Sayfa 1/5 12345 SonSon
81 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dikkat edilmesi gereken araçlar ve araç sorgulamaları...

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Bilgilendirme Konusu Dikkat edilmesi gereken araçlar ve araç sorgulamaları...

Bugün internette dolaşırken araçları incelediğimde satılık bir sürü araç olduğunu ve bazılarının (Grande Punto,Punto Evo,Bravo) forumdaki arkadaşlarımız tarafından bilindiğini düşündüm ve bu sitelerdeki yalan yanlış bilgilere aldanmamak için böyle bir konu açtım.Herkes bu başlık altında bildiği ilanı olan (sahibinden.com vs...) araçlarla ilgili eksik yazılan bilgileri paylaşırsa;araç almayı düşünen arkadaşlarda düşündükleri aracın ilanını burda paylaşırsa araçla ilgili bilgi alabilirler diye düşünüyorum...

2. Bu mesajı için 7 kişi kadir07'ye teşekkür etti:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

İlk paylaşım bende olsun
    Fiat Punto 1.3 M.jet Dynamic 2008 Model 22.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 103484984
    bildiğim kadarıyla bu araç önden darbeli ben saşe numarasından sorgulatmıştım servisten ön çamurluklar ve kaput değişmiş ve airbaglerde açılmıştı ayrıca 2-3 parçada boya vardı Antalyadaki ilk sahibi sağolsun bize 1 parça boyalı diye satmaya çalışmıştı. almayı düşünenler iyice baktırsınlar...
    Konu kadir07 tarafından (04/11/2012 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesajı için 2 kişi kadir07'ye teşekkür etti:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Ben satılık ilanlarından kendime göre bir yöntem belirledim

İlanda aracın boya-değişen durumu hakkında bilgi vermiyorsa ya da değişen yok diyorsa anlıyorum ki o araçta saklanılan söylenilmek istenilmeyen durumlar var ve fiyatını hiç değerlendirmeden ilanı kapatıyorum
    Diğer bir hususta aracın kaç parçasında işlem olduğunun tam söylenilmemesi Örneğin araçta lokal boyalar bulunmaktadır ya da 4-5 parça 3-4 parça gibi yazılan ilanlardan da uzak duruyorum 3 mü 4 mü 5 mi belli değil

Birde boyalı parçalar ne hikmetse hep çizik boyası oluyor garaja girip çıkarken oluşuyor Ya arkadaş her gün trafikte bir ton kaza görüyoruz ama nedense ilanlarda kazalı araç bir tane yok hepsinin boyası çizik boyası

İlan verilirken aracın tüm öğrenilmek istenilen bilgileri verilmeli Hata-boya-değişen açıkça yazılmalı Lastiklerin durumundan bahsedilmeli

İlan değerlendirilirken açıkça kaporta durumu yazılmayan veya yüzeysel yazılan araçlara hiç bulaşmayın yeter

6. Bu mesajı için 3 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

kadir YAATASI
    Kadoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar öncelikle 2 ay kadar araba satınalmak için araştırdım ve bakmadıgım emsal kalmadı diyebilirim ..
    Herşeyden önce alıcı özgür arkadaşında dediği gibi satıcı nın verdiği bilgileri ve konuşma şeklini elinden geldiğince tartmalı ,
    Kaçamak cevaplar varsa hiç uğraşmanıza değmez...
    lokal boya elbet olacaktır 20 milyonun yaşadığı bir şehirde yaşıyorsanız gayet normal siz çizmesenizde , trafikteki biri yada sokakta oynayan çocuk ta bunu yapabiliyor.
    Bir diğer husus kesinlikle arabanızı almadan once sanayide once boya sonra kaporta işlemlerine sokup baktırın!
    Daha sonrada Servisine gösterin derim ben .Şahsen ben arabamı almadan once ciddi bir şekilde alıcı ile samimiyet kurdum yalan yalnış laflar olmadan görüştük, servisine expertiz yaptırdım ve sonra da içime sinerek aldım.
    Alıcı arkadaşlar herkese çok fazla güvenmemeli sonuçta piyasa belli!

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

sahibinden garaj arabası: aracın kilometresine bakıyorsun nasıl bir garajsa
    bayandan satılık: ilandaki açıklamalara bi bakıyorsun benim diyen kaporto ustaları edemez bu lafları.
    çizikten dolayı boyalı: kardeşim bu nasıl çizikmiş..her araç çizikten boyalı..
    değişen yok : kesin vardır...
    ağır bakımları yeni yapıldı: nerde yaptırdın diye soruyorsun cevap yok...

liste uzayıp gider arkadaşlar...bu işi türkiyede doğru düzgün yapanler nerede acaba?

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Emotion 2006 Model 27.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 103452456

az önce gördüm bu ilanı. forumdan mı bilmiyorum. ki farketmez. şimdi arkadaş "türkiyede bu modelden sayılı ve böyle orjinal hatasız olanı yok türünün son örnegi fiyat sondur" demiş. valla çok merak ettim ne açıdan sayılıymış.. ya valla bakıyorum şöyle arabaya , ilk göze çarpan şey rengi tabiki. egzotik kırmızı. yani en çok olan punto rengi.. ne özel bi araçmış be. zevksiz devasa tampon ekleriyle vs. arabayı dolduran adamlar hemen kendini bişey zannedip aracın asıl fiyatından 3-4 bin tl fazla yazıyorlar. türünün son örneği ne abicim? abarth sticker mı? o kocaman tampon eki mi? sky dome mu türünün son örneği? araca bikaç bişey taktın diye nasıl 2006 model 110000deki arabaya 27bin tl yazıyorsun?

Güneş Doğar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

komik ilanmış neresi türünün son örneği acaba ...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

çok iyi bir konu olmuş bence çok çok yararı olacak..güncel tutmalı..

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

dikkat edelim derken araçlarımızı değersizleştirme riski var..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat edelim derken araçlarımızı değersizleştirme riski var..
    değersizleştirme diye birşey sözkonusu değil İnsanın olduğu heryerde pislik de vardır gp,punto yada bravo hepsi sapasağlam kazasız belasız boyasız değişensiz diye birşey yok yada bir kişi bu araçları aldı diye ahlaklı dürüst bir insan da olmuyor işte bu sebeplerden dolayı forumumuzda araçlarımızı araştıran insanlar yada bizler çok güzel faydalanabiliriz bu olaydan açan arkadaşa bu vesile ile teşekkür ederim..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

antalyada bır tane arac vardı cok temız dıyordu.2 parca boya var dıyordu ama sonra arac komple boyalı oldu..baktıgım 10 tane aractan(cok temız kazasız 1-2 parca boyalı) 2 tanesı duzgun cıkıyor..

Güneş Doğar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

adana'da mitsubishi colt ekspertizi yaptıracaktık geçen yıl...şehirde tek bayi var yapabilecek...adamlar yanaşmıyor ekspertize...sürekli kavga gürültü oluyormuş getirilen araçlarda...adam boya yok km orjinal diyormuş..servise gidince durum tabi farklı...sonra da alacak adam buraya kadar niye geldik ekspertiz parasını ödemem falan diyormuş...sonrası malum işte anlattığım gibi...

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aklıma geldi muhtemelen yakınlarda ilanımı görürsünüz; ben dürüstçe yazıyım. Kullanıcı adım sahibinden.com da HACI-E yazar.

Aracımın km kesinlikle orj. Vernik atması var diye sağ kapılar ve çamurluklar boyalı.Ama kesinlikle kaza değil resimlerim mevcut.Bakımlarını yeni yaptırdım uzun yola gidicem diye bi tek cc ve manifold temizliği eksik.Onun dışında görünen hasar kayıtlarını açıklıyabilirim ; bana açıklandığı kadarı ile

Sürtme vs. Kaza yok fotolarını gördüm ancak almayı unuttum eski sahibine ulaşırsam şayet onlarıda isterim birara. Onun dışında ön tamponda sürtme izi vs var.Auto king mini onarımdan yaptırtıcam sıkıntı yok Dynm. 82.000 de 2006 model direksiyon ve vitesin deri kaplanması lazım başka bir sıkıntısı yok. Hazır burayada yazmışken kopyalar sahibindene koyarım Araca muhtemelen 23.200 falan isticem bu arada.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

bazı alıcılarında ustaları uyanık oluyor. benim eski puntoyu almak için gelen bir arkadaş yanında boyacısını filan getirmişti. bende söyledim sağ çamurluk değişik başka hiç bir şey yok diye. adam iki saat aradı en son abi arka tampon boyalı galiba dedi. alıcı arkadaşta bak arka tampon boyalıymış dedi. bende; gidelim makinaya sokalım arka tampon boyalıysa arabayı bedava verecem ama boyasızsa usta bana 1.000 lira verecek dedim. usta tamam gidelim dedi. ben bindim çalıştırdım arabayı gelin dedim poyraza gidiyoruz. abiler sonra caydı arka tamponda boya olsa ne olur filana geldi muhabbet. bende 1 lira indirim yapmadım malımı kötülediniz dedim neticede aldılar arabayı..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

20. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı alıcılarında ustaları uyanık oluyor. benim eski puntoyu almak için gelen bir arkadaş yanında boyacısını filan getirmişti. bende söyledim sağ çamurluk değişik başka hiç bir şey yok diye. adam iki saat aradı en son abi arka tampon boyalı galiba dedi. alıcı arkadaşta bak arka tampon boyalıymış dedi. bende; gidelim makinaya sokalım arka tampon boyalıysa arabayı bedava verecem ama boyasızsa usta bana 1.000 lira verecek dedim. usta tamam gidelim dedi. ben bindim çalıştırdım arabayı gelin dedim poyraza gidiyoruz. abiler sonra caydı arka tamponda boya olsa ne olur filana geldi muhabbet. bende 1 lira indirim yapmadım malımı kötülediniz dedim neticede aldılar arabayı..
    O var ya klasik yanında az da olsa anlıyan birisi gelir.Ben jantları satıcakken bir arkadaş geldi.Lastikler 4 yaşında dedi evet dedim.Parmağıyla içeri basmaya çalıştı 33 bar hava olan lastiği neymiş lastikler çok sertmiş esnemiyormuş Elimi uzattım usta dedim tebrik ederim seni. Alıcak olana döndüm alıcak mısın almıyacak mısın? dedim abi tamam dedi Alıp gittiler. Oda sanırım satış dışında alış taktiği . Ama meslek satınalma böyle bi taktik yok.Ben 10 senedir görmedim.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Bu dünyada kaybetmeyecek tek şey doğruluktur. Ne kadar doğru söylerseniz o kadar yücelirsiniz.
    biz gp'yi çok sevdik

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

sorma böyle gelip orasına bakıyor burasına bakıyor suratını ekşitiyor. hani beğenmedim ama anlaşırsak alırım ayağına bizde iki onluk karabağlar esnafıyız bize yutturacaklar bu ayakları arkadaş bu araba 5 yaşında heralde bi tarafına taş değecek heralde orasında burasında ufak tefek dokunmalar olacak. anasının karnından çıkmış gibi araba istiyorsan burada ne işin var gideceksin verip parasını 0 alacaksın.. Ben hep söylerim arabanın burası böyle şurası şöyle şurasında ses vardı yaptırdım burasını ellettirmedim bilmemne. millet çakallıkla mal satmaya alışmış ama emin olun dürüstlük daha çok işe yarıyor.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Güneş Doğar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

diğer şehirleri bilmiyorum da Adana'da oto galericiler sitesine gidin 2-3bin tane araba resmen çürümeye terkedilmiş gibi yatıyor...milleti kandırıp değerinden 3-5bin tl düşüğe aldıkları araçları üstüne daha da koyup satmaya çalışıyorlar...inanın hafta sonu oto pazarı ayrı dolandırıcı dolu oto galericiler sitesi ayrı dolu....sahibinden araç bulmak öyle zor ki....o kadar çok markada o kadar çok binmek istediğim model var ki (sıfırlarına gücümüz yetmediği için 2. ele bakıyoruz) korkudan yanaşamıyoruz bile...

sayko kara
    sayko1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

Buda benden, bi ara aracın yanına gitmiştim. Sahibi ile konuşmak için. Fiyat konusunda anlaşmıstık ama aracı expertize götürmemi kabul etmemişti nedense. Vakti olmadığını idda etti. Aracı biraz inceledim kendisinin söylediği 3 parça boya var dedi.. Fakat benim bulduğum 5 parça boyası vardı. Söylediğimde benim bildiğim 3 parça demişti yanlış hatırlamıyorsam. Aracın ayrıca eksikleride vardı.

Fiat / Punto / Grande 1.4 T-jet Sport / Hem güçlüyüm hem de yakışıklı............... sahibinden.com'da - 102403378

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

aslında galericiler ettiğini buluyor. iki örnek veriyorum;

yıl 2010:
    2008 model Volvo S40 1.6 D Dynamic Full(deri koltuk sunroof 18 jant vs yok yok) babamın aracı. kilometresi 1.200!(bin iki yüz) galerici arkadaş bunun piyasası yok diye 32.000 TL teklif etti. En son 38.000 TL ye kadar çıktı, 45.000 TL ye karnımızı kaşıyarak sattık.

2006 model GP 1.3 90 HP Emotion 45.000 km. Galerici arkadaş 16.500 lira teklif etti. 23.000 lira yazdım akşam sahibindene koydum, ertesi sabah 22.000 liraya gitti.

gelelim geçtiğimiz hafta başımıza gelene. bir ara burayada ilanını koymuştum ancak öyle satmak niyetinde olmadığımız sadece çok binemediğimiz için satabiliriz diye düşündüğümüz bir Hyundai ix35 imiz var. araç 3.000 km de 2010 model. 2.0 184 HP 4 çeker araç. Full donanımlı. 85.000 lira istemiştik, 80.000 liraları görmüştü. Geçen hafta aldığımız yerdeki arkadaş aradı, 70.000 lira veren var abi diye. Teşekkür ettik onada. Bu galerici milleti sahibinden de araba kovalayıp kendime alacağım diye farklı yerlerde buluşup piyasada araba arıyor artık.. Vallahi beter olsunlar
    Muhammad Ali Clay

Sayfa 1/5 12345 SonSon