Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Fiat Punto 1.3 95 Dualogic Easy araç hakkındaki görüşlerim.

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende synı aracın benzinlisi var. araçtan memnunum genel olarak. Bazen oluyor bu tür durumlar. Bende sert virajlara girdim yüksek hızlarda esp devreye girdi. Frenler v.s de iyi bence.
    Espnin devreye girdiğini belirten bir uyarı var mı yoksa nasıl anlaşılıyor?

Evo'dan tepetaklak ile gönderildi.
    For the Horde!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Xenophan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Uğur, muhtemelen asr devredeyken yanan ikaz ışığı esp çalışırken de yanıyordur...

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Esp devreye girdiği zaman zaten anlarsınız takır takır farklı tekerlere fren yapıp aracı şeride oturtuyor

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Geçen gaziemirden bornovaya otobandan dönerken bi viraja hızlı girdim sırf denemek için, aracın arkası hafif savruldu gibi geldi. Bakıma gittiğimde sormuştum baktık çalışıyor dediler.

Emin olamadım bir türlü denemeyede tırsıyorum

For the Horde!

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Geçen gaziemirden bornovaya otobandan dönerken bi viraja hızlı girdim sırf denemek için, aracın arkası hafif savruldu gibi geldi. Bakıma gittiğimde sormuştum baktık çalışıyor dediler.

Boş ve düz bir yolda(gece) aracınızla alakasız direksiyon hareketleri yapın mesela 70-80 gidiyoken ard arda sert şekilde 3-4 kere direksiyonu sağa sola çevirin espnin devreye girdiğini ne işe yaradığını daha iyi anlıyacaksınız

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

E. A
    egmn85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 0

merhaba bende 1.4 105 hp punto var dediğiniz sorunların sadece 1 tanesini yaşadım o da virajlarda güven vermemesi onunda sebebini şöyle açıklıyım bi kere viraj bile denemeyecek bi dönemeçte su biriktisi sandığım şeyin mazot olması yüzünden bi kıç atma sorunu yaşadım o da benim toplamama gerek bile kalmadan kendini toplamıştı araç ki bende esp yok ama bu tür şeyler insan pskolojisini bozuyo şimdi her viraja çok dikkatli giriyorum belkide çok rahat dönebileceğim virajları şimdi korkarak dönüyorum ister istemez . s&s 'e gelince hiç bi sorun yaşamadım canavar gibi maşallah çokta tasarruf ettiğimi düşünüyorum

Kenan Ozel
    ken01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06HA2512
    Edilen teşekkür: 23

Ahmet Bey merhaba. aracımı alalı 3 ay oldu ve 4100 km ye geldim. benimde aracım engelli aracı. Şimdi forumda ne güzel düşüncelerinizi şikayetlerinizi ve olması bir ihtimal kaygılarınızı anlatmışsınız. Ben arabamı aldığımdan bu yana çok şükür hiç bir sıkıntı yada eksiklik görmedim. Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz.

1-Ben özellikle yol tutuşunua hayranım. 120-130 ile güvenli bir hisle çok sert olmayan virajlara çok rahat giriyorum ve ne bir savrulma hissi nede bir kaygı taşımıyorum. (Ama tabi ki de hiç bir araca güven olmaz. dikkatli ve tedbirli olmak gerekir.)

2-Bence malzeme kalitesi aynı segmentte olan araçlarla kıyasladığımızda biraz daha üstün kalitede olduğu görüşündeyim.İşçilik desen 10 üzerinden 7 verilebilir.

3-Start-Stop kullanımına gelince. sendeki aynı durum benimde başıma geldi. servise götürdüm ve herhangi bir sorun olmadığını araç ısınmadan start-stop sisteminin devreye girmeyeceğini söyledi. yani S&S aracımızın motoru ısındığında devreye giriyor.

4-Yakıt tüketimi konusuna gelince benim ortalama şuan 6.5 civarında. çoğu zaman agresifleşiyorum. kullanım tarzımda ona göre sertleşiyor. ama normal ve sakin kullanımda 5-5,5 lt civarına düşeceğine ve düşüreceğime inanıyorum. 4100 km nin 2500 km sini uzun yolda yaptım. bu süreçte yakıtımı sadece shell GTL aldım ve yakıt tüketimim ortalama 4,6 yı hiç geçmedi. 95 km sabit hızda ise 100 km de 4,1 lt yi yakaladım. yani bence bu değerler makül.

5-Duologic Şanzumana bayılıyorum. şu zamana kadar hata verme de dahil hiç bir sıkıntı yaratmadı. Ben şahsen çok memnunum.

6-Şunu belirteyim. öncelikle ilk yapacağınız aracınızla barışmak ve onu sevmek. Haftada 1 kere bile olsa aracınızla vakit geçirin. ben öyle yapıyorum. ama sanmayın ki öyle yaptığım için arabamı seviyorum. ben aracımı test sürüşü yapmadan buradaki yorumlardan yola çıkarak, servise gidip görüp beğenerek ve hoşlanarak aldım. ve şu an arabama aşığım diyebilirim.

7-Bir şey daha belirteyim. ben maddi imkanı bulduğum ilk fırsatta garanti süresini full garanti ile 5 yıla yükseltecem. Ankarada 800 TL civarında bir rakam çıkıyor. tavsiyem sizde maddi imkanınız varsa şimdiden garanti sürenizi 2 yıl daha uzattırın. hiç olmazsa kafamz rahat eder. sonuçta Allah'tan bişey çıkmazsa aracımız 5 yıl bizde.

Yani sözün özü kafanızda ileriye dönük varsayımlar yaparak kendinizi aracınızdan soğutmayın. daha önününde 4 sene 8 ay kadar bir zaman var. bahsettiğiniz su alma olayını ve kafanıza takılanları da servise götürün. muhakkak ki varsa bir sorun çözeceklerdir. gösterin. baksınlar. söyleyeceklerim bu kadar.
    Sağlıcakla kalın..

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Esp'nin devreye girdiğini yoldan çıkıyordum başka bir güç beni yola çekti oradan anladım. ilahi güç olabilir ))
    Konu ilyas87 tarafından (14/11/2012 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

esp fizik kurallarınla iddalaşmaya başladıgınızda genelde devreye girer. hafif arka savrulmaları normal karsılanabilir. audi, bmw, lancia, punto evo denedigim arabalar mesela bu 4unde de belli bir arka kaymasına arac musade ediyor ama limite yaklasırsanız o zmn mudahele geliyor espden punto evoda da aynı sekilde mesela.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esp fizik kurallarınla iddalaşmaya başladıgınızda genelde devreye girer. hafif arka savrulmaları normal karsılanabilir. audi, bmw, lancia, punto evo denedigim arabalar mesela bu 4unde de belli bir arka kaymasına arac musade ediyor ama limite yaklasırsanız o zmn mudahele geliyor espden punto evoda da aynı sekilde mesela.
    Kaan'a katılıyorum.

Diğer arkadaş; ESP devreye almak için yüksek hızlara çıkmana gerek yok , düşük bir hızda trafiğe kapalı bir yerde önce bulunduğun şeritten diğer şeride (örn:50 km/h) geç hemen akabinde tekrar eski şeridine aracın sola sağa giderken ekranda sarı bir ışık yanıp yanıp sönecektir yani bu geçişler esnasında duruma göre araç tekerleklere fren uyguluyor olduğunu farkedeceksin, örnekle sabit tamamen buzlu bir yolda trafiğe kapalı bir yerde önce 50 km/h ardından da 70 km hızla önce sola sonra sağa birkaç kez deneme yapıldı araç asla çizgisinden yani şeritler dışında başka bir yöne geçmedi ! Not: Orjinal lastikleriyle denenmiştir...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Ahmet Çemrek
    kbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JL3254
    Edilen teşekkür: 4

Merhabalar,
    Ben de 1 hafta önce Punto 1.3 Multijet 95Bg Dualogic Lounge aldım. Görüşlerim:
    *İşçiliği plastik ve görünüş açısından çok önemsemiyorum. şimdilik beni rahatsız eden bir durum da olmadı ama içeri su alırsa vaziyet değişir. Bu kabul edilir bir hata değil.
    *S&S aynı sorunları yaşıyorum. Ben devre dışı bırakmadığım halde bazen çalışmadığı ve devre dışı dediği oluyor. Sebebini bilemiyorum. Bu durumda S&S 'u kapatıp açınca düzeliyor.. Ancak bu tutarsızlık can sıkıcı.
    * Hız yapmaya korkuyorum gerçekten de. virajlarda çok savrulduğumu hissediyorum. Uzun yola gitme fırsatım olmadı, gidersem de 90ı geçemeyeceğim bu korkuyla. Hızı sevmediğim için fazla takılmasam da bu şekilde güvensiz sürüş insana keyif vermiyor. Ancak bu yol tutuşu sorunu belki de B sınıfı araçların ortak özelliğidir diğer araçları da test etmediğim için bilemiyorum.

Not: VW Polo benim de aklımdan geçmişti ve hemen hemen aynı sebeplerle (fiat kredi kampanyasının cazipliği birde poloya, punto-loungedaki donanımlardan ekleyince fiyatı coşuyor) puntoya karar vermiştim. Umarım çok pişman olmayız

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı kbc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    *İşçiliği plastik ve görünüş açısından çok önemsemiyorum. şimdilik beni rahatsız eden bir durum da olmadı ama içeri su alırsa vaziyet değişir. Bu kabul edilir bir hata değil.
    *S&S aynı sorunları yaşıyorum. Ben devre dışı bırakmadığım halde bazen çalışmadığı ve devre dışı dediği oluyor. Sebebini bilemiyorum. Bu durumda S&S 'u kapatıp açınca düzeliyor.. Ancak bu tutarsızlık can sıkıcı.
    * Hız yapmaya korkuyorum gerçekten de. virajlarda çok savrulduğumu hissediyorum. Uzun yola gitme fırsatım olmadı, gidersem de 90ı geçemeyeceğim bu korkuyla. Hızı sevmediğim için fazla takılmasam da bu şekilde güvensiz sürüş insana keyif vermiyor. Ancak bu yol tutuşu sorunu belki de B sınıfı araçların ortak özelliğidir diğer araçları da test etmediğim için bilemiyorum.

Not: VW Polo benim de aklımdan geçmişti ve hemen hemen aynı sebeplerle (fiat kredi kampanyasının cazipliği birde poloya, punto-loungedaki donanımlardan ekleyince fiyatı coşuyor) puntoya karar vermiştim. Umarım çok pişman olmayız
    yol tutuştan bu kadar şikayetçiyseniz lastik genişliğinizi arttırıp aracınıza yay taktırın

eski aracımda 225/40/17 lastik ve yay vardı. Go kart arabası gibiydi inanılmaz yol tutuyordu
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

Alıntı kbc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

95lik evomuzla 4 tekerlekten ses gelir derecesinde bile hızlı viraja girdigim oldu hemde kac kere yol tutusunla ilgili bir sıkıntı gözlemlemedim sahsen. b sınıfı içerisinde bence oldukca ii durumda yol tutusu
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Ahmet Çemrek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JL3254

Öyle diyorsanız virajlarda korkmadan denemek gerekiyor belki de alışınca bu his ortadan kalkacaktır.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

hangi araçtan inip b sınıfı bir araca bindiniz ? onunda etkisi vardır..

aracı yeni tanıyorsunuz..

ben bugüne kadar hep b sınıfı araçlara sahip oldum.

Citroen C3, Grande Punto.. Şuan ibiza sahibiyim.

İbizayı ilk aldığımda çok temkinli sürerdim.

Aracı tanımaya başladıkça şartlarını zorlayabiliyorum ve güveniyorum aracıma.

Tabi limitler dahilinde sürmek lazım cılkını çıkarmadan..
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ahmet Çemrek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JL3254

Sürücü olarak olmsa da Jetta, Leon ve Megane gibi araçlarda seyahat ettiğim oldu. Savrulmadan rahatsız olduğumu hatırlamıyorum.. Leondan Ibizaya geçen bir arkadaşım da yol tutuşu konusunda oldukça rahatsız olduğunu söylemişti..
    Ben de alışacağımı umuyorum. Sonuçta daha 1 hafta oldu.
    Birde aracın görünüşünü çok beğeniyorum. Direksiyondaki tuşlar da büyük kolaylıksağlıyor..

Salih y
    mike51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

aracın yol tutuşu genel olarak çok güzel ama sert direksiyon hareketlerinde ön yine sağlamda arkadan savrulma eğilimi var ama sonuçtu ralli arabası değil

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur, muhtemelen asr devredeyken yanan ikaz ışığı esp çalışırken de yanıyordur...
    Esp ışığı cok hizli bir sekilde yanip sonuyor devreye girdiginde. Trafik olmayan bi yerde denemistim. Ayrica start stop ozelligini bi aralar devreye sokamayabilirsiniz. Gece saatlerinde 7 derecenin altina dusunce arac stop eder ve birkac saniye sonra tekrar calisr.

Sent from my iPhone using

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı aalperdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esp ışığı cok hizli bir sekilde yanip sonuyor devreye girdiginde. Trafik olmayan bi yerde denemistim. Ayrica start stop ozelligini bi aralar devreye sokamayabilirsiniz. Gece saatlerinde 7 derecenin altina dusunce arac stop eder ve birkac saniye sonra tekrar calisr.

Sent from my iPhone using
    Alper,yani dediğim gibi aynı asr deki gibi bir ikaz sözkonusu o zaman...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

ESP ve ASR nin lambaları aynı. sarı bir ikaz lambası hızlıca yanıp sönüyor. ESP yi devreye sokmak kolay değil ama sırf devreye sokacağım diye çokta zorlamayın ESP nin kar etmediği durumlarda oluyor Start&Stop sisteminin devreye girmesi için motorun ısınması gerekmiyor bildiğim kadarıyla. Evden çıkınca ilk lambalar 100 metre ilerde ve oraya geldiğimde durursam eğer araçta stop ediyor. S&S sadece uzun yoldan gelince, aküye aşırı yük binince ve araç DPF temizliği yaparken devreden çıkıyor. Bunun dışında siz kapatmadığınız sürece devreden çıkmaz..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon