Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 punto lounge duologic ile ilk izlenimlerim

ömer özmen
    ozmenomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Standart 1.4 punto lounge duologic ile ilk izlenimlerim

daha önce multijet active evom vardı ancak otomatik vites ihtiyacından fire lounge duologic aracımı bugün teslim aldım. ortalama bir trafikte 50 km civarı yaptım. duologicide fire motoruda inanın daha ilk kullanışım alırken bile denemedim. ama evet biraz hantal kalsada gaza yüklendiğinizde biraz telafi etmekte ancak ortalama 6.2 benzin tüketimi bence gayet tatminkarki daha motor 50 kmde duologic keyfi cok güzel ancak eko modu biraz sıkıntılı. stop start ise bence hızlı devreye girip cıkmakta sadace yokusta vitesten calıstırılmalı. blue me den hands konusmak ses kalitesi çok iyi. cruise control ise basit ve kullanışlı. bence evomdan süspansiyonları daha iyi geldi en ufak lakırtı tıkırtı yoktu. bence benzin fiyatları biraz makul olsa inanın dizeli çok aratmaz ve benzinli oomatik bir aracı kullanmanın keyfide gercekten baskaymış. ses ve sarsıntı daha az kesin. eğer başka bilmem dikkat etmem gerken birşey var ise tecrübeli kullanıcılarından yardımlarını beklerim.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Hayırlı uğurlu olsungüle güle kazasız belasız kullanmanız Niyazıyla...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Güle güle kullanın
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

Serkan Çelik
    Anakhaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    27 Z 4052
    Edilen teşekkür: 0

bende geçen eylül ayında 1.4 fire dualogic aldım. uzun yola da gittim şehir içinde de sürdüm. gerçekten ortalama tüketimi çok tatminkar. tabi aracını sakin kullanmayı tercih edenler için. ben de çok memnunum. cc alamadım. o zaman bütçem müsait değildi. uzun yolda çok iyi oluyor ama ne yapalım sağlık olsun

AYKUT *
    aykut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 53

eger otomatık benzinli arac 6.2 ort yakıyorsa dizel almak ahmaklıktır. çok iyi yakıt tuketımı varmıs dizelin gürültüsü ve masrafı bi yere kalsın. bendede 1.4 multiair var sehır ıcınde ılk aldıgımda 7 litreydi sonradan anlık tuketımıne bakıyorum 1 . ve 2 .viteslerde 10 -15 litre gösterıyor 3 ve 4. viteslerde dusuk devirlerde 6 civarına iniyor acaba neden boyle oldu bende bılmıyorum .

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı aykut27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger otomatık benzinli arac 6.2 ort yakıyorsa dizel almak ahmaklıktır. çok iyi yakıt tuketımı varmıs dizelin gürültüsü ve masrafı bi yere kalsın. bendede 1.4 multiair var sehır ıcınde ılk aldıgımda 7 litreydi sonradan anlık tuketımıne bakıyorum 1 . ve 2 .viteslerde 10 -15 litre gösterıyor 3 ve 4. viteslerde dusuk devirlerde 6 civarına iniyor acaba neden boyle oldu bende bılmıyorum .
    yanlış bilgi vermek istemem ben kullanırken çok çok dikkatli gittim rotamda atışalanından forum bayrampaşa ordan mecidiyeköy okan üniversitesi ordan merkezinden geçerek fatihe döndüm. ama banada makul geldi heleki biraz rodajdan sonra düşerse tadından yenmez ama bence 7yi rahat bulacaktır.

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsungüle güle kazasız belasız kullanmanız Niyazıyla...
    Alıntı Engin_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın
    teşekkür ederim hepimize kazasız belasız sürüşler

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Hayırlısı olsun..

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın...

Burak İman
    posee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 14

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

halil ersoy
    halers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Teknik Konu

1.4 fire dualogic kendi halinde sakin kullanmak isteyenler için birebir ve insanı yormayan bir araç fiyat en makul otomatik araba muadiliyle arada en az 3.000 tl fark var yakıta gelince en yoğun tarfikte kullanıyorum 7,5 lt yakıyor (10 km yolu 45 dakikada gidebiliyoruz) daha önce corsa ve palio kullandım onlar ortalama 8,5 lt yakıyordu.aynı yolu lpg li rezzo kullanan arkadaşım son zamla 0,29 krş yakıyor bende 0,36 krş yakıyorum ayda aramızda 60 tl fark eder lpg riski, kapalı alana girememesi hele kışın(ankarada) önemli bu aracın dizeli ile farkı 7.000 tl fark var yani yakıtın parasını peşin veriyorsun test ettim bu kadar sessiz de değil ayrıca 2.elde değeri falan diyorlarda hiç 100.000 altında satılan dizel gördünüzmü posası çıkıyor masraf zamanı gelince satıyorlar zaten fiyat makası daralıyor maliye uyandı
    Konu halers tarafından (04/10/2012 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Dualogic candır. Şu kadarını söyliyim 110 km hızla otobandan çok rahat 700 km yol yaparsınız (en az)
    110 km'nin üstünde giderseniz hem yakıtınız artar hem de punto gibi b sınıfı bir aracı gereksiz yere yorarsınız hem de can güvenliği var bu işin ki en önemlisi...
    Kısaca mantıklı bir sürüşle sizi güvenle her yere götürür. Allah kaza bela vermesin ...
    Tavsiyem ise eco modda kullanmayın. Benim 2 yıllık tecrübem eco moda gerek yok bu tip bir araçta...

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic candır. Şu kadarını söyliyim 110 km hızla otobandan çok rahat 700 km yol yaparsınız (en az)
    110 km'nin üstünde giderseniz hem yakıtınız artar hem de punto gibi b sınıfı bir aracı gereksiz yere yorarsınız hem de can güvenliği var bu işin ki en önemlisi...
    Kısaca mantıklı bir sürüşle sizi güvenle her yere götürür. Allah kaza bela vermesin ...
    Tavsiyem ise eco modda kullanmayın. Benim 2 yıllık tecrübem eco moda gerek yok bu tip bir araçta...
    daha otobana cıkmadım ancak 110 km nin üstündede zatn söförü yorar sanırım devir yüksekliğinden ama kolcagada kolu dayadınmı zaten hız yapası gelmiyo insanın eco mod dediğiniz gibi tamamen düzlük trafiksiz ortamda olur çünkü hızlanması çok kötüleşiyor bu arada arkadakide iyi dileklerini bildiriyodur. teşekkür ederim tavsiyenize

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

hayırlı uğurlu olsun hocam..kazasız belasız sürüşler olsun...muhteşem, harika ötesi rakiplerine 5 basan bir tercih yapmışsınız...gerçekten piyasada böyle bir araç yok...sessiz yol tutuşu muhteşem...yakıtta cimri...kelimeler yetmiyor artık neler yazim bilemiyorum...

koray kosan
    2012punto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Dostum hayırlı uğurlu olsun.Aynı aracın skydome'lusunu ağustos ayından beri kullanıyorum inan böyle bir rahatlık ve huzur yok.
    Aracı almaya karar verdiğinde bayide hiç skydome'lu bir araç yok muydu?Keşke olsaydı ve öyle bir araç alsaydın lounge donanımda inan müthiş bir keyif veriyor cam tavan.
    Kazasız sürüşler dilerim.

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı 2012punto54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlı uğurlu olsun.Aynı aracın skydome'lusunu ağustos ayından beri kullanıyorum inan böyle bir rahatlık ve huzur yok.
    Aracı almaya karar verdiğinde bayide hiç skydome'lu bir araç yok muydu?Keşke olsaydı ve öyle bir araç alsaydın lounge donanımda inan müthiş bir keyif veriyor cam tavan.
    Kazasız sürüşler dilerim.
    saol teşekkür ederim. skydome konusunda aslında almak istemedim çünkü oturduğum yerde onu patlatmak isticek iki ayaklılardan çok var garajım falan olsaydı olabilirdi . bir de avea kampanyasından aldım faturanın eylülde kesilmesi gerekliydi renk bile secmedim sadece 10 gün iç döşeme için bekledim ama bu halde bile yeterince huzur veriyor.

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı ozmenomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce multijet active evom vardı ancak otomatik vites ihtiyacından fire lounge duologic aracımı bugün teslim aldım. ortalama bir trafikte 50 km civarı yaptım. duologicide fire motoruda inanın daha ilk kullanışım alırken bile denemedim. ama evet biraz hantal kalsada gaza yüklendiğinizde biraz telafi etmekte ancak ortalama 6.2 benzin tüketimi bence gayet tatminkarki daha motor 50 kmde duologic keyfi cok güzel ancak eko modu biraz sıkıntılı. stop start ise bence hızlı devreye girip cıkmakta sadace yokusta vitesten calıstırılmalı. blue me den hands konusmak ses kalitesi çok iyi. cruise control ise basit ve kullanışlı. bence evomdan süspansiyonları daha iyi geldi en ufak lakırtı tıkırtı yoktu. bence benzin fiyatları biraz makul olsa inanın dizeli çok aratmaz ve benzinli oomatik bir aracı kullanmanın keyfide gercekten baskaymış. ses ve sarsıntı daha az kesin. eğer başka bilmem dikkat etmem gerken birşey var ise tecrübeli kullanıcılarından yardımlarını beklerim.
    Oncelikle hayirli olsun. Daha once bende 1.3 mj 2006 gp vardi. Su anda da 2012 model sizinkinden daha bos olani dualogic-start stop lu-esp-asr-hill holder dualogic 1.4 fire gp aldim. Aracim su anda 1500 kmde. Otomatik ciddi anlamda buyuk rahatlikmis. Ancak, duzgun bir asfaltta yani lastik sesi olmadiginda sizde motor sesini 110 km sabit hizda giderken fazla duydugunuzu hissediyormusunuz? Motorun sifir ve acilmamis olmamasia alakali olabilirmi bu durum?

Sent from my iPhone using

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı ozmenomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış bilgi vermek istemem ben kullanırken çok çok dikkatli gittim rotamda atışalanından forum bayrampaşa ordan mecidiyeköy okan üniversitesi ordan merkezinden geçerek fatihe döndüm. ama banada makul geldi heleki biraz rodajdan sonra düşerse tadından yenmez ama bence 7yi rahat bulacaktır.
    yakıt tüketiminde şehir içi derken ne kastettiğimiz önemli. Vites olarak 3 ve 4. viteslerden aşağa düşmüyorsak fire motor çok az yakıyor. Ama altındaki viteslerde trafikte yakabiliyor. Ben kaç gündür kısa mesafe kullanıyorum aracı 13,5 ortalama var)) Ama normalde 4, lt ve 4,8 lt ortalama yaptım uzun yolda. Şehir içi ortalamam ise 7,5-8,5 arası oluyor. Bu da normal daha düşüğünü açık yolda tutturabiliyorum. Ama bu motor baya az yakıyor. viteste iyi. Lounge donanımla birlikte daha iyi olabilir keyfi.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

dualogic 3100 km.İstanbul şehir içi ortalaması için TIKLA
    Konu levan34 tarafından (19/11/2012 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon