Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Lütfen bu konuyu dikkatli okuyun belki bana kızacaksınız ama okuyun lütfen....

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Dikkat Lütfen bu konuyu dikkatli okuyun belki bana kızacaksınız ama okuyun lütfen....

Öncelikle hepiniz az cok beni tanıyor 1.senedir dolu dolu formdayım formu seviyorum ufak tefek bir kaç sıkıntı yaşamış dahi olsamda güzel insanlar tanıdım güzel arkadaşlarım oldu ve bu formdaki herkes değerli benim için o yüzden bu konuyu açtım dün açacaktım bugun fırsatım oldu gelelim konuyu konumuz HIZ ....

Mersin de yakın bir arkdaşım güzel honda sı vardı gıcır gıcır bi arabaydı bizler giibi arabasına düşkündü tabikide hızada düşkündü ve hız inanmazdım bende ama ölümüne sebeb oldu direksiyon başına geçince bende sapıtırım herzaman ama bu sefer arkadaşımın ölümüne sebeb oldu ve o yüzden çok etkilendim açıkcası bu konuyu actım arkadaşım 130 km hızla virajı alamayıp bahçeli bir evin duvarından içeri girdi ve vefat etti mobese görüntüleri izledik ve size neler hissettiğimi anlatamam çok üzüldüm acı bir ölüm çünki. Arkadaşımın ailesi perişan biz dostları perişan olduk kolay bir durum değil esas konum şudur bende hızı severim formdan bazı arkadaşlarımda bilir ama dün den sonra o mobese görüntülerinide izleyince içim parçalandı ve kendi kendime yemin ettim asla bir daha hız yapmıcam trafikte aptallık yapmıcam....

ŞİMDİ DEYİNMEK İSTEDİĞİM KONU ŞU HIZ GERÇEKTEN FELAKET HEPİMİZ DİREKSİYON BAŞINA GEÇİNCE YAPABİLİYORUZ HIZI HELE BİZ GENÇLER DAHA ÇOK KANIMIZ KAYNIYOR GAZA GELİYORUZ EN UFAK HAREKETLERDE VE DELİ GİBİ BASIYORUZ VE APTALCA OLAN BİR ŞEY MAKAS ATIYORUZ BENDE YAPIYORUM SİZE AKIL VERMEK DEĞİL DERDİM AMA BEN ARTIK YAPMICAM NE KİMSENİN CANINI TEHLİKEYE ATICAM NE BİR BAŞKASINI GÜZEL ŞEYLER DEĞİL BİR SANİYELİK BİR KONTROL KAYBİ ÖLÜMÜNE SEBEB OLABİLİR HEM KENDİİNİN HEMDE BELKİ BİR SÜBÜYANIN CANINA MAL OLABİLİR..
    LÜTFEN ARKADASLAR HEPİMİZ HIZ YAPMAYALIM BİR KAÇ İNSAN GAZINA GELİP ONLARLA MÜCADALE ETMEYELİM YOL VERELERİM GİTSİN BÜYÜK BİZDE KALSIN HİÇ BİŞEY KAYBETMEYİZ ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI YOLCULUK YAPALIM BUGUNE KADAR BENDE APTALLIK YAPTIM MAKAS ATTIM SAĞLAM KAZA ATLATTIM KAZA YAPTIM AMA ŞUNUDA SÖLİMKİ DEYMEZ HERŞEYİ BIRAKIN ARKANIZDA *****Z BABANIZ BACINIZ EŞİNİZ ÇOCUĞUNUZ SİZİ SEVENLERİNİZ VARKEN DEYMEZZZ SAKIN BANA DA KIZMAYIN UKALALIK YAPIYOR DEMEYİN BENDE YAPTIM BU HATALARI AMA YAPMICAM DAHA DİREKSİYON BAŞINDA ADAM AKILLI DAVRANICAM BU FORMDAN BİRİNİN CANINA BİŞE GELSE İNANINKİ ÇOK İÇTEN ÜZÜLÜRÜM LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM ABİLERİM.
    ESASINDA KADIN ŞÖFÖRLERE BAZEN YAVAŞ GİDİYOR DİYE ARKASINDAN SELLEKTÖR YAPIP KORNA ÇALIP SÖLENİYORUZ AMA ONLAR BİZDEN DAHA DİKKATLİ ADIM ATIYORLAR ESASINDA O YÜZDEN HEPİMİZ DİKKAT EDELİM..

HIZ GERÇEKTEN FELAKETMİŞ ARKADAŞIMIN KAMERA KAYITLARINI İZLEYİNCE VE ONU KAYBEDİNCE ANLADIM HIZ YAPMAYALIM LÜTFEN..
    ..

Mehmet AYDEMİR
    Palio Sporting Sparco34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34E4731
    Edilen teşekkür: 239

trafiğe kapalı yerde boş temiz alanda olabilir güvenlik bir şekilde

ama yapmamak vede sevdiklerimizle kalmak daha iyi olur bizim için

ondan dolayı ne olursan ol ilk başta insan olduğumuzu unutmayalım

konu için çok teşekkür ederim bence iyi bir ibret alınacak bir konu bence

başımızı sagolsun tekrardan

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aklın yolu birdir.Trafik kuralları bizim can güvenliğimiz için olduğunu unutmamamız gerekiyor.Her ne kadar aracım güçlüde olsa o gücü ve hızı beni kurtarması için kullanırım.Bu arada başın sağolsun

5. Bu mesajı için 4 kişi Ziyaretçi051'ye teşekkür etti:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

otobanda tem de bas ama trafiğin içinde hız yapanları da yapmayıda sevmiyorum

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Alıntı Sparco34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trafiğe kapalı yerde boş temiz alanda olabilir güvenlik bir şekilde

ama yapmamak vede sevdiklerimizle kalmak daha iyi olur bizim için

ondan dolayı ne olursan ol ilk başta insan olduğumuzu unutmayalım

konu için çok teşekkür ederim bence iyi bir ibret alınacak bir konu bence

başımızı sagolsun tekrardan
    Sizde güzel yazmışınız hız yapılıcak sa bile trafiğe kapalı bir alanda yapılması en doğru şekil bende aptalca hızlar yaptım ama bu saatten sonra ne kendi canımı ne bir başkasının canını tehlikeye atmam

Başınız saolsun dileği iicinde teşekür ederim bir dostumu kaybettim ama burda burda bi sürü dostum abim arkadaşım var onlarında canı yansın istemedğim için bu konuyu actım ukalalık yaptıysamda afoola herkesden özür dileirm

Mehmet AYDEMİR
    Palio Sporting Sparco34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34E4731
    Edilen teşekkür: 239

Alıntı dogus618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde güzel yazmışınız hız yapılıcak sa bile trafiğe kapalı bir alanda yapılması en doğru şekil bende aptalca hızlar yaptım ama bu saatten sonra ne kendi canımı ne bir başkasının canını tehlikeye atmam

Başınız saolsun dileği iicinde teşekür ederim bir dostumu kaybettim ama burda burda bi sürü dostum abim arkadaşım var onlarında canı yansın istemedğim için bu konuyu actım ukalalık yaptıysamda afoola herkesden özür dileirm
    ukalalık alakası yok kardeşim en iyisi yaptın merak etme

bizler böyle ders alırız ancak

9. Bu mesajı için 2 kişi Sparco34'ye teşekkür etti:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunda kızılacak bir konu değil hatta tam tersine gayet güzel bir uyarı ders niteliğinde konu açmışsın başından geçenleri okudum ve gerçekten etkilendim üzüldüm başınız sağolsun bir kaç cümlede ben eklemek istiyorum trafikte hız yapmayanlardanım hız yapanlar küfürü hak ediyorlar gerçekten hız yapan belasını bulur bu kadar açıkça konuşuyorum kimse başkasının hayatını tehlikeye atamaz

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Arkadaþýn için üzgünüm fakat inþallah kendi hatasý yüzünden o evde oturan masum insanlara birþey olmamýþtýr.her insanýn içinde mutlaka acýma yada korku duygusu vardýr ama bu duygular bir çocuk sahibi olup bir insanýn ne. kadar zor dünyaya gelip yetiþtiðini görünce daha da geliþiyor bence.baþýnýz saðolsun
    Konu turbulans tarafından (08/10/2012 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYKUT *
    aykut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 53

başınız sağolsun hız konusuna gelince trafıkte bir cok genc yan verıp hız yapıp kendını birşey sanıyor bir yere vuruncada aklı ve parası yerınden oynuyor. hız yapmak kolay bi mesele değil özellikle şehir içinde yapmayalım çok istiyorsan çık otobana kendını tatmın et .. gecmıs olsun tekrar.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

hızın kendine faydası olsa bu kadar aceleci olmazdı .
    sevdiklerimiz için dikkatli ve yavaş gidelim. boşuna dememişler acele eden ecele gider diye.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

27 yasında Evli barklı adamım.

Hız yapmıyorum.Cunku hız yapmayı,makas atmayı gereksiz buluyorum.

Cunku ben F1 yada otomobil yarıslarında bir pilot değilim.

Bekarda olsam Evlide olsam arkamda bırakacagım hayatla ilgili cok guzel yada kotu seyler var ve ben bunları gormek istiyorum.Sadece kendimi değil en az 3 aileyi bitirmiş oluyorum.

Benzin çok pahalı,mazot çok pahalı,bakım çok pahalı...

Yolda lafım meclisten dısarı kimse ustune alınmasın it kopuk çok.
    3 kurusluk hevesleri ugruna deli gibi araba kullananlar cok.

Hız guzelmi ? Evet.Ama tehlikeli.Adrenalinmi istiyorsun.Git dağa tırman.Git uçurumdan aşağı bak.Daha fazlasını yasarsın.

110 en fazla 120 oda otobanda.GEcen sırf 90'la sehir içi yolda gittiğim için radar cezası yedim.

Babam ufaktım 90'la giderdi.Baba hızlansana bak o araba hurdası bile geciyor derdim.Bir gun bana hayatım boyunca unutamayacagım bir laf dedi.Oglum hızı bende seviyorum ama sizin eliniz ekmek tutana kadar ölürsem en azından hızdan olmeyeyim dedi.Ben size sizde bana lazımsınız dedi.

Demek istediğim.HAYAT çok degerli...

Başınız sağolsun...
    Konu Misafir046 tarafından (08/10/2012 Saat 16:20 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesajı için 5 kişi Misafir046'ye teşekkür etti:

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Başın sağolsun Doğukan..
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Öncelikle başınız sağolsun. Hızın gerçekten telafisi yok. Marifet bence gitmekten çok durmakta. Ama çoğu kişi düşünmüyor bile.

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

ömer kabak
    Seat Leon stylance punt0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 142

basın sagolsun kardesim dedigin gibi geciyoruz direksiyonun basına bazen kendimizi kaybediyoruz insan birseyleri yasamadan tecrübe edemiyor malesef ki (

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başınız sağolsun, kesinlikle hız felaketi yanında getiriyor.

Dün getirmemiş olabilir, belki bugünde getirmedi ama kimse yarının ne olacağını bilmiyor o yüzden çok dikkat etmek lazım. 4 bijon üstünde gittiğimizi unutuyoruz bazen..

Ayrıca Berkan'a katılıyorum..

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Başınız sağolsun.İnanki bu gün aynı duyguyu bende hissettim..Tesadüf oldu bu konuyla..Bu gün bir dış çekim geldi..Damat arabası ile aldı beni Fatih camiinde çekim yapılacak ve biraz geç kalmış..Arkada kardeşi ve kardeşinin iki tane küçük yavrusu önde ben..İnanılmaz acele ediyor,deli gibi araç kulanıyor.Benimde ara sıra böyle deliliklerim oldu..O kulanıyor ben düşünüyorum.Kendi kendime yahu hadi beni geçtim daha yeni tanıştık ,arkadaki kardeşi ve onun iki ufak yavrusunudamı düşünmüyor diyorum..O acele ettikçe tarafik skışıyor yada kırmızıya yakalanıyor olmadı araç sokağı tıkamış oluyor..Kendim aklıma geldim ve yanımda taşıdıgım canlar..Okadar çok pişman oldumki ve kendimdende nefret ettim..Bu hız olayı sanıyorum sarhoşluk gibi,kendini kaybediyorsun..Benimde bu gün böyle bir olaydan ders almam gerekiyormuş..Yani ona zevkli geliyor belki ama yolcular için hiç de öyle olmadıgını anladım..Bundan sonra bende inşallah bu fikrim değişmez,çok sakin kullanıcam..Sol şerit isteyenin olsun..Ben ortadan giderim..

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

basın sağolsun Doğukan, ben otobanda bile 90-100 ü geçmiyorum hem ekonomi hem de can güvenliği.

sonuçta hepimizin hayata tuttunacağı bazı değerler var bu değerlerden mahrum olacaksak sebebi hız olmasın...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Başınız sağolsun.Malesef bu tür duygular bir sevdiğimizi kaybettiğimizde aklımıza geliyor,önemli olan bu acı tecrübeyi ömür boyu unutmamak ve verdiğimiz sözü tutmak.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Az evvel işten geldim.4 şeritli yolda en sağdan 2.şeritte 70km ile gidiyorum ama arkamdan bir sürü ş.erefsiz selektör yapıyor.Sinirlenmemek elde değil.Defol git soldaki şeritlerden. Aslında Ölüm bizi değil biz ölümü çağırıyoruz.

34. Bu mesajı için 2 kişi ibrahim06'ye teşekkür etti:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Yakınlarının,sevenerinin başı sağolsun.Allah rahmet eylesin.Bir noktaya varmak için 120 ile giden,90 ile gidenden en fazla 2 dakika önce varır.Sizce değermi ? Ölüme kavuşmaya bu kadar can atıyoruz işte.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

36. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon