.Kotu oldugundan değil.

Peki neden triptonik almasın arkadaşımız, 6 ileri olduğu için mi almasın, esp ve diğer ekipmanlar standart old için mialmasın, eco modu olan yakıt cimriliğini arttıran özellik old için mi almasın ? (Dostane sordum)

Manuel Candır.
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Sayfa 1/3 123 SonSon