18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Puntişim satarkende bana kazık attı...

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Kızgın Puntişim satarkende bana kazık attı...

Bugün hatalar ve acemiliklerle dolu bir aaç satışını gerçekleştirdik. Arabada klimada ısı göstergesinde bir yanıp sönme durumu vardı. Hatanın sebebini bile bilmeden satma aşamasında görüşüken yaptırırız deme hatasındabulunduk... Expertiz öncesinde sanayiye servise yaptırmaya götürdük...Her şey normal, klima düzgün çalışıyor...Bu uyarı sebebini çözemedik dediler. Biz paramız cebimizde kaldı diye rahatladık...
    Randevulaşıp bu sabah aracı servise götürdüler...Sadece klimada bir sorun var dendi... Ama baktılar, herşey normal dediler. Kafamız karıştı... Bulabilmek için tüm ön takımı sökmek lazım dendi. sonrasında kendi servisimize götürdük yine çözemediler. Sorun yok bu ışık uyarısını anlayamadık dediler. İki servis karşılıklı konuştu falan....Ama bu arada exper sonrasına vekalet verdiğim babam arızanın ne oldugunun miktarını bilmeden satışı yapmıştı
    Sonra 3. servis arızayı buldu. Klima motoru mu ne arızalıymış...700-800 Tl tutar dendi. E biz arabanın rakamını enayi gibi boşuna düşürmüş oldukki kazası falan bir araçtır. E söz verdk yaptırıcaz diye cayamıyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım. Sinirimden kuuruyorum. Şu rakamı 300-400 e düşürme imkanı yok mu (((****busted_b:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

kaça satmak istediniz kaç düştünüz anlayamadık

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Satmayın başkasına verirsiniz

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

geçmiş olsun söz verildiyse arkasında duracaksınız bence aracı siz alın başka biryerde daha uyguna yaptırın..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Geçmiş olsun. Çıkma falan bulunursa daha ucuza çıkar belki.

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

servise değil de klimacıya yaptırsanız? her şekilde ucuza gelir.

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

söz verilmiş birkere dönmek olmaz ama klima tamircileri daha uyguna yapacagını düşünüyorum

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

sürekli mi yanıp sönüyor? ayarı elle değiştirince, yani full auto modundan auto'ya geçtiğinde zaten normal olarak yanıp sönmeye başlıyor. arızalı olduğundan emin olmadan sakın o parayı vermeyin.

ısıtma-soğutma-üfleme fonksiyonları normal olarak çalışıyor mu? çalışıyorsa o parayı çöpe atmış olursunuz.

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

soğutma fonksiyonu çalışıyor ve kesik kesik üflüyorsa klima dijital ekranının arkasındaki elektronik karttandır onu kontrol etmeden sakın kompressör ü değiştirmeyin.. ayrıca söz verdiyseniz yaptırmanız daha etik olur.. karar ve vicdan mercii sizsiniz..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun öncelikle.İkinci elde, araç satanların dikkat edeceği noktalardan birisi de son pazarlığın araç kontrolünden sonra yapılması bence.Alıcılar uyanık olur (Genel anlamda) doğal olarak.Neticede aracın durumunu öğrenmek ister.Hem telefonda, hem yüz yüze hem de serviste pazarlık olunca da fiyat çok düşer maalesef.Bence sorun bulunamadığında küçük bir miktar düşüp aracı vermeliydiniz.Böylece olası arızada risk her iki tarafa da yansırdı.

Eğer söz verildiyse bence en doğrusu arızayı karşılamak.Ancak özel servislerde parça tamiri de olabilmekte.Belki daha ucuza halledebilirsiniz.Yani biraz daha araştırın, olmazsa sözünüzden dönmüş olmamak için yaptırmanız en doğrusu bence,

Hayırlı ve geçmiş olsun...

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

hiçte satmak zorunda değilsiniz ben noterde param elimde iken vazgeçtim bana 50 tl lik istepnenin bijon anahtarını bahane edip onun peşine düştü verdim parasını herkez yoluna 1 hafta sonra 500tl karına sattım 2005 hyundai admiramı puntomu aldım

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Enteresan bir durum. Konu ile ilgili pm attim size.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Kusura bakmayın ama bence kendinize kazık atmışsınız..Zaten bu arıza varmış..Daha önce tamir için uğraşmış olsaydınız,az çok masrafı bilip ona göre hareket ederdiniz..Bence sanayide çok daha uyguna yapılır..

ahmet pekergin
    01adanali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı emreaktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçte satmak zorunda değilsiniz ben noterde param elimde iken vazgeçtim bana 50 tl lik istepnenin bijon anahtarını bahane edip onun peşine düştü verdim parasını herkez yoluna 1 hafta sonra 500tl karına sattım 2005 hyundai admiramı puntomu aldım
    bence yaptığın olay hiç de hoş olmamış arabanın stepnesi ve krikosu demirbaştır. 3 lastikle veya direksiyonsuz aracı nasıl satamıyorsan stepne kriko da o kadar önemlidir dostum. 500 fazlasına satman hoşuna gitmiş olabilir fakat yaptığın olay bence yanlış bir olay ve hatta yanlış bir olayı iyi bişey yapmış gibi aktarman da hiç hoş değil.

SÖZ SÖZDÜR. KARA ZARARA BAKILMAZ. (amacım sizi kızdırmak değil fikrimi belirttim)

ahmet pekergin
    01adanali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün hatalar ve acemiliklerle dolu bir aaç satışını gerçekleştirdik. Arabada klimada ısı göstergesinde bir yanıp sönme durumu vardı. Hatanın sebebini bile bilmeden satma aşamasında görüşüken yaptırırız deme hatasındabulunduk... Expertiz öncesinde sanayiye servise yaptırmaya götürdük...Her şey normal, klima düzgün çalışıyor...Bu uyarı sebebini çözemedik dediler. Biz paramız cebimizde kaldı diye rahatladık...
    Randevulaşıp bu sabah aracı servise götürdüler...Sadece klimada bir sorun var dendi... Ama baktılar, herşey normal dediler. Kafamız karıştı... Bulabilmek için tüm ön takımı sökmek lazım dendi. sonrasında kendi servisimize götürdük yine çözemediler. Sorun yok bu ışık uyarısını anlayamadık dediler. İki servis karşılıklı konuştu falan....Ama bu arada exper sonrasına vekalet verdiğim babam arızanın ne oldugunun miktarını bilmeden satışı yapmıştı
    Sonra 3. servis arızayı buldu. Klima motoru mu ne arızalıymış...700-800 Tl tutar dendi. E biz arabanın rakamını enayi gibi boşuna düşürmüş oldukki kazası falan bir araçtır. E söz verdk yaptırıcaz diye cayamıyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım. Sinirimden kuuruyorum. Şu rakamı 300-400 e düşürme imkanı yok mu (((****busted_b:

alıcı ve satıcı durumunda bulunanların yer değiştiğini düşünelim. siz alıcı olsanız ne beklerseniz satıcıdan bence onu yapın. Yaptırmak zorunda değilsin diyen arkadaşlar için diyorum. Servisten en az %50 aşağısına sanayide yaptırılabilir diye düşünüyorum.

Herşeye Rağmen Paranızı Güle Güle Harcayın

eko mode
    miskofalez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Yanan ışığın üzerini keçeli kalemle boya sat gitsin
    BABANA SOR ÇOCUK, VATAN ELDEN GİTTİKTEN SONRA EVLADIN NE ÖNEMİ KALIR?
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürekli mi yanıp sönüyor? ayarı elle değiştirince, yani full auto modundan auto'ya geçtiğinde zaten normal olarak yanıp sönmeye başlıyor. arızalı olduğundan emin olmadan sakın o parayı vermeyin.

ısıtma-soğutma-üfleme fonksiyonları normal olarak çalışıyor mu? çalışıyorsa o parayı çöpe atmış olursunuz.

Aracı sanayiye götürdük. Onlar ısıtma ve soğutmada sorun yok dediler. Auto ya geçincede ışığın yanıp sönme durumu kalkıyor.Hatta boşuna torpidoyu açtırmayın yazık dediler...Söz verdiğim iin yaptırmak zorundayım. Sadece rakamı aşağı çekmeye çalışıyorum. Babam pazartesi günü bir elektrikçiye götürecek. Umarım 300 Tl yi geçmeden çözüm bulabiliriz.
    Aracı 21.500 e sattım bu arada

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Her iki tarafada hayırlı olsun.
    TSİ Jetta.